PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Kοστος εργασιας για τοποθετηση αξονα.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 21:44:11    Θέμα δημοσίευσης: Kοστος εργασιας για τοποθετηση αξονα. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για πειτε μου ρε παιδια μια ενδεικτικη τιμη για τοποθετηση πισω αξονα σε 206 απο ταμπουρα σε δισκοφρενα με οτι χρειαζεται ντιζες συρματοσχοινα κτλ εδω ρωτησα σε εναν και μου ειπε γυρω στα 200 και μου φανηκανε πολλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 21:48:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί σου φανήκανε πολλά;



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 22:09:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου ειχε πει ο φιλος ο μηχανικος που μου τον εστειλε τον αξονα οτι το κοστος ειναι στα 150 ευρω,ενταξει ειναι δηλαδη η τιμη που μου ειπανε σημερα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 22:39:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού σου είπε ο φίλος 150 και ο άλλος 200, αν σου πούμε είναι εντάξει τα 200 θα τα δώσεις, ενώ αν σου πούμε είναι πολλά, θα πας να του κάνεις παζάρια;



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 22:56:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι παζαρια εγω δεν κανω, απλος ρωταω για να ξερω εαν ειναι ενταξει οπως μου ειπε να παω εκει, να μην τρεχω να ρωταω αλλου γιατι μενω και σε χωριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 23:08:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ο ένας και ο άλλος σου είπανε πολλά λεφτά, η δουλειά γίνεται με λιγότερα από 100 ευρώ.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2014, 20:37:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο.κ ευχαριστω πολυ να σαι καλα θα ρωτησω και αλλου τοτε απο εβδομαδα που θα κατεβω!
Na κανω και μια υποθετικη ερωτηση που πολυ φοβαμαι? εαν υπαρχει αποκληση τι θα πρεπει να κοιταξω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2014, 21:49:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλεξ έγραψε:
εαν υπαρχει αποκληση τι θα πρεπει να κοιταξω?
Καινούριο άξονα!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2014, 22:05:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o,k σε ευχαριστω πολυ δεν οποτε σε αυτην την περιπτωση δεν μπωρουμε να κανουμε κατι αλλο, τα μουαγιε πεζουνε μηπως καθολου ρολο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2014, 22:21:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην απόκλιση όχι...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2014, 22:29:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο.κ ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Απρ 2014, 11:11:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλεξ έγραψε:
τα μουαγιε πεζουνε μηπως καθολου ρολο?

Εάν το ή τα μουαγιέ πίσω είναι στραβά, μπορεί το μηχάνημα της ευθυγράμμισης να διαβάσει λάθος. Βέβαια εάν συμβαίνει κάτι τέτοιο, θα το είχες καταλάβει και στο τιμόνι σου.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Απρ 2014, 12:11:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Αλεξ έγραψε:
τα μουαγιε πεζουνε μηπως καθολου ρολο?

Εάν το ή τα μουαγιέ πίσω είναι στραβά, μπορεί το μηχάνημα της ευθυγράμμισης να διαβάσει λάθος. Βέβαια εάν συμβαίνει κάτι τέτοιο, θα το είχες καταλάβει και στο τιμόνι σου.


Α γι'αυτό πρόπερσι ο αναρτησάς μου το'χε καταλάβει κατά την ευθυγράμμιση και με έστειλε για ρουλεμάν δεξιά... Rolling eyes

Στο τιμόνι, τι εννοείς; Αισθητό τρέμουλο; Δεν είχα τότε κάτι κι επειδή πλέον και το αμάξι είναι παλιό και σκέφτομαι πλέον κάθετι που ακούω από πίσω, όλο το μυαλό μου πάει ξανά σε φθορά του άξονά μου. Παρόλα αυτά, δεν παρατηρώ κάτι πέραν κάτι χαζών μικροτριξιμάτων. Razz

Και τις προάλλες που'χα σκασμένο λάστιχο και του το πήγα για επιδιόρθωση, του'πα να ξαναρίξει μια ματιά από κάτω, έτσι για το φόβο των Ιουδαίων και μου λέει "μη φοβάσαι τίποτα, όλα οκ". Από κει κι έπειτα.......


