PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λάδια Total Quartz 9000 0w30
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Πωλήσεις - Προσφορές Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Ιαν 2014, 15:14:41    Θέμα δημοσίευσης: Λάδια Total Quartz 9000 0w30 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανοιγω το θεμα μιας και μεχρι τη Παρασκευη θα παραγγειλω 5 5λιτρα απο τα παραπανω λάδια απο τον γνωστό έμπορο στη Γερμανια http://www.ebay.com/itm/TOTAL-Quartz-Energy-9000-0W-30-Motorol-5-Ltr-0W30-/180569388432?pt=DE_Autoteile&hash=item2a0ac63590

τα μεταφορικα θα μοιραστουν ανα 5λιτρο και οχι ανα ατομο διοτι καποιος μπορει να θέλει παραπάνω απο ενα, η τιμη με την προυποθεση οτι θα αγοραστουν 5 5λιτρα ειναι στα 28.1 € το καθενα.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Φεβ 2014, 20:57:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάριε πάρε μου και εμένα 1 5λιτρο αν πάρεις..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spar@ 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 21 Ιούν 2012
Δημοσιεύσεις: 61

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Φεβ 2014, 23:24:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια προσεχτε με την αγορα σας, γιατι τους τελευταιους μηνες παιζει μεγαλη νοθεια με τα τοταλ!
ελπιζω να πανε ολα καλα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 11:26:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για ελλαδα ναι
παντα νοθευαν καργα τα τοταλ.

το λινκ αν προσεξεις ειναι για γερμανικο σαιτ που αγοραζουν χρονια τωρα τα παιδια αλλα συμφερει λογω μεταφορικων μονο για μεγαλες ποσοτητες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 12:06:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θελω και εγω 1!! στειλε μου ενα πμ οταν ειναι να το κανονισουμε Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kos_argyris (kostas)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 rc (2008)

Ένταξη: 08 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 256

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 13:39:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, εγώ με αυτά τα λάδια βρήκα την ησυχία μου στο θέμα κατανάλωσης λαδιού. Έβαζα πρώτα 5-30 και έκαιγε 1λ/3500χιλ, το γύρισα σε 0-30 elf και πήγε η κατανάλωση στο 1λ/2500χιλ και τα τελευταία 15000 χιλ αγοράζω από αυτόν τον γερμανό και η κατανάλωση έχει πέσει δραματικά και όταν ανοίγω το καπάκι λαδιού τα μέταλλα μέσα φαίνονται πολύ πιο καθαρά. Χαρακτηριστικά σας λέω ότι τα τελευταία 1200 χιλ είναι ασήμαντη η διαφορά κατανάλωσης στον δείκτη λαδιού ενώ σε διαφορετική περίπτωση θα χρειαζόμουν μισό λίτρο λάδι. Έχουν αλλάξει βέβαια και οι διαδρομές μου τον τελευταίο καιρό (80 χιλ. τη μέρα, χαλαρή οδήγηση, καταν. 6,5lt/100xil.) αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα περίμενα να καίω τόσο λίγο λάδι. Τι να πω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 15:09:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Μάριε πάρε μου και εμένα 1 5λιτρο αν πάρεις..


Τασο κατοχυρωσα τη παραγγελεια τη Παρασκευη κατσε να δω αν μπορω να βαλω ενα ακομα γιατι ειχα βαλει 4 γιατι τοσα μαζευτηκαν.

Υ.Γ μολις το κοιταξα στο online συστημα της DHL και μου δειχνει οτι τα λαδια ειτε ειναι στο αεροδρομιο στη Γερμανια ειτε στο δικο μας.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 15:35:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εαν προλαβεις κ εγώ 1 5λιτρο..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 15:42:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

N207r έγραψε:
Εαν προλαβεις κ εγώ 1 5λιτρο..


Οπως ειπα παραπανω τα λαδια εχουν φυγει παντως εφοσον ειστε 2 κοιταξτε να μαζευτουν και αλλοι και βαζετε μια παραγγελεια επιτοπου


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spar@ 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 21 Ιούν 2012
Δημοσιεύσεις: 61

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 17:08:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
για ελλαδα ναι
παντα νοθευαν καργα τα τοταλ.

το λινκ αν προσεξεις ειναι για γερμανικο σαιτ που αγοραζουν χρονια τωρα τα παιδια αλλα συμφερει λογω μεταφορικων μονο για μεγαλες ποσοτητες.


