PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τέλος και τα περίπτερα στην Ελλάδα!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2014, 21:29:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickterc έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
nickterc έγραψε:
Το κακο ειναι οτι ολοι βλεπετε το τυρι κ δε βλεπετε την φακα.Οταν αυριο μεθαυριο σου πει κ το δικο σου αφεντκο ελα κ την Κυριακη ελα κ το βραδυ ελα κ στις 3 τα ξημερωματα να δουμε αν θα ειναι ελκυστικη η ιδεα των 24/7,η οι ''Λευκες Νυχτες'',η οπως αλλιως ονομασουν την λαιλαπα των εργασιακων αλλαγων σαφως σε βαρος του εργαζομενου.Χανονται κεκτημενα δεκαετιων κ εμεις διυλιζουμε τον κωνωπα...


άρα σε όλη την Ευρώπη που τράπεζες/ταχυδρομεία/δημόσιες υπηρεσίες παίζουν και το απόγευμα και γενικά όλα τα καταστήματα δουλεύουν και το σ/κ έχουν εργασιακό μεσαίωνα;
Στις οποιες αυτές χωρες ο υπάλληλος πληρωνεται παραπανω για την αργια,την υπερωρια κ εχει κ ΕΝΣΗΜΑ!!Ουαου!!Εδώ αμα δεν θες να δουλεψεις οποτε κ όπως θελω ΕΓΩ θα σου πεις ο Ελληναρας φυγε...Κ δεν είμαι ουτε γραφικος κομμουνιστης ουτε μοιρολάτρης ουτε διαμαρτύρομαι για τα παντα.Απλα μου τη δινει ρε γμτ που εχει περασει ότι ντε και καλα φταιμε και καλα να παθει ο ταδε η ο δεινα και δε βλέπουμε το τρενο που ερχεται να πατησει και εμας.


Το τρένο τόσα χρόνια που όλα ήταν μπουρδέλο που ήταν???

Ή ξαφνικά επειδή στέρεψε το χρήμα κλαιγόμαστε!!!

Γιατί τόσα χρόνια, ούτε νοσοκομεία είχαμε, ούτε δρόμους, ούτε δίκαιο φορολογικό σύστημα, ούτε τίποτα Exclamation

Αλλά τότε δεν μας ένοιαζε γιατί είχαμε χρήμα να κάνουμε τις μαλ***ες μας Exclamation

ΥΓ Έναν αντικαπνιστικό νόμο δεν μπορούμε να εφαρμόσουμε τα λαμόγια και μιλάμε κι από πάνω Rotfl


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2014, 21:55:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1000



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 02:20:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
nickterc έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
nickterc έγραψε:
Το κακο ειναι οτι ολοι βλεπετε το τυρι κ δε βλεπετε την φακα.Οταν αυριο μεθαυριο σου πει κ το δικο σου αφεντκο ελα κ την Κυριακη ελα κ το βραδυ ελα κ στις 3 τα ξημερωματα να δουμε αν θα ειναι ελκυστικη η ιδεα των 24/7,η οι ''Λευκες Νυχτες'',η οπως αλλιως ονομασουν την λαιλαπα των εργασιακων αλλαγων σαφως σε βαρος του εργαζομενου.Χανονται κεκτημενα δεκαετιων κ εμεις διυλιζουμε τον κωνωπα...


άρα σε όλη την Ευρώπη που τράπεζες/ταχυδρομεία/δημόσιες υπηρεσίες παίζουν και το απόγευμα και γενικά όλα τα καταστήματα δουλεύουν και το σ/κ έχουν εργασιακό μεσαίωνα;
Στις οποιες αυτές χωρες ο υπάλληλος πληρωνεται παραπανω για την αργια,την υπερωρια κ εχει κ ΕΝΣΗΜΑ!!Ουαου!!Εδώ αμα δεν θες να δουλεψεις οποτε κ όπως θελω ΕΓΩ θα σου πεις ο Ελληναρας φυγε...Κ δεν είμαι ουτε γραφικος κομμουνιστης ουτε μοιρολάτρης ουτε διαμαρτύρομαι για τα παντα.Απλα μου τη δινει ρε γμτ που εχει περασει ότι ντε και καλα φταιμε και καλα να παθει ο ταδε η ο δεινα και δε βλέπουμε το τρενο που ερχεται να πατησει και εμας.


Το τρένο τόσα χρόνια που όλα ήταν μπουρδέλο που ήταν???

Ή ξαφνικά επειδή στέρεψε το χρήμα κλαιγόμαστε!!!

