PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κατανάλωση βενζίνης
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ?
30-60 ευρω
25%
 25%  [ 12 ]
60-90 ευρω
19%
 19%  [ 9 ]
90-120 ευρω
29%
 29%  [ 14 ]
120-150 ευρω
14%
 14%  [ 7 ]
150-200 ευρω
4%
 4%  [ 2 ]
200 και πάνω ευρω
2%
 2%  [ 1 ]
καιω κηροζίνη και ναφθαλίνες
4%
 4%  [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 47

Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Ιούλ 2012, 10:42:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά τα περιοδικά, όταν μας βολεύει ισχύουν όσα δείχνουν, όταν δε μας βολεύει γράφουν αερολογίες...

Τί να πώ, κρίμα ρε Χάρη Crying or Very sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Ιούλ 2012, 00:13:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Τελικά τα περιοδικά, όταν μας βολεύει ισχύουν όσα δείχνουν, όταν δε μας βολεύει γράφουν αερολογίες...

Τί να πώ, κρίμα ρε Χάρη Crying or Very sad


Με την διαφορα οτι το περιοδικο στην συγκεκριμενη περιπτωση λεει τα ευρηματα των μετρησεων του ΑΠΘ. Αρα τε νουμερα θα ειναι σωστα τουλαχιστον


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Ιούλ 2012, 00:26:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι όντως, επικαλούνται Θεούς και Δαίμονες όταν θέλουν Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 20:52:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Τί να πώ, κρίμα ρε Χάρη Crying or Very sad

Δίκιο έχεις, ντρέπομαι κι εγώ για πάρτη μου... Embarassed
Αλλά που θα πάει, κάποια μέρα θα γίνω κι εγώ άνθρωπος... Θα αρχίσω να μιλάω χωρίς επιχειρήματα, να προσβάλλω το συνομιλητή μου, να λειτουργώ σαν οπαδός και να περιφέρομαι στα φόρουμ σαν troll. Θα μπορώ να έχω το κεφάλι ψηλά, βρε παιδί μου! Laughing
Steve έγραψε:
Τελικά τα περιοδικά, όταν μας βολεύει ισχύουν όσα δείχνουν, όταν δε μας βολεύει γράφουν αερολογίες...

Αυτό κολλάει κάπου στα γραφόμενά μου; Confused


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 21:32:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

harisma23 έγραψε:
Δίκιο έχεις, ντρέπομαι κι εγώ για πάρτη μου... Embarassed
Αλλά που θα πάει, κάποια μέρα θα γίνω κι εγώ άνθρωπος... Θα αρχίσω να μιλάω χωρίς επιχειρήματα, να προσβάλλω το συνομιλητή μου, να λειτουργώ σαν οπαδός και να περιφέρομαι στα φόρουμ σαν troll. Θα μπορώ να έχω το κεφάλι ψηλά, βρε παιδί μου! Laughing
Αυτά σου μάθανε εκεί στο Πανεπιστήμιο με τους άλλους αρχιτέκτονες;
harisma23 έγραψε:
Steve έγραψε:
Τελικά τα περιοδικά, όταν μας βολεύει ισχύουν όσα δείχνουν, όταν δε μας βολεύει γράφουν αερολογίες...
Αυτό κολλάει κάπου στα γραφόμενά μου; Confused
Εκεί που κολάει και το μπουρδολόγιο της ειρωνίας που διακατέχει την προηγούμενη παράγραφο σου, μαζί με τα "οπαδός" και τα "troll" Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 21:54:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

harisma23 έγραψε:
Steve έγραψε:
Τί να πώ, κρίμα ρε Χάρη Crying or Very sad

Δίκιο έχεις, ντρέπομαι κι εγώ για πάρτη μου... Embarassed
Αλλά που θα πάει, κάποια μέρα θα γίνω κι εγώ άνθρωπος... Θα αρχίσω να μιλάω χωρίς επιχειρήματα, να προσβάλλω το συνομιλητή μου, να λειτουργώ σαν οπαδός και να περιφέρομαι στα φόρουμ σαν troll. Θα μπορώ να έχω το κεφάλι ψηλά, βρε παιδί μου! Laughing
Steve έγραψε:
Τελικά τα περιοδικά, όταν μας βολεύει ισχύουν όσα δείχνουν, όταν δε μας βολεύει γράφουν αερολογίες...

