PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγορά 106 R και... περιποίηση
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 04:47:19    Θέμα δημοσίευσης: Αγορά 106 R και... περιποίηση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από 4,5 χρόνια... αποτοξίνωσης Sad , ξανακύλισα και επέστρεψα στη μεγάλη αγάπη. Αγόρασα ένα μονόφυσο του 2000. Very happy

Χιλιόμετρα: 95000 περίπου ( πραγματικά όχι μουσι).Το ¨κυκλοφορούσε¨ ένας... 76χρονος Wink συμπαθέστατος κύριος , τα τελευταία χρονια
σχεδόν σε ακινησία ( το έβλεπα καθε μερα παρκαρισμένο πηγαινοερχόμενος για δουλεια). Επειδή το είχε σε ψιλοσκια,το χρώμα είναι σε καλή κατάσταση ( μονο ο ουρανός έχει θαμπωμα, πιστεύω με ένα γυαλισμα να αναβάλω το ολικο βάψιμο).

Μοτέρ:εντελώς μαμά όλη τη ζωή του, πλην μιας... σκουπας που τη φόρεσε για άγνωστο διάστημα ( είναι και σπασμένη).
Σήμερα φορά τα μαμά φιλτροκουτια κομπλε. Απο τα ψευτοκάπακα των εκκεντροφόρων δακρυζει λιγο λαδι ( το οποίο μάλλον δεν έχει σκουπιστεί ποτέ ως σήμερα Embarassed . Χάνει και το πίσω προς την καμπίνα).
Από κάτω κιβώτια,διαφορικά και λοιπά δεν χάνει σταγόνα. Εκεί που ήταν παρκαρισμένο το αμάξι, είχε μείνει και από μπαταρία και έσκυψα να δω τιποτα ίχνη. Κιβώτιο οκ, τσεκάρισα οδηγώντας με γρηγορες
αλλαγες, κατεβάσματα συγχρονιζέ δεν ακουγεται κιχ.

Ανάρτηση: μαμά από την αρχή και παραμένει. Εχουν αλλαχτεί αμορτισέρ μονο με μαμα.

Τα ηχητικά τα είχε βάλει ο υιός του 76χρονου, που οδηγούσε το αμάξι το καλοκαίρι.

Σήμερα κατάφερα να καθαρίσω λιγάκι το εσωτερικό ( ήταν μέσα στη βρώμα και λεω να κάνω πλήρη καθαρισμό με ατμούς και λοιπά, σε επαγγελματία).

Μερικές πολύ πρόχειρες φωτό ( ο φακός μου πρέπει να είναι λερωμένος).
Η μεγάλη μου κορη, οταν πούλησα το πρώτο ραλύ, ήταν 4 χρονών. Το ψιλοθυμόταν. Στο "δοκιμαστικό" πριν αγοράσω το δεύτερο, την είχα... συνοδηγό. Όταν έκανα μια πρώτη - δευτέρα κόφτες να δούμε το σασμάν, ενθουσιάστηκε και αρχισε να φωνάζει "οοοοοοοο ωραίααααα!" Thumbs Up (συνήθως πέφτει κράξιμο στις ταρζανιές!).
Στο πρώτο καθάρισμα λοιπόν επέμενε να βοηθήσει (σε πρώτο πλάνο) !











Εντελώς αδιάφορο σε μένα, έχει και ψιλοήχο


Το καντράν έχει αλλαχτεί με ένα από GTi. ( ανάβει λαμπάκι αερόσακου και ABS που δεν έχει...)

...περιτά βάρη!

Ο χώρος του κινητήρα είναι πολύυυυυυ βρώμικος. Πως να τον καθαρίσω?? HELP!


Το πήρα 2200...



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 04:49:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο υιός κάτι μου είχε πει για μια σκούπα που είχε φορέσει το αμάξι, χρόνια πριν. Τη ζήτησα και την βρήκαν ( μοναδική προίκα του αυτοκινήτου).
Το φίλτρο μέσα είναι ITG (μάλλον ήταν όταν μπήκε κάποτε, γιατί τώρα ήταν εντελώς σάπιο). Όπως φαίνεται στη φωτογραφία, αυτός που την είχε βάλει, έκανε πατέντα για να την τοποθετήσει, αφού η διάμετρος που είχε το στόμιο της χοάνης, ήταν ακριβώς το ίδιο με τη διάμετρο του σωλήνα της σκουπας, με συνέπεια να μην μπορεί να εφαρμόσει. Έβαλε λοιπόν το καμματι χαρτοσωλήνα που φαίνεται, στερεώνοντάς το με δυο σφικτήρες.





