PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

σωληνωσεις cuprocooler

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
v.p turbo (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pug 207 rallye

Ένταξη: 11 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Ιούλ 2013, 23:23:32    Θέμα δημοσίευσης: σωληνωσεις cuprocooler Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια εχω 2 αποριες.1ον τις προτιματε σε inox η οχι για ποιο οικονομικες?2ον.ποσο κοστιζουν για κατασκευη αυτες οι 2 σωληνωσεις?γνωμες κ εμπειριες..
σορρυ αν ειναι ακυρο το ποστ. Rolling eyes


Άντε γειά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
v.p turbo (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pug 207 rallye

Ένταξη: 11 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Ιούλ 2013, 20:20:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης ποιες ειναι οι διαστασεις τους?


Άντε γειά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
v.p turbo (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pug 207 rallye

Ένταξη: 11 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Ιούλ 2013, 18:43:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γνωμη κανεις? Shocked


Άντε γειά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
v.p turbo (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pug 207 rallye

Ένταξη: 11 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Ιούλ 2013, 19:19:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξαφνικα δεν φοραει κανεις αυτο το κουλερ.. Laughing


Άντε γειά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Ιούλ 2013, 21:17:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βγαζεις προφυλακτήρα,πας σε εναν εξατμησα κ στις φτιάχνει Φ50.δε δίνεις πανω από 100 ευρώ,μη σου πιάσουν Τον κωλο...


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
v.p turbo (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pug 207 rallye

Ένταξη: 11 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Ιούλ 2013, 21:22:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω φιλε αλλα δεν πολυκαταλαβα γιατι δεν εχω ασχοληθει με σωληνωσεις κλπ κ δεν τα καταλαβαινω πολυ.


Άντε γειά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Ιούλ 2013, 22:06:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίρνεις το ιντερκουλερ,κ πας σε εναν εξατμησα να στο βαλει Πανω.θελει 2 σωληνωσεις,κάτω από τα μαύρα Κολαρα που φαινονται πανω μπροστα.


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Ιούλ 2013, 02:46:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οσων αφορα το υλικο που ανεφερες παραπανω,οι inox satine,η οι inox mirror ειναι πολυ καλυτερες απο τις συμβατικες σωληνες λογω του οτι ειναι πολυ ανθεκτικοτερες σε θερμοκρασιες και πολυ σκληροτερες σε σπασιματα-ραγισματα.
Προσοχη ομως μη φατε παπα..οι ανοξειδωτες σωληνωσεις χωριζονται σε κατηγοριες αναλογα τη σκληροτητα-αντοχη σε θερμοκρασιες με αμμεσο αντικτυπο την τιμη τους.
Οι inox 441 ειναι οι φτηνοτερες ανοξειδωτες,μετα πανε οι 304 που εχουν πολυ καλυτερη θερμικη αντοχη,οι 321 που ειναι ακομη καλυτερη κλπ..
Αυτο σημαινει οτι για σωληνωσεις ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ δεν χρειαζεται να βαλετε 304 για να σας βγει οικονομικοτερα.Οχι πως αν το κανετε θα εχει προβλημα,αλλα δεν ειναι απαραιτητο.
Στον αντιποδα τωρα που ειναι η εξαγωγη,το λιγοτερο που πρεπει να επιλεξετε ειναι οι 304 και μαλιστα αν ειναι πολυ κοντα στην κεφαλη(οπως χταποδια κλπ) το 316 η το 321 επιβαλεται.Αλλιως θα εχετε θεματα.. Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Ιούλ 2013, 10:39:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω εγω βάλει 60αρες σωλήνες οπως και 60αρα ειναι και αυτη απο το τούρμπο προς το κουλερ και 54 αυτη που παει στη πεταλούδα.αν έχεις rc θα έλεγα να βάλεις τέτοια διάσταση αν έχεις gt/rallye 54.η είσοδος/έξοδος του κουπροκουλερ ειναι 54(νομίζω εσωτερική).τωρα για το υλικό στα είπαν πιο πανω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
21 quadra (Παναγιώτης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (8V)

Ένταξη: 13 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Mεταμόρφωση

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Ιούλ 2013, 07:11:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Οσων αφορα το υλικο που ανεφερες παραπανω,οι inox satine,η οι inox mirror ειναι πολυ καλυτερες απο τις συμβατικες σωληνες λογω του οτι ειναι πολυ ανθεκτικοτερες σε θερμοκρασιες και πολυ σκληροτερες σε σπασιματα-ραγισματα.
Προσοχη ομως μη φατε παπα..οι ανοξειδωτες σωληνωσεις χωριζονται σε κατηγοριες αναλογα τη σκληροτητα-αντοχη σε θερμοκρασιες με αμμεσο αντικτυπο την τιμη τους.
Οι inox 441 ειναι οι φτηνοτερες ανοξειδωτες,μετα πανε οι 304 που εχουν πολυ καλυτερη θερμικη αντοχη,οι 321 που ειναι ακομη καλυτερη κλπ..
Αυτο σημαινει οτι για σωληνωσεις ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ δεν χρειαζεται να βαλετε 304 για να σας βγει οικονομικοτερα.Οχι πως αν το κανετε θα εχει προβλημα,αλλα δεν ειναι απαραιτητο.
Στον αντιποδα τωρα που ειναι η εξαγωγη,το λιγοτερο που πρεπει να επιλεξετε ειναι οι 304 και μαλιστα αν ειναι πολυ κοντα στην κεφαλη(οπως χταποδια κλπ) το 316 η το 321 επιβαλεται.Αλλιως θα εχετε θεματα.. Wink


Μπορείς να μου πείς που θα βρώ σωλήνες 321 ? Μήπως μπερδεύεις το 316 με το 321 ? για πές !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
v.p turbo (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pug 207 rallye

Ένταξη: 11 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Ιούλ 2013, 18:52:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γενικως το ψαχνω αρκετα γι αυτο θελω κ γνωμες για να κανω το ''καλυτερο''..ευχαριστω ολους σας..!


Άντε γειά!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2015, 21:12:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagos έγραψε:
Βγαζεις προφυλακτήρα,πας σε εναν εξατμησα κ στις φτιάχνει Φ50.δε δίνεις πανω από 100 ευρώ,μη σου πιάσουν Τον κωλο...


Τους αποστάτες που θα τους βρεις; Ρωτάω γιατί cooler έχω και σκεφτόμουνα το κιτ της supercharged αλλά κάνει 190€ και με έχεις ψήσει με αυτήν σου την ιδέα! Very happy

Επίσης, 50αρα ή 60αρα σωλήνα??


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2015, 22:20:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αποστάτες ς φτιαχνει ο εξατμισας με σωλήνες κομμένους όσο πρέπει ροδέλες Κ μακρύτερες βίδες. Εάν έχεις μαμά τούρμπο Κ δεν έχεις βλέψεις για μεγαλύτερο μέχρι 54 αν όχι 60.. 50 για εμένα είναι μικρές μιας Κ 50 φοράνε στα 1.0 ecoboost το μαμά cuprocooler είναι αρκετά μεγάλο για 50.. Εγώ φόραγα με μαμά τούρμπο χωρίς πρόγραμμα 60ρες Κ είχα χάσει χαμηλά ελάχιστα..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,208s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on