PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μπερδέματα σε 207 Gt
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2013, 18:19:25    Θέμα δημοσίευσης: Μπερδέματα σε 207 Gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα σε ολους! Παιδια εχω το εξης θεμα με το αυτοκινητο...ενω το εχω αφησει να ζεστανει οταν το βαζω μπροστα για να πεσουν οι στροφες και αφου εχει κυκλοφορησει και κανα 5λεπτο στο δρομο στα πρωτα 2-3 πατηματα το αμαξι κανει σαν κενα οταν ανοιγει...σαν να μπερδευει...συνοδευομενο απο εναν περιεργο θορυβο σε αυτα τα μπερδεματα του τυπου (broum boum boum) μετα απο τα 1-2 αυτα πατηματα αφου ζεσταθει δεν κανει το παραμικρο...εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι για να μην πληρωνω για ελεγχους στην λιον? το αμαξι φοραει φιλτρο προγραμμα εξατμιση cooler και εχει 47.000 χλμ. Την βοηθεια σας παρακαλω! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2013, 18:30:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψαξε λιγο στο φορουμ και θα βρεις τις απαντησεις σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2013, 18:33:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω τι μπορει να ειναι για να ψαξω σε καποια συγκεκριμενη θεματικη ενοτητα Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nick sapanidis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 rc

Ένταξη: 20 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2013, 18:40:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα πυρακια..Μηπως σηκωνει πολλη πιεση?σε τη πιεση δουλευει over?


tuned by DynoExelixis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2013, 18:53:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν πρεπει να ειναι πυρακια αδερφε μου...το κανει τωρα τελευταια μονο οταν δεν ειναι ζεστο...οταν ζεσταθει δεν εμφανιζει το παραμικρο...
δουλευει 1,3 / 0,80 bar. Δηλαδη σκεψου οτι δεν ειναι στο 1,4 που ειναι συνηθως με αυτα τα περιφεριακα τα 207 γιατι δεν ηθελα να το ζωρισω τερμα...εμφανισε απ'οτι μου ειπαν Missfire στο διαγνωστικο...αλλος μου λεει οτι ειναι καποιος απο τους 4 πολλαπλασιαστες που σε καποιον απο τους κυλινδρους δεν κανει καλη αναφλεξη μεχρι να ζεσταθει...αλλος οτι θελει αλλαγη ο τεντωτηρας της καδενας...του εχει παρουσιαστει κανενος κατι παρομοιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2013, 21:09:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ αρχην φιλε υπαρχει ολοκληρη θεματικη ενοτητα με τα προβληματα που παρουσιαζουν τα αυτοκινητα μας..Στην ενοτητα του κινητηρα δεν εχει καμμια δουλεια το ποστ σου.
Πριν κανετε ενα ποστ ψαχτειτε λιγο,μην σας πιανει πρεμουρα με το που παρουσιαστει καποιο προβλημα και δεν βλεπετε μπροστα σας απο την θολουρα.

Τελος για να παμε και στο δια ταυτα,μπορεις να δεις στο διαγνωστικο τι προβλημα αποθηκευσε ο εγκεφαλος σου.Εμεις δεν ειμαστε μαγοι πισω απο το πληκτρολογιο να σου κανουμε διαγνωση.Ειναι σα να παιρνεις το γιατρο σου τηλ και να του λες εχω ζαλαδες πυρετο και πονοκεφαλο και να του ζητας να σου πει τι φταιει.Τα συμπτωματα παραπεμπουν καπου αλλα μπορει να ειναι αρκετες οι αιτιες,οποτε καλωδιωσε το και αν δεις τι βγαζει και μας το πεις,τοτε θα σου πουμε με μεγαλη σιγουρια για ποιο λογο το κανει αυτο και τι φταιει και μαλιστα πολλες φορες τα λεμε καλυτερα και απο συνεργεια Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 00:59:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν το αποθηκευσε ο εγκεφαλος...αυτο ειναι το προβλημα! δεν το κατεγραψε ως βλαβη η οτιδηποτε...απλα εμφανισε misfire σαν αστοχια...τωρα κατι περισσοτερο δεν εδειξε Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 01:19:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε...ειναι απλο...ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟ το μοτερ...!

Περιμενεις πρωτα να παρει θερμοκρασια λαδιου και μετα πατας...!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 02:30:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσενα δλδ φιλε μου οταν ειναι κρυο το μοτερ σου και πατησεις κανει κοψηματα σαν να μπερδευει? για να καταλαβω...Crying or Very sad Επισης δεν ειναι κρυο το μοτερ...οπως εγραψα παραπανω το αφηνω παντα 2-3 λεπτα να πεσουν οι στροφες στις 800 πριν το κουνησω και επισης το κυκλοφορω τελειως normal τουλαχιστον για 5-10 λεπτα πρωτου πατησω...τα μπερδεματα εξαφανιζονται δια μαγειας μετα απο 1-2 πατηματα...μετα δειχνει να δουλευει ρολοϊ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 22:44:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε...στο δικο μου δεν το εχω δοκιμασει...(αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα το κανει)...γιατι πολυ απλα δεν περιμενω 5 λεπτα για να πατήσω...αλλα περιμενω να φτασει το λαδι σε θερμοκρασια λειτουργίας δλδ..80+ βαθμους..!!

