PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 RC-Δισκος-Πλατο

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 17:32:21    Θέμα δημοσίευσης: 207 RC-Δισκος-Πλατο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας συνφορουμητες!
Εχω ενα LEMANS με 170.000 χλμ περιπου και δεν εχω αλλαξει ακομα συμπλεκτη. Ουτε δισκο ουτε πλατω ουτε ρουλεμαν. Σε προσφατη επισκεψη μου στην αντιπροσωπιου ειπαν οτι ο συμπλεκτης πιανει αρκετα πανω οποτε θα θελησει αργα η γρηγορα αλλαγη.
Οποτε ρωτησα για τον μαμα ποσο βγαινει. Μου ειπαν 260 ο μαμα καινουριος και 200 ανακατασκευασμενος. Συν κανενα 200αρι εργατικα.
Βρηκα μεταχειρισμενους μαμα με 100ευρω δισκο πλατο ρουλεμαν και 120 δισκο πλατο με 60000χλμ και 10000 αντιστοιχα.
Ο πρωτος εχει παχος 7 χιλιοστα και ο δευτερος 7,5 χιλιοστα.

Θα θελα να μαθω αν ξερει καποιος ποσο παχος εχει ο καινουριος δισκος για να κρινω αν αξιζει να βαλω καινουριο η μεταχειρισμενο.
Ευχαριστω


ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 17:49:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεταχειρισμένο δίσκο θα βάλεις? :-/
Καλύτερα πάρε έναν καινούργιο από το εμπόριο. Έτσι κ αλλιώς η Peugeot δεν θα σου πουλήσει δίσκο Peugeot, αλλά δίσκο του εμπορίου με την επωνυμία Peugeot...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 18:48:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη πλεον και τα 50 ευρω μετρανε, θα βαλω και αλλα μεταχειρισμενα πραγματα.
Απλα δεν ξερω οπως γραφω ποιο το παχος του καινουριου για να υπολογισω σε ποσο καιρο θα χρειαστει να ξαναλαχτει!


ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 18:56:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου, στο ξαναλέω δεν αξιζει να βαλεις μτχ δίσκο, σκέψου μόνο να στο συναρμολογήσουν και στην πρωτη βολτα να αρχισει να σφηρίζει το ρουλεμαν, το οποιο δεν μπορεις να ξερεις σε τι κατασταση βρίσκεται. θα ξαναπληρωσεις για να στο ξαναλυσουν?
Μη δωσεις 120€ για μτχ δίσκο, βαλε αλλα 20 και παρε καινουργιο σετ valeo, ή παρε με 105 εναν καινουργιο sasic...
Arrow http://www.rpc.gr/product_search.jsp?action1=SEARCH&rpc_catId=002004&catId=19&extLang=



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 19:00:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης αντι να πας να σκασεις 200 στην αντιπροσωπεια, πηγαινε σε κανα εξωτερικο συνεργειο με λιγοτερα λεφτα...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 19:11:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω φιλε μου για τις συμβουλες και το λινκ.
Ομολογω οτι δεν ηξερα για τις τιμες αυτες, αλλα βλεπω οτι ο luk εχει 260 ευρω και ο sasic για παραδειγμα 105. Η διαφορα αυτη κατι θα σημαινει.
Φανταζομαι οτι ο μαμα σιγουρα θα χει και παραπανω αντοχη και καλυτερη λειτουργεια απο τον sasic παρα το οτι ειναι μεταχειρισμενος. Δεν γνωριζω σιγουρα αν ισχυει αλλα ειναι απλα η γνωμη μου.


ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 19:14:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
επισης αντι να πας να σκασεις 200 στην αντιπροσωπεια, πηγαινε σε κανα εξωτερικο συνεργειο με λιγοτερα λεφτα...


αυτο με το συνεργειο το ψαχνω και παιρνω τιμες απο διαφορα συνεργεια γιατι και τα εργατικα ειναι ακριβα!


ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 19:20:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θυμαμαι καλα ο μαμα ειναι valeo και οκ σιγουρα θα ειναι πιο ανθεκτικος απο ενα sasic, απλα βαζοντας μεταχειρισμενο παιρνεις το ρισκο γιατι δεν ξερεις τι θα βγει και ειναι πολλα τα εργατικα για να ξαναλυνεις. εγω στη θεση σου θα εβαζα το valeo με τα 140.
Σιγουρα θα βρεις συνεργειο με λιγοτερο απο 200.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 19:54:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσο πάει ρε παιδιά μια αλλαγή σετ δίσκο πλατό? σε συνεργείο εκτος πεζό... Με τα εργατικά!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 20:29:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sasasj έγραψε:
Ευχαριστω φιλε μου για τις συμβουλες και το λινκ.
Ομολογω οτι δεν ηξερα για τις τιμες αυτες, αλλα βλεπω οτι ο luk εχει 260 ευρω και ο sasic για παραδειγμα 105. Η διαφορα αυτη κατι θα σημαινει.
Φανταζομαι οτι ο μαμα σιγουρα θα χει και παραπανω αντοχη και καλυτερη λειτουργεια απο τον sasic παρα το οτι ειναι μεταχειρισμενος. Δεν γνωριζω σιγουρα αν ισχυει αλλα ειναι απλα η γνωμη μου.


Δεν υπάρχει δίσκος Peugeot, κατά 99% ο μάμα είναι valeo.
Κοίτα και σε Sachs


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 21:38:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MAD έγραψε:
Πόσο πάει ρε παιδιά μια αλλαγή σετ δίσκο πλατό? σε συνεργείο εκτος πεζό... Με τα εργατικά!


Κανα 150αρι νομιζω.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 21:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
MAD έγραψε:
Πόσο πάει ρε παιδιά μια αλλαγή σετ δίσκο πλατό? σε συνεργείο εκτος πεζό... Με τα εργατικά!


Κανα 150αρι νομιζω.


Μόνο ρε Σαμ????? πολυ λίγα μου φαίνονται....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 21:47:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για ρουλεμαν τοσο εδωσα. Και αλλα 30 για ρουλεμαν. Τωρα αν στην αντιπροσωμπεια ζητανε 200, ποσο θα ειναι αλλου?



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 22:18:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
Για ρουλεμαν τοσο εδωσα. Και αλλα 30 για ρουλεμαν. Τωρα αν στην αντιπροσωμπεια ζητανε 200, ποσο θα ειναι αλλου?


γιατί ειχα την εντύπωση οτι ειναι κανένα 400 στην αντιπροσωπία?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Φεβ 2014, 22:22:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην αντιπροσωπεια το 2009 πληρωσα 300. Τοτε..



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Φεβ 2014, 01:47:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου ειχε πει εμενα ο Καντερες 320 για δισκο πλατο και "ενισχυμενο" ρουλεμαν μαζι με τοποθετηση. τωρα τι εννοουσε στο θεμα ρουλεμαν και αν ισχυει δεν ξερω γιατι δεν εχω αλλαξει ακομα.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2014, 15:58:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά νομίζω ότι η valeo σταματησε την παραγωγη δίσκο πλατω για RC...μόνο σε Ζαξ ή Λουκ κυκλοφορεί τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2014, 23:43:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εργασια μπορει να παιξει κ πιο κατω απο 150 ευρω...δεν ειναι κ τοσο δυσκολο το ανεβα-κατεβα σασμαν για τα δικα μας Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2014, 11:16:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagos έγραψε:
Εργασια μπορει να παιξει κ πιο κατω απο 150 ευρω...δεν ειναι κ τοσο δυσκολο το ανεβα-κατεβα σασμαν για τα δικα μας Wink
+1
πριν δύο χρόνια είχα αλλάξει με 120ευρώ κ ξέρω κ άλλους δύο τουλ. που παίρνουν τόσο εργατικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1349s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on