Αυτό κολλάει κάπου στα γραφόμενά μου; Confused

Eίσαι καινούριος χρήστης ακόμα και δεν ξέρεις.
Με τον καιρό θα δεις ότι τέτοιες συμπεριφορές είναι συνηθισμένο φαινόμενο για κάποιους.

Προσωπικά κι εγώ δεν πιστεύω ότι η έρευνα έχει κανένα λόγο να λέει ψέματα.
Να έγινε κάποιο λάθος ίσως, σκόπιμα όμως μου φαίνεται απίθανο, τη στιγμή μάλιστα που σε άλλες μάρκες δείχνει μηδενική απόκλιση.
Εκτός κι αν τα παίρνουν απ'το group vag κι αυτοί. Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 22:08:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
Eίσαι καινούριος χρήστης ακόμα και δεν ξέρεις.
Με τον καιρό θα δεις ότι τέτοιες συμπεριφορές είναι συνηθισμένο φαινόμενο για κάποιους.
Ποιές είναι οι συμπεριφορές που αναφέρεσαι, Καποδιστριακέ φιλόλογε και ακόλουθε του Τσίπρα, που μας είχες υποσχεθεί ότι δε θα ξαναγράψεις εδώ στο forum; Sad Crying or Very sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 23:25:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Driver ///M έγραψε:
Eίσαι καινούριος χρήστης ακόμα και δεν ξέρεις.
Με τον καιρό θα δεις ότι τέτοιες συμπεριφορές είναι συνηθισμένο φαινόμενο για κάποιους.
Ποιές είναι οι συμπεριφορές που αναφέρεσαι, Καποδιστριακέ φιλόλογε και ακόλουθε του Τσίπρα, που μας είχες υποσχεθεί ότι δε θα ξαναγράψεις εδώ στο forum; Sad Crying or Very sad

To να προσβάλλεις κόσμο επειδή την έχεις δει βεληγκέκας εδώ μέσα κι επειδή οι περισσότεροι βαριούνται να ασχοληθούν μαζί σου και να σε βάλουν στη θέση σου.
Αυτές είναι οι συμπεριφορές.

Τις ακολουθίες κράτα τες για την πάρτη σου.
Εγώ ακόλουθος κανενός δεν είμαι, αλλά στηρίζω την άποψή μου τη στιγμή που κάποιοι σαν εσένα ντρέπονται να πουν το τι υποστηρίζουν και απλά αμολάνε αρλούμπες του δημοτικού κάνοντας τον τσάμπα μάγκα.

Και το που θα γράφω δεν σε αφορά εκτός κι αν είσαι ιδιοκτήτης του φόρουμ, που δεν είσαι.
Και επειδή στην παραπληροφόρηση είσαι πρώτος, σ'ένα συγκεκριμένο τόπικ είχα πει ότι δεν θα ξαναγράψω, όχι γενικά.

Σου λέει το άλλο το παιδί κάποια πράγματα απ'την προσωπική του εμπειρία και δεν τα δέχεσαι. Οκ.
Μετά σου παραθέτει και μετρήσεις από περιοδικό και του λες ότι λυπάσαι, λες και σε προσέβαλε προσωπικά.
Όταν δεν έχεις τι να πεις το περνάς στο προσωπικό και το έχεις κάνει με ένα κάρο άτομα εδώ μέσα.

Το ότι κάποιοι δεν μιλάνε είτε γιατί σε γνωρίζουν προσωπικά είτε γιατί έχουν βαρεθεί να τσακώνονται με τρολλ σαν και του λόγου σου δε σημαίνει ότι είναι τσιφλίκι σου εδώ μέσα να κάνεις ό,τι γουστάρεις.
Όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις και μάθεις να μιλάς όπως σου μιλούν, τόσο καλύτερα για την πάρτη σου, για να μην αυτορεζιλεύεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 23:46:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
harisma23 έγραψε:
Δίκιο έχεις, ντρέπομαι κι εγώ για πάρτη μου... Embarassed
Αλλά που θα πάει, κάποια μέρα θα γίνω κι εγώ άνθρωπος... Θα αρχίσω να μιλάω χωρίς επιχειρήματα, να προσβάλλω το συνομιλητή μου, να λειτουργώ σαν οπαδός και να περιφέρομαι στα φόρουμ σαν troll. Θα μπορώ να έχω το κεφάλι ψηλά, βρε παιδί μου! Laughing
Αυτά σου μάθανε εκεί στο Πανεπιστήμιο με τους άλλους αρχιτέκτονες;
harisma23 έγραψε:
Steve έγραψε:
Τελικά τα περιοδικά, όταν μας βολεύει ισχύουν όσα δείχνουν, όταν δε μας βολεύει γράφουν αερολογίες...
Αυτό κολλάει κάπου στα γραφόμενά μου; Confused
Εκεί που κολάει και το μπουρδολόγιο της ειρωνίας που διακατέχει την προηγούμενη παράγραφο σου, μαζί με τα "οπαδός" και τα "troll" Wink

