PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Καλυψη ασφαλιστικης στο χαλαζι
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Φεβ 2014, 15:46:25    Θέμα δημοσίευσης: Καλυψη ασφαλιστικης στο χαλαζι Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σε ολους περισυ γυρω στις αρχες Γεναρη που ειχε πεσει χαλαζι και ειχε πλημυρησει και ολη η Αθηνα θυμα της χαλαζοπτωσης με 4-5 μικροχτυπηματα ηταν το αμαξι μου, τοτε δεν εδωσα σημασια μιας και τα σηαμδια φαινονται υπο συγκεκριμενο φωτισμο και γωνια, σκεφτηκα να το φτιαξω τωρα μιας και εχω καλυψη, το θεμα ειναι το εξης, υπαρχει περιπτωση με με καλυψουν για ενα χρονο πριν που δεν ημουν καν στη συγκεκριμενη ασφαλιστικη και δευτερον ισχυει οτι ζητανε βεβαιωση απο την ΕΜΥ οτι τη συγκεκριμενη μερα στην περιοχη που δηλωνεις υπηρξε χαλαζοπτωση?


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Φεβ 2014, 16:30:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ζητάνε βεβαίωση και δεν πρόκειται να σε καλύψουν..περίμενε να ξανα ρίξει του χρόνου Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Φεβ 2014, 16:36:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα ειναι ομως ετσι "φουστηδες" αυτοι ειμαι κι εγω, θα στους φτιαξω εγω με τον φανοποιο μου, θα το φυσανε και δεν θα κρυωνει.....σ ευχαριστω τασο γαι την απαντηση


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Φεβ 2014, 16:55:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sorry, δεν ειναι αυτοι οι φουστηδες στην συγεκριμενη περιπτωση....
Εσυ πας να κανεις λαμογια, για κατι που οταν εγινε οπως ειπες οχι απλα δεν ειχες την συγκεκριμενη καλυψη, αλλα ησουν και σε αλλη ασφαλιστικη...

Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Φεβ 2014, 19:15:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νίκο παραφέρεσαι...
Ο άνθρωπος έχει απόλυτο δίκιο και η ασφαλιστική πρέπει να δεχτεί το αίτημα του ειδικά αφού έχει το δείγμα από το χαλάζι που του έκανε την ζημιά στην κατάψυξη του.
Εγώ θα ζήταγα αντικατάσταση αυτοκινήτου!!!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 00:46:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να γιατι μετα ζητανε πιστοποιητικο απο την ΕΜΥ, ληξιαρχικη πραξη, καρτα καυσαεριων, διπλοτυπο εισπραξης δημοσιου ταμειου, 150 ενσημα, και υπευθυνη δηλωση απο τον παπα της ενοριας προκειμενου να αποζημιωσουν...
μηπως φταιμε λιγο και εμεις ;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 00:56:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Sorry, δεν ειναι αυτοι οι φουστηδες στην συγεκριμενη περιπτωση....
Εσυ πας να κανεις λαμογια, για κατι που οταν εγινε οπως ειπες οχι απλα δεν ειχες την συγκεκριμενη καλυψη, αλλα ησουν και σε αλλη ασφαλιστικη...

Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους...


Ποιος ειπε οτι δεν ειχα καλυψη στη παλια ασφαλιστικη για χαλαζι, δεν μπορεις να φανταστεις φιλε μου τι καλυψεις εχω και ποσα λεφτα εχουν παρει απο μενα χωρις να τους χρησιμοποιησω ποτε.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 01:11:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να σε καλυψει κανονικα ερχονται οταν κανεις το συμβολαιο και σου φωτογραφιζουν το αμαξι.. Δεν ειναι χαζοι..


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 01:28:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manos206 έγραψε:
Για να σε καλυψει κανονικα ερχονται οταν κανεις το συμβολαιο και σου φωτογραφιζουν το αμαξι.. Δεν ειναι χαζοι..


Εμενα επειδη μιλησα με την ασφαλιστικη οταν εκανα το ρπωτο συμβολαιο μου ειπαν οτι εφοσον ειμαι απο αλλη χωρις να εχει ληξει το παλιο δεν χρειαζεται. Δικο τους προβλημα, παντως επειδη παρεξηγηθηκε το θεμα, καλυψη για χαλαζι ειχα και στην παλια, εχω και τωρα, απλα δεν ειχα δει τα σημαδια επειδη ηταν τοσο μικρα που τα βλεπεις μονο με τεραστια προσοχη.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 10:08:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο τη στιγμη που πληρωνει για το χαλαζι ο ανθρωπος δεν κανει λαμογια (τοσο.. Razz). Νταξει παντως μην κανουμε και τις ασφαλιστικες θυματα.. εχουν φαει λεφτα και λεφτα κ αυτοι...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 10:16:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:

Ποιος ειπε οτι δεν ειχα καλυψη στη παλια ασφαλιστικη για χαλαζι, δεν μπορεις να φανταστεις φιλε μου τι καλυψεις εχω και ποσα λεφτα εχουν παρει απο μενα χωρις να τους χρησιμοποιησω ποτε.

