PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αξονας ----
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2014, 16:45:53    Θέμα δημοσίευσης: Αξονας ---- Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Twisted evil χτυπάει ο άξονας και ο μαστορας γγια ανακατασευή μου ειπε 400ευρο ...Μηπως ξέρουμε κανενα μεταχιρησμένο καλο να μας ερθει ποιο οικονομικά???? Shocked


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2014, 21:12:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ακριβος θα σου κανει και θελει τοσα σου εξηγησε? γιατι τοσα πολλα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 13:29:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα δεν εχει φθορα και ειναι μονο ρουλεμαν τοτς ναι ειναι πολλα....αν εχεθ και ςπισκευη της σωληνας τοτε καλα ειναι.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nickterc (Nikos)
Μέλος
Μέλος


206 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 137

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 14:04:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
αμα δεν εχει φθορα και ειναι μονο ρουλεμαν τοτς ναι ειναι πολλα....αν εχεθ και ςπισκευη της σωληνας τοτε καλα ειναι.....
+1


One mans fun is anothers hell...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 17:06:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου ειπε πως θα τον κανει απο την αρχη σωλήνα ρουλεναν τ παντα . μου χτυπαει αρκετα ,να ειναι μονο ρουλεμαν...καποιος που να ξερει απο μεταχειρησμενους απο Γαλλία ?? με συμφέρει???στην αντιπρωσοπεία μου ειπαν 350 ...ανακατασκευή..


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 18:29:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

poia gallia re φιλε....φτιαξε τον ιδιο οτιδηποτε αλλο μεταχειρα παρεις ειναι καρπουζι....και δυστηχως ο αξονας οπως και το σαζμαν μολις μπει βλεπεις αν ειναι οκ η οχι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 20:57:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποσα χιλιομετερα εχεις κανει Θεμη? και πως καταλαβε ο μηχανικος οτι εχει προβλημα ο σωληνας τον κοιταξε τον ελυσε? συνηθος τα ρουλεμαν εχουνε το προβλημα απ οτι ξερω......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 22:48:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οντο αυτο ειναι αλήθια αμα το πάρω και ειναι πατατα.... Ουτε κοιταξε ουτε τπτ το πηγε μια βόλτα και μου λεει ο άξονας ειναι θα το λύσουμε θα αλαξουμε ρουλεμάν και στη σωλήνα κατι......αποστασεις νομίζω ΚΑΙ 400 ΕΥΡΟ


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 22:50:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ααα και έχω 170χιλ. με αυτόν τον άξονα


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 23:23:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρα πολλα λεφτα. μαλλον δεν ξερει ο μαστορας και βαριεται να στο κανει και θελει να στα παρει χοντρα. πηγαινε το σε αλλον η ψαξε μονος σου τιμες. τα ρουλεμαν κανουν 35ε το ενα σετ και ο σωληνας στην ακρη αλλαζει. το κομματι στην ακρη που προεξεχει και παταει το ρουλεμαν κανει και αυτο περιποπυ 40ε. αμα βαλεις ολα μαζι και 100ε εργατικα βγαινει 250ε το πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Μάϊ 2014, 00:04:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

groupN έγραψε:
παρα πολλα λεφτα. μαλλον δεν ξερει ο μαστορας και βαριεται να στο κανει και θελει να στα παρει χοντρα. πηγαινε το σε αλλον η ψαξε μονος σου τιμες. τα ρουλεμαν κανουν 35ε το ενα σετ και ο σωληνας στην ακρη αλλαζει. το κομματι στην ακρη που προεξεχει και παταει το ρουλεμαν κανει και αυτο περιποπυ 40ε. αμα βαλεις ολα μαζι και 100ε εργατικα βγαινει 250ε το πολυ


Εμένα πάντως μου'χαν πει ότι τα πλαϊνά τα "αυτιά" στον άξονα, δε βγαίνουν, ώστε να αλλαχτούν μεμονωμένα, σε περίπτωση που'χουν φαγωθεί απ'τα ρουλεμάν.

