PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κρίση και τιμές για πρόγραμμα σε THP
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Fotigos (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 1.6 GT 175HP

Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 224
Τόπος: Σπάρτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Οκτ 2013, 18:12:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
Θα πω μερικά πράγματα έτσι γενικά για τον κάθε οδηγό που θέλει να βελτιώσει το αμάξι του.

1ον μην τσιγκουνεύεσαι λεφτά στα πράγματα που βάζεις στο αμάξι, του στυλ π.χ αυτό είναι 50ευρώ φθηνότερο, το άλλο 100 ευρώ κτλπ.
2ον μην μιλάς ποτέ για βελτίωση σε σχέση με το κόστος είναι άκυρο. Απλά αποφάσισε τι θέλεις απο το αμάξι σου, που θέλεις να φτάσεις και κάντο σωστά και ολοκληρωμένα.
3ον βρες έναν άνθρωπο που εμπιστεύεσαι να σου κάνει την δουλεια με το remap και ας σου ζητήσει και 500 ευρώ. Αλλα να γίνει σωστά αυτό έχει σημασία.

Αν δεν συμφωνείς με τα παραπάνω, πάντα τότε θα έχεις ένα μισοβελτιωμένο αμάξι, πάντα θα έχεις παράπονα και δεν θα είσαι ευχαριστημένος απο το αμάξι σου.

Αν δεν συμφωνείς με τα παραπάνω , τότε άστο όπως είναι..... μην μπλέκεις. Δεν υπάρχουν λύσεις οικονομικές στην βελτίωση. Το πιο οικονομικό είναι να το αφήσεις εργοστασιακό και να το συντηρείς σωστά.


Δεν είναι όπως τα λές,έρευνα για να γλυτώσουμε λεφτά όλοι κάνουμε καθημερινά σε όλες τις αγορές μας,γιατί το αμάξι να διαφέρει;

Δεν μπορούν πλέον όλοι να ψωνίζουν τα ακριβότερα,πχ εγώ έχω μπαρόμετρο Χ-Line αξίας 60 ευρώ (δουλεύει τέλεια) και δεν έβαλα APEXi,τη δουλειά μου την κάνω;

Δεν ήμουν του "φτηνού" εξάλου φαίνεται απο την αγορά του αυτοκινήτου που έχω,έχουν αλλάξει πολλά απο το 2009 που το πήρα δεν είμαι τόσο large δεν θα κάτσω όμως κ με σταυρωμένα χέρια θα βρώ οικονομικότερες λύσεις σε όλα όσα θέλω.

Τώρα βέβαια τα συνεργεία που ζητάνε ένα μηνιάτικο για δουλειά μιάς ώρας μάλλον δεν έχουν ανάγκη απο πελάτες (η κρίση δεν τους αγκίζει) και όλοι οι πελάτες τους είναι ματσό και τα σκάνε;

Όχι δεν θα βάλω πρόγραμμα σε όποιον κρατάει ένα κατσαβίδι κ λέει είναι βελτιωτής κ ας θέλει 50 ευρώ, αλλά ούτε σε αυτον που θέλει 500 κι ας έχει τσιπάρει όλη την ευρώπη (έχει κονομίσει αρκετά για να συνεχίσει να ζητά 500).

ο alfasud είπε κάτι καλό ,τι θα κάνει αυτός με τα 500 Question

Περιφερειακά έχει ένα KN στο φιλτροκούτι του και ένα τελικό που άλλαξα μετά απο τρακάρησμα που μου καναν στον προφυλακτήρα έβαλα του GTi τον διαχύτη με τις απολήξεις

Δεν έκανα το τοπικ για να βρίσκόμαστε σε κουβέντα,τις απαντήσεις που έψαχνα τις έχω πάρει με το παραπάνω.Σας ευχαριστώ όλους.


