PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

εισαγωγη-εξαγωγη για rallye 1.3 τι και πως

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
serafeim 1.3 8V (serafeim)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 95'

Ένταξη: 03 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 16:34:42    Θέμα δημοσίευσης: εισαγωγη-εξαγωγη για rallye 1.3 τι και πως Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα ειμαι νεος στο φορουμ οπως και γνκ στα 106..πριν κανα μηνα πηρα ενα ραλλι 1.3 και θελω κατα πρωτο βημα να αλλαξω καποια θεματα που ειχε ο προηγουμενος ιδιοκτητης (πχ τουλι με σωληνα σκετο για φιλτρο-εξατμιση μπουκα) ...θελω τις καλυτερες συμβουλες οποιος ξερει δλδ απο τι εισαγωγη φιλτρου να βαλω (εχω ακουσει και για μαμα κομμενο φιλτροκουτι) και απο εκατμιση τι σωληνα (διασταση) τελικο (φανταζομαι group n) αν χρειαζεται καποιο ρυθμισμα ο εγκεφαλος μου (παρολο που δεν εχω καποιο θεμα η δυσλειτουργια) ευχαριστω!!


:D:D:D:D:D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 19:28:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θέμα είναι και τι ακριβώς ζητάς τι δεν σου αρέσει κλπ...
Για την εισαγωγή μαμά φιλτροκούτι είναι ότι καλύτερο στο 13άρι και σαν βελτίωση ελεύθερο φίλτρο και άνοιγμα από μπροστά...


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
serafeim 1.3 8V (serafeim)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 95'

Ένταξη: 03 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 19:46:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που ζητάω είναι ένα καλο 13αρι να μπορώ αξιοπρεπώς να κάθομαι και σε κανά φανάρι με 14αρια πχ...ουσιαστικά πρώτο στάδιο θέλω να το φτάσω και στο μέλλον ελπίζω σε 16αρι..αλλα πρώτο βήμα είναι να κάνω πρώτο στάδιο αυτο το μοτέρ..και απλά θέλω να μάθω τι είναι καλύτερο για να φτάσω στο 100% των δυνατοτήτων του σαν πρωτοσταδιατο


:D:D:D:D:D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 20:39:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από εξάτμιση 48άρα και μεταλλικό καταλύτη και ίσως πρόγραμμα ps.
Δεν ξέρω με τι αυτοκίνητα θα παίζεις αλλά το 13άρι να ξέρεις ότι είναι αρκετά περίεργο ως προς την βελτίωση εναλλακτικά βάζεις 50άρα εξάτμιση και κάποια στιγμή κορμό 16άρι και με την ροπή που θα έχεις θα παίζεις με 16ν


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
serafeim 1.3 8V (serafeim)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 95'

Ένταξη: 03 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 21:53:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΣΥ τι προτείνεις σαν καλύτερη λύση;;για 400μ λέμε πάντα..και επίσης ο κορμός σε τι τιμή μπορώ να βρω;;και επίσης έχω ακούσει για αλλαγή της τροφοδοσίας βενζίνης του αυτοκινήτου..ισχύει;;και έπισης για τον εγκεφαλο θα πρέπει να βρω άγραφο εγκεφαλο;;και ο εγκέφαλος που έχω (magnet) δεν κάνει ;;σορρυ που κάνω πολλές ερωτήσεις αλλα σαν νέος έχω ακούσει φήμες και φήμες και δεν έχω άποψη να κρίνω..ευχαριστώ παντως


:D:D:D:D:D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 22:50:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχουν αλλάξει οι εποχές, το θέμα είναι τι ποσό έχεις σκοπό να διαθέσεις, για καριέρα πας πολύ μακριά οικονομικά. Το 13άρι για μένα είναι ιδιαίτερο και κλασικό αυτοκίνητο και θα το προτιμούσα με το μοτέρ του ή το πολύ πολύ με 1.6 8ν για βουνό και πίστα, τώρα μπορείς να το κάνεις 16ν 1,8 τούρμπο τετραπετάλουδο νιτράτο ή και συνδιασμός των παραπάνω, χρήματα να έχεις...


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
serafeim 1.3 8V (serafeim)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 95'

Ένταξη: 03 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:55:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτα απο λεφτά μεσαία..δλδ μπορώ να δώσω λεφτά για να το κάνω πρώτο σταδιατο (προς το παρόν) και στο μέλλον να γίνει ένα 16αρι...εγω σαν πρώτο βήμα ξεκιναω με βασικά..δλδ ΦΠΕ και πάνω σε αυτο θέλω τις καλύτερες γνώμες (προς το παρόν)


:D:D:D:D:D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,092s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on