PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Πισω αξονας απο 206RC σε μικρότερο 206
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Νοέ 2013, 00:14:54    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Πισω αξονας απο 206RC σε μικρότερο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαγκες μου ηρθε σημερα πισω αξονας απο rc ελπιζω να μπενει στο 206 το μονο που λειπει ειναι η μια δισκοπλακα,εχεται κατι να με συμβουλεψετε? φωτο θα βαλω αυριο! ευχαριστω πολυ!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αλεξ στις Δευ 02 Δεκ 2013, 21:16:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Νοέ 2013, 00:31:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λυσε τα ακρα και δες ρουλεμαν...παρε και 2 σετ ακομα (δες σχετικο τοπικ) και "αναβαθμισε τον" σε 4 (αντι 2) ρουλεμαν σε καθε πλευρα... μπορεις επισης αν εχεις στριφτερες ανυσηχίες να ξεπρεσαρεις τα πισω συνεμπλοκ με τα οπόις στηριζεται ο αξονας στο σασι και να τπρεσαρεις οπως προτινει η PS για πιο "αμεση" (αλλα και λίγο πιο αποτομη) συμπεριφορα του πίσω μέρους...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Νοέ 2013, 00:41:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω πολυ φιλε μου θα το πω του μηχανικου μου να το κανει αυτο για την δισκοπλακα ποσο κανει ξερουμε τιμη? λογικα δεν θα πρεπει να ειναι ακριβη,και τοποθετηση κανενα 100ρικακι παει η εργασια? δηλαδη μου εχουνε μηνει κατι λιγοτερα απο 200 ευρω περιπου απο το μηνιατικο θα κανω δουλεια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Νοέ 2013, 01:33:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φθηνες ειναι οι δισκοπλακεσ...παρε ζευγαρι ομως για να ειναι ομοιόμορφες και καλητερα και μαζι 1 σετ τακακια...και αμα δεν μπορεις αυτοτο μηνα...κρατησου και βαλτον πανω τον επομενο....


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Νοέ 2013, 20:02:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o.k σε ευχαριστω πολυ σημερα μου ειπε ενας φιλος μηχανικος να τον φιαξουμε μαζι αλλα το σκευτομαι, ευκολα αλλαζει ρε μαγκες ξερετε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Νοέ 2013, 22:16:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πανεύκολα αλλάζει.. Εγώ τον είχα αλλάξει μόνος μου..

Προυπόθεση οτι θές το αμάξι σηκωμένο και ένα γρύλλο (αν είναι σε ανεβατόριο θές αυτούς τους ψηλούς γρύλλους που χρησιμοποιούν και για να κατεβάζουν σασμάν κτλπ) ωστε να στηρίξεις τον άξονα.. Στην ανάγκη σου κάνουν και τρίποδα.

αφαιρείς τα σωληνάκια των φρένων ,τα αμορτισέρ και μετά αφαιρείς τις 4 βίδες που βιδώνουν μέσα απο τα σινεμπλόκ στο σασί. Βουαλά

* επειδή είχα βάλει και εγώ άξονα RC θα έχεις θέμα με την εξάτμιση... Για να μπεί πρέπει να φτιάξεις σωλήνα φτιαχτό που να περνάει κατα προτίμηση πάνω απο τα μπράτσα του άξονα όπως και στο μαμά RC.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Νοέ 2013, 23:38:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχουμε ανεβατορια εχουμε 2 γρυλους και 4 καβαλετα να σαι καλα εργασια μαγκες εαν αποφασισω και το παω τελικα συνεργειο ξερουμε ποσα?
Εδω ειναι και ο αξονας θα χρειαστω κατι να αγωρασω εκτος απο δισκους και τακακια προφανος ειναι και κατι αλλο?