Ήμουν κάποτε σε 2 ρόδες,,,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Οκτ 2013, 18:32:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλτρο και τελικο ειναι σαν να μην εχεις κανει τιποτα Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Fotigos (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 1.6 GT 175HP

Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 224
Τόπος: Σπάρτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Οκτ 2013, 18:41:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manosm3 έγραψε:
φιλτρο και τελικο ειναι σαν να μην εχεις κανει τιποτα Rolling eyes


για αυτό ψάχνω για πρόγραμμα Wink


Ήμουν κάποτε σε 2 ρόδες,,,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Οκτ 2013, 18:51:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ακριβως γι' αυτο σου λεω να βαλεις τα περιφερειακα που θα χρειαστεις στη συνεχεια και ασε το προγραμμα για μετα... θα εχεις και χρονο να αποφασισεις σε ποιον θα απευθυνθεις ή μπορει να εισαι ευχαριστημενος απο τα πραγματα που εβαλες και να μεινεις εκει...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Fotigos (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 1.6 GT 175HP

Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 224
Τόπος: Σπάρτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Οκτ 2013, 19:17:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι να βάλω δλδ;
δεν θα επεκταθώ σε περισότερα μετά του προγράμματος.

Ο μόνος λόγος που θα άλλαζα πράγματα πχ IC τουρμίνα downpipe κτλ είναι μόνο αν χάλαγαν τα εργοστασιακά


Ήμουν κάποτε σε 2 ρόδες,,,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Οκτ 2013, 21:21:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Fotigos έγραψε:
τι να βάλω δλδ;
δεν θα επεκταθώ σε περισότερα μετά του προγράμματος.

Ο μόνος λόγος που θα άλλαζα πράγματα πχ IC τουρμίνα downpipe κτλ είναι μόνο αν χάλαγαν τα εργοστασιακά


Αν θες να κάνεις σωστή δουλειά θα αλλάξεις όλοι την εξάτμιση,downpipe,καταλύτη 100 η 200,i/c θα χρειαστείς αν θες να τσιτώσεις το πρόγραμμα 1.4 bar π.χ με 1.2 δεν είναι τόσο ανάγκη το i/c.
Τουρμπίνα φυσικά και δεν χρειάζεται να αλλάξεις,άλλα αν θες το πρόγραμμα πραγματικά να αποδώσει τα παραπάνω είναι απαραίτητα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Οκτ 2013, 21:44:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι ακριβώς με πληρη εξάτμιση κ μια καλη εισαγωγή θα πάρεις σχεδόν τα άλογα του προγράμματος κ έτσι δεν θα μπεις στο τριπακι εαν τα 500€ ή τα όποια λεφτά έδωσες άξιζαν τον κόπο..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 11:03:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχως φιλε φωτη,αποσο μπορω να καταλαβω,σε νοιαζει καθαρα το οικονομικο, κ οχι η δουλεια που θα γινει,οποτε,κατα την γνωμη μου,αστο οπως ειναι το αμαξι κ μη το πειραζεις,γιατι τα πραματα ειναι πολυ πιο πολυπλοκα απο το σηκωνω πιεση κ φευγω.σιγουρα θα υπαρχουν παρενεργειες μετα,κ αναλογα με το ποδα θα εχεις πληρωσει στην αρχη,θα ασχοληθει κ θα εμδιαφερθει ο προγραμματιστης-dealer αργοτερα,για τη λυση τους.
Χωρις παρεξηγηση,αν ημουν προγραμματιστης κ εβλεπα αυτο το τοπικ,δε θα ηθελα να αναλαβω το αμαξι σου,ξεροντας οτι σα προγραμματιστης,θα ημουν διατεθιμενος για αφτερσειλ υπηρεσιες,αλλα εσυ θα ησουν παντα ενας δυσαρεστημενος πελατης,που θα με δυσφημουσε,ανεξαρτητα ποσο σε εχω βοηθησει,μονο κ μονο γιατι εστω κ τα 300 ευρω θα σου φσινονταν πολλα,γιατι δρ μπορεις να καταλαβεις τη δουλεια μου.