Γιατί τόσα χρόνια, ούτε νοσοκομεία είχαμε, ούτε δρόμους, ούτε δίκαιο φορολογικό σύστημα, ούτε τίποτα Exclamation

Αλλά τότε δεν μας ένοιαζε γιατί είχαμε χρήμα να κάνουμε τις μαλ***ες μας Exclamation

ΥΓ Έναν αντικαπνιστικό νόμο δεν μπορούμε να εφαρμόσουμε τα λαμόγια και μιλάμε κι από πάνω Rotfl

Τωρα δεν εχουμε επισης τιποτα απο οσα αναφερεις ενω παραλληλα εχουμε 3πλασια ανεργια, μισους μισθους, κανενα εργασιακο φικαιωμα και τουλαχιστον 3πλασιους φορους.
Οποτε βρισκω καθε λογο οχι να κλαιγομαστε αλλα να τους γ@μησουμε ο,τι εχουν και δεν εχουν.

Αλλα ο Ελληνας μονο για τον αντικαπνιστικο νομο δεν σηκωνει μυγα στο σπαθι του.
Ολα τα υπολοιπα τα καταπινει αμασητα και ορισμενοι μυωπες που βλεπουν μονο το δεντρο τα επικροτουν κιολας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 09:17:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδη αν ξαφνικα επεστρεφε ο μισθος σου στα 1500 ευρω τον μηνα, φανταζομαι παλι δεν θα μιλουσες ε?
Γιατι τοτε δεν θα ειχες μεν υγεια, παιδεια, φορολογικο, αλλα η τσεπη ΣΟΥ θα ηταν γεματη.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 10:03:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μίλησα ποτέ ότι τώρα τα πράγματα είναι ρόδινα Question Question Question

Αλλά για πες μου, πότε είχε ο εργαζόμενος στον ιδιωτικό τομέα δικαιώματα;

Όταν τους έκλειναν στα ψυγεία για να μην τους δει η επιθεώρηση εργασίας, όταν έπρεπε να γίνει το στομάχι σου κώλος για πιάσεις τους κάθε χρόνο υψηλότερους στόχους ή όταν στους περισσότερους δεν πληρωνόταν ποτέ καμία υπερωρία Exclamation Exclamation Exclamation

Ένα μπουρδέλο ήμασταν και έχουμε γίνει ένα χειρότερο μπουρδέλο.

Πράγματα αυτονόητα, τα οποία έπρεπε να είχαμε απαιτήσει να γίνουν πολλά χρόνια πριν, δεν τους δίναμε σημασία γιατί είμαστε ένα μάτσο σκ**ά Exclamation Exclamation Exclamation


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 14:00:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν αναφερομαι σε σενα μανα μου!!! Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 14:09:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Μίλησα ποτέ ότι τώρα τα πράγματα είναι ρόδινα Question Question Question

Αλλά για πες μου, πότε είχε ο εργαζόμενος στον ιδιωτικό τομέα δικαιώματα;

Όταν τους έκλειναν στα ψυγεία για να μην τους δει η επιθεώρηση εργασίας, όταν έπρεπε να γίνει το στομάχι σου κώλος για πιάσεις τους κάθε χρόνο υψηλότερους στόχους ή όταν στους περισσότερους δεν πληρωνόταν ποτέ καμία υπερωρία Exclamation Exclamation Exclamation

Ένα μπουρδέλο ήμασταν και έχουμε γίνει ένα χειρότερο μπουρδέλο.

Πράγματα αυτονόητα, τα οποία έπρεπε να είχαμε απαιτήσει να γίνουν πολλά χρόνια πριν, δεν τους δίναμε σημασία γιατί είμαστε ένα μάτσο σκ**ά Exclamation Exclamation Exclamation

+ οο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 15:05:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Δηλαδη αν ξαφνικα επεστρεφε ο μισθος σου στα 1500 ευρω τον μηνα, φανταζομαι παλι δεν θα μιλουσες ε?
Γιατι τοτε δεν θα ειχες μεν υγεια, παιδεια, φορολογικο, αλλα η τσεπη ΣΟΥ θα ηταν γεματη.......

Και τοτε θα επρεπε να μιλας.
Αλλα τωρα που δεν εχεις τιποτα απ'αυτα και μισθο 600 ευρω, θα πρεπει να τους κυνηγας.
Οχι να λες οτι μπαινει ταξη οπως λενε μερικοι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 15:18:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχουμε μια αυθαιρετη κατασκευη που ειναι τα περιπτερα και ΠΡΕΠΕΙ με καποιο τροπο καποια στιγμη να εξαφανιστουν και η μαλ***α που μας δερνει ειναι ικανη να νομιζει οτι απο πισω κρυβονται τουρκοι πρακτορες.


