PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

αμορτισέρ fk σε 207 rallye

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 14:31:01    Θέμα δημοσίευσης: αμορτισέρ fk σε 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν μιας κ ήρθε η ωρα για αλλαγή αμορτισέρ κ τα οικονομικά μ περιορισμένα είπα να βάλω τα fk κίτρινα χαμηλωματος τα οποία τα βρήκα σε τιμή 170€..
Τα τοποθετησα μαζί με νέα top mound κ ζαμφορακια k τα ελατήρια eibah που είδη είχα.
Αφού τα έβαλα ήρθε η ώρα για την πρώτη δοκιμή..
Τα αποτελέσματα εκτώς κάθε φαντασίας το αμάξι βάρκα στην κυριολεξία σαν να ήταν κακοραμενο τροπετο σαν να οδηγείς oktavia χωρίς ανάρτηση αλού στριβεις κ αλού παει κ εκτώς αυτου οι θορυβοι απο παντού.. Μπροστά σε μικρές ανωμαλίες κοπανανε σαν να τερματίζουν στην έκταση κ όσο για πίσω εκεί πραγματικά πάρτυ!!! Κάνουν σαν κουδουνιστρα αφού χτυπάνε κ σε ίσιο δρόμο κ με αίσθηση οτι παίζουν στο επάνω μέρος τούς αν κ αυτό είναι μικρό το κακό αφού κάτι μπορεί να πέρνει..
Κατα τα άλλα το μόνο καλό είναι οτι χαμήλωσε ακόμη μιας κ έχουν κοντύτερα έμβολα απο τα μαμά αλλά είναι το μονο καλό αν μπορείς να το πεις καλό μιας κ κατα τα άλλα είναι πραγματικά οτι χειρότερο έχω οδηγήσει! Περίτο να πω οτι θα τα βγάλω να βάλω πάλι τα μαμά με 65.000χλμ αφού είναι πολύ καλύτερα.. Όσο για τα παλιά εαν δεν τα πάρει πίσω ο έμπορος θα τα σπασω κ θα τα πετάξω στα σκουπίδια..
Αυτη η εμπειρία μ λοιπόν ας μ γίνει μάθημα να μην ξανά βάλω κάτι αμφιλεγόμενης ποιότητας στα αμάξι μ κ εσείς στα δικά σας.. Μ Α Κ Ρ Υ Α απο τα συγκεκριμένα εαν ψάχνεται για ανάρτηση λοιπόν!


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 14:51:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι για ελατήρια χαμηλώματος αυτά τα αμορτισέρ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 15:24:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 τι ειπε ο αποπανω.

Κατι ασχετο, ποσο πανε τα μαμα αμορτισερ (4αδα φανταζομαι, μπρος πισω) απο αντιπροσωπεια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 15:54:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
+1 τι ειπε ο αποπανω.

Κατι ασχετο, ποσο πανε τα μαμα αμορτισερ (4αδα φανταζομαι, μπρος πισω) απο αντιπροσωπεια?
328€



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 15:59:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.car.gr/parts/view/4211268/
Αυτά είναι.
Ναι είναι για χαμηλωματος..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 18:27:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θες τη γνωμη μου και αφου ψαχνεσαι οικονομικα μπες εδω
http://www.mister-auto.gr/el/peugeot-207-wa-wc-1-6-16v-turbo-156bhp_v33259.html
παρηγγειλε τα record sp που ειναι και για χαμηλωμα και ειναι αμορτισερ εφαμιλλα των εροστασιακων σε πολυ καλη τιμη.
Δηλαδη για τα λεφτα τους δεν προκειται να σε προδωσουν.
Δοκιμασμενα σε πολλα 206.
Και πολυ χαμλα μεταφορικα θα δεις οτι με κατω των 170 θα τα εχεις στην πορτα σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 08:36:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δοκιμασμενα σε 206. Σε 207 ομως?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 09:43:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει κανείς να μ πεί σίγουρα εαν τα αμορτισέρ του rc (207) κανουν στα 150ρια???


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 14:10:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σ αυτες τις περιπτωσεις που θες σωστο αμορτισερ να κανει καλα το βαρυ αμαξωμα του 207 ενα ειναι το ονομα : KONI

αλλιως τα μαμα και τπτ αλλο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 20:59:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ξέρω κ εγώ απλά δεν είχα τα λεφτά κ τώρα θα τα πληρωσω 2πλα!


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 21:41:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

N207r έγραψε:
Ξέρει κανείς να μ πεί σίγουρα εαν τα αμορτισέρ του rc (207) κανουν στα 150ρια???


Σε σχετικη ερωτηση που ειχα κανει στη Lion μου ειπα οτι δεν ξερουν σιγουρα πιθανον να κανουν, πρεπει οπως ειπαν να λυθει το αμορτισερ και να δουν.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 21:43:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

N207r έγραψε:
Το ξέρω κ εγώ απλά δεν είχα τα λεφτά κ τώρα θα τα πληρωσω 2πλα!



Φιλε μου εγω σε ενα τοπικ για αμορτισερ για 207 ειχα γραψει εντυπωσεις απο τα sachs που εβαλα προσφατα. Δες εδω, με μονη διαφορα οτι ειναι αισθητα σκληροτερα απο τα μαμα χωρις ομως να κοπαναει "τρελα" http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=25836&start=20


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 21:46:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
σ αυτες τις περιπτωσεις που θες σωστο αμορτισερ να κανει καλα το βαρυ αμαξωμα του 207 ενα ειναι το ονομα : KONI

αλλιως τα μαμα και τπτ αλλο....


με συγχωρεις αλλα διαφωνω καθετα, οχι οσον αφορα το Κονι γιατι ηταν και στοχος μου, αλλα εαν πιστευεις οτι το μαμα (μονροε) των 140 ευρω (για αγορα εκτος αντιπροσωπειας) ειναι καλυτερο απο τις απλες σειρες αλλων εταιριων κανεις μεγα λαθος. Αλλωστε οι Γερμανοι που εχουν βαρια αμαξωματα βαζουν σε Vw Bmw Audi Sachs δεν λεω οτι ειναι κανα αμορτισερ αξιο αναφορας αλλα σε σχεση με το μαμα ειναι 1000φορες καλυτερο. Ειναι χαζο να πας να πληρωσεις 350 ευρω αμορτισερ που εξω κανει 140.


Μάριος


Έχει επεξεργασθεί από τον/την marios_207_GT στις Πεμ 12 Δεκ 2013, 14:52:02, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 23:13:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι το μαμα ειναι monroe ? τα δικα μου μαμα δε λενε κατι τετοιο.

Τα sachs ξερω οτι ειναι καλα αμορτισερ γενικα δε διαφωνω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Δεκ 2013, 23:44:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι το μαμα ειναι monroe ? τα δικα μου μαμα δε λενε κατι τετοιο.

Τα sachs ξερω οτι ειναι καλα αμορτισερ γενικα δε διαφωνω!


Απ οσο ξερω ολα τα peugeot Monroe φορανε απο τη μανα τους, μου το ειχαν πει στη Lion, και μου το πλασαραν ως καλο και ακριβο αμορτισερ. Παντως οτι και να ηταν για μενα ειναι κακο αμορτισερ, τα πισω τα φτυνουν πολυ γρηγορα, το ιδιο εχω διαβασει εδω οτι λενε και αλλα μελη, εγω οταν τα εβγαλα με 65000 χιλιομετρα τα πισω τα συμπιεσαμε με το χερι και δεν επανηλθαν ποτε ακομα και μετα απο 2 ωρες, τα μπροστα τη παλευαν ακομα.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1741s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on