PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Προβολάκια Ομίχλης, αλλαγή;;
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάϊ 2013, 12:09:33    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Προβολάκια Ομίχλης, αλλαγή;; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει πως μπορώ να αλλάξω το προβολάκι της ομίχλης γιατί μου έχει ραγίσει το τζαμάκι;
Μιλάω πάντα για τον παρακάτω προφυλακτήρα:



(και επίσης πόσο είναι το κόστος στην Peugeot να δω αν συμφέρει να τον αγοράσω από e-bay)

Danke Schön Very happy



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάϊ 2013, 15:51:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι απίστευτα απλό...

Τραβάς το πλαστικό από την πλευρά που είναι μέσα στο χαμόγελο... Μην το φοβηθείς, θέλει λίγη δύναμη. Μόλις το βγάλεις χρειάζεσαι απλά ένα τορξάκι για να ξεβιδώσεις το προβολάκι... Αυτό είναι όλο... Δουλειά 10 λεπτών.


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 15:06:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους, μετά την τελευταία επίσκεψη μου στο χωριό από το όποιο κατάγομαι (ορεινό) βρίσκομαι σχεδόν πάντα στη δύσκολη θέση του να φύγω μέρα γιατί βράδυ με ομίχλη είναι μεγάλη ταλαιπωρία, μιλάμε για 10km σχεδόν συνεχόμενης ομίχλης, θέλω να ρωτήσω το εξής, γίνεται να βελτιώσω τον φωτισμό από τα προβολάκια? να μου φέγγουν λίγα μετρά παραπάνω τη γραμμή. σκέφτηκα αρχικά για ξένον αλλά μου είπαν ότι θα είναι χειρότερα, για led οι απόψεις διίστανται, ακούω γνώμες.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 15:17:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειχα ρωτησει κ εγω λιγο πιο παλια. Λεντακια θα ειναι τελειως αχρηστα μαριε
Ισα ισα θα φαινεται οτι ειναι αναμμενα απ εξω.. Πριν κανα μηνα ημουν ιταλια στο δρομο για μιλανο και απο την ομιχλη δεν εβλεπες στα 5 μετρα.. Ημουν μεσα σ ενα ττ ρς ενος φιλου που ειχε ξενον προβολια.. Απλα σκοτωναν. Απιστευτη διαφορα.. Αφου εβλεπα και κατι τριμπου/λα αυτοκινητα ειχαν
Ξενον προβολακια και κανονικα πορειας μονο κ μονο για την ομιχλη.
Παντως να ξερεις οτι για μεσα στην πολυ αν τ αναβεις θα εισαι κραχτης.. Και θα στραβωνεις κ κοσμο. Εγω ενθουσιαστηκα.. Αφου ετοιμαζομαι να παραγγειλω να βαλω κ εγω γιατι εχω και το f/l κιολας κ εχει κατι κωλοοικολογικες λαμπες και ειναι σαν τα παλια τα κουδουνια στα σπιτια..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 15:31:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους, μετά την τελευταία επίσκεψη μου στο χωριό από το όποιο κατάγομαι (ορεινό) βρίσκομαι σχεδόν πάντα στη δύσκολη θέση του να φύγω μέρα γιατί βράδυ με ομίχλη είναι μεγάλη ταλαιπωρία, μιλάμε για 10km σχεδόν συνεχόμενης ομίχλης, θέλω να ρωτήσω το εξής, γίνεται να βελτιώσω τον φωτισμό από τα προβολάκια? να μου φέγγουν λίγα μετρά παραπάνω τη γραμμή. σκέφτηκα αρχικά για ξένον αλλά μου είπαν ότι θα είναι χειρότερα, για led οι απόψεις διίστανται, ακούω γνώμες.


