PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 rallye 1.3 επιλογη ελαστικου!!!!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
billy k (βασιλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 20 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Αύγ 2013, 10:22:17    Θέμα δημοσίευσης: 106 rallye 1.3 επιλογη ελαστικου!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λογω κοστους, λαστιχα μεχρι 300 ευρω τα 4, 185 55 14, ειμαι μεταξυ, matador mp 16 stella 2, kleber dynaxer hp 3, bf goodrich g grip, τι γνωμη εχεται?? υπαρχει κατι αλλο σε αυτα τα χρηματα??? Rolling eyes Question Idea
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Αύγ 2013, 15:56:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kumho ?????? πως σου φαίνεται στο αυτί?????

σ αυτή την διάσταση τα έχει ο πατέρας μου στο αμάξι του (vw polo)
μου άρεσε τόσο πολύ που θα το βάλω και εγώ...
πριν κανά χρόνο τα έβαλε περίπου στα 300-330€,,,, δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω πόσο.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sNicaKoS (Σοφοκλής)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 106 1.6 (8v) rallye 1998

Ένταξη: 05 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Καβάλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Αύγ 2013, 19:18:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ φίλε μου έχω τα toyio cf1 τα έχω καμιά 9μήνες+ ωραίο λάστιχο τίμιο και στο βρεγμένο και με πολύ καλή πρόσφυση γαντζώνει κάτω κ έφυγες!...από φθορά δεν ξέρω τι παίζει γτ εγώ από ότι τα βλέπω έχουν φτάσει κάπου στα μισά..τα χρησιμοποιώ σε μαμά 1.6 8v


106
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
billy k (βασιλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 20 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Αύγ 2013, 08:08:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με προλαβες ηθελα να υποβαλω ερωτημα για το συγεκριμενο λαστιχο!! εχω διαβασει απο κριτικεσ πολυ καλα λογια για το λαστιχο , κανενασ ομως δεν αναφερει τιποτα για το πσο θρυβοδες ειναι .. ειναι ???αποροφα κραδασμους η ειναι κουτσουρο? Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
billy k (βασιλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 20 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Αύγ 2013, 08:52:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ερωτηση γενικη προσ ολους... αγορασα το αυτοκινητο πριν 8 μηνες, τα λαστιχα που φοραει ειναι του 10 ο προηγουμενοσ ιδιοκτητης ,εκανε περιπου 8 000 χλμ στα λαστιχα , εχουν πλυ πελμα επανω τουσ ακομα , εμενα δεν με εχουν τρομαξει στον δρομο, κρατανε μια χαρα, ομωσ στην αφη και στο ματι τρομαζεις...... αμα βαλεισ το νυχι σου στο πελμα εχει την ιδια αισθηση, με το να βαλεις το νυχι σου στο τσιμεντο.....ολα τα τακουνια και οχι μονο εχουν απειρες ρωγμες σε διαφορα μεγεθη!!!! το λαστιχο μιαζει καταξερο σαν παξιμαδι και ωμος παρολα αυτα στον δρομο κραταει πλυ καλα. το λαστιχο ειναι kleber dynaxer, τα κραταω, η τα αλλαζω , ? εν ωψει χειμωνα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Αύγ 2013, 09:48:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ξερό λάστιχο μπορεί να παλεύεται στο στεγνό, όμως στο βρεγμένο δεν χαρίζει.

Από το να χάσεις το αυτοκίνητο (χτύπα ξύλο), καλύτερα να βάλεις 4 φτηνά καινούργια λάστιχα. Wink


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Αύγ 2013, 18:01:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενδιαφέρομαι να ακούσω και εγώ γνώμες για λάστιχα σε αυτή τη διάσταση εφόσον από Σεπτέμβρη θα πάω για αλλαγή. για τα michelin energy τι γνώμη έχετε ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chillath (bill)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 11 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Σεπ 2014, 13:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SpyrosA έγραψε:
ενδιαφέρομαι να ακούσω και εγώ γνώμες για λάστιχα σε αυτή τη διάσταση εφόσον από Σεπτέμβρη θα πάω για αλλαγή. για τα michelin energy τι γνώμη έχετε ?


Μόλις πήρα μεταχειρισμένες ζάντες σιδερένιες λευκές 14'' για ένα 106 1.4 και έψαξα και εγώ για το συγκεκριμένο λάστιχο. Όπου και να ρώτησα σε 185/55 πάει 350 ευρώ. Στην ίδια τιμή και τα Goodyear, Dunlop Continental. Έχει και φθηνότερες προτάσεις Kleber με 290 Balum με 260 κτλ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Σεπ 2014, 20:57:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αυτα τα χρηματα(350ε),δεν υπαρχει λογος να επιλεξεις αυτα,εφ'οσον υπαρχει το yokohama s drive!
Οτι καλυτερο εχω δοκιμασει ποτε!


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostis (Κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC (2008)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 41

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Σεπ 2014, 13:02:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν παλιός με 106 rally καλύτερο από το yokohama δεν βρήκα. .θα συμφωνήσω με Γιώργο. ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostis (Κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC (2008)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 41

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Σεπ 2014, 13:02:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumbs Up

Έχει επεξεργασθεί από τον/την kostis στις Πεμ 04 Σεπ 2014, 19:34:59, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Σεπ 2014, 16:11:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ τελικά έβαλα τα dunlop fastresponse και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τα πήρα 340, για τα yokohama s drive μου ζήταγαν 390 και τα θεώρησα υπερβολή μιας και είμαι 1.4.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2014, 00:13:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για 13αρι ραλακι απο το 175/60/14 που δεν βγαινει πια παμε μονο σε185/55/14 ή εχουμε καποια αλλη επιλογή???? Απο οτι γνωριζω το 65αρι προφιλ δεν χωραει στοούς θολους του 106 ετσι δεν ειναι????Μπορω να βαλω 185/60/14????


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2014, 14:35:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Anyone παίχτες???


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2014, 15:38:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλύτερα όχι


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2014, 15:48:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nik_psa έγραψε:
Καλύτερα όχι


Καλησπερα,καλυτερα οχι ποιο απο τα 2???

Το 185/55/14 ή το 185/60/14???

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου,το 55αρι το φοραγα στις MISTRAL το 1995-98 στο πρωτο μου 13αρι και το 60αρι το φοραγε το μαυρο το 13αρι του Ν.Λυρου οταν το αγορασε και δεν ανεφερε καποιο προβλημα,μηπως μου διαφευγει κατι γιατι εγω δεν ειχα αντιμετωπισει καποιο προβλημα με το 55αρι.

Βασικα το 175/60/14 θελω να βαλω το εργοστασιακο αλλα δεν βγαινει πια αυτη η διασταση απο οτι βλπεω.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2014, 15:56:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_power_lunatic έγραψε:
Anyone παίχτες???

με 60αρι θα μακρυνει και θα χασει απο αισθηση το τιμονι .
καλυτερα 55


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Νοέ 2014, 16:37:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα παρω τον λογο σου Λευτερη,δεν θελω να χασω σε αισθηση καθολου.Οποτε 55αρι λοιπον οπως ειχα το πρωτο μου.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,113s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on