Που μπορώ να βρώ μια παρόμοια χοανίτσα να την προσαρμόσω μέσα στη σκούπα?? Το μήκος της χοάνης ήταν περίπου 16 εκατοστά, ενώ η διάμετρος του στομίου της περίπου 6,7 εκατοστά...



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 09:25:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χοάνες για σκούπες μπορείς να βρεις παντού κι έχεις και πολλές επιλογές όσον αφορά τη μάρκα (μιλώντας για γάζας) ενώ πας σε pipercross εφόσον επιμένεις σε foam όπως η σάπια. Η itg δεν ξέρω εάν εισάγεται ακόμα...

Σκέψου και το ενδεχόμενο να βάλεις ένα ελεύθερο φίλτρο στο εργοστασιακό φιλτροκούτι τροποποιώντας το ελαφρώς, αφαιρώντας το αντηχείο...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 10:40:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:

Σκέψου και το ενδεχόμενο να βάλεις ένα ελεύθερο φίλτρο στο εργοστασιακό φιλτροκούτι τροποποιώντας το ελαφρώς, αφαιρώντας το αντηχείο...


Γιαννη,το αντηχειο σε τι χρειαζεται; Στο να "κοβει" ηχο και ιπποδυναμη;
Στο δικο μου εχω βαλει αφρωδες φιλτρο και εχω τραβηξει σωληνα απ'ευθειας στις γριλιες του προφυλακτηρα,αυτο λεμε να κανουμε και στου Γιωργου(alfasud),αφου το προτεινεις κι εσυ Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 10:51:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:

Σκέψου και το ενδεχόμενο να βάλεις ένα ελεύθερο φίλτρο στο εργοστασιακό φιλτροκούτι τροποποιώντας το ελαφρώς, αφαιρώντας το αντηχείο...


Αυτό σκόπευα να κάνω, μέχρι που έμαθα ότι υπάρχει σκούπα. Δε με νοιάζει να βάλω την ίδια χοάνη (άλλωστε και αυτή με ψιλοπαντέντα μπήκε και ροικά δεν ήταν ότι καλύτερο, αφού το ... χαρτοκολάρο που είχαν βάλει έκανε δύο τουλάχιστον σκαλοπάτια μετά το φίλτρο). Πρέπει να βρω μία που θα ταιριάζει ακριβώς στον μεταλικό σωλήνα της σκούπας. Κάτι σαν αυτό:

http://www.sparcoclub.gr/products.php?p=373&l=1

Θα κοιτάξω μήπως βρω εδώ που είμαι πρώτα Cool

Θα ήθελα να έχω δύο.... σετάπ ( 1.σκουπα,2.μαμά φιλτροκούτι πατέντα), αλλά να μη ξεφύγει οικονομικά πολύ το θέμα ¨αναπνοή¨. Αν βρω με 30-40 ευρώ καμιά χοανίτσα δηλαδή, θα ήταν το ιδανικό. Ξέρω οτι μπορεί με 50-60 ευρώ να βρεις μεταχειρισμένη ολόκληρη σκούπα, αλλά ποιος ξέρει σε τι κατάσταση θα είναι το φίλτρο της. Πιστεύω καλύτερα να μπει καινούριο φίλτρο...
Το αμάξι θα μπει σύντομα για σέρβις, οπότε αν δεν βρω χοάνη, βάζω ένα χάρτινο μαμά καινούριο στο φιλτροκούτι και είμαι ΟΚ!

