PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κατανάλωση βενζίνης
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ?
30-60 ευρω
25%
 25%  [ 12 ]
60-90 ευρω
19%
 19%  [ 9 ]
90-120 ευρω
29%
 29%  [ 14 ]
120-150 ευρω
14%
 14%  [ 7 ]
150-200 ευρω
4%
 4%  [ 2 ]
200 και πάνω ευρω
2%
 2%  [ 1 ]
καιω κηροζίνη και ναφθαλίνες
4%
 4%  [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 47

Συγγραφέας Μήνυμα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Ιαν 2004, 16:41:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

elias έγραψε:
TONY PAP έγραψε:
Αλήθεια ποιό είναι το μεγαλύτερο νούμερο σε λίτρα βενζίνης που έχετε βάλει στο ρεζερβουάρ σας ?


47,85 λίτρα.

Οτι αφορά την μέση κατανάλωση: 7,6-7,8 lt/100km.
O υπολογισμός γίνεται εδώ και 18 μήνες και 30000 km (από 50000 km εώς 80000 km). Οδήγηση 50% σε πόλη, 50% σε επαρχιακούς δρόμους και εθνική. Μέγιστη κατανάλωση που έχω υπολογίσει 8,2 lt/100km.

Οταν πήρα το αυτοκίνητο (1/2000), στα πρώτα 10000km, είχα υπολογίσει 7,2-7,3 lt/100km με νορμάλ οδήγηση (στρώσιμο, νέος οδηγός κτλ κτλ).


το ρεζερβουαρ μας δεν υποτιθεται πως χωραει 45 λιτρα? τι 47,85 λες?
η μεση καταναλωση σου είναι λογικη για τις συνθηκες που περιγραφεις. αλλα προφανως δε το σκιζεις...ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Ιαν 2004, 00:31:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα manual γραφουν οτι παιρνει 50. Στα 106 νομιζω ειναι 42-45 λιτρα.

Εγω οταν ειχα λαμπακι (οχι σκληρο λαμπακι ομως.. ειχε να "δωσει" ακομα γυρω στα 3-4 λιτρα), εβαλα αλλα 55 μεσα (καλα η μανικα χτυπησε 100 φορες για να φτασει εκει αλλα λεμε).

Εμπειρικα λοιπον σας λεω οτι το 206 μου (και προφανως και τα υπολοιπα) παιρνει τουλαχιστον 58 λιτρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Ιαν 2004, 08:36:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
elias έγραψε:
TONY PAP έγραψε:
Αλήθεια ποιό είναι το μεγαλύτερο νούμερο σε λίτρα βενζίνης που έχετε βάλει στο ρεζερβουάρ σας ?


47,85 λίτρα.

Οτι αφορά την μέση κατανάλωση: 7,6-7,8 lt/100km.
O υπολογισμός γίνεται εδώ και 18 μήνες και 30000 km (από 50000 km εώς 80000 km). Οδήγηση 50% σε πόλη, 50% σε επαρχιακούς δρόμους και εθνική. Μέγιστη κατανάλωση που έχω υπολογίσει 8,2 lt/100km.

Οταν πήρα το αυτοκίνητο (1/2000), στα πρώτα 10000km, είχα υπολογίσει 7,2-7,3 lt/100km με νορμάλ οδήγηση (στρώσιμο, νέος οδηγός κτλ κτλ).


το ρεζερβουαρ μας δεν υποτιθεται πως χωραει 45 λιτρα? τι 47,85 λες?
η μεση καταναλωση σου είναι λογικη για τις συνθηκες που περιγραφεις. αλλα προφανως δε το σκιζεις...ε?


Το ρεζερβουάρ πρέπει να χωράει 50+ κάτι λίτρα. Με 45 λίτρα γεμίζει όταν ανάψει το λαμπάκι. Επίσης πληροφοριακά αναφέρω ότι με αναμένο λαμπάκι μπορείς να κάνεις άνετα 40-50 km χωρίς σκίσιμο. Μία φορά είχα κάνει περίπου 35-40km με αναμένο λαμπάκι.
Οτι αφορά την κατανάλωση να συμπληρώσω ότι σπάνια ανεβαίνουν οι στροφές πάνω από 5500 και ποτέ πάνω από 6000.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alexbo1 (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 XT 1.6 16V 5θυρο

