PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Τακάκια
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 18:32:29    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Τακάκια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε πόσα περίπου χιλιόμετρα θελουν αλλαγή τα τακάκια?
πως καταλαβαίνεις οτι έχουν φαγωθει? μονο από τον ήχο?
το abs επήρρεαζει την φθορά τους?

έχω 750χιλ. και μετα από 2 δυνατά φρεναρίσματα στα οποία έπιασε το abs όταν πατάω λίιιιγο το φρένο σφυράνε. Δεν θυμάμαι να το έκανε εξ'αρχης αυτό και φοβάμαι μην τυχόν τα γ****σα τα τακακια...βεβαια θα μου πείτε με 750 χιλ και χωρις σκίσιμο πως να φαγωθηκαν...αλλά ξερω κι εγώ? τι λετε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 18:43:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
σε πόσα περίπου χιλιόμετρα θελουν αλλαγή τα τακάκια?
πως καταλαβαίνεις οτι έχουν φαγωθει? μονο από τον ήχο?
το abs επήρρεαζει την φθορά τους?

έχω 750χιλ. και μετα από 2 δυνατά φρεναρίσματα στα οποία έπιασε το abs όταν πατάω λίιιιγο το φρένο σφυράνε. Δεν θυμάμαι να το έκανε εξ'αρχης αυτό και φοβάμαι μην τυχόν τα γάμησα τα τακακια...βεβαια θα μου πείτε με 750 χιλ και χωρις σκίσιμο πως να φαγωθηκαν...αλλά ξερω κι εγώ? τι λετε?


Είναι λογικό πλέον να "σφυρίζουν" τα τακάκια, πράγμα για το οποίο πολλοί παραπονιούνται, αλλά είναι πλέον "αναγαίο κακό" γιατί εδώ και καιρό έχει καταργηθεί ο αμίαντος από την σύνθεσή τους για λόγους... υγείας. Ετσι τα υλικά που χρησιμοποιούνται τώρα έχουν μια τάση να σφυρίζουν αδιάφορα όταν εμείς τα χρησιμοποιούμε!

Οσο περνάει ο καιρός και οι εταιρίες κατασκευής υλικών τριβής δοκιμάζουν νέα υλικά, σίγουρα θα σταματάει και ο θόρυβος Wink Μέχρι τότε υπομονή!

Στα σύγχρονα αυτοκίνητα, όταν έχουν φθαρεί τα τακάκια ή έχει μειωθεί το υγρό φρένων ανάβει αντίστοιχο φωτάκι στο ταμπλό, αλλά και από αυτό να μην έχει, θα αρχίσει να ακούγεται ένας διαφορετικός θόρυβος κατά το φρενάρισμα πιο χοντρός από σφύριγμα (σαν κάτι να γδέρνεται) που σημαίνει ότι η πάστα έχει εξαφανιστεί τελείως.

Μέχρι τότε σίγουρα θα σε έχουν ενημερώσει σε κάποιο από τα προγραμματισμένα σερβις που πηγαίνεις για το πότε θα χρειαστεί να αλλάξεις τακάκια.

Ενημερωτικά η ζωή ενός υλικού τριβής εξαρτάται από το πόσο συχνά και πόσο αποτελεσματικά τα χρησιμοποιείς (όσο πιο απαλά και παρατεταμένα τόσο μεγαλύτερη φθορά επειδή αναπτύσσονται μεγαλύτερες θερμοκρασίες) και στα δικά μας αυτοκίνητα κυμαίνονται τα μπροστινά από 15.000 έως 25.000 χλμ και τα πίσω πάνω από 40.000 χλμ.

Στο δικό μου π.χ. εμπρός άλλαξα στα 30.000 προληπτικά (είχαν ακόμα) και τα πίσω στα 50.000. Μπροστά έχω τώρα 55.000 και είναι σχεδόν καινούργια.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 18:44:05    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
σε πόσα περίπου χιλιόμετρα θελουν αλλαγή τα τακάκια?
πως καταλαβαίνεις οτι έχουν φαγωθει? μονο από τον ήχο?
το abs επήρρεαζει την φθορά τους?