Πόσο χρονών είπαμε ότι είσαι; Razz

Πρόσεχε γιατί εκτείθεσαι και κάποια στιγμή θα πάρεις την απάντηση που σου πρέπει (σε ύφος και περιεχόμενο)...


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούλ 2012, 13:00:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
To να προσβάλλεις κόσμο επειδή την έχεις δει βεληγκέκας εδώ μέσα κι επειδή οι περισσότεροι βαριούνται να ασχοληθούν μαζί σου και να σε βάλουν στη θέση σου.
Αυτές είναι οι συμπεριφορές.
Έχεις αναρωτηθεί μήπως να βαριούνται, ή μήπως δεν μπορούνε να με "βάλουν στη θέση μου";
Driver ///M έγραψε:
Τις ακολουθίες κράτα τες για την πάρτη σου.
Εγώ ακόλουθος κανενός δεν είμαι, αλλά στηρίζω την άποψή μου τη στιγμή που κάποιοι σαν εσένα ντρέπονται να πουν το τι υποστηρίζουν και απλά αμολάνε αρλούμπες του δημοτικού κάνοντας τον τσάμπα μάγκα.
Δεν είναι αρλούμπες του δημοτικού, αν η ψηφοφορία δεν ήταν μυστική, δεν θα είχαμε πρόβλημα να το πούμε. Γι' αυτό και υπάρχει το παραβάν στις εκλογές, γι' αυτό και είναι στην διακριτική ευχέρεια του καθ' ενός να ενημερώσει τον άλλον αν ψήφισε και τί ψήφισε.
Driver ///M έγραψε:
Και το που θα γράφω δεν σε αφορά εκτός κι αν είσαι ιδιοκτήτης του φόρουμ, που δεν είσαι.
Και επειδή στην παραπληροφόρηση είσαι πρώτος, σ'ένα συγκεκριμένο τόπικ είχα πει ότι δεν θα ξαναγράψω, όχι γενικά.
Αλίμονο, είμαι τέρας παραπληροφόρησης Laughing
Driver ///M έγραψε:
Σου λέει το άλλο το παιδί κάποια πράγματα απ'την προσωπική του εμπειρία και δεν τα δέχεσαι. Οκ.
Δεν τα δέχομαι εγώ, δεν τα δέχεται ο drdino, κλπ. Αλλά μόνο εγώ κάθομαι και ασχολούμαι και προτρέπω με παράδειγμα και επιχείρημα να αντικρούσω την "απολυτότητα" που θέτει ο Χάρης, οι λοιποί το σταμάτησαν γιατί κατάλαβαν ότι δεν αξίζει να ασχοληθούν.
Driver ///M έγραψε:
Μετά σου παραθέτει και μετρήσεις από περιοδικό και του λες ότι λυπάσαι, λες και σε προσέβαλε προσωπικά.
Το λυπάμαι σημαίνει ότι με προσέβαλλε προσωπικά; Roll eyes
Driver ///M έγραψε:
Όταν δεν έχεις τι να πεις το περνάς στο προσωπικό και το έχεις κάνει με ένα κάρο άτομα εδώ μέσα.
Το κάρο με τα άτομα το γυρνάει πάντα σε προσωπικό, όπως τελευταίο παράδειγμα με τον Alienhack, και η δράση προκαλεί αντίδραση, το έχω πει πόσες φορές. Μη προκαλείτε για να μη προκληθείτε Smile
Driver ///M έγραψε:
Το ότι κάποιοι δεν μιλάνε είτε γιατί σε γνωρίζουν προσωπικά είτε γιατί έχουν βαρεθεί να τσακώνονται με τρολλ
Είχατε και στην σχολή την Καποδιστριακή τα τρολλ, που μου αναφέρεσαι σε αυτά, λες και ξέρεις τί είναι;
Driver ///M έγραψε:
σαν και του λόγου σου
Ενώ του δικού σου λόγου τί είναι, λολ;
Driver ///M έγραψε:
δε σημαίνει ότι είναι τσιφλίκι σου εδώ μέσα να κάνεις ό,τι γουστάρεις.
Μη προσπαθείς να μιλάς σαν τον Ηγέτη σου και να δημιουργείς και εντυπώσεις Wink Υπενθυμίζω, η δράση προκαλεί αντίδραση.
Driver ///M έγραψε:
Όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις και μάθεις να μιλάς όπως σου μιλούν, τόσο καλύτερα για την πάρτη σου, για να μην αυτορεζιλεύεσαι.
Μια χαρά μιλάω, για πολλοστή φορά, η δράση προκαλεί αντίδραση. Το αν αυτορεζιλεύομαι ή όχι, είναι εντελώς άλλο θέμα, δε χρήζει ανάλυσης επί του παρόντος Wink
harisma23 έγραψε:
Πόσο χρονών είπαμε ότι είσαι; Razz
Αισίως 27, σε αντίθεση με την ηλικία και την συμπεριφορά και τα γραφόμενα τριών 15χρονων που σε διακατέχουν.
harisma23 έγραψε:
Πρόσεχε γιατί εκτείθεσαι και κάποια στιγμή θα πάρεις την απάντηση που σου πρέπει (σε ύφος και περιεχόμενο)...
Be my guest, η δράση προκαλεί αντίδραση Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούλ 2012, 14:07:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιοι κατάλαβαν ότι δεν πρέπει να ασχοληθούν? Και γιατί?
Επειδή κάποιοι είπαν ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην πραγματική κατανάλωση και τον μετρητή κατανάλωσης είναι τόσο τραγικό ή άνευ αξίας θέμα?
Κι εμένα μου φάνηκε περίεργο αρχικά αλλά τι λόγο έχουν τα παιδιά που το υποστηρίζουν να πουν ψέματα?
Και σου βάζει και την έρευνα ο άλλος κι αντί να ασχοληθείς με αυτό του λες ότι λυπάσαι. Τι λυπάσαι, το περιοδικό, το πανεπιστήμιο που την έκανε, την πεζώ, τον Χάρη, τον εαυτό σου, την κοινωνία, τι?
Γιατί ποιο ξεκάρφωτη και άσχετη απάντηση δεν θα μπορούσες να δώσεις σε κάτι τόσο συγκεκριμένο.