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 11:22:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστος ο baggos
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 12:42:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagos έγραψε:
Δυστυχως φιλε φωτη,αποσο μπορω να καταλαβω,σε νοιαζει καθαρα το οικονομικο, κ οχι η δουλεια που θα γινει,οποτε,κατα την γνωμη μου,αστο οπως ειναι το αμαξι κ μη το πειραζεις,γιατι τα πραματα ειναι πολυ πιο πολυπλοκα απο το σηκωνω πιεση κ φευγω.σιγουρα θα υπαρχουν παρενεργειες μετα,κ αναλογα με το ποδα θα εχεις πληρωσει στην αρχη,θα ασχοληθει κ θα εμδιαφερθει ο προγραμματιστης-dealer αργοτερα,για τη λυση τους.
Χωρις παρεξηγηση,αν ημουν προγραμματιστης κ εβλεπα αυτο το τοπικ,δε θα ηθελα να αναλαβω το αμαξι σου,ξεροντας οτι σα προγραμματιστης,θα ημουν διατεθιμενος για αφτερσειλ υπηρεσιες,αλλα εσυ θα ησουν παντα ενας δυσαρεστημενος πελατης,που θα με δυσφημουσε,ανεξαρτητα ποσο σε εχω βοηθησει,μονο κ μονο γιατι εστω κ τα 300 ευρω θα σου φσινονταν πολλα,γιατι δρ μπορεις να καταλαβεις τη δουλεια μου.

Σωστός!



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 13:37:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagos έγραψε:
Δυστυχως φιλε φωτη,αποσο μπορω να καταλαβω,σε νοιαζει καθαρα το οικονομικο, κ οχι η δουλεια που θα γινει,οποτε,κατα την γνωμη μου,αστο οπως ειναι το αμαξι κ μη το πειραζεις,γιατι τα πραματα ειναι πολυ πιο πολυπλοκα απο το σηκωνω πιεση κ φευγω.σιγουρα θα υπαρχουν παρενεργειες μετα,κ αναλογα με το ποδα θα εχεις πληρωσει στην αρχη,θα ασχοληθει κ θα εμδιαφερθει ο προγραμματιστης-dealer αργοτερα,για τη λυση τους.
Χωρις παρεξηγηση,αν ημουν προγραμματιστης κ εβλεπα αυτο το τοπικ,δε θα ηθελα να αναλαβω το αμαξι σου,ξεροντας οτι σα προγραμματιστης,θα ημουν διατεθιμενος για αφτερσειλ υπηρεσιες,αλλα εσυ θα ησουν παντα ενας δυσαρεστημενος πελατης,που θα με δυσφημουσε,ανεξαρτητα ποσο σε εχω βοηθησει,μονο κ μονο γιατι εστω κ τα 300 ευρω θα σου φσινονταν πολλα,γιατι δρ μπορεις να καταλαβεις τη δουλεια μου.


+1000 για οσα λες εκτος απο αυτα που εχω τονισει...παρενεργειες δεν θα υπαρξουν λογικα αν εχει φτιαχτει το προγραμμα για το setup του -οποιο και αν ειναι αυτο- και πανω σε δυναμομετρο...δηλαδη δεν εχει μπει μια κονσερβα και τελειωσαμε...
Οσο αναφορα τους προγραμματιστες,ολοι παρεχουν after sales υπηρεσιες με αμοιβη βεβαια Wink Αυτο σημαινει οτι καθε φορα που θα παω για fine tuning θα πληρωσω ενα τιμημα...
Οσο αναφορα το αν θα ειναι ευχαριστημενος η δυσαρεστημενος ο πελατης,ειναι και θεμα εξηγησεων εκατερωθεν για το τι θα γινει στο αμαξι,τι θα περιμενει ο πελατης κτλ....οσο αναφορα το κοστος,συμπιεζεται προς τα κατω με λιγη καλη θεληση και των 2 πλευρων αλλα μην ξεχναμε οτι και οι προγραμματιστες εχουν πληρωσει δυναμομετρα,προγραμματα (δεν ειναι και φηνα...),εγκαταστασεις,προσωπικο κτλ Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 13:54:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ από αυτά που ξέρω είναι ότι το 90% που έχουν βάλει πρόγραμμα είναι κονσέρβα και όταν το πρόγραμμα έκανε 750€,τώρα αν κάποιος ξέρει κάποιον προγραμματιστή που θα σου φτιάξει το πρόγραμμα στο δυναμόμετρο να μας τον πει και εμάς να τον μάθουμε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 14:03:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και βεβαια ξερω Laughing Χρεωνε 700 με δυναμομετρο αν φορας εκκεντρα τουρμπινα κτλ...για απλο προγραμμα χωρις πολλα περιφερειακα η τιμη του ηταν 600 και ειναι απο τους κορυφαιους στην Ελλαδα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 14:16:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OnyX έγραψε:
Και βεβαια ξερω Laughing Χρεωνε 700 με δυναμομετρο αν φορας εκκεντρα τουρμπινα κτλ...για απλο προγραμμα χωρις πολλα περιφερειακα η τιμη του ηταν 600 και ειναι απο τους κορυφαιους στην Ελλαδα...

