PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

αγορά εξωτερικής συσκευής gps

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
peugeokatsiou (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 1.4 (16v) vti

Ένταξη: 12 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Δεκ 2013, 11:30:09    Θέμα δημοσίευσης: αγορά εξωτερικής συσκευής gps Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Θέλω να αγοράσω μια συσκευή gps. Διάβασα σε σχετικά forum και τα οποία είναιεεξειδικευμενα στο θέμα αυτό και έγινα πιο χαζός πάρα έξυπνος γτ μέσα στην υπερλεπτομερεια χάνονταν η ουσία. Στο διαταυτα, θέλω αρχικά να μου πει κάποιος αν γίνεται πέντε βασικά πράγματα που πρέπει να κοιτάξω για αυτή την αγορά ακόμα καλύτερα αν μπορεί κάποιος ας μου προτείνει συσκευές μέχρι τα 130 αυτό που προσωπικά θέλω είναι να έχει ενηνερωμενους χάρτες επειδή σπουδάζω επαρχία και να μην κάνει εφτά αιώνες να κλειδώσει δορυφόρο... Ααααα και να είναι τζάμπα οι αναβαθμίσεις στους χάρτες. Αυτά ευχαριστώ προκαταβολικα και συγγνώμη για το άκυρο του post μου αλλά το χρειάζομαι εγκαίρως. Τέλος θέλω συσκευή gps το τονίζω ούτε εφαρμογές ούτε Android ούτε τίποτα. Είμαι εραστής του διερειν και βασίλευε. Το κινητό παίρνει τηλέφωνο και το gps βρίσκει δρόμους Razz


Η ιστορία θα μας κρίνει όλους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Δεκ 2013, 13:52:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρονια πολλα και σε σενα φιλε μου.. Εγω εχω το προηγουμενο μοντελο απο αυτο εδω:

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/gps/all-gps/Turbo-X-GPS-Route-50-Bluetooth-Don-t-Panic-5-Greece-Europe.htm

Ημουν πολυ ευχαριστημενος. Δουλευε αψογα και η 5αρα οθονη βοηθαει πολυ.. Wink Τωρα το εχω αντικαταστησει με το Navigon στο κινητο.. Razz


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PREDATOR_GR (Βασίλης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 GT

Ένταξη: 26 Δεκ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Δεκ 2013, 14:10:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NAVIGON.... ΚΟΡΥΦΗ!!! Αρκεί να έχεις μεγάλη οθόνη για να μην ''στραβώνεσαι''.... Wink Αλήθεια, μπορεί να περαστεί σε κάποια μοναδα που υποστηρίζει gps και navi?

(Συγγνώμη για το spam... Embarassed )


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Δεκ 2013, 15:14:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Navigon μακράν η καλύτερη εταιρία.
Παρόλα αυτά, στα λεφτά που παίζουν τα gps, αγοράζεις κινέζικο tablet με gps και τα κάνεις όλα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Δεκ 2013, 15:31:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Navigon μακράν η καλύτερη εταιρία.
Παρόλα αυτά, στα λεφτά που παίζουν τα gps, αγοράζεις κινέζικο tablet με gps και τα κάνεις όλα.


Ισχυει.. Στα ιδια λεφτα περνεις το tablet, του περνας το σπασμενο navigon και εισαι comple.. Υπαρχει και βαση αυτοκινητου για tablet οποτε ειναι πρακτικο.. Και η μπαταρια κραταει σαφως πολυ περισσοτερο απο του απλου gps.. Wink


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Δεκ 2013, 00:28:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν είναι η δουλειά σου κ το χρειάζεσαι 8 με 10 ώρες την ημέρα δεν είναι καθόλου βολική η ταμπλέτα, ούτε το κνητό. Εγώ πήρα πρίν 1 χρόνο αυτό http://www.mls.gr/?pid=60&la=1&itmID=14 . Είμαι αρκετά ικανοποιημένος με χαρτες , γιατι το χρησιμοποιω αρκετα επαρχια. Στο ανοιγμα πιανει αρκετα γρηγορα δορ. αν και συνηθως τ αφηνω στην αναμονη Razz . Φίλος πήρε GARMIN (δεν ξέρω μοντέλο) κ δεν ειναι αρκετα ευχαριστημένος με χαρτες.


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Δεκ 2013, 03:49:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
Αν είναι η δουλειά σου κ το χρειάζεσαι 8 με 10 ώρες την ημέρα δεν είναι καθόλου βολική η ταμπλέτα, ούτε το κνητό. Εγώ πήρα πρίν 1 χρόνο αυτό http://www.mls.gr/?pid=60&la=1&itmID=14 . Είμαι αρκετά ικανοποιημένος με χαρτες , γιατι το χρησιμοποιω αρκετα επαρχια. Στο ανοιγμα πιανει αρκετα γρηγορα δορ. αν και συνηθως τ αφηνω στην αναμονη Razz . Φίλος πήρε GARMIN (δεν ξέρω μοντέλο) κ δεν ειναι αρκετα ευχαριστημένος με χαρτες.


