PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

GAZ για service εξωτερικο
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 13:37:29    Θέμα δημοσίευσης: GAZ για service εξωτερικο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον, οποιος θελει να στειλει τα GAZ του να το κανονισουμε να τους στειλω εμαιλ κλπ. Ηδη μιλαω με τον Μαρκ και περιμενει τα νεα μου για να του δειξω και φωτογραφιες κλπ για τα δικα μου γιατι κλασανε νωρις. Θα του πω και για μια εκπτωση αν στειλουμε αρκετα για σερβις. Μεχρι στιγμης χωρις εκπτωση ειναι 30 λιρες το καθε αμορτισερ μπροστα και 20 λιρες καθε αμορτισερ πισω.

Sam,

They will have to come back to us to have a look at, we can turn them around in a couple of days once we receive them, a service is £30.00 each per front & £20.00 each per rear, all + carriage & vat.

We will first run them on the dyno to see what is wrong then we will strip them down & replace the oil & seals & any other internal parts but if any of the piston rods are damaged on the chrome section & have to be replaced then they are extra, any bushes that are worn will be replaced as part of the service, once they have been rebuilt they will then be checked again on the dyno.

Regards,

Mark


Οταν τους εστειλα τα δικα μου με χρεωσαν 25 λιρες το καθε αμορτισερ, (100λιρες), και 35 λιρες + ΦΠΑ (δικο τους) τα μεταφορικα για να γυρισουνε Αθηνα (50 λιρες), συνολικα 150 λιρες (179 ευρω) χωρις τα μεταφορικα που στελνουμε εμεις. 7 μερες περιπου να φτασουνε. Τοτε τα ειχα στειλει μονος μου και η μονο εκπτωση που πηρα ηταν 5 λιρες απο καθε μπροστινο αμορτισερ χωρις να του ζητησω τιποτα.

Αν ειμαστε παραπανω νομιζω θα μπορεσουμε να παρουμε καλυτερη εκπτωση και θα γλυτωσουμε νομιζω αρκετα ευρω με μεταφορικη πηγαινε/ελα.

Νομιζω ειμαστε ηδη 3 ατομα. Με το γραφειο εχουμε μια εκπτωση οταν στελνουμε πραγματα εξωτερικο αλλα δεν ξερω ποσο θα παει. Οταν μαθω ακριβως ποσα κιλα βγαινουν θα μαθω τιμη. Αν εχουμε και αλλες επιλογες ας μας πει καποιος για μεταφορικη. Υπολογιζω 15-20 κιλα τα 4 αμορτισερ?

Μεχρι στιγμης να υποθεσω οτι θελει να στειλει ο Μακης (MAD) και ο Καταφρακτος αν το δει ποτε το θεμα, και εγω.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 19:32:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι Sam ειμαι μέσα εγώ! Για ποτε λες να τα στείλουμε?? Να εχω μια εβδομάδα περιθώριο για να τα βγαλω απο το αμάξι θελω....
Κατι μου λέει οτι και ο Μάνθος το σκέφτεται. ... Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 20:06:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά καλό είναι να τα στείλουμε παρέα.

Να μειωθούν τα μεταφορικα.

Εγώ όμως θα μπορώ με το νέο έτος.

Απλά ΜΗΝ τους πιέσετε για έκπτωση στο σέρβις για να γίνει καλή δουλειά!

Αντιθέτως θέλουν αρκετό ΚΡΑΞΙΜΟ ιδίως για τα δικά σας που ΄δεν έχουν μπεί κάν πίστα!!!
ΕΛΕΟΣ!! Τι σκατολάδι βάζουν!!!

Ειλικρινά εάν τα έχετε ξαναεπισκευάσει και εχετε ξανά πρόβλημα τοτε καλό θα ήταν να .... αλλάξετε...


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 20:13:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατω απο 25 κιλα, 23 κατι νομιζω ηταν 8 αμορτισερ. 4 μπρωστα 4 πισω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 21:01:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...Πολυ θα ηθελα να στειλω και την δικια μου τωρα οχι για επισκευη αλλα για βελτιωση στο σεταρισμα αλλα αυτην την στιγμη είναι πολύ στριμωγνένο οικονομικά κάτι τετοιο...
για ποτε το σκεφτεστε την αποστολή?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Δεκ 2013, 13:03:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τόσο καλά ειναι λοιπον τα GAZ !!!


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Δεκ 2013, 13:14:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ελεγα μηπως την αλλη βδομαδα να εβαζα πανω τα μαμα και σιγα σιγα να μαζευτουμε να τα στειλουμε. Εγω λογικα τριτη το πολυ θα τα εχω στα χερια μου. Τωρα αν προτιματε απο τον καινουριο χρονο να τα στειλουμε δεν εχω προβλημα ετσι κ αλλιως τοτε θα επιστραφουν παλι Ελλαδα ειτε τα στειλουμε την αλλη βδομαδα η σε 2,3 κλπ. Δηλαδη πριν το πρωτο 10ημερο του 2014 δεν θα τα εχουμε σιγουρα.

Οποτε αν συμφωνησουμε ολοι και περιμενουμε να τα στειλουμε ολα μαζι, κανενα προβλημα απο τη μερια μου αρκει να εχω βαλει τα μαμα βεβαια γιατι τα δικα μου εχουνε κλαταρει μπροστα.