Ένταξη: 10 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 12:48:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσον αφορά την κατανάλωση παρατήρισα τα εξής:
1) Μεσα στην πολη χωρίς μποτιλιάρισμα 9λτ/100κμ
2)Μεσα στην πόλη με μποτιλιάρισμα μέχρι 11λτ/100κμ (μπορεί και περισσότερα!!!)
3) Εθνική με ταχύτητα 100-150κμ/h καίει περίπου 9 λτ/100 κμ
4)Εθνική με ταχύτητα 90-100 καίει 7 λτ/100κμ
5)Διαδρομή Αθήνα πορτοραφτι (από βάρη) με μέση κατανάλωση 6,2λτ/100κμ.!!!! Razz Razz Razz (με καρμίρικη οδίγηση!!!)
6) Σε πιο σπόρ οδήδηση βεβαια μπορεί να καίει μέχρι και 20λτ/100κμ (σε απότομα γκάζια!!)
7)Παρατήρισα επίσης πώς η επαφή λάστιχου με οδόστρομα (δλδ. φαρδή λάστιχο, βροχή, άσχημο οδόστρωμα κτλ) επιρεάζει ΠΑΡΑ πολύ την κατανάλωση του αυτοκινήτου.


alexbo1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 15:38:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexbo1 έγραψε:
Όσον αφορά την κατανάλωση παρατήρισα τα εξής:
1) Μεσα στην πολη χωρίς μποτιλιάρισμα 9λτ/100κμ
2)Μεσα στην πόλη με μποτιλιάρισμα μέχρι 11λτ/100κμ (μπορεί και περισσότερα!!!)
3) Εθνική με ταχύτητα 100-150κμ/h καίει περίπου 9 λτ/100 κμ
4)Εθνική με ταχύτητα 90-100 καίει 7 λτ/100κμ
5)Διαδρομή Αθήνα πορτοραφτι (από βάρη) με μέση κατανάλωση 6,2λτ/100κμ.!!!! Razz Razz Razz (με καρμίρικη οδίγηση!!!)
6) Σε πιο σπόρ οδήδηση βεβαια μπορεί να καίει μέχρι και 20λτ/100κμ (σε απότομα γκάζια!!)
7)Παρατήρισα επίσης πώς η επαφή λάστιχου με οδόστρομα (δλδ. φαρδή λάστιχο, βροχή, άσχημο οδόστρωμα κτλ) επιρεάζει ΠΑΡΑ πολύ την κατανάλωση του αυτοκινήτου.


πανω κατω αυτα που λες είναι σωστά. βεβαια θα επρεπε να αναφερεις και με τι σχεσεις εχεις αυτη την ταχυτητα με αυτη την καταναλωση.
εμενα οπως διαπιστωνω εχει συγκριτικά με τα παλιά 206 πιο κοντές σχέσεις με αποτέλεσμα να ανεβαίνει πολύ η καταναλωση. σε αυτό συμβάλλει κ το ελαστικο διαστασης 195. γι'αυτο το αυτοκινητο μου εχει καταναλωση 9,2-9,7 κατα μέσο όρο... το δικό μου και με την πιο συντηριτική και οικονομική οδήγηση δεν πεφτει με καμμια κατω από 8,7 μέσο όρο μεσα στην αθηνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 16:19:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα 30-60 ευρόπουλα για κίνηση εντός Αθήνας για:
-- δουλεία 24 χλμ Χ 28 ημ = 627 χλμ Exclamation
με μερικές βόλτες επιπλέον ....

Εκτός Αθηνών ταξίδι σε εθνική πηγαίνουμε για 750χλμ+

-----
Μην απορείτε Smile έχω ελαφρύ πόδι στις καθημερινές μετακινήσεις -ταξίδια ...

Εκεί που την πήρε ο Βεελζεβούλ την κατανάλωση και πάντα θα την παίρνει είναι σε επαρχιακό βουνίσιο δρόμο
1 ρεζερβουάρ Vpower Racing +99 σε 200 χλμ ...

Αναφέρω τέτοιες τιμές γιατι θεωρώ το δείκτη ελαφρώς αναξιόπιστο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 22:19:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gskarmou έγραψε:
Στα 30-60 ευρόπουλα για κίνηση εντός Αθήνας για:
-- δουλεία 24 χλμ Χ 28 ημ = 627 χλμ Exclamation
με μερικές βόλτες επιπλέον ....

Εκτός Αθηνών ταξίδι σε εθνική πηγαίνουμε για 750χλμ+

-----
Μην απορείτε Smile έχω ελαφρύ πόδι στις καθημερινές μετακινήσεις -ταξίδια ...

Εκεί που την πήρε ο Βεελζεβούλ την κατανάλωση και πάντα θα την παίρνει είναι σε επαρχιακό βουνίσιο δρόμο
1 ρεζερβουάρ Vpower Racing +99 σε 200 χλμ ...

