PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Επισκευές σε 205 Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2014, 21:47:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Χθες πέτυχα 250 1,9 GTI κόκκινο Αγ.Στέφανο

Θα περάσω σήμερα να δω αν είναι original και αν το πουλάει.

το 250 ( Laughing ) που πετυχες στον ΑΓ. Στεφανο ειναι 1.6 Gti mk1 με εναν καθρεπτη και 14αρες ζαντες και ειναι πολυ αψογο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2014, 14:01:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kp61 έγραψε:
Ιταλικες φοραει

Ναι όντος Ιταλικές φοράει πέρασα σήμερα και το είδα οπότε το ίδιο λέμε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Μάρ 2014, 18:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πηγαμε, για σερβακι, χρειαστηκε μονο μια φουσκα και τσιμουχες ημιαξονιου και δισκο πλατω



ο δισκος χρειαζονταν σιγουρα αλλαγη Laughing

μετα πηγαμε για πλυσιμο, μοτερ και απο κατω





το σαλονι ειναι μεν γνησιο αλλα θελει ολο επισκευη



και μια με το φως της μερας

Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Μάρ 2014, 21:10:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Déjà vu! Ακριβώς όπως βγήκε ο δίσκος σου, βγήκε και ο δικός μου: http://i971.photobucket.com/albums/ae200/RoadRunner122/DSC_0085HDTV1080.jpg

Σχετικά με το κάθισμα: καβούρια είχε ο κώλος του προηγούμενου???

Καλή συνέχεια! Σε βλέπω ορεξάτο οπότε θα γίνει υπερ-εργοστασιακό το αποτέλεσμα! Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 02:23:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

valeo Ηταν και ο δικος σου?
Ειναι ολα τα καθισματα ρημαδιο, η πλατη του πισω είχε μια πετσετα που οταν την εβγαλα πηρα και καθισμα μαζι Laughing
Τελος του μηνα ομως παω για καθισματα.
Ολα θα γινουν!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 11:30:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AΠο φανοποία εχει αλλάξει τίποτα στο παρελθόν το αμαξι;

Τα αυτοκόλλητα του παντως ειναι φθηνά όπως θα έχεις δει.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spar@ 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 21 Ιούν 2012
Δημοσιεύσεις: 61

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 15:10:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερουμε κατι γι αυτο?
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3220329/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 15:15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σπυρο,απ'οσο εχω μαθει,εχει πουληθει,μπορει βεβαια να ειναι ραδιο αρβυλα!
Το ειχα δει απο κοντα,φαινεται καλο,τουλαχιστον οπτικα Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 16:09:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_power_lunatic έγραψε:
AΠο φανοποία εχει αλλάξει τίποτα στο παρελθόν το αμαξι;

Τα αυτοκόλλητα του παντως ειναι φθηνά όπως θα έχεις δει.

απο πατωματα μαρσπιε ραμφη μετωπη ουρανο και πισω φτερα δεν εχει αλλαχτει κατι, τωρα αν εχει αλλαξει καποιο μπροστινο φτερο καπω πορτα κλπ
το θεωρω πολυ πιθανο να εχει συμβει απο το 1990 μεχρι τωρα και δεν αασχοληθηκα ιδιαιτερα .
Εχει βαφτει εξωτερικα και δεν μονωσαν σωστα τις τσιμουχες με αποτελεσμα να θελουν καθαρισμα μερικες .

Τα αυτοκολλητα τα εχω παραγγειλει, αλλωστε μιαζει γυμνο χωρις αυτα ! Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 18:10:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Saloni pou?
Θες να ρωτησεις και σε ενα που πηγα εγω?
Κωσταντινουπολεως διπλα στο σπεγγο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 18:41:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Saloni pou?
Θες να ρωτησεις και σε ενα που πηγα εγω?
Κωσταντινουπολεως διπλα στο σπεγγο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 19:32:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαλονι στον Κο Λεωνιδα στο Παγκρατι, ακριβος και σιγουρος .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
hlias303 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 20 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 19:34:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε στο πικέρμι το έπλυνες στην εκο? ο ψηλός το έπλυνε αν ναι θα το έκανε τζίτζι γιατί είναι καψουρις με τα γαλλάκια άσχετα που έχει starlet τώρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 19:39:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

hlias303 έγραψε:
φιλε στο πικέρμι το έπλυνες στην εκο? ο ψηλός το έπλυνε αν ναι θα το έκανε τζίτζι γιατί είναι καψουρις με τα γαλλάκια άσχετα που έχει starlet τώρα!

εκει το επλυνα, ενα παιδι που ειχε 106 Gti το επλυνε και εκανε αψογη δουλεια .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
hlias303 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 20 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 19:41:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο γιάννης ναι και αυτός κολλημένος με γαλλικά από εδώ κοντά είσαι μήπως είσαι ο φίλος του αλέκου με το γαλάζιο gtv? sorry για το offtopic!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 21:27:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
valeo Ηταν και ο δικος σου?

