PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Επισκευές σε 205 Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούλ 2014, 11:07:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ ωραίο Λευτέρη!

Πολλοί θεωρούν ότι ένα vintage αυτοκίνητο πρέπει να μένει ακριβώς όπως βγήκε από το εργοστάσιο - ακόμα και στους κετσέδες!

Και κατά συνέπεια να είναι τόσο γερασμένο και ..ιδιότροπο που να κάνει μόνο για το μουσείο!

Αν όμως το αντιμετωπίσει κάποιος με σεβασμό και γνώση και σύγχρονα υλικά, μπορεί να το κάνει καλύτερο από ότι ήταν (όπως στη δική σου περιπτωση καλή ώρα), χωρίς να το παραποιήσει.

Keep walking


www.euphemus.eu


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BTS στις Κυρ 20 Ιούλ 2014, 21:18:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούλ 2014, 16:35:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρα εγινε το σαλονι ρε παραπονιαρη,ας γινει ετσι ολο το αυτοκινητο και ολα θα ειναι jet! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kp61 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


205, 206, 207...

Ένταξη: 06 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούλ 2014, 21:21:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιο ειναι μικρουλη μου. μια χαρα δειχνει.
τσουλα το τωρα!

κοιτα μην συναντηθειτε τα βραδια στην πεντελη με τον φωτη, βγαινει βολτες για να φορτωνει την μπαταρια λεει...


σαλουτ μουα λε πλαταν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TERIS_206 (ΛΕΥΤΕΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 colorline

Ένταξη: 20 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: ΚΑΜΑΤΕΡΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούλ 2014, 23:50:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπραβο συνονοματε πολυ καλη δουλεια.Συνεχισε ετσι και το αποτελεσμα θα σε δικαιωσει!!!


TERIS_206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2014, 21:17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 205 με τις Ιταλικές πινακίδες που βρίσκεται στην Πάτρα (που είχαμε αναφέρει σε προηγούμενα ποστ) το αγόρασε κάποιος για να φτιαχτεί αγωνιστικό
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Οκτ 2014, 22:09:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημερα εβαλα κατι μπλιμπλικια ακομη στο αυτοκινητο οπως ζωνη οδηγου απλη (ειχε τεσσαρων σημειων) δεξη καθρεπτη γιατι ο παλιος ειχε κομμενη φουσκα και θηκη στην πορτα του οδηγου γιατι ο προηγουμενος ιδιοκτητης την ειχε αφαιρεσει για καποιο λογο.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι το αυτοκινητο εχει απο το εργοστασιο θηκη μονο στην πορτα του οδηγου.
λεγαμε οτι το 106 το 13αρι ειχε ραφι αντι για ντουλαπακι και βλεπω οτι οι θεοι οι γαλλοι στο 205 ειχαν σκεφτοι να βαλουν θηκη μονο στην πορτα του οδηγου προφανως εχοντας τη φιλοσοφια του σπαρτιατικου αυτοκινητου με μειωμενο βαρος !


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kp61 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


205, 206, 207...

Ένταξη: 06 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:04:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειμαι 100% βεβαιος, το θυμαμαι σαν να ειναι τωρα, οτι ειχε και απο του συνοδηγου, καποιου φιλου που το ειχε παρει ολοκαινουργιο το 88 για αγωνιστικο και το γδυναμε!


σαλουτ μουα λε πλαταν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Οκτ 2014, 20:55:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν γκουγκλαρεις ή δεις στο 205rallye.net στις περισσοτερες φωτος δεν εχουν δεξια θηκη .
Bεβαια σιγουρα καπου καποια εκδοση θα ειχε.
Το δικο μου δεν ειχε σιγουρα δεξια θηκη γιατι η ταπετσαρια της πορτας του οδηγου εχει τρυπες ενω η δεξια ταπετσαρια οπως και η πορτα δεν εχουν .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Νοέ 2014, 12:40:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανενα νεο απο την ομορφια???

Κινητηρας απο AX SPORT σου χρησιμευει καθολου σε τιποτα ή οχι???

Δωσανε γνησιο σε ανακυκλωση και απο οτι μου λενε σε εξαιρετικη κατασταση προφανως γιατι ο ιδιοκτητης του δεν ηξερε την αξια του.

Σχετικα με την θηκη στο δεξιο μερος δεν τιθεται θεμα διαφωνιας γιατι προφανως υπηρχανε εκδοσεις σε καποιες χωρες με μικροδιαφορες.

Οπως στο 13αρι 106 στην Γαλλια δεν εχουνε φλασακια πλαινα στα μπροστα φτερα απο την νομοθεσια σε αντιθεση με τα ντοπια εδω που ερχοντουσαν με φλασακια πορτοκαλι.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Δεκ 2014, 20:29:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρεζιλι γιναμε, ρεζιλι!