Για... racing καταστάσεις ( Γιώργο geo106xs εσύ μην ακους...Embarassed ) θα έχω τη σκούπα σκέτη ( με τη σίτα) Shocked Shocked Razz



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 11:16:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:

Για... racing καταστάσεις ( Γιώργο geo106xs εσύ μην ακους...Embarassed ) θα έχω τη σκούπα σκέτη ( με τη σίτα) Shocked Shocked Razz


Shocked Laughing Laughing Laughing
Κατι μου θυμιζει το "χωρις φιλτρο" Rolling eyes


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 12:43:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Γιαννη,το αντηχειο σε τι χρειαζεται; Στο να "κοβει" ηχο και ιπποδυναμη;
Στο δικο μου εχω βαλει αφρωδες φιλτρο και εχω τραβηξει σωληνα απ'ευθειας στις γριλιες του προφυλακτηρα,αυτο λεμε να κανουμε και στου Γιωργου(alfasud),αφου το προτεινεις κι εσυ Wink

Γιατί να κόβει ιπποδύναμη βρε?

Αυτό ακριβώς που περιγράφεις λέω. Το έχει δοκιμάσει πρόσφατα ο Γιάννης-Jean, άλλαξε σε σκούπα και επανήλθε σε φιλτροκούτι Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 12:58:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
geo106xs έγραψε:
Γιαννη,το αντηχειο σε τι χρειαζεται; Στο να "κοβει" ηχο και ιπποδυναμη;
Στο δικο μου εχω βαλει αφρωδες φιλτρο και εχω τραβηξει σωληνα απ'ευθειας στις γριλιες του προφυλακτηρα,αυτο λεμε να κανουμε και στου Γιωργου(alfasud),αφου το προτεινεις κι εσυ Wink

Γιατί να κόβει ιπποδύναμη βρε?

Αυτό ακριβώς που περιγράφεις λέω. Το έχει δοκιμάσει πρόσφατα ο Γιάννης-Jean, άλλαξε σε σκούπα και επανήλθε σε φιλτροκούτι Wink


Ελεγα μηπως κοβει δυναμη επειδη δε ρουφαει τον αερα απ'ευθειας Embarassed

Εντωμεταξυ,με τον Jean πρεπει να το ειχαμε κουβεντιασει αυτο για το φιλτροκουτι,τοοοτε που του ειχα δωσει την αεροτομη,αν θυμαται στον Πειραια Very happy Και μου ειχε πει αλλη μια ωραια πατεντα,για αντιγραφο της μεγαλης ενιαιας σκουπας σε πιο μικρη βερσιον,καταλληλη για πρωτο σταδιο...Βεβαια εγω με τα καλουπια,δε το εχω παλεψει και αρκεστηκα στο φιλτροκουτι,συν το οτι με χαλαει ο ηχος της αναρροφησης Confused

Γενικα εχω σκεφτει και αλλη μια πατεντα,αλλα ειναι μεγαλη συζητηση...


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jean (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye 16V, 106 S16 N/2

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 611
Τόπος: ..ξανά στο μπάκετ!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 15:24:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δικό μου προσωπικά δουλεύει καλύτερα με το μαμά φιλτροκουτι και έχω βάλει εύκαμπτο κολάρο σιλικόνης και το βγάζω στη γρίλια του προφυλακτήρα αριστερά από το ψυγείο



3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 16:43:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jean έγραψε:
Το δικό μου προσωπικά δουλεύει καλύτερα με το μαμά φιλτροκουτι και έχω βάλει εύκαμπτο κολάρο σιλικόνης και το βγάζω στη γρίλια του προφυλακτήρα αριστερά από το ψυγείο
Γιαννη,τι φιλτρο αερα εχεις βαλει;


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 18:29:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιώργο πιστεύω το χάρτινο μαμά, θα είναι το καλύτερο γι αυτό το σετάπ! Very happy



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 18:50:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
Γιώργο πιστεύω το χάρτινο μαμά, θα είναι το καλύτερο γι αυτό το σετάπ! Very happy


Nope! Μολις εβαλα το ελευθερο,ειδα κατ'ευθειαν διαφορα! Wink
Το χαρτινο,ειναι πολυ πνιγμενο!


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 19:21:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
alfasud έγραψε:
Γιώργο πιστεύω το χάρτινο μαμά, θα είναι το καλύτερο γι αυτό το σετάπ! Very happy


Nope! Μολις εβαλα το ελευθερο,ειδα κατ'ευθειαν διαφορα! Wink
Το χαρτινο,ειναι πολυ πνιγμενο!