Τώρα το να μη μπορούν να σε βάλουν στη θέση σου είναι κι αυτό μια εκδοχή, αν και απίθανη.
Δεν πειράζει όμως, δεν υπάρχουν μόνο οι γνωστοί σου, υπάρχουμε κι εμείς που απλά μπαίνουμε να ενημερωθούμε εδώ και να πούμε και 2 απόψεις με βάση τις προσωπικές μας εμπειρίες με το αμάξι μας και να συζητήσουμε ήρεμα, χωρίς κάποιον να προσβάλλει και να επιτίθεται χωρίς λόγο, οπότε σ'εμάς θα μιλάς όπως σου μιλάμε.
Στους φίλους σου κάνε ό,τι γουστάρεις και σου επιτρέπουν, όχι όμως στα άτομα που δε γνωρίζεις.

Και τους ηγέτες άστους, εγώ όπως και όσοι ανήκουμε στον ίδιο ιδεολογικό χώρο, ούτε σε ηγέτες πιστεύουμε, ούτε σε τίποτα, μόνο σε αξίες.
Αυτά σε κανα φίλο σου άλλων παρατάξεων-οργανώσεων που τόσο υπερασπίστηκες αλλού.

Τέλος, η δράση έχει μια αντίστοιχη αντίδραση.
Όταν η αντίδραση σε μια, καθ'όλα πολιτισμένη άποψη που ακούστηκε, είναι τα λυπάμαι και οι ειρωνείες, τότε είναι δείγμα ανθρώπου με διαταραχές συμπεριφοράς και σε καμία περίπτωση ίση με τη δράση.

Όσο για τα τρολλ, παντού υπάρχει κι από ένα ιδίως στα φόρουμ.
Ε εσύ εδώ μέσα διεκδικείς επάξια τον τίτλο του αρχιτρολλ και το έχεις αποδείξει επανειλημμένα δημιουργώντας καυγάδες επειδή απλά διαφωνείς ή δε γουστάρεις την άποψη κάποιου.

