PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 308 νερα βροχής

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mavridistassos (Τασος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Φεβ 2013, 11:51:44    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 308 νερα βροχής Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σας.
Σε peugeot 308 5d μετα απο κάθε καλή βροχούλα έχω πρόβλημα με νερά στις πίσω πόρτες.
Τι μπορεί να συμβαίνει???
Προσπάθησα να κάνω ότι και στο παρακάτω video αλλα πάλι τα ίδια.
επίσης η ζωνη του οδηγού είναι μέσα στην υγρασία μετά απο κάθε βροχή...
Ελεος 2013 έχουμε και τα αυτοκίνητα μπάζουν νερά???
Ανοίγοντας τις πίσω πόρτες και τραβώντας κάτι μαύρα λαστιχα κοντά στην κολώνα τα βγάζει τα νερά αλλα δεν γίνεται κάθε φορα που βρέχει να το κάνω αυτό.

Καμία ιδέα?


https://www.youtube.com/watch?v=8ZgfDhkDEfc
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Φεβ 2013, 18:24:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγγύηση εχεις?

εγω νομιζω να το πας εκει που το πηρες και να τους πεις το προβλημα

εναλλακτικα σε καποιον αλλο φανοποιό (λαμαρινα)



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Φεβ 2013, 22:05:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως έχουν βουλώσει οι υδρορροές στις πόρτες;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Φεβ 2013, 22:11:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου θυμιζει τα leon πρωτης γενιας που ανοιγαν τρυπες στις πορτες γιατι κρατουσαν νερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mavridistassos (Τασος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2013, 20:26:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στις πορτες δεν ξερω πως καθαριζουν....μπροστα στη μηχανη τις εχω καθαρισει αν και δεν ειχαν τιποτα για τις πισω πορτες έχει καποια μαυρα πλαστικα πάνω στη πορτα στο κατω μέρος προς την κολωνα τα οποια αν τα τραβηξεις βγαζει νερο αλλα φοβαμαι μην προσπαθωντας να το βγαλω τελειως σπασει και μετα τρεχουμε....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PREDATOR_GR (Βασίλης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 GT

Ένταξη: 26 Δεκ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάϊ 2018, 05:16:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο καλημέρα. Μπας και βρήκες λύση στο πρόβλημα; Εγώ μόλις πριν μισή ώρα το... ανακάλυψα, όντας νέος ιδιοκτήτης 308 5D...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
marios308 (marios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 308 1.6 150ps

Ένταξη: 12 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2019, 20:53:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PREDATOR_GR έγραψε:
Τάσο καλημέρα. Μπας και βρήκες λύση στο πρόβλημα; Εγώ μόλις πριν μισή ώρα το... ανακάλυψα, όντας νέος ιδιοκτήτης 308 5D...

υπαρχει τεχικη οδηγια απο την peugeot και κοβουν το λαστιχο εκει που ειναι η τρυπες τησ πορτας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2019, 23:42:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ίδιο συμβαίνει και στο 3008. Αν με τα χρόνια μαζευτούν βρώμες μέσα στο κανάλι απορροής, χρειάζεται να τραβήξεις το λάστιχο για να ξεβουλώσει.

Διαφορετικά γίνεται ενυδρείο και ακούς τρεχούμενο νερό μέσα από την πόρτα όταν την ανοιγοκλείνεις, μετά από κατακλυσμούς.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PREDATOR_GR (Βασίλης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 GT

Ένταξη: 26 Δεκ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Νοέ 2019, 17:44:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επανέρχομαι με το θέμα των βροχινων νερών... Τελικά αν κάνουμε τρύπες στο λάστιχο.στο κάτω μέρος της πόρτας θα φεύγει το νερό και θα λυθεί το πρόβλημα; Γιατί 2 μέρες τώρα οι πίσω πόρτες γίνονται ενυδρείο...

Και κάτι ακόμη... Παρατήρησα ότι στο πίσω μέρος στο πατάκι του συνοδηγού είναι πολύ νωπό το πάτωμα... Σίγουρα είναι νερά... Μπας και έχετε καμιά ιδέα από το που εισρέουν και πως μπορώ να το φτιάξω;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0704s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on