Αναφέρω τέτοιες τιμές γιατι θεωρώ το δείκτη ελαφρώς αναξιόπιστο


Shocked Shocked Shocked Shocked Confused 1.1 εχεις?
627χμλ με ενα γεμισμα μεσα στην πολη δεν γινονται!! δηλαδη εχεις μεσο όρο γυρω στο 7,5???? δε γινεται αυτο!! εκτος κι αν πηγαινεις συνεχως με 30!! αγανακτω...εγω γιατι δε το μπορώ αυτο???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2004, 23:09:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
gskarmou έγραψε:
Στα 30-60 ευρόπουλα για κίνηση εντός Αθήνας για:
-- δουλεία 24 χλμ Χ 28 ημ = 627 χλμ Exclamation
με μερικές βόλτες επιπλέον ....

Εκτός Αθηνών ταξίδι σε εθνική πηγαίνουμε για 750χλμ+

-----
Μην απορείτε Smile έχω ελαφρύ πόδι στις καθημερινές μετακινήσεις -ταξίδια ...

Εκεί που την πήρε ο Βεελζεβούλ την κατανάλωση και πάντα θα την παίρνει είναι σε επαρχιακό βουνίσιο δρόμο
1 ρεζερβουάρ Vpower Racing +99 σε 200 χλμ ...

Αναφέρω τέτοιες τιμές γιατι θεωρώ το δείκτη ελαφρώς αναξιόπιστο


Shocked Shocked Shocked Shocked Confused 1.1 εχεις?
627χμλ με ενα γεμισμα μεσα στην πολη δεν γινονται!! δηλαδη εχεις μεσο όρο γυρω στο 7,5???? δε γινεται αυτο!! εκτος κι αν πηγαινεις συνεχως με 30!! αγανακτω...εγω γιατι δε το μπορώ αυτο???


Δεν χρειάζεται να πηγαίνεις με 30χλμ για τέτοια κατανάλωση...
Μερικά κόλπα
Μην ζορίζεις τις μικρές ταχύτητες π.χ 1η μέχρι 2.500 -3.000 και ούτω καθεξής .
Οσο το δυνατόν πιο απαλές κινήσεις σε γκάζι- φρένο
Λάστιχα πάντα στην σωστή πίεση Exclamation
Τσέκαρε τον χρόνο που μεσολαβεί απο φανάρι σε φανάρι και προσάρμοσε την ταχύτητα σου ώστε να χρειάζεται να φρενάρεις όσο το δυνατό λιγότερο
Για παράδειγμα στη Θησέως που την κατεβαίνουν και αρκετοί συνclubers αν κρατήσεις σταθερά 60χλμ περνάς όλα τα φανάρια σχεδόν με πράσινο Shocked
Φρόντιζε όταν μετακινείσαι να ξέρεις καβάτζες για παρκάρισμα εκεί που θα πάς ώστε να μην κάνεις κύκλους Wink
και να μην το χρησιμοποιείς για μια απόσταση που μπορείς να καλύψεις με τα πόδια η με λεωφορείο (βλ.Δημήτριος)συνήθως την κάνεις πιο γρήγορα έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 05:49:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
παιδια όσοι δεν ειστε αθηνα ειναι λογικό να πηγαίνετε και με συγκοινωνια ή και με τα πόδια ακομα κάπου. εδω παντως είναι δυσκολα τα πραγματα. οι συγκοινωνιες δεν ειναι επαρκεις, αργουν πολύ και ερχονται και καθυστερημενες. εγω δεν μπορω να παω πουθενα αν δεν αλλαξω 2-3 συγκοινωνίες. οπότε παντού με το αμαξι. εξ' ου και τα 1500-2000χμλ τον μηνα.
πρέπει 3 φορες την εβδομαδα να κανω σε ώρες αιχμης την διαδρομη γαλατσι-χολαργος και πίσω.
καθε βράδυ σχεδον κανω την διαδρομη γαλατσι-μαρούσι και πίσω και ενίοτε κατεβαίνω στη σχολη μου πειραια...

μεγαλυτερο σε λιτρα νουμερο έχω δει 43,6 και 47€....