γιατί δεν είναι βολική μια ταμπλέτα ή ένα κινητό; Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeokatsiou (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 1.4 (16v) vti

Ένταξη: 12 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Δεκ 2013, 10:50:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για TomTom εχει ακούσει ή έχει κανείς. Είδα το μοντέλο XXL και μου φάνηκε καλό, αλλά έχει κανείς να μου πει την εμπειρία του;


Η ιστορία θα μας κρίνει όλους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Δεκ 2013, 10:58:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ έχω πάρει μια βάση για το S3 και μου κάνει μια χαρά δουλειά...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Δεκ 2013, 23:15:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
king207cc έγραψε:
Αν είναι η δουλειά σου κ το χρειάζεσαι 8 με 10 ώρες την ημέρα δεν είναι καθόλου βολική η ταμπλέτα, ούτε το κνητό. Εγώ πήρα πρίν 1 χρόνο αυτό http://www.mls.gr/?pid=60&la=1&itmID=14 . Είμαι αρκετά ικανοποιημένος με χαρτες , γιατι το χρησιμοποιω αρκετα επαρχια. Στο ανοιγμα πιανει αρκετα γρηγορα δορ. αν και συνηθως τ αφηνω στην αναμονη Razz . Φίλος πήρε GARMIN (δεν ξέρω μοντέλο) κ δεν ειναι αρκετα ευχαριστημένος με χαρτες.


γιατί δεν είναι βολική μια ταμπλέτα ή ένα κινητό; Cool


πάντα για χρήση δουλειάς λέω!! τουτέστιν 8 με 10 ώρες χρηση την ημέρα 15 με 20 γατζώματα ξεγατζώματα στη βάση αλλα τοσα βαλε βγάλε στον φορτιστη συν το καλοκαίρι με τα 40αρια εκτεθειμένο το κινητο 8 ώρες στο παμπρίζ , εεε δε νομίζω το κινητο . Αν το θές για τη βόλτα για μια διαδρομή που δεν σε πιεζει ο χρονος να το βάλεις βγάλεις από τη βάση για να μην γρατζουνιστεί, αν σκάσει καμια κληση δεν τρέχει κ τίποτα βολτα είμαι, τότε κ γω το κινητο βάζω στη βόλτα μου.


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Δεκ 2013, 00:01:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
πάντα για χρήση δουλειάς λέω!! τουτέστιν 8 με 10 ώρες χρηση την ημέρα 15 με 20 γατζώματα ξεγατζώματα στη βάση αλλα τοσα βαλε βγάλε στον φορτιστη συν το καλοκαίρι με τα 40αρια εκτεθειμένο το κινητο 8 ώρες στο παμπρίζ , εεε δε νομίζω το κινητο . Αν το θές για τη βόλτα για μια διαδρομή που δεν σε πιεζει ο χρονος να το βάλεις βγάλεις από τη βάση για να μην γρατζουνιστεί, αν σκάσει καμια κληση δεν τρέχει κ τίποτα βολτα είμαι, τότε κ γω το κινητο βάζω στη βόλτα μου.


καλά ναι, αν μιλάμε για οχτάωρο χρήσης, το κινητό δε θα βολεύει... εκεί θα πήγαινα σε ένα τεράστιο τάμπλετ Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeokatsiou (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308 1.4 (16v) vti

Ένταξη: 12 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Ιαν 2014, 22:31:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά!! Τελικά πήρα το nuvi 50 της garmin. Δεν είναι κακό σαν gps αλλά θα το χαρακτήριζα ως μέσο ανάγκης. Δεν μου έχει κάνει πατάτες σε δρομολογήσεις. Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα σε βγάλει. Βασικά του ζητήματα θα χαρακτήριζα ότι δεν νιώθει από κίνηση τίποτα. Είναι ικανό δλδ να σε πετάξει από Κηφισίας ενώ μπορείς να μπείς στην Εθνική, μιας και γνώμονας είναι η συντομότερη διαδρομή βάσει χιλιομέτρων. Και στα POI έχει κάποια ζητηματάκια μιας και επειδή δεν είναι ελληνικό το λογισμικό ,καινούρια μαγαζιά ή ένα συνοικιακό φούρνο ας πούμε δεν τον έχει. Σε overall θα έλεγα πως δεν τρελαίνομαι απο άποψη εμπειρίας χρήσης, αλλά αν έχεις πρόβλημα δεν χάνεσαι. Θα βγεις δηλαδή και συνήθως πιο γρήγορα από τις 50 λάθος στροφές που θα πάρεις αν είσαι άσχετος με μία περιοχή , ακόμα και αν σε πάει αψυχολόγητα. Για 90 ευρώ θα το χαρακτήριζα βαθμολογικά με 3,5/5. Μπορεί να ακούγομαι αυστηρός, την δουλειά του την κάνει και με το παραπάνω, απλά αν θέλετε την πλοήγηση του Iron Man, μάλλον θα χρειαστούν καμιά 10αριά χρόνια ακόμα Razz


Η ιστορία θα μας κρίνει όλους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1159s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on