έχω 750χιλ. και μετα από 2 δυνατά φρεναρίσματα στα οποία έπιασε το abs όταν πατάω λίιιιγο το φρένο σφυράνε. Δεν θυμάμαι να το έκανε εξ'αρχης αυτό και φοβάμαι μην τυχόν τα γάμησα τα τακακια...βεβαια θα μου πείτε με 750 χιλ και χωρις σκίσιμο πως να φαγωθηκαν...αλλά ξερω κι εγώ? τι λετε?

Εγώ αλλάζω κάθε 4-5000 km αλλά φταίει που δεν έχω αεριζόμενους δίσκους + η οδήγησή μου!
Εσύ λογικά θα αντέχεις περισσότερα km!
Τώρα για τα συγκεκριμένα ... τα μαμά είναι οπότε δεν ξέρω!!!
Πήγαινε κάπου να στα δούνε-όχι στη peugeot όμως-και θα σου πουν!
Λέω όχι στην αντιπροσωπεία γιατί όταν πήγα την πρώτη φορά μου είπαν ... ααα θέλουν άλλαγμα το πολύ σε 1000km! Evil Evil Evil
Σκέφτηκα καλά τα μαμάω,αλλά έτσι????
Πήγα στον μηχανικό μου και μου είπε οτι αντέχουν άλλα 5000km!!!! Wink Wink



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 18:52:21    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:

Εγώ αλλάζω κάθε 4-5000 km αλλά φταίει που δεν έχω αεριζόμενους δίσκους + η οδήγησή μου!
Εσύ λογικά θα αντέχεις περισσότερα km!


Ωωωχχ... Πάλι flat-out πηγαίνω.... Rolling eyes Rolling eyes



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 18:52:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά εντάξει δεν νομίζω να εχουν πρόβλημα... έχω καταστρέψει 2 δισκους στο παρελθόν και έμαθα...! γι αυτο και φοβάμαι μαλλον λίγο παραπάνω από οτι πρέπει...ανεπαίσθητο είναι το σφυριγμα...
καλα ρε αντρεά καθε 4-5000?????!!! με καμμία! αποκλείεται να τα κατσρεφεις τόσο γρήγορα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 19:30:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα αν και τα ταλαιπωρώ αρκετά άρχιζαν να σφυρίζουν μετά τα...χμμμμμ...δε θυμάμαι ακριβώς...νομίζω 25.000!
Τώρα βέβαια αν και αλλάχτηκαν, μετά από λίγα (για μένα πάντα) χιλιόμετρα...γύρω στα 8.000...αρχίζουν να σιγοτραγουδούν!

Πίσω δεν έχω δισκόφρενα. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 09:41:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κακο ειναι να μη πρεφαρεις οτι τελειωσαν τα τακακια σου κ να φρεναρεις μεταλο με μεταλο !Πας κ για αλλαδη δισκων μετα !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 09:43:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
καλά εντάξει δεν νομίζω να εχουν πρόβλημα... έχω καταστρέψει 2 δισκους στο παρελθόν και έμαθα...! γι αυτο και φοβάμαι μαλλον λίγο παραπάνω από οτι πρέπει...ανεπαίσθητο είναι το σφυριγμα...
καλα ρε αντρεά καθε 4-5000?????!!! με καμμία! αποκλείεται να τα κατσρεφεις τόσο γρήγορα!

Πρέπει να δεις τρία πράγματα:
1.το βιβλίο συντήρησης του αυτοκινήτου που λέει τις αλλαγές τακακίων
2.ένα ζευγάρι τατακιών και
3.να σε πάω μια βόλτα νέα μάκρη και κυρίως καλοκαίρι!
Αυτά που έχω τώρα τα έχω 9000km και την δευτέρα θα τα αλλάξω!!!
Προσοχή : ούτε με κοροιδεύει ο μηχανικός μου-τα βλέπω-ούτε έχω αεριζόμενους δίσκους!!! Wink
Θα βάλω ferodo που μου είπε και ο Άρης-Poisoner και θα δούμε!!!



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:14:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:
..................

