PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Διαφορές πίσω άξονα 207 rallye - RC- και ευθυγράμμιση

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
marios106 (marinos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peuzeot 207 RC- 106 XR

Ένταξη: 01 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: κορινθος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 13:43:04    Θέμα δημοσίευσης: Διαφορές πίσω άξονα 207 rallye - RC- και ευθυγράμμιση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα στο club
Εχω πάρει ένα 207 rc και έχω το εξής πρόβλημα . Σε ευθυγράμμιση που έκανα βρήκα τον πίσω αριστερά τροχό λίγο ανοικτό σε σύγκλιση , δείγμα ότι είχε επαφή είτε σε μικροατύχημα είτε από χτύπημα σε πεζοδρόμια.
Η ερώτηση είναι 1ον αν μπορώ να χρησιμοποιήσω άξονα από rallye για πιο φθηνά και να μεταμοσχεύσω αντιστρεπτικές και φρένα απ'το δικό μου.
2ο πρόβλημα είναι ότι μου τραβάει δεξια παρά την ευθυγράμμιση και δεν ξέρω αν διορθώνει η κρεμαγιέρα ή είναι ο πίσω άξονας που κάνει ροπή και μου στρίβει, Θα ήθελα τα φώτα σας ειδικά των πιο έμπειρων .
Μαρίνος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 10:12:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οτι και αν κανεις, κρεμαργιερα θα παρεις μονο απο RC η Le mans και βρισκεις αρκετες μεταχειρισμενες. Εχουν δικο τους εγκεφαλο και απο αλλη κρεμαργιερα (GT η Rallye) δεν θα στο διαβασει και θα σου αναβουν λαμπακια και δεν θα εχεις σωστο power steering. Στο λεω γιατι το επαθα και εγω στο GT και ετσι τα εμαθα. Μεινε καλυτερα με ανταλλακτικα του RC μην τα κανεις μπαχαλο



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios106 (marinos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peuzeot 207 RC- 106 XR

Ένταξη: 01 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: κορινθος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 12:35:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για τον πίσω άξονα ενδιαφέρομαι όχι τον μπροστά , γιάυτό έλεγα μηπως έβαζα από rallye. Αν δεν ταιριάζει τότε θα πάω στου rc αναγκαστικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios106 (marinos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peuzeot 207 RC- 106 XR

Ένταξη: 01 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: κορινθος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Απρ 2014, 12:35:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απότι είδα μαλλον αναγκαστικά μπάινει άξονας μόνο από rc. Aν γνωρίζεται κάποιον που πουλάει ή υπάρχει καάποιος διαθεσιμος ας μου γράψει κα΄ποιο τηλέφωνο
ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0917s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on