PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

βαψιμο σασμαν... κανει?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 13:17:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οπως ειπε και ο συνονοματος πιο πανω εσυ ξεκινησες φιλτατε οχι εγω....τωρα το αν παραλογιζομαι εχεις στην διαθεση σου 2800 σκαρτα ποστ να το δεις και μονος σου Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 13:24:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2769 έχεις ψευτακο... Και μην απαντήσεις και μου πεις 2770......!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 13:35:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 13:35:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2771
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
gourtz (Gourtz Sound)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 (8v) turbo

Ένταξη: 15 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: ATHENS & PIRAEUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 14:12:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μην τρελενεστε παιδια........ εγω θα του ριξω ενα βαψηματακι ετσι μια αχνα ασημι αν δο κ δεν καθαριζει και βλεπουμε τωρα αμα φυγει πουθενα εφυγε απλα μην ειναι χαλια... εριξα και υγρο για ζαντες κ σπρει για καρμπιρατερ τπτ ομως... εχει λεκεδες λες κ εχει ποτησει στο μεταλο.. τεσπα κατι θα κανω...


206 και το intercooler na koitaei apilitika to thyma toy......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 17:57:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tουλάχιστον, αφού το πήρες απόφαση, βάφτο με χρώμα αυτοκινήτου το οποίο παίρνει σκληρυντή και αποκτά πιό ανθεκτική επιφάνεια.

Εναλλακτικά, δοκίμασε το σιλικονούχο ντουκόχρωμα της vitex. Με αυτό πέρασα τις δαγκάνες του Clio και εδώ κι ένα χρόνο δεν έχει κανένα πρόβλημα.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 19:20:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαφτο αφοβα,τι θα παθει δηλαδη?

[img]http://s714.photobucket.com/user/braintrauma/media/Photo-0025-1_zpsda004f90.jpg.html[/img]


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gourtz (Gourtz Sound)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 (8v) turbo

Ένταξη: 15 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: ATHENS & PIRAEUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 20:06:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για το χρωμα αυτοκινητου ναι ειναι καλυτερα αλλα δεν θελω να δωσω λεφτα τζαμπα τωρα... χρωμα για ζαντες θα ριξω ασημι που εχω.... και εχω υποστρωμα βερνικια κτλ αλλα ειναι σκετα για πιστολι κ δεν εχω κ κομπρεσερ εδω οποτε σπρει κ οτι γινει
εκτος κ αν καθαριζει εμ λιγο τρηψιμο οποτε το αφησω οπως εχει


206 και το intercooler na koitaei apilitika to thyma toy......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 22:06:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

'Andy'-lag έγραψε:
Και ο Γιώργος συμπεραίνει από κάποιον με 34 posts οτι δεν θα δώσει κανένας απάντηση στο παλικάρι και οτι υπάρχει πολύ ειρωνεία εδω μέσα...........?


Καταρχας, τα 34 ποστ δεν λενε τιποτα, με αρκετους εδω μεσα γνωριζομαστε ΧΡΟΝΙΑ in real life.

Στο θεμα, δεν ειρωνευτηκα κανεναν, πραγματικα μου φαινεται τρολλια να ρωταει καποιος Πως και με τι τροπο θα βαψει το σασμαν σε ενα 206.
Στοιχηματιζω οτι Ουτε στοιχειωδες DETAILING δεν εχει δεχθει ποτε.

Το υφος της απαντησης εξαρταται απο το υφος της ερωτησης.

φιλικα Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gourtz (Gourtz Sound)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 (8v) turbo

Ένταξη: 15 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: ATHENS & PIRAEUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 22:22:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε τον τροπο να το βαψω τον ξερω παρα πολυ καλα και με σπρει ετσι χυμα κ με πιστολι με 5/1 χρωμα βερνικια κτλ.... και γνωριζω καλα και το μοτερ μου κ το σασμαν μου. οπως ανεφερε και καποιο παλικαρι σε προιγουμενα μηνυματα οτι δεν υπαρχει λογο να το βαψω για να το βλεπει πχ ο μιχανικος. στην προκειμενη περιπτωση εγω ειμαι ο μηχανικος του αυτοκινητου μου κ οπως εχω φτιαξει ολο το μοτερ κτλ κατα την γνωμη προσεγμενα κτλ δεν θελω να βαλω πανω κατι το οποιο θα ειναι και εμφανισιακα χαλια. δεν λεω να βγαλω αυτο πυο εχω τωρα για να το βαψω απλα αφου το εχω εξω ετσι κ αλλιως κ θα το βαλω σε 2-3 βδομαδες να το ψιλομαζεψω. και η ερωτηση περισοτερο εγινε γτ ειχα μια συζητηση με ενα φιλο κ μου ειπε οτι δεν θα περνει αερα και ειπα να παρω καμια γνωμη παραπανω + οτι ο πιο σωστος τροπος για να καθαρισει ειναι μια αμμοβολη αλλα δεν θελω να μπω στην διαδικασια να το λυσω.