Θα ζητησω κ'γω αν γινεται upgrade στα αμορτισερ κιολας μπας και κρατανε παραπανω απο μισο χρονο Evil



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Δεκ 2013, 14:30:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

23 Δεκεμβριου με 2 Ιανουαριου θα ειναι κλειστα η GAZ.

6-10 Ιανουριου ειμαστε οκ να στειλουμε?



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Δεκ 2013, 15:31:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
23 Δεκεμβριου με 2 Ιανουαριου θα ειναι κλειστα η GAZ.

6-10 Ιανουριου ειμαστε οκ να στειλουμε?


Οεοοοοο



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Δεκ 2013, 20:05:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:
Samer έγραψε:
23 Δεκεμβριου με 2 Ιανουαριου θα ειναι κλειστα η GAZ.

6-10 Ιανουριου ειμαστε οκ να στειλουμε?


Οεοοοοο


Εγω νομίζω ναι... Τι πληρώνουμε σε πρωτη φάση?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Δεκ 2013, 20:31:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MAD έγραψε:
Samer έγραψε:
Samer έγραψε:
23 Δεκεμβριου με 2 Ιανουαριου θα ειναι κλειστα η GAZ.

6-10 Ιανουριου ειμαστε οκ να στειλουμε?


Οεοοοοο


Εγω νομίζω ναι... Τι πληρώνουμε σε πρωτη φάση?


Τι πληρωνουμε για σερβις η για να τα στειλουμε;



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Δεκ 2013, 09:34:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα μεταφορικά οκ.... Για τους Άγγλους λεω μας λένε οταν την επισκευασουν το ποσο?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Δεκ 2013, 10:09:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: GAZ για service εξωτερικο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samer έγραψε:


Sam,

They will have to come back to us to have a look at, we can turn them around in a couple of days once we receive them, a service is £30.00 each per front & £20.00 each per rear, all + carriage & vat.

We will first run them on the dyno to see what is wrong then we will strip them down & replace the oil & seals & any other internal parts but if any of the piston rods are damaged on the chrome section & have to be replaced then they are extra, any bushes that are worn will be replaced as part of the service, once they have been rebuilt they will then be checked again on the dyno.

Regards,

Mark



Αν εχεις κανει ζημια στο piston rod παει 50 lires το αμορτισερ



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Δεκ 2013, 12:50:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα 4 αμορτισερ μπρος πισω τυλιγμενα με bubble wrap σε ενα κουτι βγαινει 12.4 κιλα. Αυριο που θα παω γραφειο θα ρωτησω ποσο παει να τα στειλουμε Αγγλια, εχουμε 25% εκπτωση μ'αυτην που συνεργαζομαστε. Κανονικα κοστιζει περιπου 40-60€ για απλο delivery και περιπου 100€ για next day delivery. (Ατομικο αυτο, εγω δεν βιαζομαι, καλα περναω με τα μαμα αμορτισερ Very happy Very happy )



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιαν 2014, 14:40:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον ακυρω με την δικια μας μεταφορικη, ζηταει πανω απο 100 ευρω για απλη μεταφορικη και ειναι υπερβολικα πολλα μονο για ενα σετ αναρτησεις.

Κανενας αλλος που θελει να στειλει και να ασχοληθει λιγο?

MAD, Μανθος, ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ?

13 κιλα βγαινουν 4 αναρτησεις μπρος-πισω πακεταρισμενα.

αυτη ειναι η διευθυνση:

" Gaz Shocks Ltd
Rayridge House, Swinborne Road
Burnt Mills Industrial Estate
Basildon, Essex
 SS13 1EH
United Kingdom"



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Ιαν 2014, 13:26:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα στελνω μες την εβδομαδα το πολυ μεχρι παρασκευη. Οποιος θελει ας μου πει εγω εχω ετοιμασει το πακετο γιατι βλεπω οτι δεν ασχολειται κανεις εδω.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Ιαν 2014, 21:33:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτοιμος ειμαι και εγώ sam! Τα εχω βγάλει απο το αμάξι και θελω να τα πακεταρω! Θα σου στείλω με πμ το τηλεφωνο μου να μιλήσουμε. οκ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Ιαν 2014, 16:37:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OK Μακη 8α σε παρω μετα τιης 20.00.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Ιαν 2014, 17:04:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειδα σημερα τ αμαξι σου εξω απ το πλαισιο αγυρουπολης σαμ με μαμα αναρτησεις και τη σχαρα απο πανω. Σαν πολυμορφικο που ετοιμαζεται για επαρχια ηταν το καημενο


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Ιαν 2014, 17:23:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kostaswannabe έγραψε:
Ειδα σημερα τ αμαξι σου εξω απ το πλαισιο αγυρουπολης σαμ με μαμα αναρτησεις και τη σχαρα απο πανω. Σαν πολυμορφικο που ετοιμαζεται για επαρχια ηταν το καημενο


Φιλε κωστα, το ποσο το ευχαριστιεμαι το αμαξι αυτη την στιγμη μονο αυτοι με μαμα αναρτησεις με καταλαβαινουν. Η τουλαχιςτον αυτοι που γυρισανε σε μαμα. Η σχαρα ειναι για τα snowboards και τα ψαροντουφεκα αφου δεν χωρανε πισω. Οπως καταλαβες το αμαξι ειναι τωρα για βουνο και θα μεινει ετσι μεχρι το Μαρτιο ( για την αναρτηση εννοω).



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1743s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on