αυτη η λογικη δεν ειναι και πολυ σωστη κατα την γνωμη μου.δηλαδη επειδη αλλαζεις 3 συγκοινωνιες πας με ταμαξι καπου?ελα μια βολτα στο Λονδινο να αλλαξεις 4 γραμμες μετρο για να κανεις εκατο μετρα και μετα πεσμου.Αλλα μηπως οι Λονδρεζοι δεν πανε με το μετρο γιαυτο το λογο?Αμα ειχανε και αυτοι την λογικη σου, το μποτιλιαρισμα στο Λονδινο θα ξεκιναγε 5.50πμ και θα τελειωνε 9μμ καθε μερα.Αλλα ελα μου που το λεγομενο rush hour διαρκει 2-4 ωρες,εκτος απροοπτου.
Να μου πεις οτι οι συγκοινωνιες μας ειναι Αθλιες απο αποψη παροχων,ασφαλειας,καθαριοτητας να πω ενταξει δεκτο,αλλα το αν εσυ μενεις π.χ Κηφισια και πας στα Λιοσια καθε πρωι πρεπει να εχει μια γραμμη για εκει?Για καντο για 4000000 Αθηναιους αυτο. Προβληματα σε δρομολογια και καθυστερησεις υπαρχουν σε ΟΛΕΣ τις χωρες του κοσμου.Σε οποιον δεν αρεσει παει και μενει επαρχια Very happy αυτες ειναι οι μεγαλουπολεις,αντε γιατι ολο παραπονα ειμαστε και παρα εξω δεν κοιταει κανεις να δει και τα στραβα,βλεπουν μονο τα ισια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 10:49:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ntinos έγραψε:
petrskar έγραψε:
παιδια όσοι δεν ειστε αθηνα ειναι λογικό να πηγαίνετε και με συγκοινωνια ή και με τα πόδια ακομα κάπου. εδω παντως είναι δυσκολα τα πραγματα. οι συγκοινωνιες δεν ειναι επαρκεις, αργουν πολύ και ερχονται και καθυστερημενες. εγω δεν μπορω να παω πουθενα αν δεν αλλαξω 2-3 συγκοινωνίες. οπότε παντού με το αμαξι. εξ' ου και τα 1500-2000χμλ τον μηνα.
πρέπει 3 φορες την εβδομαδα να κανω σε ώρες αιχμης την διαδρομη γαλατσι-χολαργος και πίσω.
καθε βράδυ σχεδον κανω την διαδρομη γαλατσι-μαρούσι και πίσω και ενίοτε κατεβαίνω στη σχολη μου πειραια...

μεγαλυτερο σε λιτρα νουμερο έχω δει 43,6 και 47€....


αυτη η λογικη δεν ειναι και πολυ σωστη κατα την γνωμη μου.δηλαδη επειδη αλλαζεις 3 συγκοινωνιες πας με ταμαξι καπου?ελα μια βολτα στο Λονδινο να αλλαξεις 4 γραμμες μετρο για να κανεις εκατο μετρα και μετα πεσμου.Αλλα μηπως οι Λονδρεζοι δεν πανε με το μετρο γιαυτο το λογο?Αμα ειχανε και αυτοι την λογικη σου, το μποτιλιαρισμα στο Λονδινο θα ξεκιναγε 5.50πμ και θα τελειωνε 9μμ καθε μερα.Αλλα ελα μου που το λεγομενο rush hour διαρκει 2-4 ωρες,εκτος απροοπτου.
Να μου πεις οτι οι συγκοινωνιες μας ειναι Αθλιες απο αποψη παροχων,ασφαλειας,καθαριοτητας να πω ενταξει δεκτο,αλλα το αν εσυ μενεις π.χ Κηφισια και πας στα Λιοσια καθε πρωι πρεπει να εχει μια γραμμη για εκει?Για καντο για 4000000 Αθηναιους αυτο. Προβληματα σε δρομολογια και καθυστερησεις υπαρχουν σε ΟΛΕΣ τις χωρες του κοσμου.Σε οποιον δεν αρεσει παει και μενει επαρχια Very happy αυτες ειναι οι μεγαλουπολεις,αντε γιατι ολο παραπονα ειμαστε και παρα εξω δεν κοιταει κανεις να δει και τα στραβα,βλεπουν μονο τα ισια.


