PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εσπασε το σαζμαν!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2014, 20:44:18    Θέμα δημοσίευσης: Εσπασε το σαζμαν! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εκει που πηγενα να βαλω τριτη κραααααααααααααααπ παει το σαζμαν στην μεση του δρομου ουτε μπροστα ουτε πισω το αμαξι ερχεται και η οδικη σιγα να μην με ανεβασει εξυνε το αμαξι απο κατω,τελικα το πηγαμε σπρωχτο, εν το μεταξη ακουγα κι εγω ενα σφηριγμα τις τελευταιες ημερες νομιζα οτι ετριζε κανενας ημαντας που να το φανταστω το ποιο πιθανον ρουλεμαν μου ειπανε και τωρα μαγκες τι γινεται το εχει ξαναπαθει κανεις αυτη την ζημια? και ποια ειναι η αιτια που το επαθε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2014, 21:17:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλεχ υπομονή όλα φτιάχνουν είναι δύσκολες εποχές αλλά υπομονή πάνω από όλα. Τι μοντέλο είναι και ποσά χιλιόμετρα έχει? Όταν λες έξυνε να φανταστώ λόγο χαμηλώματος? Γενικά τα σαμάν μας την ακούνε εύκολα τα MA τουλάχιστον που έχουν τα μικρά μοντέλα. Αν είχες κάπου στα 150+ χιλιάδες χιλιόμετρα ήταν αναμενόμενο να γίνει η ζημία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2014, 22:10:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Πετραν εχω το 206 1.1 με 82.000χλμ, δηλαδη την πατανε ετσι αυτα στα καλα καθουμενα χωρις λογο?................ποσο θα μας κοστισει πανω κατω ξερουμε ρε μαγκες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2014, 22:14:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο 100 και πανω αγορα μεταχ. +εργατικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2014, 22:23:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mαλιστα ευχαριστω πολυ μαγκες, αιτια ξερουμε κακης ποιοτητας υλικα π.χ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2014, 22:31:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολλά μπορεί να έπαιξαν ρολό όπως κακή χρήση του προηγούμενου ιδιοκτήτη αν υπήρχε προηγούμενος ιδιοκτήτης, αστοχία υλικού, παραμέληση αλλαγής Βαλβολινων. Πάντως με 100-+ ευρώ όπως είπε και ο sps βρίσκεις μεταχειρισμένο τέτοιο σαμάν τα εργατικά τώρα του ανέβα κατέβα είναι ανάλογα τον μηχανικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2014, 11:35:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενδεχομενως να μη σου εσπασε το σασμαν,μπορει να οφειλεται και σε ζημια στο δισκο-πλατω!
Τι σου κανει ακριβως; Οι σχεσεις "κουμπωνουν" κανονικα;


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Μάϊ 2014, 21:06:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι παιδια οι ταχυτητες δεν κουμπονανε και το πεταλι κρεμοτανε-τερματιζε επεζε σαν ειχε σπασει το συρματοσχοινο το οποιο ομως δεν ειχε σπασει ητανε ενταξει,προηγουμενος ιδιοκτητης δεν υπηρχε καινουριο το ειχα παρει,οι βαλβολινες καθε ποτε αλλαζουνε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 13:16:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν κιυμπωνει καμια με το μοτερ σε λειτουργια η σβηστο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 20:54:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουτε σε λειτουργεια ουτε σβηστο,σημερα παντος με πηρε ο μηχανικος μου κατεβασανε το σαζμαν εχουνε σπασει ολα μεσα δισκο πλατο ρουλεμαν διχαλα κτλ κτλ κτλ.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 20:56:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί να είναι πρόβλημα στα χτένια


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάϊ 2014, 23:16:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το σαζμαν σου μεσα μπορει να μην επαθε τιποτα. πρεπει να ειναι το ρουλεμαν του δισκου μονο, να διαλυθηκε. αλλα τωρα πρεπει να τα αλλαξεις ολα. δισκο-πλατο-ρουλεμαν. μικρη η ζημια, συμβαινουν αυτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 09:04:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχθες περασα μια βολτα απο το συνεργειο και ειχε στον παγκο τους δικους τα ρουλεμαν ολα διαλυμενα σε κομματακια,στα 82.000χλμ απλα για εμενα Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ δεν εχω ξαναδει αμαξι εκτος απο τα γαλλικα αμαξι να την παταει ετσι οπως μου ειπε και ο μηχανικος,ευτηχως που υπαρχουνε και οι γαλλοι αλιως θα ειμουνα ανεργος μου εκανε και χιουμορ, εκει εχει ενα δικιο ομως, και απ οτι μου ειπε ειναι τα πιο αχρηστα-ψευτικα ρουλεμαν που εχει δει σε αμαξι, τελος παντον τελικη τιμη 250 με 2 χρονια εγγυηση στα καινουρια πραματα που θα μου βαλει επανω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 09:41:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να χαίρεσαι τον πιασοκώλη μαλ**α που χεις για "μηχανικό"! Ας πρόσεχες!