Αρκετά off βγήκα και πολλούς δεν τους αφορούν όλα αυτά.
Υπάρχουν κι αρκετοί όμως που έχουν βαρεθεί να υπάρχουν 1-2 άτομα να χαλάνε κάθε κουβέντα που πάει να γίνει και ξέρω ότι καταλαβαίνουν τα όσα λέω.
Κατανοώ ότι κάποιοι έχουν προσωπικές σχέσεις με ορισμένα μέλη και δε μπορούν να είναι αυστηροί μαζί τους.
Μπορούν όμως να είναι δίκαιοι και φιλικά να τους πουν να είναι πιο ευγενικοί ώστε να διατηρείται το κλίμα σε καλό επίπεδο, μιας και είναι κρίμα ένα αρκετά πλούσιο φόρουμ, με πολλά ενεργά και έμπειρα στο θέμα αυτοκίνητο μέλη, σαν κι αυτό, να χαλάει λόγω κακής συμπεριφοράς λίγων χρηστών.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούλ 2012, 14:38:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φαίνεται ενδιαφέρον το άρθρο, επιφυλάσομαι να απαντήσω μέχρι να το διαβάσω. Very happy

Εν συντομία και επειδή έχει πέσει πολλή δουλειά, ρίξτε μια ματιά στις εξής καταχωρήσεις για τα trip computers ακριβείας των vag:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/383364.html
http://www.spritmonitor.de/en/detail/344033.html
http://www.spritmonitor.de/en/detail/394751.html
http://www.spritmonitor.de/en/detail/370995.html

Προσοχή, δεν λέω ότι ΟΛΑ τα vag κλεβουν (σκοπίμως ή όχι) αλλά ότι αποκλίσεις ενδέχεται να υπάρξουν παντού. Τους λόγους δεν τους ξέρουμε, ασχέτως αν ο Χάρης θεωρεί πως γίνεται με δόλο από κάποιους κατασκευαστές.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Αύγ 2012, 22:11:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206 cc 1.6 φουλαρισμα απο αθηνα με bp ultimate (1.87). Σημερα αναψε το λαμπακι και ειχα κανει 284km, μεση καταναλωση 9.4/100, μεση ταχυτητα 23km/h και απεμεναν με το λαμπακι αλλα 90km..

Τα χιλιομετρα εγιναν στο νησι με πολλες ανηφορες και χωρις ιδιαιτερα πατηματα καθως οι δρομοι ειναι γυαλι..

Θα ηθελα γνωμες για το αν ειναι normal γτ ειναι η πρωτη φορα που το μετραω Cool


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Αύγ 2012, 22:35:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φυσικά και υπάρχει δόλος απο τους κατασκευαστές. Απατεώνες είναι και με τη σφραγίδα του νόμου με τα eurox και τις αμερικανιές περί προδιαγραφών.

Γιατί δε βάζουν στον πίνακα οργάνων ένα ψηφιακό μετρητή ποσότητας καυσίμου στο ρεζερβουάρ??

Η απάντηση είναι απλή... για να μην ξέρουμε τι μας γίνεται !!!

Προσκυνάνε τις πετρελαϊκές πολυεθνικές και δουλέυουν γι αυτές !!!


Εγώ πάντως με το trip computer δεν ασχολούμαι γιατί λέει ΨΕΜΑΤΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Αύγ 2012, 22:41:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Saxo γέμισμα με 100αρα στην Κρήτη, εβγαλε με 42lt (τοσα χρειαστηκαν για να ξαναγεμισει) 630km στο επαρχιακό και δασικό δίκτυο του νομού Χανίων & Ρεθύμνου.

Αθήνα δεν εχει βγάλει ποτέ πανω απο 380.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
andreas_xania (Ανδρέας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


106 XSi 1.6 8v

Ένταξη: 27 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 55

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Αύγ 2012, 23:38:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δυστυχως ομως δεν ειναι σε ολα τα βενζιναδικα ετσι..
και αν δε ξερεις την πατας.. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Αύγ 2012, 00:47:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vansak έγραψε:
Φυσικά και υπάρχει δόλος απο τους κατασκευαστές. Απατεώνες είναι και με τη σφραγίδα του νόμου με τα eurox και τις αμερικανιές περί προδιαγραφών.

Γιατί δε βάζουν στον πίνακα οργάνων ένα ψηφιακό μετρητή ποσότητας καυσίμου στο ρεζερβουάρ??

Η απάντηση είναι απλή... για να μην ξέρουμε τι μας γίνεται !!!

Προσκυνάνε τις πετρελαϊκές πολυεθνικές και δουλέυουν γι αυτές !!!