Θα βάλω ferodo που μου είπε και ο Άρης-Poisoner και θα δούμε!!!


Για τα συγκεκριμένα έχω ακούσει οτι δεν φθείρονται εύκολα -είναι πιο σκληρά - και δεν σφυρίζουν όπως τα εργοστασιακά
Είναι τα επόμενα τακακια που θα βάλω πάντως..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:16:08    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:

Στο δικό μου π.χ. εμπρός άλλαξα στα 30.000 προληπτικά (είχαν ακόμα) και τα πίσω στα 50.000. Μπροστά έχω τώρα 55.000 και είναι σχεδόν καινούργια.


Θες να μας πεις δηλαδή ότι εσύ δεν πατάς ποτέ φρένο, έτσι; Razz Razz




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:22:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Sidobre έγραψε:

Στο δικό μου π.χ. εμπρός άλλαξα στα 30.000 προληπτικά (είχαν ακόμα) και τα πίσω στα 50.000. Μπροστά έχω τώρα 55.000 και είναι σχεδόν καινούργια.


Θες να μας πεις δηλαδή ότι εσύ δεν πατάς ποτέ φρένο, έτσι; Razz Razz


σταματαει με αλεξίπτωτο...


ο δεν εχω χρόνο να πάμε για αεροτομή έγραψε:
Πρέπει να δεις τρία πράγματα:
1.το βιβλίο συντήρησης του αυτοκινήτου που λέει τις αλλαγές τακακίων
2.ένα ζευγάρι τατακιών και
3.να σε πάω μια βόλτα νέα μάκρη και κυρίως καλοκαίρι!
Αυτά που έχω τώρα τα έχω 9000km και την δευτέρα θα τα αλλάξω!!!
Προσοχή : ούτε με κοροιδεύει ο μηχανικός μου-τα βλέπω-ούτε έχω αεριζόμενους δίσκους!!!
Θα βάλω ferodo που μου είπε και ο Άρης-Poisoner και θα δούμε!!!


όταν τα αλλάξεις πες μας τιμή, εντυπώσεις και αν μπορείς βγάλε και μια φώτο αυτά που θα βγάλεις,ετσι από περιέργεια, να δω πως τα έχεις κανει!

δε μου απαντησε κανεις για το abs. παίζει καποιο ρόλο στην φθορά?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:32:38    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Sidobre έγραψε:

Στο δικό μου π.χ. εμπρός άλλαξα στα 30.000 προληπτικά (είχαν ακόμα) και τα πίσω στα 50.000. Μπροστά έχω τώρα 55.000 και είναι σχεδόν καινούργια.


Θες να μας πεις δηλαδή ότι εσύ δεν πατάς ποτέ φρένο, έτσι; Razz Razz


"Πατάω φρένο"??? Τί είναι αυτό;;;; Laughing Laughing Laughing Laughing

Οχι απλώς προσπαθώ να έχω αποτελεσματικά φρεναρίσματα προσπαθώντας να βγάλω τον λαιμό τον συνεπιβατών μου! Rolling eyes Rolling eyes



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:37:33    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Svstouk έγραψε:
Sidobre έγραψε:

Στο δικό μου π.χ. εμπρός άλλαξα στα 30.000 προληπτικά (είχαν ακόμα) και τα πίσω στα 50.000. Μπροστά έχω τώρα 55.000 και είναι σχεδόν καινούργια.


Θες να μας πεις δηλαδή ότι εσύ δεν πατάς ποτέ φρένο, έτσι; Razz Razz


"Πατάω φρένο"??? Τί είναι αυτό;;;; Laughing Laughing Laughing Laughing

Οχι απλώς προσπαθώ να έχω αποτελεσματικά φρεναρίσματα προσπαθώντας να βγάλω τον λαιμό τον συνεπιβατών μου! Rolling eyes Rolling eyes


Helzi είπαμε την λένε, ε;

Για κάτσε να πάρω ένα τηλέφωνο......

Cool Cool Cool




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:39:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gskarmou έγραψε:
Daloup-man έγραψε:
..................

Θα βάλω ferodo που μου είπε και ο Άρης-Poisoner και θα δούμε!!!


