PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 Rallye αλλαγη πρωτων λαδιων
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 16:05:50    Θέμα δημοσίευσης: 207 Rallye αλλαγη πρωτων λαδιων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα, εχω το 207 rallye και εχω φτασει στα 1700 χιλιομετρα...
στην αντιπροσωπια οταν το ειχα παρει που ρωτησα για αλλαγη λαδιων μου ειχαν πει στα 10000 που ειναι το πρωτο σερβις και οτι αν θελω εγω πιο πριν ας το παω στα 5000 km...
διαβαζω και εδω και γενικα στο ιντερνετ οτι καλο ειναι μετα το στρωσιμο να τα αλλαξουμε....
ισχυει αυτο? ή να το παω οπως μου ειπαν στην αντιπροσωπια? ευχαριστω προκαταβολικα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 16:36:08    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 Rallye αλλαγη πρωτων λαδιων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyestas έγραψε:
Καλησπερα, εχω το 207 rallye και εχω φτασει στα 1700 χιλιομετρα...
στην αντιπροσωπια οταν το ειχα παρει που ρωτησα για αλλαγη λαδιων μου ειχαν πει στα 10000 που ειναι το πρωτο σερβις και οτι αν θελω εγω πιο πριν ας το παω στα 5000 km...
διαβαζω και εδω και γενικα στο ιντερνετ οτι καλο ειναι μετα το στρωσιμο να τα αλλαξουμε....
ισχυει αυτο? ή να το παω οπως μου ειπαν στην αντιπροσωπια? ευχαριστω προκαταβολικα!

Ναι, καλο ειναι μετα το στρωσιμο να αλλαχτουν.
Μπορεις λοιπον να το πας τωρα για αλλαγη και μετα παλι στις 10.000.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 16:36:33    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 Rallye αλλαγη πρωτων λαδιων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyestas έγραψε:
Καλησπερα, εχω το 207 rallye και εχω φτασει στα 1700 χιλιομετρα...
στην αντιπροσωπια οταν το ειχα παρει που ρωτησα για αλλαγη λαδιων μου ειχαν πει στα 10000 που ειναι το πρωτο σερβις και οτι αν θελω εγω πιο πριν ας το παω στα 5000 km...
διαβαζω και εδω και γενικα στο ιντερνετ οτι καλο ειναι μετα το στρωσιμο να τα αλλαξουμε....
ισχυει αυτο? ή να το παω οπως μου ειπαν στην αντιπροσωπια? ευχαριστω προκαταβολικα!

Ναι, καλο ειναι μετα το στρωσιμο να αλλαχτουν.
Μπορεις λοιπον να το πας τωρα για αλλαγη και μετα παλι στις 10.000.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 16:36:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 Rallye αλλαγη πρωτων λαδιων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyestas έγραψε:
Καλησπερα, εχω το 207 rallye και εχω φτασει στα 1700 χιλιομετρα...
στην αντιπροσωπια οταν το ειχα παρει που ρωτησα για αλλαγη λαδιων μου ειχαν πει στα 10000 που ειναι το πρωτο σερβις και οτι αν θελω εγω πιο πριν ας το παω στα 5000 km...
διαβαζω και εδω και γενικα στο ιντερνετ οτι καλο ειναι μετα το στρωσιμο να τα αλλαξουμε....
ισχυει αυτο? ή να το παω οπως μου ειπαν στην αντιπροσωπια? ευχαριστω προκαταβολικα!

Ναι, καλο ειναι μετα το στρωσιμο να αλλαχτουν.
Μπορεις λοιπον να το πας τωρα για αλλαγη και μετα παλι στις 10.000.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 16:38:39    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 Rallye αλλαγη πρωτων λαδιων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
Rallyestas έγραψε:
Καλησπερα, εχω το 207 rallye και εχω φτασει στα 1700 χιλιομετρα...
στην αντιπροσωπια οταν το ειχα παρει που ρωτησα για αλλαγη λαδιων μου ειχαν πει στα 10000 που ειναι το πρωτο σερβις και οτι αν θελω εγω πιο πριν ας το παω στα 5000 km...
διαβαζω και εδω και γενικα στο ιντερνετ οτι καλο ειναι μετα το στρωσιμο να τα αλλαξουμε....
ισχυει αυτο? ή να το παω οπως μου ειπαν στην αντιπροσωπια? ευχαριστω προκαταβολικα!

Ναι, καλο ειναι μετα το στρωσιμο να αλλαχτουν.
Μπορεις λοιπον να το πας τωρα για αλλαγη και μετα παλι στις 10.000.