δεν ειμαι καθόλου παράπονα. εγω δε γουστάρω να πηγαίνω με συγκοινωνίες, δε γουστάρω να περιμένω στη στάση 1 ώρα, να μυρίζω την μασχάλη του απλυτου που εχει κολλησει επάνω μου και να πληρώνω και εισιτήριο γι αυτο. και για να σου πω ένα παράδειγμα. εγω καθε πρωι για να παω στην δουλεια κανω 15' με 30' αν εχει κινηση. Για να παω με συγκοινωνία πρεπει: να περπατησω 15' μεχρι το τρενο, να παω απο περισσό-ομόνοια(10'),να παρω το μετρο και να κατεβω εθνικη αμυνα(5) κι απο εκει να παρω ένα λεωφορείο για να φτασω(20 λεπτα στην καλυτερη). Γιατί λοιπόν να μην παω με το αυτοκίνητο μου,να ακουω την μουσικούλα μου και να είμαι εκεί και στην ώρα μου? Δε με ενδιαφέρει τι κανει το Λονδίνο ή το παρίσι. Όταν παω εκεί να μείνω θα ενσωματωθω και ίσως αλλάξω συνήθειες. Αλλά εδώ ειδικά το πρωι εγω δε μπαίνω σε συγκοινωνία. Δε μου αρέσει. Κι οποιος το κατακρίνει αυτό δικαίωμα του. Προτιμώ στο μποτιλιάρισμα και ανετος παρα στον οσε και στον οασα. Συγκοινωνία χρησιμοποιώ μόνο για να κατέβω κέντρο. Για κανενα άλλο λόγο και ποτέ πια. Καποιοι ίσως με καταλαβαίνουν. Αν οχι, γούστα είναι αυτα. Α! και αν ηταν 100 μετρα δε θα επαιρνα 4 μετρό όπως οι Λονδρεζοι. Θα τα εκανα σε 10.5 sec...!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
vangsgr (Vangelis)
Μέλος
Μέλος


206xs 1,6(16v)

Ένταξη: 19 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 10:58:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ σωστά.
Ας φτιάξουν τις συγκοινωνίες τους πράγμα για το οποίο πληρώνουμε όλοι και μετά κι εμείς θ'αφήσουμε τ' αυτοκίνητα και θα πηγαίνουμε στις δουλειές μας με αυτές.
Αλλά ούτε τις συγκοινωνίες φτιάχνουνε, ούτε τους δρόμους (και γι' αυτό πληρώνουμε), αλλά ούτε κι οτιδήποτε άλλο για το οποίο τους πλρώνουμε.
Απλώς φροντίζουν να κάνουν κάποιο έργο για να βάλουν κι άλλα λεφτά στη τσέπη πέρα από αυτά με τα οποία τους πληρώνουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 12:13:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει περίπτωση να κωλήσει η ένδειξη της μέσης κατανάλωσης?Εδώ και 3-4 μέρες δε λέει τίποτα άλλο από 10,7


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 12:28:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:

δεν ειμαι καθόλου παράπονα. εγω δε γουστάρω να πηγαίνω με συγκοινωνίες, δε γουστάρω να περιμένω στη στάση 1 ώρα, να μυρίζω την μασχάλη του απλυτου που εχει κολλησει επάνω μου και να πληρώνω και εισιτήριο γι αυτο. και για να σου πω ένα παράδειγμα. εγω καθε πρωι για να παω στην δουλεια κανω 15' με 30' αν εχει κινηση. Για να παω με συγκοινωνία πρεπει: να περπατησω 15' μεχρι το τρενο, να παω απο περισσό-ομόνοια(10'),να παρω το μετρο και να κατεβω εθνικη αμυνα(5) κι απο εκει να παρω ένα λεωφορείο για να φτασω(20 λεπτα στην καλυτερη). Γιατί λοιπόν να μην παω με το αυτοκίνητο μου,να ακουω την μουσικούλα μου και να είμαι εκεί και στην ώρα μου? Δε με ενδιαφέρει τι κανει το Λονδίνο ή το παρίσι. Όταν παω εκεί να μείνω θα ενσωματωθω και ίσως αλλάξω συνήθειες. Αλλά εδώ ειδικά το πρωι εγω δε μπαίνω σε συγκοινωνία. Δε μου αρέσει. Κι οποιος το κατακρίνει αυτό δικαίωμα του. Προτιμώ στο μποτιλιάρισμα και ανετος παρα στον οσε και στον οασα. Συγκοινωνία χρησιμοποιώ μόνο για να κατέβω κέντρο. Για κανενα άλλο λόγο και ποτέ πια. Καποιοι ίσως με καταλαβαίνουν. Αν οχι, γούστα είναι αυτα. Α! και αν ηταν 100 μετρα δε θα επαιρνα 4 μετρό όπως οι Λονδρεζοι. Θα τα εκανα σε 10.5 sec...!