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 11:03:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαλ***ες σου ειπε....το εχω ξεσκισει 90.000 χιλιομετρα και μολις αλλαξα σασμαν απο rallye,δισκο,πλατω,ρουλεμαν,ντιζα και uniball μοχλικα και κωρονοπηνειο 14/60...τα σασμαν που φοραμε ειναι αρκετα αξιοπιστα....δες τι γινεται με τα σασμαν του group vag ακομα και του colt czt και θα καταλαβεις...
Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 11:07:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οντως δεν ειναι και τοσο γυαλινα....αν ξερεις και πως να τους συμπεριφερθεις....στο δικο μου με ma σαζμαν σε τουρμπικο και 3 χερια που αλαξε μετα απο μενα με πολυ σκισημο το μονο που ζητησε ηταν δισκο γιατι ξεφτυλιστηκε....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
dimitriskrps (Δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.6 (16V) XS(2003)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2014
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: ptolemaida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 17:48:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κακά τα ψέματα παιδιά τα σασμαν μας ειναι λίγο ευαίσθητα και τώρα που μιλάμε πάω πάλι για σασμαν γιατι το ρουλεμαν του πρωτεύον άξονα άρχισε να διαμαρτύρεται μάλλον πάω για ανακατασκευή το παλιό που έχω στο γκαράζ και θέλει διαφορικο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 18:00:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά υπάρχουν και τα ζημιάρικα ΜΑ. Το δικό μου έσπασε στα 40.000. Οι ταχύτητες δεν έμπαιναν με τίποτα από την πρώτη ημέρα αγοράς, άρα είχε πρόβλημα το σασμάν εξαρχής και δεν ήταν θέμα μεταχείρισης. Το επόμενο που έβαλα, μεταχειρισμένο με άγνωστα χιλιόμετρα, άντεξε τα πάνδεινα μέχρι που το πούλησα ύστερα από χρόνια.
Οπότε, μην καταδικάζουμε όλα τα ΜΑ σασμάν. Είναι να μη σου τύχει το μαλακισμένο Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 18:43:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι λιγακι ακριβος-τσουχτερος μαγκες το ξερω ισως το 250 ειναι λιγακι υπερβολικα, αλλα θεωρειτε απ οτι λενε τουλαχιστων απο τους καλυτερους μηχανικους για εδω κατω τουλαχιστων ητανε και9 στην γερμανια αυτος και εχει και πολυ καλα μηχανηματα φερει υπερσυχρονα απο εκει και υστερα και οποτε εχω παει το αμαξι εκει για ζημια ειμαι απολυτα ικανοποιημενος εαν εξερεσουμε τις τιμες του βεβαια, ολοι με τα τουρμπο και τα καλα αμαξια που εχουνε προβληματα σε αυτον πηγενουνε,και για να ρωτησω εγω και κατι αλλο ποσο εχει ρε παιδια η εργασια μονο για να σου κατεβασει και να λυσει σαζμαν εδω πηγα και ειδα στο αμαξι τα εχει λυσει ολα απο κατω,δεν εχει κανενα 100ρικο η εργασια?,εδω ειχα παει σε συνεργειο υποτιθεται να φανταστειτε ο οποιος βελτιωνε για ελατηρια και σε καθε ανωμαλια του δρομου καθε 20-30μετρα δηλαδη κουδουνιζε το αμαξι,ξαναγυριζω πισω του λεω ρε μαστορα εκανες δοκιμη το αμαξι? ναι μου λεει,και πως σου φανηκε του λεω?ολα καλα μου λεει, ελε μωρε μου λεει χτυπανε λιγακι και τι εγινε? αφου σου φανηκανε ολα καλα του λεω τοτε τι να πω κι εγω..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1061s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on