ποσο περιπου θα μου κοστισει ? μηπως δεν αξιζει να παω αντιπροσωπια? γινεται να κανω εξω την αλλαγη και να ΜΗΝ χασω ομως την εγγυηση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 17:07:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη η Πεζο ειναι περιεργη δηστυχως πρεπει να πας εκει, φυσικα με βαση οδηγια της ΕΕ αμα μπει σφραγιδα στο βιβλιο απο οποιονδηποτε εισαι καλημενος, αλλα εσυ πηγαινε σε αυτους, για ν σου παει πιο φθηνα αγορασε τα λαδια μονος σου. Τελος αυτο που θα σου πω ειναι γραμμενο σε 1000000 σημεια μεσα στο φορουμ αλλα θα στο πω Laughing Laughing Λαδι ΜΟΝΟ TOTAL Quartz 9000 0-30 και οχι κατι 5-30 ineo ecs ή Shell ή και δεν ξερω κι εγω τι βαζουν εκει μεσα, βαλε το τοταλ ωστε να αποφυγεις ΠΟΛΛΑ προβληματα που εχουμε καποιοι με αλλα λαδια.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 17:09:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H πας τα αλαζεις με αντλια απο πανω (χωρις να ανοιξιυν βιδα καρτερ) και δεν λες τιποτα...Να το καταλαβουν μετα απο αλλες 8.000 χιλιομετρα οτι δεν ειναι τα λαδια της μαμας απλα δεν παιζει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 17:13:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
H πας τα αλαζεις με αντλια απο πανω (χωρις να ανοιξιυν βιδα καρτερ) και δεν λες τιποτα...Να το καταλαβουν μετα απο αλλες 8.000 χιλιομετρα οτι δεν ειναι τα λαδια της μαμας απλα δεν παιζει...



Πολυ σωστο και αυτο, αν και μπορεις και απο κατω να τα αλλαξεις αγοραζοντας ροδελα ταπας μαζι με το φιλτρο απο την αντιπροσωπεια.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 17:16:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
H πας τα αλαζεις με αντλια απο πανω (χωρις να ανοιξιυν βιδα καρτερ) και δεν λες τιποτα...Να το καταλαβουν μετα απο αλλες 8.000 χιλιομετρα οτι δεν ειναι τα λαδια της μαμας απλα δεν παιζει...



Πολυ σωστο και αυτο, αν και μπορεις και απο κατω να τα αλλαξεις αγοραζοντας ροδελα ταπας μαζι με το φιλτρο απο την αντιπροσωπεια.

αν ειναι να μου βγει ιδια περιπου η τιμη και για τις δυο περιπτωσεις, τοτε παω με την μια στην πεζο... αν βγει φθινοτερα με αυτον τον τροπο τοτε ναι...ξερουμε περιπου ποσο βγαινει σε καθε μια περιπτωση απο αυτες? ευχαριστω προκαταβολικα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 18:02:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αναλλογα με το τι λαδι θα βαλεις, το 0-30 παιζει στο 15ευρω αρα θες κανα 75αρι για λαδια+10 φιλτρο και ροδελα, πας στα 85, εργασια στην Πεζο αν θυμαμαι καλα 80 με 100 ενω εξω με κανα 30αρι εχεις καθαρισει σιγουρα.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 18:07:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
αναλλογα με το τι λαδι θα βαλεις, το 0-30 παιζει στο 15ευρω αρα θες κανα 75αρι για λαδια+10 φιλτρο και ροδελα, πας στα 85, εργασια στην Πεζο αν θυμαμαι καλα 80 με 100 ενω εξω με κανα 30αρι εχεις καθαρισει σιγουρα.

θα παρω ενα τηλεφωνο αυριο στην πεζο να ρωτησω να μου πουν και αυτοι.
τα εργατικα για πρωτη φορα δεν ειναι δωρεαν ε? ( ουτε καν ετσι? :p )
αρα ετσι οπως τα λες φιλε με συμφερει εξω και οχι στην πεζο ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 18:25:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι σιγουρα παντα η Πεζο εχει διπλασιες τιμες σε οτι κανεις.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 18:48:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
ναι σιγουρα παντα η Πεζο εχει διπλασιες τιμες σε οτι κανεις.

εγω την αλλαγη θελω να την κανω επειδη διαβαζω οτι ειναι καλο μετα το στρωσιμο να αλλαξεις τα λαδια κυριως λογω των ρινισματων (κατι τετοιο) που μαζεβονται κατα την περιοδο του στρωσιματος....
αν μπορω να τα αλλαξω και εξω χωρις να χασω την εγγυηση και να μην εχω κανενα θεμα τοτε καλυτερα αφου ειναι πιο οικονομικο....
τωρα αν το παω εξω και οχι στην πεζο, να το παω σε καποιο συνεργειο αυτοκινητων ή σε βενζιναδικο? (μηπως ειναι και το ιδιο? )
απο κει και περα τι πρεπει να κανω για να μην χασω εγγυηση τι να αγορασω δηλαδη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 19:05:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