Οπως με ειχε διαβεβαιωσει ο προηγουμενος ιδιοκτητης του αυτοκινητου -και τον ειχα πιστεψει τυφλα- το αυτοκινητο ειχε μοτερ 1.6 8ν απο 106 οποτε πριν λιγες μερες αγορασα αυτοκινητο δοτη με μοτερ καρμπυρατερατο για να το βαλω καποια στιγμη στο δικο μου ωστε να γινει απολυτα σωστο.
Επειδη εχει ληξει το κτεο σημερα εψαχνα να δω τι νουμερα εχει το μοτερ του αυτοκινητου ωστε να δω τι θα κανω για να το περασω .
Τελικα το μοτερ εχει νουμερα . . . . τα δικα του . . . . . .
Κοινως το αυτοκινητακι μου εχει ακομη τη μηχανη του, (οτι νουμερα γραφει το μοτερ τα γραφει και η αδεια) απλα ο μηχανικος του προηγουμενου ιδιοκτητη υποθετω εβαλε καπακι injection μαζι με πολλαπλη και εγκεφαλο 1.6 8ν .
Γιατι εγινε αυτο μη με ρωτησετε δεν ξερω . Laughing
Oμολογω πως μου ειχε περασει απο το μυαλο οτι κατι περιεργο συνεβαινε με το μοτερ διοτι για να μπει μοτερ απο 106 στο 205 αλλαζει ο λαιμος της εξατμιης και στο δικο μου δεν εχει γινει καμια μετατροπη αλλα ηταν τοσο βεβαιος ο παλιος ιδιοκτητης του αυτοκινητου πως ειχε γινει αλλαγη μοτερ και δεν ασχοληθηκα παραπανω.
Για καλη μου τυχη ο "μαστορας" ειπε στον ανθρωπο οτι του εβαλε μοτερ 1,6 αλλα δεν εκανε τιποτα οπως φαινεται τελικα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kp61 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


205, 206, 207...

Ένταξη: 06 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Δεκ 2014, 21:54:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενταξει δεν θα παει χαμενο... Την αλλη βδομαδα θα κανει μπαμ το δικο μου....


σαλουτ μουα λε πλαταν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Δεκ 2014, 22:05:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xmmm

Μη παιξεις ξανα λοττο.
μολις το κερδισες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Δεκ 2014, 00:18:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρά πολυ ευχάριστο αυτο,οτι καλύτερο μπορούσε να σου τύχει.Τα νούμερα δεν φαίνονται χτυπημένο το κοιταξες φαντάζομαι.Μην ειναι 16αρι μπλοκ με νούμερα 205.

Το ΑΧ το πήρες τελικά;Μου τα είπανε σωστά ή σε ταλαιπώρησα;;;

Πολυ καλή εξέλιξη μπράβο παντως θα γίνει πολυ καλο το 205R.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Δεκ 2014, 00:45:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστα σου τα ειπανε αλλα εχω δευτερο μοτερ καβα και αφου φοραει το μαμα μπλοκ τελικα το αυτοκινητακι ειπα να μην παρω και τρίτο μοτερ Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιούν 2015, 15:43:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανένα νέο,καμια φωτό;Στην νηστεία μας έχεις!


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Δεκ 2015, 21:40:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα!
Δεν εχω ενημερώσει για ενα ¨πάρτυ ¨ που εχει ξεκινήσει εδω και μια εβδομάδα !
Μετα απο ενα μικρο ατύχημα που ειχα με το 205 πριν 15 μέρες χρειάστηκε να αλλάξω και να βάλω το μπροστινό δεξί φτερό και τελικα αποφάσισα να το βάψω . . . . . ολο !
Η τιμη που μου έδωσε ο φανοποιός άναψε το πράσινο φως οπότε τωρα ειμαστε σε στάδιο λυσιματος, αντικαταστάθηκε το εμπρός δεξί φτερό, κλείστηκε το καπώ που ειχε κοπίλιες και απο εβδομάδα ξεκινάνε τα τρυψιματα .
Το πρωτο θετικό που φάνηκε στο λυσιμο ειναι πως το αυτοκινητο ειναι απολύτως ατρακαριστο δεν εχει ουτε ίχνος σαπιλας και τα πίσω φτερά που εχουν τα σωστα εργοστασιακά κοψίματα στα χειλάκια τους ειναι χάρμα οφθαλμών κυριολεκτικά .
Φωτός σύντομα . . .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Δεκ 2015, 09:01:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιση η αξια του ποστ χωρις φωτο Smile
Φτερο εβαλες απλο απο 205 και θα κανεις τρυπες ή θα το κολλησεις το διακοσμητικο?
Με νεα αυτοκολλητα θα γινει λουκούμι!
Με λαστιχα τζαμιων?

Πιθανα να βαψω και εγω το αγωνιστικο 13αρι προσεχως, καλη συνεχεια Λευτέρη!


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Δεκ 2015, 12:08:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φτερό βάλαμε απο απλό γιατι απο rallye δεν βρήκαμε πήραμε για πατρον το παλιό φτερό και κόψαμε το χειλακι του νέου φτερού.
Το φρυδακι θα μπει με τρύπες κανονικα .
Απο λάστιχα τζαμιών ειναι σε πολυ καλη κατάσταση και τα δυο οπότε μένουν ως εχουν .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Δεκ 2015, 19:03:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Δεκ 2015, 19:07:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μολις χθες βγήκαμε απο τον μπογιατζή ευτυχώς χωρις σταξιματα χωρις πορτοκαλισματα .
Κάναμε εξωτερικό , κασωματα πορτών και εσωτερικό πορμπαγκαζ και καπώ .
Με τη βοηθεια του pappaki παραγγελια καινούργια σήματα καινούργια αυτοκόλλητα που όμως θα έρθουν λογικα με το νεο έτος .
Σημερα έβαψα πόμολα πορτών και διαφορα πλαστικά .
Εκτος απροόπτου θα κάνουμε Χριστούγεννα σπιτι . Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 7 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1342s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on