PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ανεβαζει θερμοκρασια.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 11:15:47    Θέμα δημοσίευσης: Ανεβαζει θερμοκρασια. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα παιδια sos. Eχω ενα peugeot 106 1124cc δευτερος χρονος τωρα και παρατηρησα οτι ανεβαζε θερμοκρασια. ο δεικτης κανονικα ηταν σταθερα παντα στην μεσαια γραμμη. παρατηρησα οτι στις ανηφορες ανεβενε ο δεικτης οπως και στην σταση και στις κατηφορες ξανα επεφτε χωρις ομως να παταει κοκκινο η να αναβει το λαμπακι ή να αδειαζει το παραφλου. το πηγα σε μαστορα μου αλλαξε ψυγειο και θερμοστατη και παλι εκανε τα ιδια αλλα αυτη την φορα αδειαζε και το παραφλου. το ξανα πηγα στον μαστορα μου αλλαξε φλατζα και μου ειπε αν στο κανει παλι ειναι χαλασμενο το οργανο. εχει κανεις ιδεα τι γινετε? το αυτοκινητο ειναι πενα τι επαθε στα καλα καθουμενα δεν ξερω. ολα τα service τα εκανα στην ωρα τους. ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Harry 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 (16V)

Ένταξη: 04 Σεπ 2017
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 12:59:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν με χαμηλες ταχυτητες η σταση φτανει το πολυ στα 3/4 του οργανου εισαι οκ. Τσεκαρε αν απο το μεγιστο που θεωρεις υψηλο αν τρεξεις λιγο και χτυπησει αερας το ψυγειο πεσει πολυ γρηγορα στη μεση.
Ειχα 106 και νομιζα και εγω οτι ανεβαζει αλλα ειναι απολυτα φυσιολογικο, οποτε νομιζω οτι αδικα αλλαξες τοσα πραγματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 13:36:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και το δοχειο που βαζουμε το παραφλου δεν το κραταει γεματο το αδειαζει και το κραταει πολυ κατω. γιατι γινετε αυτο? καινουργιο ψυγειο εβαλα. δεν ξερω εχω χασει την μπαλα. αν μπορεσω θα ανεβασω φωτογραφιες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Harry 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 (16V)

Ένταξη: 04 Σεπ 2017
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 13:39:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν λες κραταει πολυ κατω τι εννοεις;
Το ψυκτικο το παιρνει σε δοχειο κατευθειαν στο ψυγειο;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 13:53:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οπως βλεπεις στην εικονα το δοχειο το παραφλου το κραταει μεχρι την μεση που εχει ενα σαν βελακι με τρυπα. παλια στο παλιο ψυγειο το γεμιζα τερμα πανω στην αρχη του ψυγειου οπως βλεπεις στην εικονα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 13:56:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ασε που δεν εχει ουτε max ουτε min να ξερεις ποσο παραφλου βαζεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Harry 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 (16V)

Ένταξη: 04 Σεπ 2017
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 14:04:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ιδιο ψυγειο ειχα και εγω. Εμενα το μοναδικο προβλημα που ειχε ηταν οτι με τα χρονια ειχε "κουρεψει" την αντλια νερου και δεν γυρναγε το νερο αλλα και παλι δεν ανεβαζε.

Νερα βλεπεις να χανει;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 14:16:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η αντλια νερου ειναι καινουργια. νερα αν εννοεις το παραφλου ναι τα χανει και τα παει μεχρι το σημειο που τα θελει μετα δεν χανει. τωρα το ξαναγεμισα το βραδυ θα το ξαναδω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2017, 23:15:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν πριν δε σου εχανε παραφλου και σου το κανει ξαφνικα,σημαινει πως δε σου εχουν κανει σωστη εξαερωση.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Σεπ 2017, 18:27:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα το αφησω να δω πως θα παει και αν δω οτι χασει ξανα θα το παω στην αντιπροσωπεια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Σεπ 2017, 17:10:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον δεν το εχω παει ακομα στην αντιπροσωπεια γιατι ειμαι ανεργος αλλα εβγαλα φωτο να σας δειξω. ο δεικτης ανεβαινει και μενει μεχρι εκει μετα ξανα πεφτει. παραπανω δεν παει.

και το παραφλου μενει μεχρι εκει δεν το εχω παρατηρησει να το χανει

ο μαστορας λεει οτι ειναι χαλασμενο το οργανο εσεις τι λετε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Σεπ 2017, 19:11:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νορμάλ ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Σεπ 2017, 10:27:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Νορμάλ ειναι



+1

Ρώτα μόνο τον μηχανικό σου σε πόσους βαθμούς είναι ο θερμοστάτης που έβαλε. Η ένδειξη είναι σωστή, απλά άν έχει βάλει στους 89c μπορείς να βάλεις στους 82c για να είσαι ακόμα πιο χαμηλά. Άν έχει βάλει ήδη 82c δεν χρειάζεται να ασχοληθείς άλλο αφού έχεις αλλάξει όλα όσα ανέφερες.




Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimpeugeot1 (Dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.1 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 80
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Σεπ 2017, 12:53:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη φιλε μου αν το βαλει στους 82 θα πεσει ο δεικτης? ευχαριστω θα τον ρωτησω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MariosT (MARIOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106

Ένταξη: 09 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 39

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Σεπ 2017, 13:44:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα θα αργει να ανεβει απο κρυο με 82 . Αν ζεσταθει ομως θα ανεβαινει το ιδιο στα ψηλα οπως και πριν .
Για την συμπεριφορα που περιγραφεις, τσεκαρε για εξαερωση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1164s (PHP: 59% - SQL: 41%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on