PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ανακατασκευή κινητήρα thp
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Νοέ 2013, 23:48:27    Θέμα δημοσίευσης: ανακατασκευή κινητήρα thp Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προτείνω να γράφουμε εδώ τι παίζει με το θέμα αυτό μιας κ έχει αρκετό ενδιαφέρον..
Ας γράψουν όσοι έχουν κάνει ανακατασκευή τι άλλαξαν τι είδαν οτάν άνοιξαν μοτέρ πόσα χλμ είχαν πόσο λάδι έκαιγαν κτλπ..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Νοέ 2013, 09:19:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ δεν έχω κάνει, έκανε φιλος το καλοκαιρι που εκαιγε 1l/1000km αλλαξε πολλα ομως τουρμπινα σετ χρονισμου κλπ. Οσον αφορα το μοτερ ανοιχτηκε αλλαχτηκαν ελατηρια εμβολων,τσιμουχακια,διαφορα "αναλωσιμα" καθαριστηκε το μοτερ και τιποτα παραπανω. Το αμαξι εχει 80.000km πλεον εχει κανει 1500km χωρις να καψει σταγονα, θα δουμε στη πορεια τωρα....


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2013, 11:51:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα
Στο συνεργείο μου έχω δει αρκετές ζημιές
Από φθορά μόνο στην κεφαλή
Μέχρι και σπασμένα έμβολα μπιέλα έξω από τον κορμό
Ότι νάνε


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2013, 12:13:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νταξ πολλα μπορουν να συμβουν..
Η αληθεια ομως ειναι πως τις περισσοτερες φορες φταινε οι ιδιοκτητες.


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Alexandros GT (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 1.6 GT(2007)

Ένταξη: 28 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: ΑΘΗΝΑ/ΜΟΣΧΑΤΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 08:41:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως ανέφερε και ο φίλος Μάριος άλλαξα όλα αυτά γιατί το αμάξι έσταζε λάδια από παντού.Είχα μια τρελή κατανάλωση λαδιού 1λτ/1000χλμ. Όταν ο μηχανικός μου άνοιξε την μηχανή η τουρμπίνα ήταν διαλλειμένη και τα κομμάτια της είχαν μπει στην εισαγωγή,απο κει στον καταλύτη ο οποίος είναι ακόμα βουλωμένος γτ δεν τον αλλάξαμε και τα ελατήρια ήταν διαλλειμένα. Το αμάξι έχανε λάδι ακόμα και από το σωληνάκι το οποίο μεταφέρει λάδι στην τουρμπίνα. Μετά απο την επισκευή έκανα 1500χλμ χωρίς τα κάψει σταγόνα. Στην πορεία θα φανεί αν θα κάψει πάλι αρκετό λάδι. Την ανακατασκευή την έκανα το καλοκαίρι αλλά δεν μπορώ να δω ακόμα πλήρως αποτελέσματα γτ το αμάξι το έχω κάθε Χριστούγεννα,Πάσχα,καλοκαίρι,σπουδάζω Κρήτη και δεν μπορώ να το έχω κάτω! Συμφωνώ με τον lefo στο οτι φταίνε οι ιδιοκτήτες, εγώ πήρα το gt μεταχειρισμένο το 2010 και ο προηγούμενος του χε βγάλει τα μάτια μάλλον!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 11:41:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περασαν κομματια απο την εισαγωγη και μετα στην εξατμιση χωρις να στραβωσει βαλβιδες; Shocked Τυχερος ησουν!!!
Λαχειο τα μεταχειρισμενα...

Οφ τοπικ
Στο τει Ηρακλειου σπουδαζεις;


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alexandros GT (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 1.6 GT(2007)

Ένταξη: 28 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: ΑΘΗΝΑ/ΜΟΣΧΑΤΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 12:30:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήμουν τυχερός μου το πε και ο μηχανικός λίγο ακόμα να το άφηνα θα είχα πάθει πιο χοντρή ζημιά και μετά ααααστα.......