30 ευρω αποκλειεται να καθαρισει μιας και μονο τα λαδια εχουν γυρω στο 50αρικο (αν μπορει ο Μανθος Memsound να σου πει ακριβως) και κανα 10ρικο το φιλτρο...απλα η διαφορα ειναι οτι στην πεζω μπορει και να μην δεχτουν να στα αλλαξουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 19:14:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα πρωτα λαδια που μπαινουν απο το εργοστασιο,ειναι ειδικα,για το στρωσιμο,οποτε,κατα την γνωμη μου,μη βιαστεις να τα αλλαξεις.οσο για τα ρινισματα,ουτε να το σκεφτεσαι,αν υπηρχε εστω κ η υπονια οτι υπαρχουν,ηδη θα ειχε γινει ζημια,οποτε ολα αυτα ειναι μυθος.


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 19:27:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπερδευτηκα.... Rolling eyes
τι ειναι το σωστο τελικα δηλαδη? γιατι αλλου διαβαζω οτι μολις σταματισουμε το στρωσιμο καλο ειναι να τα αλλαξουμε....και μετα να κανουμε οτι θελουμε....( εννοω να το πατισουμε ακομα και στα κοκκινα)
και αλλοι λενε οτι πρεπει να μην αλλαχτουν γρηγορα...αλλα αν το πατισεις στα κοκκινα με αυτα τα λαδια θα κανεις κακο λογω των ρινισματων...πραγματικα δεν ξερω τι να κανω, μπερδευτηκα.... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2013, 19:39:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα ρωτησω και την πεζο αυριο και θα κρινω αναλογα...δεν νομιζω οτι χρειαζεται να τρελενομαι τοσο....στο κατω κατω κατι θα ξερει και ο κατασκευαστης...δηλαδη σε ολα να τον εμπιστευομαστε και σε αυτο οχι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Σεπ 2013, 08:01:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyestas έγραψε:
...στο κατω κατω κατι θα ξερει και ο κατασκευαστης...


ΣΤΑΝΤΑΡ!! Ο κατασκευαστης λεει μπουζι καθε 50.0000 κμ. Λαδια καθε 15 κοκ. Βαλβολινες ποτε. Αν πιστευεις πως το αμαξι σου ειναι συμβατικο γιαπονεζικο ακολουθησε τις οδηγιες του κατασκευαστη, και ελα να τα ξαναπουμε μετα απο 50-60.000 κμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Σεπ 2013, 08:58:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίρνεις έlf 0-30 ή τοταλ 0-30 (ψάξε σε θέματα με λάδια εδώ να δεις λεπομέρειες γι αυτά) από κατάστηματα πώλησης λαδιών γύρω στα 50-60 τα 5 λίτρα ή άλλη φορά παρήγγειλε από ebay τοταλ σχεδόν στα 2/3 της εδώ τιμής), ένα φίλτρο από πεζο 10 ευρω, πας σε κάποιο συνεργείο (όποιο να ναι τυπική διαδικασία είναι τα λάδια, μην τρελένεσαι...) και τα αλλάζεις με 20-30 ευρώ max...

Ρινίσματα με την έννοια να βρεις κομμάτια μέσα στα λάδια δεν παιζει...θα είχες ήδη σοβαρο πρόβλημα!! Μην αγχώνεσαι για τα πρώτα λάδια τόσο, καλό είναι να τ αλλάξεις αλλά και να μεινουν λίγο παραπάνω δε θα γίνει κάτι...

Αν δε σε ζορίζουν τα 80-90 που θες για την αλλαγή αυτή καντην...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Σεπ 2013, 09:06:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagos έγραψε:
Τα πρωτα λαδια που μπαινουν απο το εργοστασιο,ειναι ειδικα,για το στρωσιμο,οποτε,κατα την γνωμη μου,μη βιαστεις να τα αλλαξεις.οσο για τα ρινισματα,ουτε να το σκεφτεσαι,αν υπηρχε εστω κ η υπονια οτι υπαρχουν,ηδη θα ειχε γινει ζημια,οποτε ολα αυτα ειναι μυθος.


link? Για first-fill η psa-total πάντως δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.

+1 για τα ρινίσματα όμως, πάνε πολλά χρόνια που υπήρχαν τέτοια.


Giannis307 έγραψε:
απλα η διαφορα ειναι οτι στην πεζω μπορει και να μην δεχτουν να στα αλλαξουν...


Με ποιά δικαιολογία μπορεί να μην δεχτούν να αλλάξουν λάδια στο αμάξι ΤΟΥ; Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό το πράγμα και δεν έβαλε τα γέλια;
Laughing



Όπως είπαν και οι άλλοι, παίρνεις λάδια, φίλτρο, ροδέλα και πας και τα αλλάζεις.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0978s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on