PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

peugeot 207 gt
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 17:29:26    Θέμα δημοσίευσης: peugeot 207 gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα.. αγορασα πριν λιγους μηνες απο την αντιπροσωπεια της peugeot το 207 gt stock κομματι σε πολυ χαμηλοτερη τιμη με πρωτη αδεια το 2012 ως καινουργιο..αυτο που μου κανει ομως εντυπωση ειναι ενω ειναι το facelift δεν εχει 6ταχυτο σασμαν αντι για 5ταχυτο.. και εχω αρχισει και προβληματιζομαι μηπως το αυτοκινητο ειναι πιο παλιο και καπου υπηρξε καποιο ψεμα... ξερει κανεις λοιπον αν ολα τα τα 207 του 2011 και μετα βγηκαν 6ταχυτα η οχι??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 17:55:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα αν δε κάνω λάθος αυτά που είχανε stock ήταν μοντέλα 07,08,09 (το λέω γιατί ήταν να πάρω new ένα RC αλλα είχαν φύγει όλα Crying or Very sad ) καινουργια μεν, παλαιά μοντέλα δε

αλλο η πρώτη άδεια.. δε λέει κάτι..

Κάπου στο σασί φαίνεται ημ κατασκευής όπως και απο τον αρ, πλαισίου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 19:03:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και αν βγηκαν δεν πρεπει να εισηχθησαν ποτε στην Ελλαδα.Καποια στιγμη ειχα διαβασει ενα φυλλαδιο εξοπλισμων εκτυπωσης 2012 που περιειχε τον εξοπλισμο του τελευταιου rallye 6speed 156hp,που αν θυμασαι ηταν εντελως σωβρακο.Αυτο με τις κοκκινες ζωνες ασφαλειας που δεν ειχε καν κλιματισμο παρα μονο A/C. Στο ιδιο φυλαδιο ανεφερε και το 6ταχυτο GT 5πορτο αποκλειστικα με σαφως μειωμενο εξοπλισμο και αυτο,π.χ δεν ειχε πανοραμικη οροφη,δερματινα καθισματα και αισθητηρες παρκαρισματος.Αυτη η εκδοση δεν πρεπει να ηρθε ποτε.Το δικο σου πρεπει να ειναι κατασκευη 2011.Απο το vin μπορεις να το καταλαβεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 19:09:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα το γραφει και στην ταπα της βενζινης (στο 206 τουλαχιστον το χει)


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 19:34:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δικο μου GT η ημερομηνια κατασκευης ειναι κοντινη σε μερες με αυτη που γραφει το καπακι απο το φιλτρο αερα στο μπροστινο μερος, και απο εκει πιστεω φαινεται ευκολα η ημερομηνια.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 20:32:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την ημ/νια κατασκευής τη γράφει πάνω στην τουρμπίνα όπως ανοίγεις το καπό κάπου κοντά στη σκάστρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 21:24:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δες και τα τζαμια γραφουν ημερομηνια παραγωγης
Συνηθως τα κρυσταλλα ειναι φτιαγμενο η την χρονια που
Φτιαχτηκε το αυτοκινητο η την προηγουμενη


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 21:41:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

6χυτο βγήκε μόνο το rallye το face lift κανένα άλλο μοντέλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 22:56:49    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμαξι ειναι χαρτι.. εμενα το θεμα μου ειναι αποκλειστικα και μονο οτι εγω οταν ρωτησα μου λενε οτι το αυτοκινητο ηρθε ελλαδα ιουνιο του 2012.. αν ειναι παλιοτερο ας μου το ελεγαν... απο την στιγμη που δεν μου το χαριζουν θεωρω οτι πρεπει να ξερω τα παντα για την αγορα μου... απλα το εχαψα γτ ηξερα οτι ειχε γινει facelift και το αυτοκινητο ειναι με μπεζ δερματινα, με τα προβολακια πιο πλαγια τα φαναρια πισω φερνουν πιο πολυ σε γερμανικο.. μπορει λοιπον το αυτοκινητο να ειναι αστερι αλλα ηταν π_ _ _ _ ια απο την peugeot...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 23:24:31    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα το αυτοκινητο ειναι του 2009.. οτι ημερομηνιες βρηκα ελεγαν 11/2009... τι να πω....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 00:21:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οτι και να ήταν φίλε gt/rc με 6άρι κιβώτιο δεν υπάρχει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 00:21:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα πρεπε να στο χαν πει οτι τα στοκ ειναι παλαιοτερα μοντελα.
Τελος παντων δεν νομιζω αν μπορεις να βγαλεις ακρη τωρα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 03:26:41    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορω πλεον να βγαλω ακρη.. το αυτοκινητο εχει αγοραστει.. και φιλε μου να ξερεις υπαρχουν με εξαρι σασμαν.. και στην ελλαδα εχουν ερθει.. μπειτε στο car.gr και θα δειτε... δυο πωλουντε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 06:37:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα πάντως όταν είχα πάρει τηλ μου είχαν πεί κανονικά ημ/νίες παραγωγής...απλά δεν είχαν ΡΨ..