Αν ειχες τοτε καλυψη, γιατι δεν το εφτιαξες εκεινη την στιγμη και το θυμηθηκες τωρα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 12:08:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι οσο και να Φαίνεται παραξενο δεν ειχα προσέξει τα σημάδια. Ο φανοποιος τα ειδε.κι εσυ να το ψαξεις και ο καθενας δυσκολα να τα δεις.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 12:12:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kostaswannabe έγραψε:
Απο τη στιγμη που πληρωνει για το χαλαζι ο ανθρωπος δεν κανει λαμογια (τοσο.. Razz). Νταξει παντως μην κανουμε και τις ασφαλιστικες θυματα.. εχουν φαει λεφτα και λεφτα κ αυτοι...


Αυτό μην το συζητάς καθολου. Η οικογένεια μου εχασε κοντα στα 2000 ευρώ το 2009 απο ασφαλειες αμαξιων, σπιτιών κλπ. Η Ασπις αν θυμάμαι καλά.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 13:01:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η καινουρια ασφαλιστικη σε πληρωνει για ζημια ξεκινωντας την ημερα που ξεκιναει το συμβολαιο και οχι τι ειχε γινει πριν. Για μεταχειρο αμαξι παιρνουν φωτογραφιες οταν κανεις τρανσφερ ασφαλιστικη. Αν το αμαξι ειναι καινουριο απλα υπογραφεις. Αφου δεν εχει τελειωσει η παλια σου ασφαλιστικη, πριν πας στην καινουρια φτιαξε την ζημια. Η καινουρια δεν θα στην φτιαξει. Δουλευα σε ασφαλιτικη και στην Ελλαδα και στο εξωτερικο, αυτος ο κανονας ειναι ιδιος δεν αλλαζει ποτε. Τωρα αν εισαι φιλος με τον ασφαλιστη, αυτη ειναι αλλη ιστορια.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 13:24:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι εγω εχω καλύψεις για χαλαζι, κλοπη κτλ κτλ αλλά οχι μονο φωτογραφιες δεν εβγαλαν το αμαξι μου , αλλά ουτε τι χρωμα ειναι δεν ξερουν (ευτυχως το γραφει η αδεια Laughing )



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 13:46:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
Η καινουρια ασφαλιστικη σε πληρωνει για ζημια ξεκινωντας την ημερα που ξεκιναει το συμβολαιο και οχι τι ειχε γινει πριν. Για μεταχειρο αμαξι παιρνουν φωτογραφιες οταν κανεις τρανσφερ ασφαλιστικη. Αν το αμαξι ειναι καινουριο απλα υπογραφεις. Αφου δεν εχει τελειωσει η παλια σου ασφαλιστικη, πριν πας στην καινουρια φτιαξε την ζημια. Η καινουρια δεν θα στην φτιαξει. Δουλευα σε ασφαλιτικη και στην Ελλαδα και στο εξωτερικο, αυτος ο κανονας ειναι ιδιος δεν αλλαζει ποτε. Τωρα αν εισαι φιλος με τον ασφαλιστη, αυτη ειναι αλλη ιστορια.



Στη καινουρια ασφαλιστικη οπως ειπα παραπανω επικοινωνησα ενα μηνα μετα το συμβόλαιο για να ρωτησω γιατι δεν εχουν έρθει να φωτογραφησουν το αμαξι και μου ειπαν δεν χρειάζεται επειδή ειμαι απο ανανέωση απο αλλη ασφαλιστικη με τις ιδιες καλυψεις. Αρα ειναι δικο τους θεμα το οτι δεν ηρθαν. Εγω θα δηλωσω χαλαζόπτωση για οταν ξανα πεσει στην Αθηνα και αν θελουν μην με καλυψουν.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 15:50:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Γιατι οσο και να Φαίνεται παραξενο δεν ειχα προσέξει τα σημάδια. Ο φανοποιος τα ειδε.κι εσυ να το ψαξεις και ο καθενας δυσκολα να τα δεις.


Αφου δε φαινονται,γιατι να μπεις σε τσαμπα φασαριες Confused


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 16:03:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Αφου δε φαινονται,γιατι να μπεις σε τσαμπα φασαριες Confused

+1

+για κάτι που δε φαίνεται θα μπεις (έστω και "δωρεάν") στη διαδικασία να βάλεις στόκους και μπογιά στον ουρανό ακυρώνοντας την εργοστασιακή βαφή που είναι μακράν η ποιοτικότερη κ ανθεκτικότερη;


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Φεβ 2014, 22:50:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει ενσς τροπος που απλα επαναφέρει το βαθουλωμα. Χωρις στοκο βαψιμο κλπ.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Μάρ 2014, 10:55:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Υπάρχει ενσς τροπος που απλα επαναφέρει το βαθουλωμα. Χωρις στοκο βαψιμο κλπ.


υπάρχει αλλά συνήθως χρεώνουν ακριβά για κάτι τέτοιο...
αν θυμάμαι καλά στα 80€ για το κάθε βαθούλωμα τιμή χοντρικής όχι για ιδιώτες...


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1999s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on