Στο τει Ιεράπετρας σπουδάζω λέγανε να μας φέρουνε Ηράκλειο αλλα τελικά δεν έγινε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gew_ponos (ΠΑΡΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 Rallye & 208 HDI

Ένταξη: 30 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 89

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 12:58:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου πριν αγοράσεις το αυτοκίνητο δεν το τσέκαρες; Δεν το πήγες σε ένα μηχανικό; Από απόδοση αφού η τουρμπινα ήταν διαλυμένη δεν κατάλαβες τίποτα; Και ένα τελευταίο πόσο το αγόρασες; Γιατί αν το πήρες "τσάμπα", είναι λογικό να σου βγάλει οοοοολα αυτά..Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αν θέλεις μην απαντήσεις, δεν είσαι υποχρεωμένος. Απλά απόρησα με αυτά που διάβασα γιατί αυτό το αμάξι δεν θα πήγαινε βήμα, τι να πιάσεις και τι να αφήσεις.
Sorry για το offtopic.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 13:25:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το οτι το ταλαιπωρουσε ο προηγουμενος,δε σημαινει οτι θα εβγαζε τα κουσουρια απ'την αρχη Wink Γι'αυτο ειναι λαχειο τα μεταχειρισμενα...
Αλεξανδρε,δεν ησουν μονο τυχερος με τις βαλβιδες,αλλα και με το τει! Εδω μεχρι πριν λιγες εβδομαδες επικρατουσε κομφουζιο με τη μεταφορα του τει Αγ. Νικολαου Confused


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alexandros GT (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 1.6 GT(2007)

Ένταξη: 28 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: ΑΘΗΝΑ/ΜΟΣΧΑΤΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 15:33:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gew_ponos έγραψε:
Φίλε μου πριν αγοράσεις το αυτοκίνητο δεν το τσέκαρες; Δεν το πήγες σε ένα μηχανικό; Από απόδοση αφού η τουρμπινα ήταν διαλυμένη δεν κατάλαβες τίποτα; Και ένα τελευταίο πόσο το αγόρασες; Γιατί αν το πήρες "τσάμπα", είναι λογικό να σου βγάλει οοοοολα αυτά..Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αν θέλεις μην απαντήσεις, δεν είσαι υποχρεωμένος. Απλά απόρησα με αυτά που διάβασα γιατί αυτό το αμάξι δεν θα πήγαινε βήμα, τι να πιάσεις και τι να αφήσεις.
Sorry για το offtopic.


Όταν πήραμε το αμάξι έδινα για δίπλωμα δεν το δοκίμασα εγώ!Είχα πάει με έναν μηχανικό της peugeot και τον πατέρα μου στον μαντρά. Όταν λοιπόν πήγαμε εκεί το αμάξι ο μαντράς το είχε στεγνό από λάδι και ο μηχανικός είδε ότι δεν είχε και τόσο καλή απόδοση αλλά θεώρησε ότι έφταιγε γι αυτο η έλλειψη λαδιού.Τότε από ότι καταλαβαίνω απο τα λεγόμενα του μηχανικού που μου έκανε την ανακατασκευή η τουρμπίνα ήταν ραγισμένη το διαγνωστικό δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα πουθενά και έτσι πήραμε το αμάξι! Ο μηχανικός που έκανε την ανακατασκευή όταν οδήγησε το αμάξι μας είπε ότι δεν πάει κάτι καλά αλλά τότε το χαμε πάρει ήδη. Το αγόρασα το 2010 10.000Ε τα rc τότε ήταν ακριβά δυστυχώς.(Και εγώ να δοκίμαζα το αμάξι μετά απο ένα ΚΙΑ πικάντο που μάθαινα οδήγηση έπερνα το gt για να το οδηγήσω θα μου φαινότανε κομμήτης! Laughing Laughing Laughing )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alexandros GT (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 1.6 GT(2007)

Ένταξη: 28 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: ΑΘΗΝΑ/ΜΟΣΧΑΤΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 15:41:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Το οτι το ταλαιπωρουσε ο προηγουμενος,δε σημαινει οτι θα εβγαζε τα κουσουρια απ'την αρχη Wink Γι'αυτο ειναι λαχειο τα μεταχειρισμενα...
Αλεξανδρε,δεν ησουν μονο τυχερος με τις βαλβιδες,αλλα και με το τει! Εδω μεχρι πριν λιγες εβδομαδες επικρατουσε κομφουζιο με τη μεταφορα του τει Αγ. Νικολαου Confused