απο εκεί και πέρα οκ είναι μείων αλλα και στη τιμή που τα δίναν όποιος μπόρεσε και πήρε κερδισμένος βγαίνει..

Καλοδούλευτο!

Υ.Γ. μπέζ καθίσματα?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 07:39:42    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω λολυ.. Φυσικα και το θεωρω ευκαιρια και τυχη που μπορεσα να παρω το αγαπημενο μου αυτοκινητο σε αυτην την τιμη... απλα θα ηθελα να ξερω και την αληθεια... για τα καθισματα ναι ειναι μπεζ δερματινα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 12:33:45    Θέμα δημοσίευσης: Re: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos207gt έγραψε:
Δεν μπορω πλεον να βγαλω ακρη.. το αυτοκινητο εχει αγοραστει.. και φιλε μου να ξερεις υπαρχουν με εξαρι σασμαν.. και στην ελλαδα εχουν ερθει.. μπειτε στο car.gr και θα δειτε... δυο πωλουντε...

για δειξε τις αγγελιες αν μπορεις
δεν νομιζω να ηρθαν στην Ελλαδα 207 με 6αρι σασμαν, εκτος απο καποια rallye facelift (που και παλι δεν ειναι ολα τα rallye facelift με 6αρι, υπαρχουν και με 5αρι)
δλδ εν ολίγοις, gt και rc στην Ελλαδα δεν νομιζω να ηρθαν με 6αρι ποτε


παντως στο εξωτερικο, εχω δει κατι 207 facelift που τα ονομαζουν gti και φορανε 6αρι σε συνδιασμο με τον 156αρι κινητηρα, και οχι τον 175αρι



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 13:35:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μονο rallye facelift ειχανε φερει ρε παιδια με 6αρι σασμαν.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 18:43:47    Θέμα δημοσίευσης: Re: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos207gt έγραψε:
Τελικα το αυτοκινητο ειναι του 2009.. οτι ημερομηνιες βρηκα ελεγαν 11/2009... τι να πω....


Μην σε χαλάει αυτό. Το δικό μου είναι 4/2009 και έχει βγει λουκούμι. Αυτό που πρέπει να σε απασχολεί είναι τα λάδια που έχει, τα λάστιχα και πιθανά τις βαλβολίνες ή και την μπαταρία. Αν ήταν σε ακινησία ίσως αυτά να θέλουν αλλαγή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 20:00:12    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4554490/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2318374/
οριστε φιλε μου... και απο την στιγμη που η διαφορα του rallye με το gt ειναι στον βασικο εξοπλισμο πιστευω και τα gt θα επρεπε να εχουν 6αρι..
VINI οταν το πηρα ειχα ηδη πει να μου εχουν αλλξει λαστιχα γτ σκεφτομουν οτι απο το 12 ηταν σε ακινησια οποτε δεν ηταν ενταξει και τα ειχαν αλλαξει.. τα λαδακια του τα κοιταξα δευτερη μερα και ειναι πιο καθαρα και απο νερο μπαταρια στους 7 μηνες που ειμαι ειναι μια χαρα.. οσον αφορα βαλβολινες δεν μπορω να ξερω....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 20:22:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτα είναι rallye facelift , αυτο λεμε μονο rallye ηρθαν με 6ρι.

Αυτα παρηγγειλε η αντιπροσωπεια εδω με 6ρι, gt γυμνα που τα ονομασε rallye. Κανονικα gt δεν ηθελε.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1228s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on