PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κατανάλωση βενζίνης
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ?
30-60 ευρω
25%
 25%  [ 12 ]
60-90 ευρω
19%
 19%  [ 9 ]
90-120 ευρω
29%
 29%  [ 14 ]
120-150 ευρω
14%
 14%  [ 7 ]
150-200 ευρω
4%
 4%  [ 2 ]
200 και πάνω ευρω
2%
 2%  [ 1 ]
καιω κηροζίνη και ναφθαλίνες
4%
 4%  [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 47

Συγγραφέας Μήνυμα
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2004, 06:14:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
δυστυχως για όλους μας δεν εχει επιδοτηθεί ούτε δημοπρατηθει τίποτα τέτοιο και για την ώρα δεν συζητειέται καν. και αυτο είναι 100% γιατι δουλευω σε μεγαλη κατασκευστική...


το περιοδικο στο αρθρο ελεγε οτι οι ποροι και τα κονδυλια υπαρχουν,και μιλαμε για 4 χρονια πριν σχεδον,τωρα αν αυτο αληθευει το αφηνω στους γνωστες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2004, 10:56:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ntinos έγραψε:
petrskar έγραψε:
δυστυχως για όλους μας δεν εχει επιδοτηθεί ούτε δημοπρατηθει τίποτα τέτοιο και για την ώρα δεν συζητειέται καν. και αυτο είναι 100% γιατι δουλευω σε μεγαλη κατασκευστική...


το περιοδικο στο αρθρο ελεγε οτι οι ποροι και τα κονδυλια υπαρχουν,και μιλαμε για 4 χρονια πριν σχεδον,τωρα αν αυτο αληθευει το αφηνω στους γνωστες.


τα περιοδικά λένε ότι τους πληρώσουν να πουν... άσε κι από διαφθορά ξέρω πολλά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2004, 11:49:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως ρε παιδια θαπρεπε να ειστε υπερευτυχισμενοι με τις καταναλωσεις σας!!! Σε τεστ του ams που ειχε αρκετα μικρα 1.4 (ειχε και 206 αλλα το 8ν) την καλυτερη καταναλωση στην πολη την ειχε με διαφορα μαλιστα το Corsa με 9,39λ/100km!!! Στο πεζο εδινε 11,48!!! Η διαδρομη που εγινε ωστε να γινει η μετρηση ηταν απο τα Μελισσια Μεχρι και την Πειραιως (περιπου 40km) και τα αυτοκινητα δουλευαν μεχρι τις 3500rpm περιπου!!! Οποτε αν σκεφτειτε οτι το 16ν εχει εν γενει μεγαλυτερη καταναλωση απο το 8ν και πιο κοντο κιβωτιο και πιο φαρδια λαστιχα τοτε ειστε jet!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2004, 17:09:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως παιδιά οι συγκοινωνίες της Αθήνας (από την μικρή εμπειρία που έχω σε αυτές) είναι αρκετά καλές (νέα λεωφορεία, εξάλειψη του φαινομένου της "παστωμένης σαρδέλας" ή αλλιώς του υπερβολικά μεγάλου αριθμού ατόμων σε ένα λεωφορείο κ.α.). Αν θέλετε να δείτε κακές συγκοινωνίες, επισκεφτείτε δύο πόλεις : Την Θεσσαλονίκη και την Καβάλα... (ξέρω τις σας λέω)

Αφήστε που το μετρό επιτελεί πολύ σημαντικό έργο (εμένα με άφησε ενθουσιασμένο). Όλα τα εργα που γίνονται συμβάλλουν στην βελτίωση της εικόνας της Αθήνας.

Βέβαια όλα αυτά ισχύουν για το κέντρο. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα προάστια και γενικά με την υπόλοιπη Αττική. Σίγουρα στα περίχωρα δεν γίνονται τα ανάλογα έργα.

Γνώμη μου είναι ότι αφού όλοι οι Ούνοι - Κάφροι - Βλαχο - τουρίστες (Ελληνες αλλά κυρίως ξένοι), που θα έρθουν να παρακολουθήσουν τους Ολυμπιακούς "αγώνες", θα αρκεστούν στο "Greek souvlaki", "Greek tzatziki" και στον "Greek leventis". Όλα αυτά θα τους τα παράσχουν πλουσιοπάροχα οι τοπικοί Ελληναράδες και έτσι οι "Tourists" ούτε που θα διανοηθούν να επισκεφτούν κανένα μέρος διαφορετικό. Άρα γιατί να γίνουν έργα εκεί που δεν θα πάνε τα σμήνη των βαρβάρων;
Οι τελευταίοι θα αρκεστούν στα παραπάνω και θα θαυμάσουν το "ολυμπιακό πνεύμα" που θα επιδείξουν οι χημικοί ντοπαρισμένοι υπεραθλητές (όλων των χωρών, μαζί και η Ελλάδα) με ένα "Greek souvlaki" στο χέρι (ευγενική χορηγία των αδηφάγων εργολάβων που ανέλαβαν τα κατασκευαστικά έργα)... Confused Confused Crying or Very sad