Σωστός ο Πέτρος μόνο που δεν είπες για τους Αλβανούς,Πακιστανούς κτλ!!!! Evil Evil Evil



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 15:12:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

argonaftis έγραψε:
Υπάρχει περίπτωση να κωλήσει η ένδειξη της μέσης κατανάλωσης?Εδώ και 3-4 μέρες δε λέει τίποτα άλλο από 10,7


αν μετραει εδω και 1000χιλιόμετρα πολύ δυσκολα αλλάζει! πατα μερικές φορές και σου βγαζει πόσα χιλιόμετρα εχει μετρήσει. η καλυτερη μετρηση είναι να το μηδενίζεις καθε φορά που γεμίζεις ρεζερβουάρ. 10,7 όμως? ωραίος...το σκίζουμε ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 15:17:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:
petrskar έγραψε:

δεν ειμαι καθόλου παράπονα. εγω δε γουστάρω να πηγαίνω με συγκοινωνίες, δε γουστάρω να περιμένω στη στάση 1 ώρα, να μυρίζω την μασχάλη του απλυτου που εχει κολλησει επάνω μου και να πληρώνω και εισιτήριο γι αυτο. και για να σου πω ένα παράδειγμα. εγω καθε πρωι για να παω στην δουλεια κανω 15' με 30' αν εχει κινηση. Για να παω με συγκοινωνία πρεπει: να περπατησω 15' μεχρι το τρενο, να παω απο περισσό-ομόνοια(10'),να παρω το μετρο και να κατεβω εθνικη αμυνα(5) κι απο εκει να παρω ένα λεωφορείο για να φτασω(20 λεπτα στην καλυτερη). Γιατί λοιπόν να μην παω με το αυτοκίνητο μου,να ακουω την μουσικούλα μου και να είμαι εκεί και στην ώρα μου? Δε με ενδιαφέρει τι κανει το Λονδίνο ή το παρίσι. Όταν παω εκεί να μείνω θα ενσωματωθω και ίσως αλλάξω συνήθειες. Αλλά εδώ ειδικά το πρωι εγω δε μπαίνω σε συγκοινωνία. Δε μου αρέσει. Κι οποιος το κατακρίνει αυτό δικαίωμα του. Προτιμώ στο μποτιλιάρισμα και ανετος παρα στον οσε και στον οασα. Συγκοινωνία χρησιμοποιώ μόνο για να κατέβω κέντρο. Για κανενα άλλο λόγο και ποτέ πια. Καποιοι ίσως με καταλαβαίνουν. Αν οχι, γούστα είναι αυτα. Α! και αν ηταν 100 μετρα δε θα επαιρνα 4 μετρό όπως οι Λονδρεζοι. Θα τα εκανα σε 10.5 sec...!

Σωστός ο Πέτρος μόνο που δεν είπες για τους Αλβανούς,Πακιστανούς κτλ!!!! Evil Evil Evil


δεν εχω τιποτα μαζί τους. φτάνει να μην εχουν το χερι τους στην τσέπη μου, να μαθουν τι σημαίνει AXE και να καταλάβουν πια πως μπορεί να έχει λειψυδρία η χώρα μας αλλά το νερό φτάνει ΚΑΙ για μπανιο εκτός από πόση. κι επίσης να μην ζητιανεύουν (αυτο είναι και αδίκημα) και να μην φωνάζουν όλη την ώρα σαν ζώα... αυτά ισχύουν και για τους έλληνες αλλα κυρίως οι αλβανοπακιστανοκουρδοι τα κανουν.
δυστυχως αυτούς και με το αυτοκίνητο δε τους αποφεύγεις. ερχονται με το ζόρι να σου πλύνουν το τζάμι...!! Twisted evil Twisted evil μια φορα είχα το paintball gun στο αυτοκίνητο και το χρησιμοποίησα για να απειλήσω έναν πακιστανό που ηθελε με το ζόρι να μου πλύνει το τζάμι... Embarassed ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 18:11:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
Ntinos έγραψε:
petrskar έγραψε:
παιδια όσοι δεν ειστε αθηνα ειναι λογικό να πηγαίνετε και με συγκοινωνια ή και με τα πόδια ακομα κάπου. εδω παντως είναι δυσκολα τα πραγματα. οι συγκοινωνιες δεν ειναι επαρκεις, αργουν πολύ και ερχονται και καθυστερημενες. εγω δεν μπορω να παω πουθενα αν δεν αλλαξω 2-3 συγκοινωνίες. οπότε παντού με το αμαξι. εξ' ου και τα 1500-2000χμλ τον μηνα.
πρέπει 3 φορες την εβδομαδα να κανω σε ώρες αιχμης την διαδρομη γαλατσι-χολαργος και πίσω.
καθε βράδυ σχεδον κανω την διαδρομη γαλατσι-μαρούσι και πίσω και ενίοτε κατεβαίνω στη σχολη μου πειραια...

μεγαλυτερο σε λιτρα νουμερο έχω δει 43,6 και 47€....


