PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σκασμένο κολάρο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Δεκ 2013, 20:31:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια η κολληση εγινε σημερα το μεσημερι και εχει γινει εξωτερικα και μονο, με ειδικη κολλα, εγω δεν λεω οτι ελυσα μονιμα το προβλημα μου, θα ειναι υπο παρακολουθηση, αυριο που θα εχει στεγνωσει καλα θα το βαλω πανω αφου φυσικα το δοκιμασω με το χερι, και θα αφησω το αμαξι ρελαντι να σηκωσει θερμοκρασιες ωστε να το παρακολουθω με τα ματια μου πως συμπεριφερεται, μολις πιασει θερμοκρασιες εχω σκοπο να βαλω ενα ατομο να παταει γκαζι να δουμε και παλι τη συμπεριφορα του με τις κινησεις του κινητηρα, γενικα θα το παρακολουθησω και θα δω πως θα παει ωστε να παρω κατευθειαν ενα σιλικονατο γιατι το μαμα ειναι απο πλαστικο και λαστιχο και πολυ πιθανο να ξανα χαλασει. Ξανα λεω δοκιμαζω μια προσωρινη λυση για να μην ειμαι χωρις αμαξι στις γιορτες, θραυσμα στη τουρμπινα ειναι λιγο δυσκολο να παει κι αυτο λογω του τροπου που εχει κοπει, πριν το κολλησει ο ανθρωπος καθισε και διαβασε τις θερμοκρασιες στις οποιες αντεχει η κολλα ωστε να μην παθουμε καμια νιλα, απο θεμα θερμοκρασιας θα αντεξει, η κολλα ειναι ελαφρως ελαστικη ωστε να εχει καποιες συστολες-διαστολες εαν χρεαστει σε καποιο ζορισμα, θα σας ανεβασω φωτο αυριο να δειτε τι καναμε.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Δεκ 2013, 16:06:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να κλείσει το θέμα να πω οτι τελικά αποτύχαμε. Άφησα το αμάξι να ζεσταθεί και πήγα μια βόλτα 1 χιλιόμετρο για να κάνω κανα πάτημα ωστε να φτάσει σε μεγάλη θερμοκρασία και η κόλλα οχι οτι εφυγε αλλα μαλάκωσε ΠΑΡΑ πολύ σε σχέση με το οτι πριν ήταν τσιμέντο. Δηστυχώς όπως είπα πιο πάνω δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτη η αγελάδα σε αντιπροσωπείες που τηλεφώνησα, ρωτάω λοιπόν αν έχει κανενας υπ οψιν του κάποιο μαγαζί που θα πάω να την αγοράσω πέρα απο την αντιπροσωπεία.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dope207 (Κυριάκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 08 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 175
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Ιαν 2014, 10:34:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα.

Να θέσω και εγώ ένα ερώτημα με ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε εχτές.

σε ένα ψιλό καλό πάτημα αλλά με δευτέρα μέσα, μου πέταξε τον μεταλλικό σωλήνα (τον τελευταίο που έχει πάνω τον map sensor) από το μαμά κοκάλινο που πάει στην πεταλούδα. το μόνταρα πάλι - παίζει, αλλά δεν το πολύ πιέζω και πολύ από εχτές, μέχρι να το δει ο μηχανικός μου.


Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι άλλο για να αντικαταστήσω το κοκάλινο, αλλά για να αποφύγω τέτοιες καταστάσεις στο μέλλον, θα ήταν προτιμότερο να φτιάξω σωλήνα η οποία να καταλήγει απευθείας στην πεταλούδα?

ευχαριστώ........ Smile


Η μάνα μου, μια ζωή με κράζει....
Παιδί μου, πιάνεις το τιμόνι και οδηγείς λες και πας στον πόλεμο… Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Ιαν 2014, 16:22:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φτιαξε μεταλλικη σωληνα απευθειας στη πεταλουδα κ βγαλε αυτη τη παπαρια....
Εχει κ ενα λαστιχο εκει μεσα,στο κοκαλινο που λες(το οποιο ειναι πλαστικο κ οχι κοκαλινο),το οποιο σκιζεται...εσενα λογικα θα εχει φυγει για να παιζει,κ σαν ανταλακτικο παει ολος ο σωληνας μαζι με τον πλαστικο που μπαινει ο μαφ...


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dope207 (Κυριάκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 08 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 175
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Ιαν 2014, 20:56:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagos έγραψε:
Φτιαξε μεταλλικη σωληνα απευθειας στη πεταλουδα κ βγαλε αυτη τη παπαρια....
Εχει κ ενα λαστιχο εκει μεσα,στο κοκαλινο που λες(το οποιο ειναι πλαστικο κ οχι κοκαλινο),το οποιο σκιζεται...εσενα λογικα θα εχει φυγει για να παιζει,κ σαν ανταλακτικο παει ολος ο σωληνας μαζι με τον πλαστικο που μπαινει ο μαφ...


Α πλαστικό!!!!! Shocked Πολύ ωραία!