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Απρ 2014, 22:19:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα μιλησα με ενα φιλο απο Χανια που εχουνε κανει μια ομαδα με αλλα 2-3 παιδια και φιαχνουνε αγωνιστηκα βελτιωσεις κτλ γιατι μου εχουνε βαλει υποψιες οτι ειναι πολυ πιθανο και μαλλον το πιο πιθανον να μην βγει σωστος ο αξονας με την πρωτη και να ειναι ταλαιπωρημενος, σημερα εμαθα επισης οτι εδω καποιος τον αλλαξε 3 φορες μεχρι να βρει τον σωστο σε 307 εαν θυμαμαι καλα και εχω ανησυχησει παρα πολυ, τελος παντων οι φιλοι απο εκει μου ειπανε οτι φιαχνει στον τορνο τωρα κοστος δεν ρωτησα γιατι φοβηθηκα λιγακι να σας πω την αληθεια..........εαν καποιος ξερει ας μου πει με το μαλακο ομως......
Να ρωτησω και κατι αλλο εχω βαλει kw αναρτηση δεν θυμαμαι ποια ητανε τοτε, αυτες ρυθμιζουνε ολες οι kw?

https://www.facebook.com/pages/fotaras-exhaust-systems/227324260615997
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Απρ 2014, 22:34:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H λυση τωρα του τορνου θεωρειτε αξιοπιστη? και εαν εχουμε 2 αξονες μπωρουμε απο τον ενα με τα ταμπουρα να βαλουμε τα ακρα στον αλλο που ειχε δισκοφρενα γινεται αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2014, 11:19:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλεξ έγραψε:
H λυση τωρα του τορνου θεωρειτε αξιοπιστη? και εαν εχουμε 2 αξονες μπωρουμε απο τον ενα με τα ταμπουρα να βαλουμε τα ακρα στον αλλο που ειχε δισκοφρενα γινεται αυτο?


Ο Τηλέμαχος (action_peugeot) ισχυρίζεται ότι όλοι οι άξονες επισκευάζονται (λογικά σε τόρνο). Δεν έχω δει κάποιον να τον διαψεύσει από δω μέσα πάντως, οπότε υποθέτω θα ισχύει (δεν έχω τεχνικές γνώσεις να στο απαντήσω εγώ). Για κόστος δε γνωρίζω, τι να σου πω, φαντάζομαι πολύ πιο φτηνό από το να αγοράσεις νέο άξονα και να ελέγξεις αν είναι ίσιος, αν δεν έχει άλλο πρόβλημα κτλ.

Αυτό για τα άκρα, μου'χε πει ένας μηχανικός παλιά πώς δε γίνεται, είναι συγκολλημένα έτσι που θα είναι σαν να πρέπει να τα κόψεις. Βασικά είχε τεθεί θέμα για αλλαγή άκρων από άξονα 206 με Xsara (του Xsara στο 206) και δε γινόταν. Τώρα, κατά πόσο όντως δε γίνεται ή είναι τεμπελιά των μηχανικών να το κάνουν, τι να σου πω. Επίσης, ο φίλος RoadRunner122, που δείχνει να ξέρει καλά περί αξόνων, τονίζει πώς ΜΠΟΡΟΥΝ να μπουν διπλά ρουλεμάν ως πιο "έσχατη" λύση πριν την αντικατάσταση. Απλά και αυτό βαριούνται να το κάνουν οι μηχανικοί και λένε πώς δε γίνεται και δε χωράνε.

Έχει φτιάξει και ένα καταπληκτικό How To για 106 όμως.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2014, 12:08:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Επίσης, ο φίλος RoadRunner122, που δείχνει να ξέρει καλά περί αξόνων, τονίζει πώς ΜΠΟΡΟΥΝ να μπουν διπλά ρουλεμάν ως πιο "έσχατη" λύση πριν την αντικατάσταση. Απλά και αυτό βαριούνται να το κάνουν οι μηχανικοί και λένε πώς δε γίνεται και δε χωράνε.