αυτη η λογικη δεν ειναι και πολυ σωστη κατα την γνωμη μου.δηλαδη επειδη αλλαζεις 3 συγκοινωνιες πας με ταμαξι καπου?ελα μια βολτα στο Λονδινο να αλλαξεις 4 γραμμες μετρο για να κανεις εκατο μετρα και μετα πεσμου.Αλλα μηπως οι Λονδρεζοι δεν πανε με το μετρο γιαυτο το λογο?Αμα ειχανε και αυτοι την λογικη σου, το μποτιλιαρισμα στο Λονδινο θα ξεκιναγε 5.50πμ και θα τελειωνε 9μμ καθε μερα.Αλλα ελα μου που το λεγομενο rush hour διαρκει 2-4 ωρες,εκτος απροοπτου.
Να μου πεις οτι οι συγκοινωνιες μας ειναι Αθλιες απο αποψη παροχων,ασφαλειας,καθαριοτητας να πω ενταξει δεκτο,αλλα το αν εσυ μενεις π.χ Κηφισια και πας στα Λιοσια καθε πρωι πρεπει να εχει μια γραμμη για εκει?Για καντο για 4000000 Αθηναιους αυτο. Προβληματα σε δρομολογια και καθυστερησεις υπαρχουν σε ΟΛΕΣ τις χωρες του κοσμου.Σε οποιον δεν αρεσει παει και μενει επαρχια Very happy αυτες ειναι οι μεγαλουπολεις,αντε γιατι ολο παραπονα ειμαστε και παρα εξω δεν κοιταει κανεις να δει και τα στραβα,βλεπουν μονο τα ισια.


δεν ειμαι καθόλου παράπονα. εγω δε γουστάρω να πηγαίνω με συγκοινωνίες, δε γουστάρω να περιμένω στη στάση 1 ώρα, να μυρίζω την μασχάλη του απλυτου που εχει κολλησει επάνω μου και να πληρώνω και εισιτήριο γι αυτο. και για να σου πω ένα παράδειγμα. εγω καθε πρωι για να παω στην δουλεια κανω 15' με 30' αν εχει κινηση. Για να παω με συγκοινωνία πρεπει: να περπατησω 15' μεχρι το τρενο, να παω απο περισσό-ομόνοια(10'),να παρω το μετρο και να κατεβω εθνικη αμυνα(5) κι απο εκει να παρω ένα λεωφορείο για να φτασω(20 λεπτα στην καλυτερη). Γιατί λοιπόν να μην παω με το αυτοκίνητο μου,να ακουω την μουσικούλα μου και να είμαι εκεί και στην ώρα μου? Δε με ενδιαφέρει τι κανει το Λονδίνο ή το παρίσι. Όταν παω εκεί να μείνω θα ενσωματωθω και ίσως αλλάξω συνήθειες. Αλλά εδώ ειδικά το πρωι εγω δε μπαίνω σε συγκοινωνία. Δε μου αρέσει. Κι οποιος το κατακρίνει αυτό δικαίωμα του. Προτιμώ στο μποτιλιάρισμα και ανετος παρα στον οσε και στον οασα. Συγκοινωνία χρησιμοποιώ μόνο για να κατέβω κέντρο. Για κανενα άλλο λόγο και ποτέ πια. Καποιοι ίσως με καταλαβαίνουν. Αν οχι, γούστα είναι αυτα. Α! και αν ηταν 100 μετρα δε θα επαιρνα 4 μετρό όπως οι Λονδρεζοι. Θα τα εκανα σε 10.5 sec...!