ειτε σας αρεσει ειτε οχι αυτη η χωρα πτωχευσε και ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ειτε εντος ειτε εκτος ευρωπης. τα εγγονια μας ισως.
οποτε ας κοιταξουμε ολοι να προσαρμοστουμε στη νεα πραγματικοτητα και να αλλαξουμε σαν ανθρωποι και σαν εθνος.
γιατι αυτο ειναι το πραγματικο προβλημα της χωρας, η νοοτροπια, ο τροπος ζωης και η μαλ***α στον εγκεφαλο που μας δερνει.


υ.γ. για να μπει ταξη πρεπει πρωτα να σφιξουν οι κωλοι και αυτο γινεται τωρα. πρεπει να ειναι αφελης καποιος για να περιμενει απο το σαμαρα και το τσιπρα να βαλουν ταξη και να κανουν κατι. ο επομενος αν ο κοσμος εχει καταλαβει τα λαθη του ισως μπορεσει να κανει κατι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 19:58:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εχουμε μια αυθαιρετη κατασκευη που ειναι τα περιπτερα και ΠΡΕΠΕΙ με καποιο τροπο καποια στιγμη να εξαφανιστουν και η μαλ***α που μας δερνει ειναι ικανη να νομιζει οτι απο πισω κρυβονται τουρκοι πρακτορες.


ειτε σας αρεσει ειτε οχι αυτη η χωρα πτωχευσε και ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ειτε εντος ειτε εκτος ευρωπης. τα εγγονια μας ισως.
οποτε ας κοιταξουμε ολοι να προσαρμοστουμε στη νεα πραγματικοτητα και να αλλαξουμε σαν ανθρωποι και σαν εθνος.
γιατι αυτο ειναι το πραγματικο προβλημα της χωρας, η νοοτροπια, ο τροπος ζωης και η μαλ***α στον εγκεφαλο που μας δερνει.


υ.γ. για να μπει ταξη πρεπει πρωτα να σφιξουν οι κωλοι και αυτο γινεται τωρα. πρεπει να ειναι αφελης καποιος για να περιμενει απο το σαμαρα και το τσιπρα να βαλουν ταξη και να κανουν κατι. ο επομενος αν ο κοσμος εχει καταλαβει τα λαθη του ισως μπορεσει να κανει κατι.


μην ευτελιζεις την κουβεντα. κανενας δεν μιλησε ουτε για πρακτορες ουτε για τουρκους. το πιο ευκολο αν θελεις να ξεφτιλησεις ενα θεμα ειναι να το παραφουσκωσεις.

σιγουρα τα λεφτα που βλεπαμε δεν θα τα ξαναδουμε , θα τα δουνε ισως τα εγγονια μας .
οπως ακριβως εγινε με τους παππουδες μας που εζησαν στη φτωχεια για να δουμε εμεις τα λεφτα που ειπες μερικες δεκαετιες αργοτερα.

φυσικα αφου τα παιδια μας θα μαθουν οτι ο "κανονικος" μισθος ειναι να να παιρνεις 400 αντε 450 ευρω και να δουλευεις χωρις καμια ασφαλεια με ο,τι εργασιακες σχεσεις θελει ο εργοδοτης, δεν θα τους φαινεται παραξενο
παραξενο θα φανει στα εγγονια μας οταν καποιοι ξανα - αποκτησουν καποια δικαιωματα και ζησουν (τα εγγονια μας) μια καλυτερη απο τα παιδια μας , ζωη
και γιατι θα γινει αυτο;


MA ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Wink


Οσον αφορα τα περιπτερα και το αν ειναι αυθαιρετες κατασκευες , μερες που ειναι, ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο βαλετω. και το εξηγω αμεσως
αν μου πεις αληθηνα οτι απο ολους εμας εδω μεσα το ποσοστο που εχει στην κατοχη του κατι αυθαιρετο (εξοχικα, πυλωτη,parking, αποθηκη, ημιυπεθριο, περγολα σε βεραντα, τζακι η ψησταρια σε μπαλκονι, κ.λ.π) ειναι κατω του 50 % , τοτε θα σου πω ναι ! να αρχισουμε να ξηλωνουμε τα κακα περιπτερα που με την αυθαιρεσια τους καταστρεφουν την νομιμοτητα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 20:48:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Δεν αναφερομαι σε σενα μανα μου!!! Cool

Το κατάλαβα ρεεε


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 21:27:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Οσον αφορα τα περιπτερα και το αν ειναι αυθαιρετες κατασκευες , μερες που ειναι, ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο βαλετω. και το εξηγω αμεσως
αν μου πεις αληθηνα οτι απο ολους εμας εδω μεσα το ποσοστο που εχει στην κατοχη του κατι αυθαιρετο (εξοχικα, πυλωτη,parking, αποθηκη, ημιυπεθριο, περγολα σε βεραντα, τζακι η ψησταρια σε μπαλκονι, κ.λ.π) ειναι κατω του 50 % , τοτε θα σου πω ναι ! να αρχισουμε να ξηλωνουμε τα κακα περιπτερα που με την αυθαιρεσια τους καταστρεφουν την νομιμοτητα.