Έχει φτιάξει και ένα καταπληκτικό How To για 106 όμως.

Μιά διορθωσούλα: στο diy αναφέρω τοποθέτηση τριπλών ρουλεμάν ανά βραχίονα (διπλά έχει απ'τη μάνα του) ενώ μετά από λίγη περισσότερη μελέτη, βάλαμε και 4πλα.
Σχετικά με την επισκευή, με χρήση τόρνου όλα γίνονται! Συνήθως τρώει τη φθαρμένη επιφάνεια του άξονα και φοράει είτε πουκάμισο είτε μεγαλύτερα ρουλεμάν). Το θέμα είναι εάν οικονομικά συμφέρει η επισκευή ή η αντικατάσταση με κάποιον μεταχειρισμένο χωρίς φθορές.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2014, 13:06:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
TopGear έγραψε:
Επίσης, ο φίλος RoadRunner122, που δείχνει να ξέρει καλά περί αξόνων, τονίζει πώς ΜΠΟΡΟΥΝ να μπουν διπλά ρουλεμάν ως πιο "έσχατη" λύση πριν την αντικατάσταση. Απλά και αυτό βαριούνται να το κάνουν οι μηχανικοί και λένε πώς δε γίνεται και δε χωράνε.

Έχει φτιάξει και ένα καταπληκτικό How To για 106 όμως.

Μιά διορθωσούλα: στο diy αναφέρω τοποθέτηση τριπλών ρουλεμάν ανά βραχίονα (διπλά έχει απ'τη μάνα του) ενώ μετά από λίγη περισσότερη μελέτη, βάλαμε και 4πλα.
Σχετικά με την επισκευή, με χρήση τόρνου όλα γίνονται! Συνήθως τρώει τη φθαρμένη επιφάνεια του άξονα και φοράει είτε πουκάμισο είτε μεγαλύτερα ρουλεμάν). Το θέμα είναι εάν οικονομικά συμφέρει η επισκευή ή η αντικατάσταση με κάποιον μεταχειρισμένο χωρίς φθορές.


Εσύ το πήγες σε εντελώς άλλο level!!! Laughing Δηλαδή επισκευή σε τόρνο, πόσο θα πάει πια, όταν κατά μ.ο. το να βρεις μεταχειρισμένο άξονα πάει κανά 200-250 και αν είναι ίσιος, αν δεν έχει άλλες φθορές, αν, αν, αν. Συν κόστος τοποθέτησης.

Ρωτάω κι εγώ ώρες ώρες, χωρίς απαραίτητα να'χω θέμα (δεν ξέρω), αλλά φυσάω και το γιαούρτι με όσα έπαθα πέρυσι.

Ο παλιός άξονας τι γίνεται συνήθως; Πρακτικά είναι παλιοσίδερα χωρίς καμία αξία ή τον δίνεις εσύ κάπου έστω για κανά μικροποσό πχ από κει που παίρνεις τον μεταχειρισμένο;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickterc (Nikos)
Μέλος
Μέλος


206 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 137

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2014, 16:19:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eφτιαξα προσφατα τον δικο μου αξονα(τορνο+νεα ρουλεμαν+γρασσαδορακια για να μπορεις να το γρασσαρεις κ να μην εχεις στο μελλον τα ιδια)στον Τηλεμαχο κ δεν εχω κανενα παραπονο.


One mans fun is anothers hell...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2014, 18:12:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως βρήκα ένα τρακαρισμένο 206RC στην άλλη άκρη της ελλάδος, πήγα έβγαλα τον άξονα απο το αμάξι μαζί με το παλικάρι που το πουλούσε ,τον κουβάλησα με φίλο μέχρι τα κτέλ χεράτο και τον πλήρωσα 200€ Laughing Laughing Laughing

άξιζε την ταλαιπωρία... Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1388s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on