Ναι, Valeo αλλά 200mm (μαμά 106 16V δλδ).


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 21:30:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα φτερο μπροστα,πορτα κτλ που ειναι κουμπωτα δεν παιζουν κανενα ρολο οπως λες.

Βγαλε και μοκετα και καντην βιολογικο με ζεστο νερο και σαπουνι,θα γινει καινουργια.

Τα αυτοκολλητα ειναι must.Εχει το εργοστασιακο τιμονι???


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2014, 21:39:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_power_lunatic έγραψε:
Καλα φτερο μπροστα,πορτα κτλ που ειναι κουμπωτα δεν παιζουν κανενα ρολο οπως λες.

Βγαλε και μοκετα και καντην βιολογικο με ζεστο νερο και σαπουνι,θα γινει καινουργια.

Τα αυτοκολλητα ειναι must.Εχει το εργοστασιακο τιμονι???

Η μοκετα θα γινει μολις παω τα καθισματα για φτιαξιμο, θα παρουν ποδι οι κετσεδες και θα μπει νεο μονωτικο
Τιμονι και λεβιε ειχε κατι αθλια γυφτικα που πηραν ποδι μεσα σε δυο ωρες απο τη στιγμη που ηρθε το αυτοκινητο στα χερια μου, πριν φτασω καν σπιτι εκανα σταση στον kp61 που μου εκανε ευγενικη χορηγια τα γνησια .
Τα αθλια που ειχε πηγαν στα σκουπιδια, ουτε καν ανακυκλωση Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάρ 2014, 09:58:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tελεια,μου θυμιζεις και εμενα οταν πρωτο-αγοραζω κατι...ουτε χλμ μολις το αγοραζα, σταματαγα δεξια και αλλαζα σηματακια,εβγαζα φιμε κτλ.Ψυχαναγκαστικος!

Κουκλακι θα γινει παντως,θεωρω οτι η σχεση μεταξονιου και μετατροχιου ειναι απο τις καλυτερες ever σε αυτο το αμαξι.

Πριν παρα πολλα χρονια οταν ειχα (μου ειχαν) αγορασει φοιτητης το 13αρακι μου ενας παιδικος μου φιλος που μεγαλωσαμε μαζι του ειχε φτιαξει ο πατριος του το 1.0αρακι του 205 σε 205 rallye,σε κοκκινο χρωμα με ολα τα μηχανικα αλλα εξωτερικα μαμα με 15αρια azev.

Ετρωγα ''ξυλο'' και εστριβε φανταστικα το ατιμο.

Δυστυχως μετα απο λιγα χρονια στην Λ.Πεντελης κατεβαινοντας αρκετα γρηγορα ο φιλος μου,του πεταχτηκε σκυλος και για να τον αποφυγει περασε στο αντιθετο ρευμα και χτυπησε με αλλο αμαξι.

Το χειροτερο ειναι οτι μετα απο λιγους μηνες ξεψυχησε και ο φιλος μου.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MacX 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 08 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Απρ 2014, 21:44:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

athanas έγραψε:
volvos έγραψε:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4390882/

AYTO lete? einai gnisio to saloni??


ναι αυτό λένε και ναι έχει γνήσιο σαλόνι.... Wink


Δεν γραφω τακτικά αλλά εχω διαβάσει οτιδήποτε σχετικο με 106 rallye s1 καθώς ψάχνω καιρό για ένα γνήσιο και καλό.

Έχω δει αρκετά και το συγκεκριμένο 106 που λέτε στο car το ειδα απο κοντά την προηγούμενη Κυριακή καιο τύπος έχει βάλει υγραέριο. Παρόλαυτά κι επειδή είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι τώρα από καρότσα και σαλόνι, του είπα να το ελέγξουμε στη Lion (καθώς έγινε μεν Renault αλλά οι μηχανικοί είναι αυτοί της Peugeot ακόμα), και μόλιςς πήγε ο μηχανικός να το πάρει να το βάλει στο συνεργείο για να το σηκώσουμε, ο τύπος πετάχτηκε από το χώρο αναμονής και αφού δεν άφηνε κανέναν άλλο να οδηγήσει το αμάξι (γιατί άραγε?), το πήρε και έφυγε. Όλοι όσοι κατάλαβαν τι έγινε εκεί, έκαναν το σταυρό τους και μου είπαν καλύτερα γιατί αυτή η συμπεριφορά ήταν πολύ περίεργη...

Μια μέρα μετά ανέβασε στο car αυτή την αγγελία:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4939305/

Παρατηρήστε ότι σάυτή την αγγελία δεν έχει φωτο από το μοτέρ. Ενώ στην πρώτη (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4390882/) φαίνονται οι φωτογραφίες της μηχανής με την παροχή του υγραερίου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 3 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2253s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on