Φαντασου να εχεις και αγραφο...το 1000αρικο δε σου φτανει,ουτε την πορτα να περασεις Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 14:31:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλλον σας εχουν κανει "μεροκαματακι" μερικοι...εχω ρυθμισει power fc εγκεφαλο στο Σουμπαρου μου με 500 ευρω ΠΡΟ κρισης σε προγρραμματιστη που χρησιμοποιει το δυναμομετρο του Auto turbo (μην αρχισουμε περι αισιοδοξιας κτλ...) και φιλος ρυθμισε το δικο του big turbo Impreza στον προγραμματιστη που ανεφερα σαν παραδειγμα πιο πανω με Link αγραφο, Kelford εκκεντρα,Supertech μεγαλυτερες βαλβιδες,ΗΤΑ 3582R turbo με ενα 1000ρικο...οσο πιο πολλα αλογα πας να βγαλεις τοσα περισσοτερα χρηματα θα δωσεις...

Τωρα αν οι προγραμματιστες που ξερω ρυθμιζουν και peugeot δεν το γνωριζω Laughing Απλα ανεφερα τιμες απο προσωπικη εμπειρια...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 14:48:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κ εμενα φιλος εβαλε μεγαλυτερα μπεκ,ρυθμισε,απο τα λιγοστα στην ελλαδα με μεγαλυτερα μπεκ ,οποτε δε μιλαμε ουτε για κονσερβα,ουτε απλα σηκωμα πιεσης,αλλα προγραμμα απο την αρχη,κ δε του πηρε ευρω...οπως σε σε πολλους αλλους,αλλοι προγραμματιστες Wink
Οταν καποιος ειναι ευχαριστημενος απο τον προγραματιστη του,τοτε δεν υπαρχει λογος να μη τον παινεψει Wink
Τα συγχρονα αυτοκινητα ειναι πιο ευαισθητα αποτι τα πιο παλια...αυτοσημαινει οτι στην αλλαγη θετμοκρασιας,η σε αλλαγη ενος φιλτρου κτλ κτλ ΜΠΟΡΕΙ ναμξ το δεχτει ο εγκεφαλος κ να εχεις τσεκ.αν στον προγραμματιστη σου,σου πει 300 ευρω κ τουβγαλεις το λαδι να σου κοψει αλλα 100 ευρω,τοτε μη περιμενεις να ξανασχοληθει μαζι σου...κ γιαυτο λεω,καποιες φορες καλυτερα μα μην αναλαβεις καποιον κ να τον χασεις απο πελατη,παρα να ασχοληθειςμαζι του.ειναι κ χασιμο χρονου κ χρηματος για εναν επαγγελματια.


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 15:38:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αποκλειεται σε μια αλλαγη φιλτρου να σου αναψει τσεκ...Οι εγκεφαλοι διορθωνουν αναλογα τον χαρτη που εχει φτιαξει ο προγραμματιστης...εκει παιζει ρολο το αν ειναι κονσερβα ενα προγραμμα η αν εχει φτιαχτει για το setup σου...σε ολα τα υπολοιπα συμφωνουμε Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 19:14:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OnyX έγραψε:

Τωρα αν οι προγραμματιστες που ξερω ρυθμιζουν και peugeot δεν το γνωριζω Laughing