Δεν έχω εξοχικό.
Ημιυπαίθριο τακτοποίησα κανονικά.
Parking δεν υπάρχει, ούτε αποθηκη.
Ομοίως πέργκολες κτλ.
Εισοδήματα δε μπορώ να κρύψω και πληρώνω εισφορές, προκαταβολές κτλ.

Και βλέπω, περιπτεράδες, ταξιτζήδες, καταστηματάρχες (εμπειρίες από τους γύρω μου), να μην κόβουν αποδείξεις, να δηλώνουν εισοδήματα λίγο κάτω απ'το όριο να φορολογηθούν, να μη δηλώνουν ενοίκια, ε εντάξει, κάποια στιγμή το πράγμα πρέπει να τελειώνει.

Ή βλέπεις ότι η μισή Ελλάδα είχε αυθαίρετα εδώ και 30 χρόνια και θα τα τακτοποιήσουν με κανά τάληρο, αλλά όσα γλίτωσαν όλον αυτόν τον καιρό, είναι ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ του προστίμου. Και τότε μη μου πείτε υπήρχε κρίση κι επειδή δεν είχαν λεφτά, το έχτισαν αυθαίρετο, όλα έγιναν βάσει της ζαμανφουτίστικης λογικής του Έλληνα και του "μεγάλου ηγέτη", να κατακλέψει το κράτος, να πάρει Mercedes και να τους γράψει όλους στα @@ του. Και όσοι τώρα "διαμαρτύρονται" ότι είναι φτωχοί και τους έφαγε η κρίση που τους φορολογούν το "σπιτάκι", οι περισσότεροι λένε ψέμματα γιατί όταν όλα ήτανε καλά, ζούσανε και πίνανε χωρίς πρόβλημα. Ή στα χωριά, όλοι είναι γραμμένοι στον ΟΓΑ, διατηρούν μαγαζιά-ταβέρνες-μεζεδοπωλεία, πρέπει να πληρώσουν ΤΕΒΕ κι αντί να το κάνουν, διαμαρτύρονται κιόλας ότι "δε βγαίνουν πλέον", χωρίς να έχουν πληρώσει ποτέ ό,τι πρέπει ή να έχουν κόψει αποδείξεις.

Και για κάτι τέτοιους περιπτεράδες, αυθαίρετους, ταξιτζήδες, "τυφλούς της Ζακύνθου", πεθαμένους συνταξιούχους και αρκετούς άλλους, μειώθηκε η σύνταξη του πατέρα μου 50% ή αυξήθηκαν οι εισφορές μου και κόπηκε ο μισθός μου. Σαφώς, μπορεί να μη ζημίωσαν το κράτος όσο μίζες ή άλλα παρόμοια "τερτίπια", αλλά καιρός να ξεκαθαρίζουμε και από όσους εγνωσμένα εδώ και δεκαετίες κλέβανε την εφορία και κατά συνέπεια εμένα κι εσένα και τον καθένα "τίμιο". Και τα περίπτερα, σε κάποιο βαθμό, ήταν ένας τομέας.

Μπορεί να μην είμαστε όλοι 100% καθαροί και σωστοί, αλλά στο θέμα των οικονομικών, απ'όσο ξέρω από γείτονες, φίλους κτλ, οι γονείς μου πχ δεν είχαν καν δυνατότητα να κρύψουν εισοδήματα, ενώ όλοι οι άλλοι δήθεν ποτέ δεν ξεπερνούσαν το "αφορολόγητο".


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2014, 23:48:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:

Δεν έχω εξοχικό.
Ημιυπαίθριο τακτοποίησα κανονικά.
Parking δεν υπάρχει, ούτε αποθηκη.
Ομοίως πέργκολες κτλ.
Εισοδήματα δε μπορώ να κρύψω και πληρώνω εισφορές, προκαταβολές κτλ.