Κι ότι η λύση των περισσοτέρων είναι νέος άξονας (μεταχειρισμένος). Ούτε καν τόρνο. Από κει κι έπειτα, τι ισχύει ακριβώς και τι λύσεις υπάρχουν, δεν ξέρω...Ας πούνε τα παιδιά από δω που πιθανώς τα έχουν εφαρμόσει όλα.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Μάϊ 2014, 17:08:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυριο θα το πάω και σε ενα αλο μάστορα να δούμε τι θα μας πει κ αυτός...ναι μαι 250 το εφτιαχνα αλα οχι 400


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2014, 00:58:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
groupN έγραψε:
παρα πολλα λεφτα. μαλλον δεν ξερει ο μαστορας και βαριεται να στο κανει και θελει να στα παρει χοντρα. πηγαινε το σε αλλον η ψαξε μονος σου τιμες. τα ρουλεμαν κανουν 35ε το ενα σετ και ο σωληνας στην ακρη αλλαζει. το κομματι στην ακρη που προεξεχει και παταει το ρουλεμαν κανει και αυτο περιποπυ 40ε. αμα βαλεις ολα μαζι και 100ε εργατικα βγαινει 250ε το πολυ


Εμένα πάντως μου'χαν πει ότι τα πλαϊνά τα "αυτιά" στον άξονα, δε βγαίνουν, ώστε να αλλαχτούν μεμονωμένα, σε περίπτωση που'χουν φαγωθεί απ'τα ρουλεμάν.

Κι ότι η λύση των περισσοτέρων είναι νέος άξονας (μεταχειρισμένος). Ούτε καν τόρνο. Από κει κι έπειτα, τι ισχύει ακριβώς και τι λύσεις υπάρχουν, δεν ξέρω...Ας πούνε τα παιδιά από δω που πιθανώς τα έχουν εφαρμόσει όλα.


αυτο γινεται γιατι ειναι ασχετοι οι μαστορες ή τεμπεληδες και θελουν ευκολο χρημα. φιλος μου το εχει αλλαξει αυτο το κομματι σε xsara. με το 206 και 106 ιδιοι δεν ειναι οι αξονες;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2014, 07:26:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι δεν ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2014, 10:13:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

groupN έγραψε:
το κομματι στην ακρη που προεξεχει και παταει το ρουλεμαν κανει και αυτο περιποπυ 40ε.

To πουλάει η peugeot/citroen αυτό το part?
Γιατί δε βρίσκω κωδικό... Scratch (για 106)

groupN έγραψε:
με το 206 και 106 ιδιοι δεν ειναι οι αξονες;

Καμιά σχέση.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2014, 14:51:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν το πουλαει η peugeot επισημα και για να βγει και να ξαναμπει πρεπει να κατεβει ο αξονας να μπει πρεσσα για να βγουν τα παλαι και αντιθετα για τα καινουρια....οπως επισης θα βγει για να γινει γεμισμα και τορνιρισμα στην αλλη περιπτωση....

οποτε αγαπητε το ξαναλεω τα 400 μην σου ακουγονται και εξωφρενικα....λιγο τσιμπιμενα ναι αλλα εξωφρενικα και αδικαιολογητα με τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2014, 16:07:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ειναι πολλα 400 ευρωπουλα ειδικα αν σκεφτουμε οτι καποιοι δουλευουν πλεον 3 εβδομαδες για να τα τσεπωσουν αλλα και αν κατσεις και κοστολογησεις τα υλικα που απαιτουνται σε περιπτωση γεμισματος κτλ κτλ ναι ειναι οντως αρκετα τα 400 ευρω...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2014, 23:30:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πού σαι ρε Onyx γίγαντα, χάθηκες! Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 00:39:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
groupN έγραψε:
το κομματι στην ακρη που προεξεχει και παταει το ρουλεμαν κανει και αυτο περιποπυ 40ε.

To πουλάει η peugeot/citroen αυτό το part?
Γιατί δε βρίσκω κωδικό... Scratch (για 106)

groupN έγραψε:
με το 206 και 106 ιδιοι δεν ειναι οι αξονες;

Καμιά σχέση.


εγω νομιζα ειναι παρομοιοι. συγνωμη παιδια, κριμα που δεν γινεται και στο 106. παντως σε xsara το εχω δει αλλαζει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 11:05:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OnyX έγραψε:
Ναι ειναι πολλα 400 ευρωπουλα ειδικα αν σκεφτουμε οτι καποιοι δουλευουν πλεον 3 εβδομαδες για να τα τσεπωσουν αλλα και αν κατσεις και κοστολογησεις τα υλικα που απαιτουνται σε περιπτωση γεμισματος κτλ κτλ ναι ειναι οντως αρκετα τα 400 ευρω...


Η οικονομικο πολιτικη κατασταση της χωρας δεν εχει να λεει τιποτα με το συγκεκριμενο θεμα.....σκεψου οτι εκτος της εργασιας του συνεργειου υπαρχει και αυτα που θα παρει το μηχανουργειο επισης.....συν τα υλικα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1479s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on