Ναι εδώ όμως μιλάμε για προγραμματιστές που κάνουν peugeot,όχι άλλα ντάλα προγραμματιστές γενικά,βασικά 3 είναι οι πιο διαφημιζόμενοι στην αττική για peugeot και επειδή οι περισσότεροι έχουν βάλει το πρόγραμμα τους εκεί τουλάχιστον οι 2 από προσωπικοί εμπειρία μιλάω και εγώ και φίλων,πας στο βάζουν και σε 5 λεπτά έφυγες.
Οπότε για να μην ξεφεύγουμε και εντελώς αν ο φίλος αποφασίσει τελικά να το κάνει κάλο θα είναι πρώτα να ρωτήσει εκεί που θα πάει την διαδικασία με την οποία θα μπει το πρόγραμμα,θα το μελετήσει πάνω στο δικό του αμάξι η κονσέρβα,και μετά αν έχει τίποτα θέματα άντε ψαξτον βρες τον,δεν θα σηκώνει τηλ κτλ.Οπότε το οικονομικό είναι και λίγο σχετικό,το τη πληρώνεις είναι και ανάλογα και με αυτό που παίρνεις.

Ρε bagos τη είναι τα € στραγάλια είπαμε να μην είμαστε καρμιριδες αλλα θα πας για μια ψιλό ρυθμισει και μπαμ 300€ Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 19:31:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

akis1976 έγραψε:

Ρε bagos τη είναι τα € στραγάλια είπαμε να μην είμαστε καρμιριδες αλλα θα πας για μια ψιλό ρυθμισει και μπαμ 300€ Very happy


Γι αυτη την ψιλορυθμιση που θα σου κανει ο πραγραμματιστης,μπορει να του παρει μιση με μια ωρα για να τα καταφερει στο αμαξι σου,αλλα για να μαθει ΠΩΣ να το κανει εχει φαει ξενυχτι και φαια ουσια..
Σκεψου λιγο πριν πεις τη σεβαστη γνωμη σου.
Οι ανθρωποι αμοιβονται για την ωρα που ασχολουνται με ενα αντικειμενο,σχεδον σε ολα τα επαγγελματα.Ετσι και ο προγραμματιστης...δεν ξυπνησε μια μερα και ειπε ''ειμαι προγραμματιστης'' και αρχισε να βελτιωνει εγκεφαλους.Υπηρξε μια προεργασια την οποια φυσικα οι περισσοτεροι αγνοουν και ευλογα γεννιουνται τα ερωτηματα του τυπου ''σιγα,τι εκανε? 5 κουμπια πατησε και ζηταει 500ε??''


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fotigos (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 1.6 GT 175HP

Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 224
Τόπος: Σπάρτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 19:34:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bago ωραία τα λές όχι όμως καλά,αν είναι να βάλω ένα πρόγραμμα light με 500 στον καλό προγραμματιστή και να είμαι κάθε μέρα στο συνεργείο του με σκοπό να μου πάρει κι άλλα τότε τι σόι καλός είναι; Rolling eyes

Αυτό που με ανυσηχεί στα λεγόμενά σου είναι το σίγουρα θα έχω προβλήματα μετά το πρόγραμμα,ίσως κ να μην κάνω τίποτα κ να σώσω τα ευρουλάκια μου Laughing αλλά όπως είπε κ ο akis1976 έχω δει κ εγώ κονσέρβα κ δουλεύει κάθε μέρα καφτήρι χωρίς προβλήματα και δεν βάζουν πρόγραμμα μόνο 2-3 συνεργεία γνωστά του φόρουμ αλλά πολλά εκτός φόρουμ που οι πελάτες τους δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξη του psclub κ δουλευουν copy paste,δεν είναι όλα τα αμάξια τόσο διαφορετικά μεταξί τους .

Ακούστηκαν παραδείγματα με 1000 άλογα κτλ, ρε παιδιά ένα απλό πρόγραμμα ζήτησα να πάει το κάρο μου λίγο καλύτερα όχι να κατέβω αύριο σε dragster Razz


Ήμουν κάποτε σε 2 ρόδες,,,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1529s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on