http://cubeupload.com/im/uIsgMy.jpg

http://i.cubeupload.com/vtkLLR.jpg

http://i.cubeupload.com/pUoXjp.jpg

http://i.cubeupload.com/VKYW7p.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 01:21:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tους εγκάρσιους βραχίονες δεν τους πήρες;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 11:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lol k omg
Ayto einai aplos aksonas.
Pera apo oti de exei diagonies den einai kan stroggylos
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 11:55:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλεξ μετρα μια με παχυμετρο την κοκκικη ραβδο να δουμε απο τι μοντελο ειναι ο αξονας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 12:51:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lol k omg
Ayto einai aplos aksonas.
Pera apo oti de exei diagonies den einai kan stroggylos
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 13:42:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε σύ αυτός δεν είναι άξονας RC!!! Του RC είναι στρογγυλός...Δές τον δικό μου πχ:









Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Δεκ 2013, 23:22:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RC γραφει παντος στο πλα'ι' αυτος δεν ειχε εγκαρσιους βραχιονες ετσι μου τον στειλανε, ολοι οι αξονες εχουνε? και στο καρ στις φωτο απο οτι βλεπω δεν βλεπω να εχουνε βραχιονες.

http://www.car.gr/parts/photos/4152774/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2013, 01:15:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο άξονας του 206 RC έχει εγκάρσιους. Επίσης αυτός του link σου δέν είναι 206RC...

Aυτός που πήρες εσύ επίσης ΔΕΝ ειναι απο RC.. Crying or Very sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2013, 09:13:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι αξονες απο rc περα απο τους βραχιονες, ειναι στρογγυλοι και εχουν μαυρες ραβδους στρεψης παχους 20mm.'
Οι κοκκινες ραβδοι ειναι απο 18 εως 19,5 mm.
Κοινως οι φωτο του Τασου δειχνουν γνησιο αξονα rc.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2013, 11:30:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη και σε πιασανε κοτσο
και στο λεμε 10 ποστ τωρα
και αρνεισαι να το καταλαβεις.
τι να πω ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2013, 12:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού γράφει RC... Laughing

Πόσα χρήματα έδωσες Question


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2013, 21:14:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

A o.k γιατι με πιασανε κοτσο δηλαδη? δεν μου ειπανε οτι ειναι του rc η οτι θα μου στειλουνε απο rc εγω το υπεθεσα επειδη το εγραφε στο πλα'ι' δικο μου λαθος τοτε, για τον αξονα εδωσα 200 ευρω+20 μεταφορικα απο πειραια,ενταξει και τι εγινε που δεν ειναι απο rc δηλαδη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2013, 21:36:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλεξ έγραψε:
A o.k γιατι με πιασανε κοτσο δηλαδη? δεν μου ειπανε οτι ειναι του rc η οτι θα μου στειλουνε απο rc εγω το υπεθεσα επειδη το εγραφε στο πλα'ι' δικο μου λαθος τοτε, για τον αξονα εδωσα 200 ευρω+20 μεταφορικα απο πειραια,ενταξει και τι εγινε που δεν ειναι απο rc δηλαδη?


Δεν εγινε κατι,απλα καταλαβαμε,οτι πληρωσες αξονα rc και σου εστειλαν απλο Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2013, 09:52:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλεξ έγραψε:
A o.k γιατι με πιασανε κοτσο δηλαδη? δεν μου ειπανε οτι ειναι του rc η οτι θα μου στειλουνε απο rc εγω το υπεθεσα επειδη το εγραφε στο πλα'ι' δικο μου λαθος τοτε, για τον αξονα εδωσα 200 ευρω+20 μεταφορικα απο πειραια,ενταξει και τι εγινε που δεν ειναι απο rc δηλαδη?


θα ειχε γινει...ΑΝ ηθελες να βάλεις (και ειχες πληρωσει αντιστοιχα) αξονα RC λόγω των διαφορων που εχει από τους απλούς αξονες...

απ την στιγμη που δεν σε ενδιαφερε...ολα οκ...καλοφορετος Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3119s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on