PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Συστημα εξαγωγης Bosal
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2003, 22:03:00    Θέμα δημοσίευσης: Συστημα εξαγωγης Bosal Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Χθες πηγα κι εβαλα το πληρες συστημα εξαγωγης της Bosal(χταποδι-μεσαιο-τελικο).
Παω λοιπον πριν βαλω το κιτ να κανω δυναμομετρηση.Η εισαγωγη μου ηταν φτιαγμενη στην POWER ΟΥΣΤ(φιλτρο Green με σωληνα να βλεπει τη σιτα).Η δυναμομετρηση εγινε με ΕΚΟ 100 και κλειστο καπο.

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

http://briefcase.pathfinder.gr/download/k_w_s_t_a_s/17195/198531/0/11.gif

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ΜΑΛΙΣΤΑ κυριοι.
69.6 ψοφια αλογα

Δηλαδη εντελως μαμα ΠΟΣΑ ΗΤΑΝ?????
68???
Τρεις ερωτησεις προς τους πιο εμπειρους:
1)Ο chatasos πως εβγαλε 79.1 με σκουπα,μεσαιο και τελικο.
Ποσα αλογα του εδωσε η σκουπα πια;7;
2)Στο σαιτ της Supersprint πως εχει δυναμομετρηση του μαμα 206 1.4 8v
και δινει 76.8;
3)Ας υποθεσουμε οτι του εκανα πολυ σκ@@α στρωσιμο.Δικαιολογειται τετοιο νουμερο;

Μου ειπαν οτι ολα τα 1.4 8V με κινητηρα ιδιο με το δικο μου τοσα εχουν βγαλει.Ειχε και μια δυναμομετρηση ενος Saxo 1.4 8v VTS κρεμασμενη σε εναν τοιχο που εβγαλε 69.7.

Ρε παιδια πειτε μου οτι φταιει το δυναμομετρο γιατι θα τρελαθω.Ειναι δυνατον;

Παω μετα και βαζω το κιτ με ραγισμενη καρδια κι ερχομαι για δυναμομετρηση.Ειχε βρεξει και τα λαστιχα ηταν βρεγμενα(στην 1η δεν ηταν).
Περιμενω κανα μισαωρο να στεγνωσουν λιγο.Μετα την κανω.Βγαζει 85.6 αλλα οταν πατησε το κουμπι για να καταγραφη η ενδειξη γλυστρησε οποτε η μετρηση θεωρειται ως μη γενομενη.
Ξαναμανα δυναμομετρηση και δινει την παρακατω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/k_w_s_t_a_s/17195/198533/0/12.jpg

Τα λαστιχα ειχαν στεγνωσει στη 3η δυναμομετρηση λογω της 2ης.Και εδω η βενζινη ηταν ΕΚΟ 100 και το καπο κλειστο.
Νουμερο: 78.7.

Κοστος μετατροπης:350 ευρω.Οι δυναμομετρησεις γινονται αν θες εσυ και κοστιζουν 45 ευρω και οι δυο.Σε εμενα εγιναν δωρο λογω κοινου γνωστου.

Τα συμπερασματα δικα σας.

Τις επομενες μερες μαλλον θα γινει δυναμομετρηση στη VAMAG για να παρω κι αλλη μια αποψη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2003, 23:21:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κωστα εχε υποψη σου οτι τα 75 αλογα που λεει η Peugeot ειναι ονομαστικα, δηλαδη τα αυτοκινητα βγαινοντας απ'το εργοστασιο δεν εχουν ολα ακριβως 75 αλογα. Εχουν περιπου 75 (69 - 79). Ισως το δικο σου ειναι απο τα πιο "ατυχα" μοντελα, επεισης εχε υποψη σου πως απλα ενα φιλτρο (χωρις σκουπα) δεν δουλευει σωστα οταν το αυτοκινητο ειναι ακινητο γιατι τραβαει ζεστο αερα απ'το χωρο του κινητηρα αντι φρεσκο απ'εξω (ειδικα οταν εχεις και το καπο κλειστο). Παντως το οτι πηρες σχεδον 10 αλογα απο μια καλη εξαγωγη ειναι πολυ καλο Exclamation Exclamation Exclamation Θα σου προτεινα να βαλεις και μια καλη σκουπα σε σωστο σημειο και θα'σαι κυριος !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kaisaras96 (Κωστας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 05 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 282
Τόπος: ΜΠΡΑΧΑΜΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 01:29:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως σε αυτο το δυναμομετρο το Ιμπιζα του αδερφου μου εβγαλε 82 αλογα οσα ακριβως περιμεναμε κι απο το Drive