τα προσεξα τα λινκ, επειδη αγοραζω και εγω απο Γερμανια σε μεγαλες ποσοτητες, δυστυχως δεν παιζει ρολο απο που αγοραζεις αλλα απο που προμηθευετε ο Γερμανος, καθως δεν τα παιρνει και αυτος απο Γερμανια.
Οπως δεν παιζει ρολο και η τιμη.Τους τελευταιους μηνες παιζει μεγαλη ιστορια.
Για να αγοραζετε απο τον συγκεκριμενο κατι θα ξερετε παραπανω και θα παραγγειλω και γω να στειλω ενα δειγμα για ελεγχο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 19:20:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στην επόμενη 5αδα βάλτε κ μενα μεσα.


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Φεβ 2014, 14:04:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κ εγώ θέλω.. Τασοο που είσαι?


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Φεβ 2014, 14:08:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ εδώ είμαι.. αν κάποιος παραγγείλει μου λέει..!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Φεβ 2014, 14:17:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον εγώ δεν μπορώ να κάνω παραγγελία απο εβαυ οποτε εαν μπορεί κάποιος να την κάνει οκ..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Φεβ 2014, 14:24:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως το 0-30 τις τοταλ δε το ξαναβαζω μιας και μου το επινε σαν νερο. Απο πρωσοπικη εμπειρια θεωρω το 0-30 castrol edge καλυτερο (καταναλωση λαδιου, λειτουργια κινητηρα)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Φεβ 2014, 16:48:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τη παραγγελεια μπορω να σας τη κανω κι εγω αλλα επειδη εχει χτυπησει κοκκινο η πιστωτικη γιατι εχω και ενα κλιματιστικο με δοσεις πρεπει να παω στη τραπεζα να προπληρωσω, εαν δεν μπορει καποιο μελος απο εσας που ενδιαφερεστε μπορειτε να μου βαλετε σε λογαριασμο τα λεφτα να παω να τα μεταφερω στο λογαριασμο της πιστωτικης και να κανω εγω την αγορα σας.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Φεβ 2014, 17:12:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

spar@ έγραψε:
παιδια προσεχτε με την αγορα σας, γιατι τους τελευταιους μηνες παιζει μεγαλη νοθεια με τα τοταλ!
ελπιζω να πανε ολα καλα!!!


Ρε φίλε τι εννοείς νοθεία? Σε όλα τα λάδια της τοταλ, ανεξαρτήτως ιξώδες ?

Αγόρασα πριν κάνα 2μήνο 4λιτρο 5w-40 τοταλ quartz 9000 από ελλάδα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Φεβ 2014, 18:07:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ειναι μονο τα τοταλ που νοθευονται, παλιοτερα ειχα πει για ενα εμπορο, μιλησα με ξαδελφο χημικο μηχανικο και μου ειπε οτι το μονο που μπορουμε να βρουμε ειναι αν οντως το λαδι που μας πουλανε ειναι των προδιαγραφων που αναφερεται, τωρα το αν σου πουλανε τοταλ αλλα ειναι καποιο αλλο λαδι δεν μπορεις να το καταλαβεις παρα μονο εαν βρεις σιγουρα γνησιο τοταλ και κανεις συγκριση. Παντως καποια νοθευμενα φαινονται και απο τη συσκευασια, μπορει να με κραξετε καποιοι αλλα εγω στο τοταλ το μονολιτρο που ειχα παρει καποια στιγμη απο το Γερμανο σε σχεση με ενα Ελληνικο ειχα δει διαφορα στο υλικο του καπακιου. Τωρα αν αυτο ηταν ατυχες συμβαν ή τυχαιο δεν ξερω, παντως με τα λαδια του Γερμανου ειμαι ευχαριστημενος, τωρα αν νοθευει και αυτος δεν το ξερω.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Φεβ 2014, 18:16:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι μεν είχα ακούσει για ανακυκλωμένα λάδια (διάφορες μάρκες) που έπαιζαν στην ελληνική αγορά, αλλά τα τοταλ που παίρνω, τα έχω αγοράσει αρκετές φορές απ το ίδιο μαγαζί. Δεν ξέρω αν σε αυτή την περίπτωση παίζει τέτοιο ζήτημα, ελπίζω πως όχι.

Παρεπιπτόντως, φίλος μου είχε πει, ότι τα ανακυκλωμένα έχουν πίσω στην συσκευασία νμζω γράμμενο ή κάτι τέτοιο ας πούμε, που αναγνωρίζονται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Φεβ 2014, 06:54:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ λοιπόν να δουμε πόσα 5λιτρα θέλουμε για να σου στείλουμε τα λεφτά για την παραγγελία..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Πωλήσεις - Προσφορές Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 1 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1765s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on