ισχυει


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 20:03:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
alfasud έγραψε:
Γιώργο πιστεύω το χάρτινο μαμά, θα είναι το καλύτερο γι αυτό το σετάπ! Very happy


Nope! Μολις εβαλα το ελευθερο,ειδα κατ'ευθειαν διαφορα! Wink
Το χαρτινο,ειναι πολυ πνιγμενο!


Τι ελεύθερο έβαλες λέγε! Με το τσιγκέλι θα στα βγάζω?



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 20:43:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
geo106xs έγραψε:
alfasud έγραψε:
Γιώργο πιστεύω το χάρτινο μαμά, θα είναι το καλύτερο γι αυτό το σετάπ! Very happy


Nope! Μολις εβαλα το ελευθερο,ειδα κατ'ευθειαν διαφορα! Wink
Το χαρτινο,ειναι πολυ πνιγμενο!


Τι ελεύθερο έβαλες λέγε! Με το τσιγκέλι θα στα βγάζω?


Στο ειχα γραψει σε ενα μεϊλ,οτι το ειχα φτιαξει απο ειδικο αφρολεξ που πουλανε στα συνεργεια με το μετρο,ειδικο για αυτη τη χρηση Wink
Σου ειχα πει και ποιος το πουλαει στην περιοχη μου Cool
Υπαρχει και της malossi που ειναι διπλης πυκνοτητας και πωλειται σε μεγεθος Α3 και Α4,αλλα βγαινει λιγο πιο ακριβα.
Αυτα Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 21:20:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αααααα ναι , σόρυ!



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 21:25:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
αααααα ναι , σόρυ!

Δε με προσεχειειειεις Laughing Laughing Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Οκτ 2013, 22:30:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο ειναι της malossi http://www.malossistore.eu/en/products/A3-SHEET-40x30-cm-DOUBLE-RED-SPONGE_1413965?Type=M&Search=Si
Η διασταση Α4 λογω διαστασης δε φτανει...
Το no name(δε ξερω τη μαρκα του,βασικα) που αγορασα εγω,ειναι μονης πυκνοτητας,αλλα η πυκνοτητα του μοιαζει με αυτη της pipercross,απ'οσο εχω δει,συμφερει περισσοτερο απο της malossi γιατι παιρνεις οσο εσυ θες
Wink
Απλα,για να βαλεις τετοιο φιλτρο,πρεπει να φτιαξεις diy σχαρα στο φιλτροκουτι για να μπορει να σταθει και για να μη το ρουφηξει ο κινητηρας Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2013, 15:40:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμάξι πήγε σε ειδικό σήμερα για βιολογικό καθαρισμό καμπίνας, πλύσιμο από κάτω και πλύσιμο μοτέρ ( η μάλλον ξεμπαζωμα θα έπρεπε να πω). Αναμένω και τη... διάγνωση περί εξωτερικού χρώματος, μιας και το άφησα βιαστικά το πρωί πριν πλυθεί και δούμε τι μπορούμε ακριβώς να περιμένουμε από γυάλισμα κλπ.

Ελπίζω να το παραλάβω αύριο, αν και μέχρι στιγμής δεν με έχει παρει τηλ, οπερ σημαίνει οτι ακόμη το ξεβρωμίζει.. Very happy

Γιώργο ο Σταύρου δυστυχώς είχε χοανίτσα για σκουπα, αλλά την έδωσε. Την είχε φτηνα όμως και μάλλον θα του πω να μου παραγγείλει μια. Το φίλτρο που έχεις εσύ είναι τυπου γάζας? Αυτά καίγονται νομίζω, ξεραίνονται και μπορεί να ρουφήξει το μοτερ κανα κομμάτι. Το έχω παθει στο παλιο, στο έχω πει νομίζω....



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2013, 16:56:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιμενω φωτο μετα την κουρα ομορφιας! Very happy

Το φιλτρο που εχω εγω,ειναι αφρωδες,σχεδον ιδιο,με αυτο του λινκ που παρεθεσα παραπανω Wink Τα τυπου γαζας,δε τα παρασυμπαθω!
Θυμαμαι που μου ειχες πει για το φιλτρο που εφυγε κομματι,αλλα δε θυμομουν οτι ηταν γαζας...ενας λογος να τα αντιπαθησω ακομα πιο πολυ!


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 1 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2289s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on