Οπως επεισης ενα απο τα πρωτα πρωτα τα καλα 100αρια εβγαλε 104,βεβαια στο Drive ειχε βγαλει ενα 107 αλλα αυτο ηταν τυχαιο και ολα καπου τοσα βγαζουν.
Τα νουμερα μετα ηταν 88 και 113 δηλαδη μια χαρα .
Απο το εργοστασιο επιτρεπεται αποκλιση απο 72 εως 77 αλογα στα πλαισια του 3% που οριζει η ΕΕ
Κοιτα αν εχεις βαλει χοανη της GREEN 99% χανεις απο αυτην.Αν εχεις βαλει φιλτρο στο κουτι δεν ξερω(κι εγω το ιδιο εχω κι ελεγα να βαλω σωληνα αλλα.....)
Δεν μας ειπες για την αισθηση του αμαξιου τα δυο παραπανω κερδισαν σε πολυ ικανοποιητικο βαθμο.
Αυτη η μηχανη εχει βγει σε 1.000.000 εκδοσεις μπορει η δικη σου γενια να βγαζε τοσα.




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 02:07:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φανταζεσε στην αρχη να σου ειχε δειξει 75 αλογα???
ΚΑι μετα 78???Τι θα ελεγες???
Τι μαλ***α εκανα που πεταξα τα λεφτα μου για 3 μουλαρια???
Το σκεφτηκες καθολου αυτο???Ενω τωρα εισαι οκ...
Δεν σκεφτηκες οτι ηταν στημενο??Γιατι να μην το στησουν για να ευχαρηστηθεις και εσυ και αυτοι....
Ενταξη για 3 αλογα καλα εκανες και εβαλες ολοκληρη εξατμιση... Laughing Laughing (πλακα κανω...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 09:43:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για μια στιγμη ρε παιδια.........................

Στα 106 πχ τα RALLYE των αναβασεων στην Α/6 με τα 160 αλογα και λενε οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις χταποδι..που εχουν και συμπιεση κάργα και εκκεντροφορους και και και.................Και εσεις πατε και πετατε τα λεφτα σας σε τετοιου ειδους βελτιωσεις που στο κατω κατω για τα λεφτα που δινεις ειναι πεταμενα Question Question Γιατι δεν ακουτε και κανεναν αλλον που την πατησε Question Θελετε γκαζια Question Ριχτε ενα μοτερ απο 16βαλβιδο 1600 ή τον 8βαλβιδο του 106 με τα 105 αλογα.Αλλη μια τρανταχτη περιπτωση ηταν αυτην..Μπραβο παιδες.................Καλες αιμοδοσιες Wink

Υ.Γ.Δεν θελω να με παρεξηγησετε με αυτο μου το ποστ...Δεν τα γραφω με κακια Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 09:53:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Για μια στιγμη ρε παιδια.........................