Και βλέπω, περιπτεράδες, ταξιτζήδες, καταστηματάρχες (εμπειρίες από τους γύρω μου), να μην κόβουν αποδείξεις, να δηλώνουν εισοδήματα λίγο κάτω απ'το όριο να φορολογηθούν, να μη δηλώνουν ενοίκια, ε εντάξει, κάποια στιγμή το πράγμα πρέπει να τελειώνει.

Ή βλέπεις ότι η μισή Ελλάδα είχε αυθαίρετα εδώ και 30 χρόνια και θα τα τακτοποιήσουν με κανά τάληρο, αλλά όσα γλίτωσαν όλον αυτόν τον καιρό, είναι ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ του προστίμου. Και τότε μη μου πείτε υπήρχε κρίση κι επειδή δεν είχαν λεφτά, το έχτισαν αυθαίρετο, όλα έγιναν βάσει της ζαμανφουτίστικης λογικής του Έλληνα και του "μεγάλου ηγέτη", να κατακλέψει το κράτος, να πάρει Mercedes και να τους γράψει όλους στα @@ του. Και όσοι τώρα "διαμαρτύρονται" ότι είναι φτωχοί και τους έφαγε η κρίση που τους φορολογούν το "σπιτάκι", οι περισσότεροι λένε ψέμματα γιατί όταν όλα ήτανε καλά, ζούσανε και πίνανε χωρίς πρόβλημα. Ή στα χωριά, όλοι είναι γραμμένοι στον ΟΓΑ, διατηρούν μαγαζιά-ταβέρνες-μεζεδοπωλεία, πρέπει να πληρώσουν ΤΕΒΕ κι αντί να το κάνουν, διαμαρτύρονται κιόλας ότι "δε βγαίνουν πλέον", χωρίς να έχουν πληρώσει ποτέ ό,τι πρέπει ή να έχουν κόψει αποδείξεις.

Και για κάτι τέτοιους περιπτεράδες, αυθαίρετους, ταξιτζήδες, "τυφλούς της Ζακύνθου", πεθαμένους συνταξιούχους και αρκετούς άλλους, μειώθηκε η σύνταξη του πατέρα μου 50% ή αυξήθηκαν οι εισφορές μου και κόπηκε ο μισθός μου. Σαφώς, μπορεί να μη ζημίωσαν το κράτος όσο μίζες ή άλλα παρόμοια "τερτίπια", αλλά καιρός να ξεκαθαρίζουμε και από όσους εγνωσμένα εδώ και δεκαετίες κλέβανε την εφορία και κατά συνέπεια εμένα κι εσένα και τον καθένα "τίμιο". Και τα περίπτερα, σε κάποιο βαθμό, ήταν ένας τομέας.

Μπορεί να μην είμαστε όλοι 100% καθαροί και σωστοί, αλλά στο θέμα των οικονομικών, απ'όσο ξέρω από γείτονες, φίλους κτλ, οι γονείς μου πχ δεν είχαν καν δυνατότητα να κρύψουν εισοδήματα, ενώ όλοι οι άλλοι δήθεν ποτέ δεν ξεπερνούσαν το "αφορολόγητο".


Ναι μ αυτην την λογικη, αν παρουμε δειγμα απο επιτιδευματιες που κρατουν βιβλια β' κατηγοριας, απλους πολιτες κλπ κλπ, αυτα που φαγανε τοσα χρονια Τσοχατζοπουλοι και το υπολοιπο συναφι των πολιτικων, που μονο αυτο γνωριζουν να κανουν σωστα, δεν θα ισοφαριστουν ποτε. Οι μαφιοζοι τα κανουν αυτα, οι πολιτικοι που εχουμε ειναι η μαφια της Ελλαδος μας.

Αρα το θεμα μας δεν ειναι οι περιπτεραδες και αυτος που δεν κοβει αποδειξεις, και ο αλλος που δεν δηλωσε την αποθηκη του. Ας εβρισκε τροπο το κ*λοκρατος να τους υποχρεωσει να κοψουν αποδειξεις.

Και οχι να ειναι συνεταιρος στα εσοδα, αλλα στα εξοδα βγαλ τα περα μονος σου.