Άλλη μια παρεκτροπή από το θέμα "ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ"... Rolling eyes Rolling eyes Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2004, 20:11:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγουρα εχει βελτιωθει η συγκοινωνια στην Αθηνα αλλα οσα εργα και να εχουν γινει το "παστωμα" παραμενει "παστωμα"!!! Απλα τωρα ειναι καλυτερες οι συνθηκες, κλιματισμος το καλοκαιρι και καλοριφερ το χειμωνα!!! Κινουμαι επι καθημερινης βασεως με λεωφορεια και τα λοιπα μεταφορικα (γιατι αλλιως δεν βγαινω με τις βενζινες, φοιτητης γαρ...) και πιστεψτε με η κατασταση ειναι ανυποφορη!!! Μονο το Μετρο σωζει καπως την εικονα...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 09:09:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Σιγουρα εχει βελτιωθει η συγκοινωνια στην Αθηνα αλλα οσα εργα και να εχουν γινει το "παστωμα" παραμενει "παστωμα"!!! Απλα τωρα ειναι καλυτερες οι συνθηκες, κλιματισμος το καλοκαιρι και καλοριφερ το χειμωνα!!! Κινουμαι επι καθημερινης βασεως με λεωφορεια και τα λοιπα μεταφορικα (γιατι αλλιως δεν βγαινω με τις βενζινες, φοιτητης γαρ...) και πιστεψτε με η κατασταση ειναι ανυποφορη!!! Μονο το Μετρο σωζει καπως την εικονα...


ακριβώς!! και μερικές περιοχές είναι τελείως αποκομμενές ενώ άλλες έχουν 15 συγκοινωνίες. δεν υπάρχει και σωστός καταμερισμός εκτός από την ανυπόφορη κατάσταση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
vangsgr (Vangelis)
Μέλος
Μέλος


206xs 1,6(16v)

Ένταξη: 19 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 09:20:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχουν βελτιωθεί!!!
Εάν από Πατησίων θέλεις να πας στη Νέα Ιωνία το πρωί και κυρίως να επιστρέψεις το απόγευμα, μπορεί να περιμένεις στη στάση και 1 ώρα. Δεν είναι υπερβολή!
Από τη παλιά μου γειτονιά τη Νίκαια, στον Πειραιά αν έχεις υπομονή πας.
Αθήνα απευθείας με λεωφορείο με τίποτα. Είναι απαγορευμένο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 09:44:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vangsgr έγραψε:
Έχουν βελτιωθεί!!!
Εάν από Πατησίων θέλεις να πας στη Νέα Ιωνία το πρωί και κυρίως να επιστρέψεις το απόγευμα, μπορεί να περιμένεις στη στάση και 1 ώρα. Δεν είναι υπερβολή!
Από τη παλιά μου γειτονιά τη Νίκαια, στον Πειραιά αν έχεις υπομονή πας.
Αθήνα απευθείας με λεωφορείο με τίποτα. Είναι απαγορευμένο.


πατησίων-νεα ιωνία... με τα πόδια πας πιο γρήγορα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
vangsgr (Vangelis)
Μέλος
Μέλος


206xs 1,6(16v)

Ένταξη: 19 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 10:24:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστός Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Άρα τί τις θέλουμε τις συγκοινωνίες Question Idea
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 10:27:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vangsgr έγραψε:
Σωστός Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Άρα τί τις θέλουμε τις συγκοινωνίες Question Idea


να εχουμε κατι να γκρινιαζουμε μωρε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
alexbo1 (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 XT 1.6 16V 5θυρο

Ένταξη: 10 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 10:42:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
vangsgr έγραψε:
Έχουν βελτιωθεί!!!
Εάν από Πατησίων θέλεις να πας στη Νέα Ιωνία το πρωί και κυρίως να επιστρέψεις το απόγευμα, μπορεί να περιμένεις στη στάση και 1 ώρα. Δεν είναι υπερβολή!
Από τη παλιά μου γειτονιά τη Νίκαια, στον Πειραιά αν έχεις υπομονή πας.
Αθήνα απευθείας με λεωφορείο με τίποτα. Είναι απαγορευμένο.