αν τα θες για τον συγκεκριμένο λόγο γιατί δεν βάζεις κίτρινες λάμπες στα ομίχλης που κάνουν δουλειά;



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 15:35:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμενα το θεμα εμφανισης δεν με ενδιαφερει καθολου, αλλωστε δεν τα χρησιμοποιω ποτε εκτος απο συνθηκες ομιχλης, αρα κιτρινα ή ασπρα δεν με αφορα θελω μονο να βελτιωθει η ορατοτητα. Γινεται να βαλω πιο δυνατες κιτρινες δηλαδη?


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TeraBite (Γρηγόρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 VTi (2008~2015)

Ένταξη: 10 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 106

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 16:06:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Εμενα το θεμα εμφανισης δεν με ενδιαφερει καθολου, αλλωστε δεν τα χρησιμοποιω ποτε εκτος απο συνθηκες ομιχλης, αρα κιτρινα ή ασπρα δεν με αφορα θελω μονο να βελτιωθει η ορατοτητα. Γινεται να βαλω πιο δυνατες κιτρινες δηλαδη?


Osram Fog Breaker αν δεν σε πειράζει να παραγγείλεις απο ebay, κίτρινες όπως είπε ο φίλος παραπάνω και θα κάνουν πολύ καλή δουλειά! Τested Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 17:04:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τωρα τις ειδα και θα τις παραγγειλω, οχι δεν με πειραζει το κιτρινοξεκαθαρισα πως δεν τις αναβω σε καθημερινη οδηγηση παρα μονο σε συνθηκες ομιχλης και απ οτι βλεπω ειναι οτι καλυτερο υπαρχει


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 17:47:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κιτρινα xenon ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 17:51:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ειναι ξενον, απλες λαμπες ειναι ομως ειναι πολυ κιτρινες και δυνατες οτι πρεπει για ομιχλη.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Argiroslm (Τασος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207rc lemans

Ένταξη: 09 Ιούν 2012
Δημοσιεύσεις: 75

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 23:43:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαρχουν και κιτρινα xenon φοραω εγω στο δικο μου!!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
perikm (περικλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 08 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Απρ 2014, 23:52:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


καλησπέρα η διαφορα είναι αισθητή και δεν το περίμενα σε ομίχλη και σε βροχή αν και σκέτες λάμπες(H11) και όχι ξένων



το peugeot μου ειναι"μαμά"μα τ'οδηγώ με παθος και στρίβω με χειροφρενο,χωρίς να κάνω λάθος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 14:02:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 207 της φωτογραφίας τι λάμπες φοράει στα ομίχλης?


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
perikm (περικλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 08 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 18:50:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H11 3000K 55W



το peugeot μου ειναι"μαμά"μα τ'οδηγώ με παθος και στρίβω με χειροφρενο,χωρίς να κάνω λάθος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 21:28:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xenon?


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
perikm (περικλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 08 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2014, 21:53:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

oxi



το peugeot μου ειναι"μαμά"μα τ'οδηγώ με παθος και στρίβω με χειροφρενο,χωρίς να κάνω λάθος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάρ 2015, 20:03:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επαναφέρω το Θέμα μιας και ψάχνω ένα τρόπο για να βάλω τα ξενον στα προβολια χωρίς λυσω προφυλακτηρα. Αν έχει κανείς καμία ιδέα ευπρόσδεκτη. Μιλάμε για το facelift.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάρ 2015, 20:51:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kostaswannabe έγραψε:
Επαναφέρω το Θέμα μιας και ψάχνω ένα τρόπο για να βάλω τα ξενον στα προβολια χωρίς λυσω προφυλακτηρα. Αν έχει κανείς καμία ιδέα ευπρόσδεκτη. Μιλάμε για το facelift.


Αν δε θες απο εμπρος,δοκιμασε απο πισω Laughing
Βγαλε τροχο και λυσε το πλαστικο του θολου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάρ 2015, 23:12:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι λάμπες έχουμε στα f/l στα προβολακια;; Ειναι λίγο περίεργες στρογγυλές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάρ 2015, 02:44:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eννοείς αυτά τα καντηλάκια που είναι σαν λαμπάκι χριστουγεννιάτικου δέντρου....? Cool Cool


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1164s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on