Εγώ πάντως με το trip computer δεν ασχολούμαι γιατί λέει ΨΕΜΑΤΑ!!!


Πολλά αμάξια εμφανίζουν (στο trip computer) και ποσότητα που έχει καταναλωθεί ή μένει στο ρεζερβουάρ. Ακόμα και στα δικά μας μπορείς να δεις τέτοιες πληροφορίες από το διαγνωστικό. -1


Οι προδιαγραφές Euro γιατί είναι απατεωνιές; Οι αμερικανιές ποιές είναι;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Αύγ 2012, 10:30:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vansak έγραψε:
Γιατί δε βάζουν στον πίνακα οργάνων ένα ψηφιακό μετρητή ποσότητας καυσίμου στο ρεζερβουάρ??
Το ότι δεν υπάρχει η πληροφορία αυτή σε κοινή θέα, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει καθόλου σαν πληροφορία.

Όπως είπε και ο Κωνσταντίνος, στο διαγνωστικό Peugeot Planet που έχουν στα συνεργεία, το καύσιμο βγαίνει με μέτρηση ακρίβειας 2 δεκαδικών, οπότε βγάλε τα συμπεράσματα σου Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XSive (Τάσος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc 150

Ένταξη: 25 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 44

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Αύγ 2012, 16:54:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να πω κι εγώ την γνώμη μου για το θέμα. Έχω ένα 206 1.6 του 2002. Έχει trip computer το οποίο από την εμπειρία μου είναι ανακριβές. Ταξιδεύω συχνά για Θεσσαλονίκη. Γεμίζοντας λοιπόν το 50άρι ρεζερβουάρ στην Αθήνα μπαίνοντας στην Θεσσαλονίκη μετά από 500 χιλιόμετρα και με την κατανάλωση να λέει 6.5lt/100km θα έπρεπε να έχω κάψει 32.5 lt. Μετά από 50 χλμ στην πόλη, που η κατανάλωση έχει πάει 7lt ανάβει το λαμπάκι. Κανονικά θα έπρεπε να έχω κάψει 5,50 x 7 = 38.5lt κι όμως μου έχει ανάψει το λαμπάκι που σημαίνει ότι έχω κάψει στην ουσία 42. Αυτό έχει γίνει πολλές φορές κι όχι 1 μόνο. Μία μάλιστα φορά το άφησα να τελειώσει τελείως η βενζίνη και να μείνω από περιέργεια. Το αποτέλεσμα ήταν ακριβώς το ίδιο, περίπου 0.5 λίτρα απόκλιση.

Έχω στην κατοχή μου το Scangauge II το οποίο το είχα σε ένα Rx8 της οικογένειας αφού το Rx8 στερείται Trip Computer (για να σώσει τους ιδιοκτήτες από εγκεφαλικά :D). Το τελευταίο χρόνο το Scangauge το έχω στο 206. Οι αποκλίσεις που έχω παρατηρήσει, ανάλογα με την διαδρομή, είναι από 0.3 εώς και 0.8 lt στα 100χλμ. Να σημειωθεί ότι το Scangauge το έχω σετάρει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο κι οι ενδείξεις του, ειδικά για την κατανάλωση είναι απόλυτα ακριβείς.

Τώρα όσο για τις καταναλώσεις μου σε γενικές γραμμές, στο στάδιο που βρίσκεται το αυτοκίνητο τώρα (σκούπα, εκκ Rallye, χταπόδι Rallye, δίχαλο φτιαχτό, 100άρης μετ.καταλύτης, τελικό, πρόγραμμα) στην πόλη κι ανάλογα την διαδρομή και την κίνηση είναι από 6.5lt εώς 10 και στο ταξίδι από 7lt χωρίς A/C και μέση ταχύτητα 105km/h εώς max 8.3 με A/C και κάπως πιο γρήγορη μέση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostis (Κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC (2008)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 41

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Αύγ 2012, 19:35:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σας παιδια και απο εμενα και καλο χειμωνα για οσους τελειωσαν οι διακοπες τους εχω ενα 207 RC πρωτο σταδιο και εκανα 1450 χιλιομετρα με 210 ευρο τα μισα απο αυτα και με A/C πιστευω οτι ειναι πολυ καλα...αυτα για εξω απο αθηνα τωρα για μεσα με 20 ευρο κανω γυρο στα 110χιλιομετρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Επόμενη
Σελίδα 17 από 19

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4253s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on