πατησίων-νεα ιωνία... με τα πόδια πας πιο γρήγορα!

Και τώρα θέτεις ένα μεγάλο δίλλημα: αυτοκίνητο ή ποδια. (τις συγκοινωνίες τις απορρίπτουμε εξαρχής). Πολλές φορές στην πολη τα ποδια είναι το γρηγορότερο μέσω. Ηλιουπολη πολυτεχείο: συγκινωνίες 120'. Αυτοκίνητο χωρίς κίνηση: 15'. Αυτοκίνητο με μποτιλιάρισμα 45'. Ποδια 30'+κατι.(χωρια που χάνεις και θερμίδες!!! Very happy Very happy Very happy )



(sorry για το off topic)


alexbo1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vangsgr (Vangelis)
Μέλος
Μέλος


206xs 1,6(16v)

Ένταξη: 19 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 10:54:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εάν βέβαια περπατάς και γρήγορα όπως εγώ, κάνεις ακόμη λιγότερο χρόνο, αλλά ιδρώνεις... οπότε χρειάζεσαι κι ένα κινητό μπάνιο μαζί Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Φεβ 2004, 10:54:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την καταναλωση εχω καταφερει να την κρατησω πολυ χαμηλα στο pug μου. 8 λιτρα/ 100 χλμ. Και να φανταστητε οτι στο "στρωσιμο" (εως τα 3000 χλμ) ημουν στα 6,5 λτρ/ 100χλμ.

Βεβαια αυτο θελει πολυ συνειδητοποιημενη οδηγηση. Απαλα στο γκαζι, αλλαγες γυρω στις 2500 στροφες (ως τις 3000 το πολυ), φρενο και με ταχυτητα κτλ....

Οι δρομοι που κυκλοφορω δεν ειναι βεβαια και πηχτρα στην κινηση. Το κεντρο το αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι... Εαν σωνει και καλα πρεπει να κατεβω παιρνω το Σεισεντο τις κοπελας μου. Wink

Στην εθνικη λογω κανιβαλλισμου στο δεξι πεταλ συνηθως καιω πολυ περισσοτερο, γυρω στα 13 λτ/ 100χλμ. Παντως με 120 σταθερα η καταναλωση δεν σκαρφαλωνει πανω απο τα 9 λτ.

Και κατι ακομα.. Η lion, λογω επισκευης της δεξιας πλευρας του 206 μου Sad , μου εδωσε ενα 406 1,8. Παιδες, παντου μα παντου ειναι το λιγοτερο +3 λτ/ 100. Παλη κανω για να ειμαι κατω απο τα 10 λτ.

Σε ζορισμα εως τις 6000 με 2αρα ειδα στιγμιαια καταναλωση 35 λτ/100 Exclamation Exclamation Exclamation


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ice gus (ΚΩΣΤΑΣ)
Μέλος
Μέλος


206 1.6(8v)xs 2000

Ένταξη: 17 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 116
Τόπος: ΕΞΑΡΧΕΙΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2004, 11:17:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα μου καιει 30με 40 ευρω την εβδομαδα shell power κανοντας καθε
μερα την διαδρομη ελευσινα εξαρχεια.


Image hosted by Photobucket.com ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
voudas (ΚΩΣΤΑΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 XS3 16V (2004)

Ένταξη: 26 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 64

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Απρ 2004, 09:44:29    Θέμα δημοσίευσης: Καταναλώσεις και βενζίνες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα...

επειδή το αμάξι μου είναι καινούριο (ούτε 20 ημερών), είμαι ακόμα ψείρας ... οπότε σημειώνω σε ένα excelάκι τα στοιχεία από τα γεμίσματα που κάνω, συν σχόλια για τις διαδρομές και αξιολογώ (όσο είναι δυνατόν) την κάθε βενζίνη...

λόγω της εορταστικής περιόδου, έχω κάνει ήδη 2000 χιλιόμετρα και είμαι λίγο πάνω από το μισό του 4ου ντεπόζιτου.

μέχρι τώρα έχω βάλει διαδοχικά eko100, bp100, shell vpower, eko100.

σίγουρα με ένα μόνο γέμισμα δεν βγαίνουν τόσο αντιπροσωπευτικά αποτελέσματα, αλλά δεν είναι και άχρηστα. απλά δεν είχα την υπομονή για μπιο εκτενή έλεγχο. μια ιδέα βγαίνει πάντως.