206 και το intercooler na koitaei apilitika to thyma toy......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 22:28:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gourtz έγραψε:
φιλε τον τροπο να το βαψω τον ξερω παρα πολυ καλα και με σπρει ετσι χυμα κ με πιστολι με 5/1 χρωμα βερνικια κτλ.... και γνωριζω καλα και το μοτερ μου κ το σασμαν μου. οπως ανεφερε και καποιο παλικαρι σε προιγουμενα μηνυματα οτι δεν υπαρχει λογο να το βαψω για να το βλεπει πχ ο μιχανικος. στην προκειμενη περιπτωση εγω ειμαι ο μηχανικος του αυτοκινητου μου κ οπως εχω φτιαξει ολο το μοτερ κτλ κατα την γνωμη προσεγμενα κτλ δεν θελω να βαλω πανω κατι το οποιο θα ειναι και εμφανισιακα χαλια. δεν λεω να βγαλω αυτο πυο εχω τωρα για να το βαψω απλα αφου το εχω εξω ετσι κ αλλιως κ θα το βαλω σε 2-3 βδομαδες να το ψιλομαζεψω. και η ερωτηση περισοτερο εγινε γτ ειχα μια συζητηση με ενα φιλο κ μου ειπε οτι δεν θα περνει αερα και ειπα να παρω καμια γνωμη παραπανω + οτι ο πιο σωστος τροπος για να καθαρισει ειναι μια αμμοβολη αλλα δεν θελω να μπω στην διαδικασια να το λυσω.


μην μπεις στην διαδικασια να το βαψεις ειδικα οπως ειναι... Θα γινει σαν εξωλεμβια (αν εχεις δει καταλαβαινεις )

Αν θες πραγματικα να ειναι πενα, περνα το μια αμμοβολη ψιλη και θα γινει καινουριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gourtz (Gourtz Sound)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 (8v) turbo

Ένταξη: 15 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: ATHENS & PIRAEUS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 22:36:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ξερω ετσι ειχα κανει κορμο μονο αμμοβολη τπτ αλλο. αλλα για να το κανω αμμοβολη θα πρεπει να το λυσω. γτ δεν εμπιστευομε να κλεισω τις τρυπες απο τα ημιαξονια κ των αναθυμιασεων μην μπει τπτ μεσα. το καλυτερο ειναι ανοιγμα να μεινει αδειο να γινει σωστο αν κ θα το περασω παλι με κανα σπρει για καρμπυρατερ γιατι κατι κανει κ με λιγο τρυψιμο θα γινει jet. αν και κορμο που εψω βαψει ενως φιλου μου δεν εχει παθει τπτ κοκκινο χρωμα απλο ουτε για θερμοκρασιες τπτ . ξερω θα δω αν δεν καθαρισει ..........και με το σπρει κ με τρυψιμο θα του ριξω καμια περλα να ερθει στα ισα του ...χεχε


206 και το intercooler na koitaei apilitika to thyma toy......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
giorgos80 (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 22 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 162

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Απρ 2013, 13:48:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ότι πείτε παιδιά, έχω άδικο σε όλα, εσείς έχετε δίκιο.

Ένα μόνο θέλω να πω:
Αν ήθελα να κάνω «ντόρο» γύρω από το όνομά μου θα είχα 160+ posts σε 4 τέσσερα χρόνια; (40 post το χρόνο)

Αλλά είπαμε: ότι πείτε παιδιά, έχω άδικο σε όλα, εσείς έχετε δίκιο.

Αλλά σας παρακαλώ να σταματήσει εδώ γιατί η «συζήτηση» αυτή δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Απρ 2013, 14:09:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giorgos80 έγραψε:
Αλλά σας παρακαλώ να σταματήσει εδώ γιατί η «συζήτηση» αυτή δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.

Εδώ και μιά βδομάδα...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1201s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on