συμφωνω απολυτα με την αποψη σου απλα ειπα οτι δεν ειναι δικαιολογια το οτι δεν εχει μεσο για να πας εκει που θες απευθειας.στην δικια σου περιπτωση αρκει μονο το οτι ο χρονος ειναι μικροτερος με το αμαξι και αυτο συμβαινει σε πολλους.
οσο για τις μειονοτητες και αυτες υπαρχουν παντου.και η απλυτη μασχαλη.και σκεψου οτι στην Ελλαδα ειμαστε καθαροι σαν λαος στην Αγγλια που ειναι Ινδοι-Πακιστανοι κτλ και δεν πλενονται και οι Αγγλοι?
το προβλημα δεν ειναι ο ΟΑΣΑ και ο ΟΣΕ αλλα οι δρομοι της Αθηνας και οι ρυθμισεις που ακομα δεν ευνοουν την διελευση των Μ.Μ.Μ
ελπιζω τωρα που η Αθηνα επεκτεινεται προς τα μεσογεια και ενα μεγαλο μερος της θα προτιμαει σε λιγα χρονια να μενει προς τα εκει,με τα εργα που εγιναν και γινονται να αποσυμφορεθει το κεντρο,για το καλο ολων μας.
επισης συμφωνα με μια ερευνα που ειχα διαβασει σε Ελληνικο περιοδικο το 2000 ελεγε οτι με τον ρυθμο αυτο στα επομενα 15 χρονια τα αυτοκινητα στο λεκανοπεδιο θα ειναι γυρω στα 2-3000000 και εχει ειδη αρχισει ο σχηματισμος 4 δακτυλιων (κατι παρομοιο υπαρχει στις Βρυξελλες)ταχειας διελευσης (ο ενας ειναι ο γνωστος μικρος που οι δρομοι που τον σχηματιζουν θα 'κλεισουν' ωστε να ειναι ταχειας κυκλοφοριας,ο τριτος σε σειρα ειναι κομματια της Αττικης οδου και της Αθηνων-Λαμιας και μενουν αλλοι 2 που εχουν επιδοτηθει και τα λεφτα υπαρχουν και το μονο που μενει ειναι να αρχισει η κατασκευη.
η ερευνα εκλεινε με το πορισμα οτι αν δεν συμβει αυτο το 2020 ο μεσος χρονος για μια διαδρομη απο προαστεια σε κεντρο που ειναι στα 30-40 λεπτα θα εχει παει στην μιαμιση ωρα.
ασχετο με το τοπικ αλλα μιας και το εφερε η κουβεντα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2004, 18:15:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δυστυχως για όλους μας δεν εχει επιδοτηθεί ούτε δημοπρατηθει τίποτα τέτοιο και για την ώρα δεν συζητειέται καν. και αυτο είναι 100% γιατι δουλευω σε μεγαλη κατασκευστική...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 01:54:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

argonaftis έγραψε:
Υπάρχει περίπτωση να κωλήσει η ένδειξη της μέσης κατανάλωσης?Εδώ και 3-4 μέρες δε λέει τίποτα άλλο από 10,7

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τα πιο σύγχρονα 206 σας αλλα εφόσον έχει κολλήσει η ένδειξη δοκίμασε να αποσυνδέσεις τον ένα πόλο της μπαταρίας και ξαναβάλε τον! Έτσι κάνει ένα είδος reset στον εγκέφαλο.Πιθανόν με αυτόν το τρόπο να λυθεί το προβλημά σου μιας και είναι καθαρά ηλεκτρονικό πρόβλημα... Wink Δοκίμασε το και πές μας Smile


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 08:46:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
argonaftis έγραψε:
Υπάρχει περίπτωση να κωλήσει η ένδειξη της μέσης κατανάλωσης?Εδώ και 3-4 μέρες δε λέει τίποτα άλλο από 10,7


αν μετραει εδω και 1000χιλιόμετρα πολύ δυσκολα αλλάζει! πατα μερικές φορές και σου βγαζει πόσα χιλιόμετρα εχει μετρήσει. η καλυτερη μετρηση είναι να το μηδενίζεις καθε φορά που γεμίζεις ρεζερβουάρ. 10,7 όμως? ωραίος...το σκίζουμε ε?


Εεε όχι ακριβώς...Βασικά προσπαθώ να κάνω κράτη μέσα στην πόλη και περιμένω το πρώτο ταξίδι να το ανοίξω λίγο.Ξέρεις τώρα,μέσα στην κίνηση...


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2004, 09:07:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

argonaftis έγραψε:
petrskar έγραψε:
argonaftis έγραψε:
Υπάρχει περίπτωση να κωλήσει η ένδειξη της μέσης κατανάλωσης?Εδώ και 3-4 μέρες δε λέει τίποτα άλλο από 10,7


αν μετραει εδω και 1000χιλιόμετρα πολύ δυσκολα αλλάζει! πατα μερικές φορές και σου βγαζει πόσα χιλιόμετρα εχει μετρήσει. η καλυτερη μετρηση είναι να το μηδενίζεις καθε φορά που γεμίζεις ρεζερβουάρ. 10,7 όμως? ωραίος...το σκίζουμε ε?


Εεε όχι ακριβώς...Βασικά προσπαθώ να κάνω κράτη μέσα στην πόλη και περιμένω το πρώτο ταξίδι να το ανοίξω λίγο.Ξέρεις τώρα,μέσα στην κίνηση...


μηδενισε το, καλυτερα, πιο συγχρονη και αντικειμενικη μετρηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Επόμενη
Σελίδα 2 από 19

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2303s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on