τα ως τώρα σχόλια είναι πως η bp είναι και η πιο ακριβή ανα λίτρο αλλά και έχει μεγαλύτερη κατανάλωση (ειδικά στην πόλη)

η έκο είναι η αποκάλυψη. πιο ακριβή από την vpower φυσικά, αλλά και καλύτερη είναι και έβγαλε πιο πολλά χμ σε βαθμό να καλύψει το κόστος της.

ενδεικτικά επειδή έτυχε να κάνω ακριβώς ίδια διαδρομή με εκο100 και vpower, με ίδια οδήγηση (ελέω στρωσίματος), η έκο έβγαλε 240km ως την πρώτη γραμμή του 75% και η vpower 215. συν η shell μου έδωσε ελάχιστες αρρυθμίες σε χαμηλές στροφές στο ξεκίνημα της επιτάχυνσης.

γενικά όλες μου έδωσαν περίπου 6,4-7,4L στην εθνική (ως 130km/h σε διαδρομές με ανάβαση/κατάβαση) και 9,5+L στην πόλη

αυτονομία 580κμ η εκο με 41L (τόσα συμπλήρωσα στο επόμενο γέμισμα, άρα τόσα κατανάλωσα) στα 50L υποθετικά κάπου 707κμ (<100κμ> 550κμ)
625 η shell με 48L (στα 50L->650κμ) (<100κμ εντός πόλης)
και ήδη έχω κάνει κάπου 300 με πάλι εκο100 (240 εθνική +60 πόλη) και είμαι κάπου στο 60%

και τα 4 γεμίσματα αφορούν χρήση κυρίως στην εθνική. έχω καταγράψει λεπτομέρειες στο καθένα χωριστά

συνεχίζω να συλλέγω στοιχεία (δουλειά δεν είχε ο διάολος...) και αν θεωρηθεί χρήσιμο θα τα ανεβάσω.

άν έχει κάποιος κάτι ανάλογο ας δώσει τις τιμές που διαπίστωσε μπας και καταλήξουμε κάπου


Έχει επεξεργασθεί από τον/την voudas στις Παρ 16 Απρ 2004, 11:09:25, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Απρ 2004, 08:18:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλορίζικο το όχημα Exclamation Exclamation Exclamation Very happy Καλό αυτό που κάνεις με το excelάκι, το κάνω κι εγώ. Αν θέλεις να έχεις στρωμένη κατανάλωση θα πρέπει να βάζεις ΜΙΑ βενζίνη και όχι συνέχεια από διαφορετικά πρατήρια. Να κάνεις τις αλλαγές στις 2500 στροφές και μην το γκαζώνεις άσκοπα. Το κάθε αυτοκίνητο καίει διαφορετικά την κάθε βενζίνη. Τα ταξίδια βοηθάνε στην κατανάλωση. Ερχόμουνα από Καρδίτσα με 90χλμ/ώρα και είχα 5,9lt 1/100


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
voudas (ΚΩΣΤΑΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 XS3 16V (2004)

Ένταξη: 26 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 64

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Απρ 2004, 08:55:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μωρέ αν ταξιδεύεις, άντε να διατηρήσεις σταθερό πρατήριο... για το μία βενζίνη συμφωνώ, απλά δοκιμάζω να δω σε ποια ΜΙΑ θα καταλήξω...

το παν πέρα από το πόσο βαρύ πόδι έχεις είναι η κλίση του δρόμου. και με ελάχιστη κατωφέρεια, οι καταναλώσεις πέφτουν πάρα πολύ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Απρ 2004, 10:38:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο παράξενο κι αν φαίνεται εμένα τη ΒΡ τη ΡΟΥΦΑΕΙ ενώ τη Revoil που βάζο στανταρ λόγω τιμής την πάει καλά


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Απρ 2004, 17:47:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

argonaftis έγραψε:
Revoil που βάζο στανταρ λόγω τιμής την πάει καλά

Φίλε μου ο κινητήρας πάει καλά; Τον ρώτησες; Πως το βλέπεις; Laughing
Γιατί τέτοιες μ@λ@κ!ες τις έκανα (και κάνω ακόμα Confused )κι εγώ... Και μετά όταν βλέπω το φίλτρο βενζίνης να βγάζει μαυρίλες κι όχι καθαρή βενζίνης βρίζω τον εαυτό μου και αναθεματίζω που κάνω τέτοιες π@π@ριες... Rolling eyes
Πρόσεχε φίλε! Wink
Άμα θες πες μου να σου στείλω pm με ποιά βενζίνη έβγαζε μαυρίλες. Smile


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Απρ 2004, 01:15:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ παραμένω... BP fan..




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Επόμενη
Σελίδα 3 από 19

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3114s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on