Φίλε Γιώργο ακόμα και τα καινούργια είναι λαχείο,ο κολλητός μου πήρε το 500 abarth και μέσα σε ένα μήνα το πήγε για σασμάν.Του ζητήσανε συγνώμη και παραδεχτήκανε οτι το λάθος ήταν εργοστασιακό,δεν βγάζεις άκρη με αυτούς και στην peugeot να πας θα σου πούν οτι τα 207 είναι τέλεια και όλοι στο club εχουμε τα ίδια προβλήματα. Με το Τει είχα άγιο γτ τελειώνω το Φεβρουάριο και αν τυχόν μας πηγαινανε Ηράκλειο θα αλλάζαμε ακαδημαϊκό πρόγγραμα και θα μου φορτώνανε άλλα 2 χρόνια στην πλάτη Evil Evil Evil Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 16:40:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ξανα κανω ερωτηση που εχω κανει και αλλου, οσοι εχουν θεμα με καταναλωση και κανουν ανακατασκευη με ρεκτιφιε εφοσον πανε σε oversized πιστονια πρεπει να γινει και αλλαγη στο προγραμμα του αμαξιου ή μπορει να δουλεψει με το εργοστασιακο?


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 17:27:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεωρητικά ένα πρόγραμμα χωρίς κομμένες δικλείδες και που θα λειτουργεί σύμφωνα με το λ θα κυνηγάει τον στόχο μίγματος πχ afr 12 έτσι αλλάζοντας ο κυβισμός του αυτοκινήτου θα διαβάσει στεγνωμα του μίγματος και θα αυξήσει τα LFT + όσο % κρίνει σκόπιμο ώστε να πιάσει το λ στόχο..

Σωστό είναι βέβαια να ρυθμιστούν οι σταθερές μέσω hardcoding και όχι "ό,τι κάνει μόνο του"


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 19:33:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το παραπάνω μέγεθος σε φάση επισκευής παίζει στα δέκατα που δεν ειναι καν αντιληπτό από τον εγκεφαλλο οτι έχει πιο πολλά κυβικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 19:43:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1
ο εγκέφαλος αν χρειαστει, απλα θα διορθώσει, αυτη ειναι και η δουλεια του λ.
Τα LTFT μπορει να ανεβουν, αλλα ειναι απλα στατιστικά που δειχνουν τις μεταβολές του μίγματος αέρα/βενζίνης, σε σχέση με την ιδανική τιμή (λ=1)



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 20:41:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θέμα πάντως είναι οτι πρώτα πρέπει να βρεθεί η αιτία της κατανάλωσης
(Οβάλ? Ξεβρακωμένος κύλινδρος? γδαρμένος κύλινδρος/έμβολα? ελατήρια εμβόλων? τουρμπίνα? τσιμουχάκια βαλβίδων? φλάτζα? διαρροές?)


εκτός και αν κάποιος σκοπεύει να αλλάξει το μισό αυτοκίνητο μπάς και λυθεί το πρόβλημα στη τύχη....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 22:07:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχήν τα lift αλλαζεις κάτι απλό όπως εξάτμιση κ αλλάζουν κ αυτά.. Στο θέμα μας τώρα όταν λυνεις ενα μοτέρ μπορείς να καταλάβεις κ απο που είναι το προβλημα.
Το θέμα είναι σε μοτέρ που έχουν λυθεί πόσοι έχουν δει οβάλ κύλινδρο??


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 22:33:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

N207r έγραψε:

Το θέμα είναι σε μοτέρ που έχουν λυθεί πόσοι έχουν δει οβάλ κύλινδρο??

Μουά.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 23:10:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προφανώς μιλάς για το σφυρί όπως το πήρες?


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 23:28:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως οσα εχω δει ακουσει κλπ απο θεμα καταναλωσης αν βγαλουμε εκτος θεματα διαρροων κανενος ρακορ και τουρμπινα τοτε τα καιει μεσα, και ειναι συνδιασμος ολων, δεν γινετε μοτερ που καιει 1l/1000km να μην εχει οβαλ κυλινδρο δεν γινετε να φευγει τοση μεγαλη ποσοτητα λαδιου ΜΟΝΟ απο τσιμουχακια, ειναι και ελατηρια εμβολων, αρα ειναι ξεκ@λιασμενο και το μπλοκ (οβαλ), δηλαδη παμε για ρεκτιφιε κλπ κλπ. Το αν αξιζει το σφυρι ή οχι το ειχα πει και αλλου η διαφορα ειναι στο αν θα βαλεις σφυρηλατες μπιελες αφου τα oversized πιστονια της Peugeot εχουν ιδια τιμη με τα σφυρηλατα της CP


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 1 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1545s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on