PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Άνοιγμα καπό εξωτερικά

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ik307cc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 01 Δεκ 2013
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 18:13:19    Θέμα δημοσίευσης: Άνοιγμα καπό εξωτερικά Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας,

έχω ένα 307cc μοντέλο 2004 και έχω πάθει το εξής. Μετά από αρκετό καιρό ακινησίας, η μπαταρία έχει αδειάσει, ο μύλος της κλειδαριάς στην πόρτα ήταν χαλασμένος και έτσι δεν υπάρχει τρόπο να ανοίξω το αυτοκίνητο.

Η λύση φαντάζομαι είναι να ανοίξω το καπό και να αλλάξω μπαταρία, αλλά δεν ξέρω πως μπορεί αυτό να γίνει από έξω έστω και με μικρή ζημιά.

Αν υπάρχει κάποια ιδέα για το καπό ή γενικότερα για να ανοίξει το αυτοκίνητο, ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας!

Γιάννης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 18:22:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι δτσκολο φιλε μου αυτο που ζητας μιας και η κλειδαρια ειναι πολυ ψηλα χωμενη...αν εχεις θραυση κρυσταλων στην ασφαλεια σπασε τζαμι καλητερα....πιο μικρη ζημια θα κανεις ακομα και να το πληρωσεις το τζμια απο την τσεπη σου....



Ανα σπασεις το φινιστρινι και βαλεις χερι και ανοιξεις το χερουλι θα ανοιξει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
hlias303 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 20 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 20:09:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε μια ανάλογη κατάσταση σε grand cherokee έπεσα από κάτω με καλώδια άλλης μπαταρίας τον αρνητικό όπου να ναι και τον θετικό πάνω στο θετικό της μίζας και άλλος ένας απέξω να πατήσει το "τιλεκοντρολ" στο grand χώραγα στο 307 θα χρειαστείς γρύλο για να φτάσεις την μίζα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 20:30:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και παλι χλωμο....η μιζα ειναι απο πισω και εχει γεφυρα απο κατω....αν το μπορεσει ομως θα ειναι καλη φαση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 21:26:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρίχνω μια ιδέα, δεν ξέρω κατα ποσο μπορεί να εφαρμοστεί.
Έχω πάρει από το Lidl ενα εργαλειάκι που συνδέει τους... αναπτήρες δυο αυτοκινήτων ( υποτίθεται το ένα έχει μεινει από μπαταρία). Βάζεις μπροστά το "καλό" και δίνει ρεύμα στο άλλο ώστε να πάρει μπροστά. Εγώ το χρησιμοποιώ στο σκουτερ μου ( που ως γνήσιο σκούτερ δεν έχει μανιβέλα, έτσι ειδικά μετά από χρονικά διαστήματα ακινησίας, κινδυνεύω να μείνω από μπαταρια και με έχει σώσει μερικές φορές.
Ένα τέτοιο δεν θα μπορούσε να συνδεθεί στο κύκλωμα του αυτοκινήτου όσο γινεται πιο ανώδυνα και να βοηθήσει??



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 21:58:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και πως θα εχεις προσβαση στον αναπτήρα του αυτοκινητου που θες να ξεκλειδώσεις Question Rolling eyes
Εκτος και αν εννοεις να συνδεσεις επανω στην πλεξουδα του, πραγμα αδυνατο.
Το μονο που μπορει να χει αποτελεσμα ειναι αυτο που ειπε ο hlias303, με τη μιζα.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 22:22:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δτο δικο μου 207 που ειχε φυγει η ντιζα του καπω κ δε μπορουσα να το ανοιξω,το σηκωσα με εναν γρυλο,επεσα απο κατω κ εβαλα το χερι μου κ ανοιξα το κουμπωμα του καπω...δε ξερω τι χωρο εχει το δικο σου σα μηχανοστασιο κ αν σου δινει χερι να φτασει απο κατω,τον γαντζο του καπω,παντως κανε μια δοκιμη... Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
hlias303 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 20 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 23:13:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
Ρίχνω μια ιδέα, δεν ξέρω κατα ποσο μπορεί να εφαρμοστεί.
Έχω πάρει από το Lidl ενα εργαλειάκι που συνδέει τους... αναπτήρες δυο αυτοκινήτων ( υποτίθεται το ένα έχει μεινει από μπαταρία). Βάζεις μπροστά το "καλό" και δίνει ρεύμα στο άλλο ώστε να πάρει μπροστά. Εγώ το χρησιμοποιώ στο σκουτερ μου ( που ως γνήσιο σκούτερ δεν έχει μανιβέλα, έτσι ειδικά μετά από χρονικά διαστήματα ακινησίας, κινδυνεύω να μείνω από μπαταρια και με έχει σώσει μερικές φορές.
Ένα τέτοιο δεν θα μπορούσε να συνδεθεί στο κύκλωμα του αυτοκινήτου όσο γινεται πιο ανώδυνα και να βοηθήσει??


αυτό το εργαλειακή μπορεί να κανε δουλειά στο scooter μην το χρησιμοποιήσεις ποτε σε αμάξι είναι μονο για να αλλάξεις μπαταρία χωρίς να χασίς μνήμες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ik307cc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 01 Δεκ 2013
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2013, 08:12:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τις άμεσες και πολύ χρήσιμες απαντήσεις! Με βλέπω για την πιο απλή για εμένα λύση του τζαμιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2013, 09:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

hlias303 έγραψε:
alfasud έγραψε:
Ρίχνω μια ιδέα, δεν ξέρω κατα ποσο μπορεί να εφαρμοστεί.
Έχω πάρει από το Lidl ενα εργαλειάκι που συνδέει τους... αναπτήρες δυο αυτοκινήτων ( υποτίθεται το ένα έχει μεινει από μπαταρία). Βάζεις μπροστά το "καλό" και δίνει ρεύμα στο άλλο ώστε να πάρει μπροστά. Εγώ το χρησιμοποιώ στο σκουτερ μου ( που ως γνήσιο σκούτερ δεν έχει μανιβέλα, έτσι ειδικά μετά από χρονικά διαστήματα ακινησίας, κινδυνεύω να μείνω από μπαταρια και με έχει σώσει μερικές φορές.
Ένα τέτοιο δεν θα μπορούσε να συνδεθεί στο κύκλωμα του αυτοκινήτου όσο γινεται πιο ανώδυνα και να βοηθήσει??


αυτό το εργαλειακή μπορεί να κανε δουλειά στο scooter μην το χρησιμοποιήσεις ποτε σε αμάξι είναι μονο για να αλλάξεις μπαταρία χωρίς να χασίς μνήμες!


Έχω δώσει ρεύμα σε άλλο αμάξι με αυτό! Μια χαρά πήρε μπρος



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1097s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on