θα το κοιτάξω για full σωλήνα από intercooler μέχρι πεταλούδα, απλά με προβληματίζει αν η τόσο μεγάλη διαδρομή επηρεάζεται από τα ταρακουνήματα του μοτέρ. για αρχή το βάλαμε καλύτερα και δείχνει οκ, αλλά σίγουρα θα δω τι θα κάνω.

thanks for the info "bagos" Thumb Left


Η μάνα μου, μια ζωή με κράζει....
Παιδί μου, πιάνεις το τιμόνι και οδηγείς λες και πας στον πόλεμο… Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Φεβ 2014, 00:11:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παω να καθαρισω φιλτρο το σαβατο, σηκωνω λιγο την αγελαδα για να βγαλο το καπακι απο το φιλτροκουτι και κρααακ, την πηρα στο χερι. Ακριβως οπως η φωτο στο πρωτο ποστ. Εχω 2 ερωτησεις :

-Το κοματι της αγελαδας που εμεινε πανω στην τουρμπινα ειχε κολησει πανω στο λαστηχακι για τα καλα και το εβγαλα σιγα σιγα με ενα ισιο κατσαβιδι. Το λαστηχο αυτο πανω στην τουρμπινα, δεν το πειραζουμε σωστα? Οπως το βλεπω ειναι αθικτο, και επομενω εκει πανω θα πατησει και η καινουργια αγελαδα.

-Τελικα υπαρχει το ανταλακτικο σε καμια αντιπρωσωπεια αθηνα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Φεβ 2014, 00:18:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν χρειαζεται να μεινει κατι επανω στην τουρμπίνα. η καινουργια ειναι κομπλε και θα κουμπωσει αμεσως. τα παλια βγαλ'τα ολα.
απο ανταλλακτικο φοβαμαι οτι θα δυσκολευτεις πολυ. Η Peugeot και κατ'επεκταση τα ανταλλακτικα της ειναι ακομη σε κατασταση αδρανειας....



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Φεβ 2014, 00:20:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΙναι ομως 2 κοματια? ΤΟ ενα η αγελαδα και το αλλο το λαστιχο που ειναι στο στομιο της τουρμπινας? Παντω δεν ξερω αν εχει παρει απο θερμοκρασιες, απλα ειναι λες και ειναι κολημενο πανω στην τουρμπινα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Φεβ 2014, 00:22:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απ οτι εχω δει, το λαστιχο ειναι κολλημενο επανω στην αγελαδα, οποτε ειναι ενα κομματι.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Φεβ 2014, 20:55:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

85 ευρω στην αντιπροσωπεια που ρωτησα και σε 20 μερες γιατι δεν υπηρχε εκει μονο παραγγελια....
130 ευρω βρηκα στο ιντερνετ της forge...
http://www.car.gr/parts/view/3008812/


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Φεβ 2014, 21:06:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την παραγγηλα σημερα το πρωι απο αντιπρωσοπεια και θα ειναι εδω σε 10 εργασιμες..

Το RC και το rallye/gt, εχουν ιδιο φ στο στην εισαγωγη της τουρμπινας? Με το λαστιχακι της αγελαδας πανω στο αλουμινιο, θα μπει 50αρι κολαρο ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Φεβ 2014, 18:34:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες για να μην ανοιγω καινουριο θεμα,ειχα και'γω προβλημα με την αγελαδα και αγορασα καινουρια.Ερωτηση,η δικια μου δεν ειχε φισα για τον αισθητηρα στις αναθυμιασεις.Η καινουρια εχει υποδοχη .Το αμαξι εχει φισα αλλα την εχει ταπωμενη.Να την αφησω οπως ειναι η να τη βαλω στην αγελαδα μιας και εχει υποδοχη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Φεβ 2014, 23:50:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αστη οπως ειναι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2014, 09:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και ακομα περιμενουμε το ανταλακτικο να ερθει απο Γαλλια 10 μερες μετα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2014, 14:33:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι δεν εψαχνες ενα μεταχειρισμενο βρε συ? εγω το τσιμπησα με ενα 20αρικο και κανω τη δουλεια μου, οταν τα φτυσει και αυτο θα παω σε σιλικονης.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2014, 14:47:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ή παρτε την πλαστική αγελάδα που δεν προκειται να ξαναχαλασει.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2014, 14:50:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Ή παρτε την πλαστική αγελάδα που δεν προκειται να ξαναχαλασει.


what ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2014, 14:53:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα πιο καινουργια φορανε πλαστική, ειναι ενα 20ρικο πιο ακριβη απο την λαστιχενια και εχει αλλη μια αναμονη για τις αναθυμιασεις καυσιμου, οπου μπορεις να ταπωσεις. Κωδικο δεν μπορω να δω τωρα. αν θελει καποιος το κοιταζω μετα.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2014, 14:59:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι ταπες που λες ειναι οι ιδιες με τις ταπες για τις πισω αναθυμιασεις λαδιου? Γτ μου ρθε τελικα το ανταλακτικο και θα παω το απογευμα να το παρω. Αν ειναι το καινουργιο (που αμφιβαλω, το πληρωσα 92ευρο) εχω ενα σετ ταπες καβατζα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2014, 15:00:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι δεν νομιζω να κανουν.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2273s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on