Να σταματησει το κρατος να κλεβει τους πολιτες, να σταματησουν και οι πολιτες να κλεβουν το κρατος, που το κρατος ειμαστε ολοι εμεις μαζι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 01:46:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΟ 2009 η Ελλάδα έκλεισε τη χρονιά με 231.1 δις ονομαστικό ΑΕΠ και 129.7% χρέος προς ΑΕΠ.
Λίγους μήνες αργότερα η χώρα 'αποκλείστηκε από τις 'αγορές'.
Το 2014 η Ελλάδα αναμένεται να κλείσει τη χρονιά με 185 δις ονομαστικό ΑΕΠ και 188.9% χρεός προς ΑΕΠ.
Εχόντας πλεόν γίνει μια 'κανονική' χώρα κι έχοντας ανακτήσει την αξιοπιστία της είναι έτοιμη να γίνει και πάλι δεκτή από τις 'αγορές'.
Για πάρτη σας το έγραψα ΚΑΙ με τόνους για να μιλησουμε με νουμερα οπως αρεσει να μιλανε και οι δανειστες μας!
Αν μετα απο αυτο που διαβασατε πιστευετε ακομη οτι το βασικο προβλημα ειναι τα περιπτερα τα μινι μαρκετ οι ημιυπαιθριοι και οι ταξιτζιδες, παω πασο.

ΥΓ Ρε μλκ Τακη βαλε και κανενα Youporn ολο Capital.gr διαβαζεις Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 07:06:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού μας φταίνε μόνο οι πολιτικοί (που φταίνε) ας μας πει κάποιος τόσα χρόνια ποιος ψηφίζει ΠΑΣΟΚ και ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ξανά και ξανά και ξανά.

Κι επειδή θα πεταχτεί κάποιος και θα πει ότι και οι άλλοι τα ίδια είναι και δεν θα έχει άδικο, ας αλλάξουμε μυαλά σαν σκατό λαός που είμαστε για να αναζητήσουμε τους πολιτικούς που μας αξίζουν. Ειδικά με αυτή την τοπική αυτοδιοίκηση το πράγμα είναι ξεφτίλα. Παρατηρούσα χθες ότι στην γειτονιά μου υπάρχουνε 4-5 παιδικές χαρές κι αντί να τις ξαναφτιάξουν που έχουν τα κακά τους τα χάλια, έπιασαν οι μαλ**ες και έφτιαξαν καινούρια. Πόσο ζώο πρέπει να είσαι για να τους ψηφίσεις Exclamation Exclamation Exclamation

Ρε Λευτέρη πέφτεις κι εσύ στην παγίδα των αγορών. Ας είχαμε φροντίσει τόσα χρόνια να φτιάξουμε εύρωστη οικονομία και κοινωνικές δομές και ας γράφαμε τις αγορές στα παπάρια μας. Ένα παραμύθι ήταν πάντα και στην πρώτη ευκαιρία θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε. Το βασικό ερώτημα που θα έπρεπε να σε απασχολεί είναι τι κάναμε με τα 231.1 δις τότε και με τι κάνουμε με τα 185 δις τώρα. ΤΙΠΟΤΑ

Και ναι το πρόβλημα μου είναι και αυτοί. Γιατί όταν δεν υπάρχει πεζοδρόμιο να βγω με την μικρή και αναγκάζομαι να κάνω τον ζογκλέρ ή όταν οι ταρίφες γράφουν στα παπάρια τους κάθε νόμο που υπάρχει ε σιγά μην τους λυπηθώ. Κάποτε λέγαμε ότι η κατάσταση στους δρόμους είναι απαράδεκτη αλλά δεν βαριέσαι μωρέ. Φτάσαμε πλέον να είναι ζήτημα ζωής ή θανάτου. Θα πούμε πάλι ότι αν πιστεύετε ότι το βασικό πρόβλημα είναι αυτό πάω πάσο;;;;


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 08:37:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
ΤΟ 2009 η Ελλάδα έκλεισε τη χρονιά με 231.1 δις ονομαστικό ΑΕΠ και 129.7% χρέος προς ΑΕΠ.
Λίγους μήνες αργότερα η χώρα 'αποκλείστηκε από τις 'αγορές'.
Το 2014 η Ελλάδα αναμένεται να κλείσει τη χρονιά με 185 δις ονομαστικό ΑΕΠ και 188.9% χρεός προς ΑΕΠ.
Εχόντας πλεόν γίνει μια 'κανονική' χώρα κι έχοντας ανακτήσει την αξιοπιστία της είναι έτοιμη να γίνει και πάλι δεκτή από τις 'αγορές'.
Για πάρτη σας το έγραψα ΚΑΙ με τόνους για να μιλησουμε με νουμερα οπως αρεσει να μιλανε και οι δανειστες μας!