Το ιδιο με το δικο σου...το εχω δει σε 207 φιλου....ο οποιος στα 5 λεπτα απο κρυα εκκίνηση..εδινε τερμα...και ενιωθες το αυτοκινητο σαν να κουτσαίνει..!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2013, 08:53:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε 207Gt και σε εμένα το κάνει αυτό,πρέπει να ζεσταθεί καλά πρώτα,μετά απο 2-3 πατήματα που σταματάει να στο κάνει είναι γιατι τοτε εχει ζεσταθεί,με 100αρα δεν μου το κάνει η πάρα πολύ σπάνια με 95αρα γίνεται πάρτι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2013, 23:23:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξαφνικα σημερα εκτοσ απο τα μπερδεματα ενω το αμαξι ηταν ζεστο (και θερμοκρασια αυτοκινητου και λαδιου) ακουσα στο αμαξι μετα απο περιπου ενα χρονο που δεν ειχε ξαναεμφανιστει "πυρακια" τρελαθηκα τελειως οταν τα ακουσα...δεν βγαζω ακρη ειλικρινα Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2013, 00:14:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitri, ta eipame kai sto tilefwno.

Exeis ton palio (ton prwto) tentwthra kadenas pou shmainei oti exei la8os tanysh kai oloklhro to moter sou leitourgei alla antallwn.
Osoi ekanan tetoia parapona kapote tous ta allazan ola se eggyhsh. Osoi den prolaban, emeinan me th banana sto xeri kai anagkastika prepei na ton alla3oun...

(sorry gia ta greeklish boyz, plhktrologio den ekei ellinikos edw)


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2013, 00:51:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδη ο τεντωτηρας καδενας δημηουργει αυτα τα μπερδεματα και τα πυρακια στελιο? Επισης να παω στην ΛΑΙΟΝ η σε εναν μηχανικο της γειτονιας που ξερω? εννοω ειναι κατι δυσκολο η αλλαγη τεντωτηρα που θα πρεπει να παω οπωσδηποτε σε εξουσιοδοτημενο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2013, 12:55:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα αλλαξεις μονο εντατηρα αλά θα κάνεις κ χρονισμό μαζί κ θέλει μάστορα που να το έχει κάνει πολλές φορές..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2013, 15:45:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

N207r έγραψε:
Δεν θα αλλαξεις μονο εντατηρα αλά θα κάνεις κ χρονισμό μαζί κ θέλει μάστορα που να το έχει κάνει πολλές φορές..


Το θεμα ειναι οτι στην πεζο μου λενε οτι ΔΕΝ θελει χρονισμο το αμαξι...θα μασ το εδειχνε μου λενε! τωρα το λενε γιατι δεν εχουν τα συγκεκριμενα εργαλεια που θελει? δεν ξερω τι να πω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2013, 16:07:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

207Gt έγραψε:
N207r έγραψε:
Δεν θα αλλαξεις μονο εντατηρα αλά θα κάνεις κ χρονισμό μαζί κ θέλει μάστορα που να το έχει κάνει πολλές φορές..


Το θεμα ειναι οτι στην πεζο μου λενε οτι ΔΕΝ θελει χρονισμο το αμαξι...θα μασ το εδειχνε μου λενε! τωρα το λενε γιατι δεν εχουν τα συγκεκριμενα εργαλεια που θελει? δεν ξερω τι να πω...


Εισαι ακομα στην εγγυηση? Για χρονισμο δεν βγαζει σφαλμα.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιούλ 2013, 20:16:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

207Gt έγραψε:
N207r έγραψε:
Δεν θα αλλαξεις μονο εντατηρα αλά θα κάνεις κ χρονισμό μαζί κ θέλει μάστορα που να το έχει κάνει πολλές φορές..


Το θεμα ειναι οτι στην πεζο μου λενε οτι ΔΕΝ θελει χρονισμο το αμαξι...θα μασ το εδειχνε μου λενε! τωρα το λενε γιατι δεν εχουν τα συγκεκριμενα εργαλεια που θελει? δεν ξερω τι να πω...


Σε ολους ετσι ελεγαν.. Laughing
Αλλαξε τεντωτηρα και κανε και εναν ελεγχο χρονισμου και θα στρωσει Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 19:36:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το προβλημα συνεχιζεται ακομα...ενω ειναι ζεστο το αμαξι στα πρωτα 2-3 πατηματα κανει ακομα missfire σαν να μπερδευει...σαν προωρος κοφτης ενα πραγμα. μετα τα 2-3 πατηματα δεν κανει κιχ...κοιταξα με OBD τα fuel trims και παιζανε στο 10,16 Long trims και 7,81 short trims. Ειμαι μαλλον για χρονισμα...αλλα μπορει να προερχετε αυτο απο εκει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Οκτ 2013, 08:41:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην πατας οταν ειναι κρυο, για αυτο σου κανει αυτα τα μπερδεματα. 10+ LTFT, εφυγες για χρονισμα. Βαζε 100αρα μονο απο λιγα βενζιναδικα, μην βαζεις απο οπου ναναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3834s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on