Για τα συγκεκριμένα έχω ακούσει οτι δεν φθείρονται εύκολα -είναι πιο σκληρά - και δεν σφυρίζουν όπως τα εργοστασιακά
Είναι τα επόμενα τακακια που θα βάλω πάντως..

Πάντως ο Poisoner μου είπε οτι είναι αρκετά ακριβά-χωρίς να παίρνω όρκο 150€ περίπου-αλλά αξίζουν τα λεφτά τους! Wink



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:41:18    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:

όταν τα αλλάξεις πες μας τιμή, εντυπώσεις και αν μπορείς βγάλε και μια φώτο αυτά που θα βγάλεις,ετσι από περιέργεια, να δω πως τα έχεις κανει!

Θα ψάξω να βρώ τα παλιά που σου είπα να τα βγάλω φωτό!!!!
Εκεί να δεις γέλιο ... Laughing Laughing Laughing



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 10:58:39    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΑΚΑΚΙΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Helzi είπαμε την λένε, ε;

Για κάτσε να πάρω ένα τηλέφωνο......

Cool Cool Cool



Και δεν την παίρνεις; Ας πρόσεχε! Να το σκεφτόταν πριν με παντρευτεί!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 11:50:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βέβαια μπορείς να σκύψεις (ευλογημένε) και να δεις τι υπάρχει μέσα στη δαγκάνα. έτσι πάντα ξέρεις τι έχεις. αυτό γίνεται και χωρίς... σκύψιμο αν πάτε για αλλαγή των ελαστικών (χειμερινα κτλ..) αφού και στο αναβατόρι πάει το αμάξι (το βλέπουμε όρθιοι) και μας βγάζουν και τις ρόδες...

με αυτό τον τρόπο καταφέρνω να αλλάζω τα τακάκια μου στο χιλιοστό που θα ξεκινήσει το μέταλλο στο τακάκι. Πάπίστα μη με πεις κάφτη, σε γ.........


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 12:49:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:
Πάντως ο Poisoner μου είπε οτι είναι αρκετά ακριβά-χωρίς να παίρνω όρκο 150€ περίπου-αλλά αξίζουν τα λεφτά τους! Wink


150€ ??? Θα πρεπει να ειναι τα αγωνιστικα!!! Εγω ειχα ρωτησει πριν κανα μηνα και μουδωσαν αυτη την τιμη για τα αγωνιστικα της Ferodo!!! Δεν μου τα προτειναν για τους μαμα δισκους!!! Υπαρχουν και φθηνοτερα Ferodo (γυρω στα 50E) που ειναι καλυτερα για τους μαμα δισκους και δεν "σκουζουν"!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 13:04:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Daloup-man έγραψε:
Πάντως ο Poisoner μου είπε οτι είναι αρκετά ακριβά-χωρίς να παίρνω όρκο 150€ περίπου-αλλά αξίζουν τα λεφτά τους! Wink


150€ ??? Θα πρεπει να ειναι τα αγωνιστικα!!! Εγω ειχα ρωτησει πριν κανα μηνα και μουδωσαν αυτη την τιμη για τα αγωνιστικα της Ferodo!!! Δεν μου τα προτειναν για τους μαμα δισκους!!! Υπαρχουν και φθηνοτερα Ferodo (γυρω στα 50E) που ειναι καλυτερα για τους μαμα δισκους και δεν "σκουζουν"!!!


Αυτά βάζω εγώ (45Ε) και για κίνηση στην πόλη κρατάνε πάνω από 20000km (έχω ήδη ένα ζευγάρι στο πορτ-μπαγκαζ για την επόμενη αλλαγή).


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vangsgr (Vangelis)
Μέλος
Μέλος


206xs 1,6(16v)

Ένταξη: 19 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 13:23:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:

Αυτά βάζω εγώ (45Ε) και για κίνηση στην πόλη κρατάνε πάνω από 20000km (έχω ήδη ένα ζευγάρι στο πορτ-μπαγκαζ για την επόμενη αλλαγή).


Και που θα τα βρούμε ρε παλικάρια; Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 1 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2777s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on