Αν και άσχετο με τα περίπτερα, χοντρικά...
Τα 231 αρχικά δις τα χρωστάγαμε σε αυτούς που μας δάνειζαν.
Τα 185 τωρινά δις δεν τα χρωστάμε σε αυτούς που μας δανείζουν, με αποτέλεσμα να μην έχουν (πλέον) ρίσκο και να μπορούν να μας δανείσουν ξανά από την αρχή.
Δεν λέω ότι είναι σωστό ή λάθος, απλά πως είναι η κατάσταση.
Τώρα για να το πάμε και λίγο πιο πέρα, η διαφορά των χρημάτων του IMF (2% επιτόκιο) με αυτά των αγορών (5% επιτόκιο) είναι ότι στα δεύτερα κάνει κουμάντο (κυρίως) η κυβέρνηση και όχι η τρόικα γι αυτό υποτίθεται ότι είναι επιτυχία η επιστροφή στις αγορές.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 09:29:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λευτεράκη (θα βάλω και κόμμα και τόνους) ούτε από διαφημιστικό φυλλάδιο του συριζα δε τα λένε τόσο όμορφα...

2010: Δημόσιο χρέος 310 δις, ΑΕΠ 225 δις, Ανεργία 12%
2014: Δημόσιο χρέος 322 δις, ΑΕΠ 181 δις, Ανεργία 28%.

Πηγή:ΣΥΡΙΖΑ

ΤΟ 2010 δανειζόμασταν με ρυθμό 30-35δις το χρόνο, για να καλύψουμε τις ανάγκες μας σαν κωλοχώρα.
Άρα αυτή τη τετραετία θα είχες 120+ έξτρα χρέος.
Το 2009 είχαμε επιτόκια 3%+-, όταν επί κρίσης χώρες με αρχ**ια (ιταλια ισπανια) δανειζόντουσαν μέχρι και με 7% για να τα καταφέρουν μόνες τους.
Αν δηλαδή δανειζόσουνα με ίδια επιτόκια με ιταλία, αυτό χοντρικά μεταφράζεται σε έξτρα 50-70δις σύμφωνα με τους ειδικούς (τρομάρα τους)

ΑΡΑ ΕΝ ΤΕΛΕΙ αν συνεχίζαμε να ζούμε με τον ίδιο τρόπο (οχι δε δέχομαι ότι θα άλλαζε κάτι αυτά τα 4 χρόνια που δεν άλλαξε τα προηγούμενα 40)
θα είχαμε αυτή τη στιγμή περί τα 500δις χρεος.

Το δε ΑΕΠ εξαρτάται απο τη πορεία της οικονομίας, άρα με τέτοια παγκόσμια κρίση πάλι θα ήταν μειωμένο.Ηδη είχε ρυθμό μείωσης της τάξης του 1.5% ανα τρίμηνο το 2009.....
Iταλια επεσε 25% το αεπ. εμεις 15% και γαλλια 10%.
δηλαδη ποσο επρεπε να μεινει για να εισαι ευχαριστημενος οταν γαμιεται το συμπαν σε ολη την ευρωπη???????


Αυτά έτυχε να τα συζητάω με ένα παπανδρεικο γιατρό προ 2 βδομάδων δε κάθισα να τα ψάξω για σένα μη χαίρεσαι ουτε τα λένε στο capital αφου εκεί ψηφίζουν δαγκωτό Ν.Δ...

Άρα όταν ακούτε κάποιο youporn να σας συγκρίνει το χρέος του 2010 με το σημερινό του παραθέτετε τα παραπάνω. Όση δόση αλήθειας και σοβαρότητας έχουν τα δικά του επιχειρήματα, άλλη τόση έχουν και τα δικά σας.


Όσον αφορά τα περίπτερα και τις παιδικές χαρές, άν ήμασταν μία σοβαρή χώρα θα είχαμε βγεί από το ευρώ και θα είμασταν μία χαρά.
Επειδή όμως είμαστε μια Αργεντινή (όπου και εκει κυβερνά η διαφθορά και ο κόσμος έχει την ίδια νοοτροπία και σαπίλα στο μυαλό)
το μόνο που θα είχαμε καταφέρει είναι να χρωστάμε το 30% (οσο τελικά πλήρωσε συνολικά με αυτά που χρωστά στα παρισια η Αργεντινή) άρα 100δις συν ότι τρώγαμε αυτή τη 4ετία με πληθωρισμό 40%.....για κάντε και καμιά πράξη μόνοι σας ή αν δε το έχετε κοιτάξτε πόσα χρωστά τώρα η Αργεντινή με σοβαρή οικονομία και εξαγωγές, όχι moyzaka kai greek hot lovers.

οποτε ξαναρχόμαστε σε αυτό που λέμε αλέξης και εγώ τόση ώρα...
το πρόβλημα είμαστε εμείς και το γεγονός ότι δεν ίδρωσε κανενός το αυτάκι 4 χρόνια. τα παδιά μας δε κατάλαβαν γρι για το ποιός φταίει και όλοι ρίξαμε τις ευθύνες στον διπλανό. Υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι το παιδί του διπλανού (προς θεού οχι το δικό μας) θα βγεί καλύτερος και ταπεινότερος άνθρωπος από αυτή τη χρεωκοπία?????

Κανείς δε πρόκεται να αρνηθεί ότι από τα 310δις το 80% οφείλεται στους πολιτικούς και στη μαφία που κατασπαράζει τη χώρα.
Το θέμα είναι τι κάνουμε από εδώ και και πέρα...και με τη νοοτροπία ότι φταίνε μόνο οι πολιτικοί και οι λάτσηδες και αφήστε κάτω τα περίπτερα,....μπροστά δε πάμε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την volvos στις Πεμ 17 Απρ 2014, 14:29:00, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 13:07:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Lef205 έγραψε:
ΤΟ 2009 η Ελλάδα έκλεισε τη χρονιά με 231.1 δις ονομαστικό ΑΕΠ και 129.7% χρέος προς ΑΕΠ.
Λίγους μήνες αργότερα η χώρα 'αποκλείστηκε από τις 'αγορές'.
Το 2014 η Ελλάδα αναμένεται να κλείσει τη χρονιά με 185 δις ονομαστικό ΑΕΠ και 188.9% χρεός προς ΑΕΠ.
Εχόντας πλεόν γίνει μια 'κανονική' χώρα κι έχοντας ανακτήσει την αξιοπιστία της είναι έτοιμη να γίνει και πάλι δεκτή από τις 'αγορές'.
Για πάρτη σας το έγραψα ΚΑΙ με τόνους για να μιλησουμε με νουμερα οπως αρεσει να μιλανε και οι δανειστες μας!


Αν και άσχετο με τα περίπτερα, χοντρικά...
Τα 231 αρχικά δις τα χρωστάγαμε σε αυτούς που μας δάνειζαν.
Τα 185 τωρινά δις δεν τα χρωστάμε σε αυτούς που μας δανείζουν, με αποτέλεσμα να μην έχουν (πλέον) ρίσκο και να μπορούν να μας δανείσουν ξανά από την αρχή.
Δεν λέω ότι είναι σωστό ή λάθος, απλά πως είναι η κατάσταση.
Τώρα για να το πάμε και λίγο πιο πέρα, η διαφορά των χρημάτων του IMF (2% επιτόκιο) με αυτά των αγορών (5% επιτόκιο) είναι ότι στα δεύτερα κάνει κουμάντο (κυρίως) η κυβέρνηση και όχι η τρόικα γι αυτό υποτίθεται ότι είναι επιτυχία η επιστροφή στις αγορές.

Tα 231 και 185 δις ειναι το ΑΕΠ της χωρας, οχι το χρεος.

Και απ'τα παραπανω φαινεται ξεκαθαρα ποσο μεγαλη φουσκα ειναι η παγκοσμια αγορα και τι δουλεμα πεφτει.
Και ασε τον Ελληναρα να τα βαζει με τον περιπτερα και τον ταξιτζη και γενικα με τον τελευταιο τροχο της αμαξης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 15:15:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι οκ, δε κοίταξα τα νούμερα, δεν με ενδιαφέρουν, άλλο λέω. Χρωστάγαμε Χ στους Α και τώρα χρωστάμε Υ στους Β. Οι Α μας ξαναδανείζουν γιατί τώρα δεν έχουν θέμα Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Απρ 2014, 16:17:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Ναι οκ, δε κοίταξα τα νούμερα, δεν με ενδιαφέρουν, άλλο λέω. Χρωστάγαμε Χ στους Α και τώρα χρωστάμε Υ στους Β. Οι Α μας ξαναδανείζουν γιατί τώρα δεν έχουν θέμα Razz

Ε ωραια δεν τα χρωσταμε σ'αυτους, τα χρωσταμε σε αλλους.
Αντι να τα χρωσταμε σε ιδιωτες της πουτσ@ς, με τους οποιους εχεις πολυ περισσοτερη δυναμη στην διαπραγματευση οντας κρατος, τα χρωσταμε σε ξενα κρατη και το διεθνες νομισματικο ταμειο.
Κοινως, ειναι αντι να χρωστας στον μπακαλη,τωρα χρωστας στην εφορια.
Που λες οτι ειναι προτιμοτερο να χρωστας απο τους 2?

Και χρωσταμε περισσοτερα και με πολυ πιο αυστηρους ορους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2284s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on