Στα 106 πχ τα RALLYE των αναβασεων στην Α/6 με τα 160 αλογα και λενε οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις χταποδι..που εχουν και συμπιεση κάργα και εκκεντροφορους και και και.................Και εσεις πατε και πετατε τα λεφτα σας σε τετοιου ειδους βελτιωσεις που στο κατω κατω για τα λεφτα που δινεις ειναι πεταμενα Question Question Γιατι δεν ακουτε και κανεναν αλλον που την πατησε Question Θελετε γκαζια Question Ριχτε ενα μοτερ απο 16βαλβιδο 1600 ή τον 8βαλβιδο του 106 με τα 105 αλογα.Αλλη μια τρανταχτη περιπτωση ηταν αυτην..Μπραβο παιδες.................Καλες αιμοδοσιες Wink

Υ.Γ.Δεν θελω να με παρεξηγησετε με αυτο μου το ποστ...Δεν τα γραφω με κακια Exclamation


Νικο,το παλικαρι απλα ηθελε λιγο να ζωντανεψει το αυτοκινητο του.
Εδωσε 350 ευρω και πηρε καποια αλογακια.
Απλα,ευκολα και τιμια.
Δεν ειναι σε ολους ευκολο να αλλαξουν ετσι απλα κινητηρα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 10:02:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Judger έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Για μια στιγμη ρε παιδια.........................

Στα 106 πχ τα RALLYE των αναβασεων στην Α/6 με τα 160 αλογα και λενε οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις χταποδι..που εχουν και συμπιεση κάργα και εκκεντροφορους και και και.................Και εσεις πατε και πετατε τα λεφτα σας σε τετοιου ειδους βελτιωσεις που στο κατω κατω για τα λεφτα που δινεις ειναι πεταμενα Question Question Γιατι δεν ακουτε και κανεναν αλλον που την πατησε Question Θελετε γκαζια Question Ριχτε ενα μοτερ απο 16βαλβιδο 1600 ή τον 8βαλβιδο του 106 με τα 105 αλογα.Αλλη μια τρανταχτη περιπτωση ηταν αυτην..Μπραβο παιδες.................Καλες αιμοδοσιες Wink

Υ.Γ.Δεν θελω να με παρεξηγησετε με αυτο μου το ποστ...Δεν τα γραφω με κακια Exclamation


Νικο,το παλικαρι απλα ηθελε λιγο να ζωντανεψει το αυτοκινητο του.
Εδωσε 350 ευρω και πηρε καποια αλογακια.
Απλα,ευκολα και τιμια.
Δεν ειναι σε ολους ευκολο να αλλαξουν ετσι απλα κινητηρα....


Nαι εε Question 350 ευρο για ποσα αλογα Question 2-3 στην ουσια Question Ασε μας ρε Πανο...Πες τα σε καναν αλλον αυτα...οχι σε μενα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 10:11:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Judger έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Για μια στιγμη ρε παιδια.........................

Στα 106 πχ τα RALLYE των αναβασεων στην Α/6 με τα 160 αλογα και λενε οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις χταποδι..που εχουν και συμπιεση κάργα και εκκεντροφορους και και και.................Και εσεις πατε και πετατε τα λεφτα σας σε τετοιου ειδους βελτιωσεις που στο κατω κατω για τα λεφτα που δινεις ειναι πεταμενα Question Question Γιατι δεν ακουτε και κανεναν αλλον που την πατησε Question Θελετε γκαζια Question Ριχτε ενα μοτερ απο 16βαλβιδο 1600 ή τον 8βαλβιδο του 106 με τα 105 αλογα.Αλλη μια τρανταχτη περιπτωση ηταν αυτην..Μπραβο παιδες.................Καλες αιμοδοσιες Wink

Υ.Γ.Δεν θελω να με παρεξηγησετε με αυτο μου το ποστ...Δεν τα γραφω με κακια Exclamation


Νικο,το παλικαρι απλα ηθελε λιγο να ζωντανεψει το αυτοκινητο του.
Εδωσε 350 ευρω και πηρε καποια αλογακια.
Απλα,ευκολα και τιμια.
Δεν ειναι σε ολους ευκολο να αλλαξουν ετσι απλα κινητηρα....


Nαι εε Question 350 ευρο για ποσα αλογα Question 2-3 στην ουσια Question Ασε μας ρε Πανο...Πες τα σε καναν αλλον αυτα...οχι σε μενα


Α μαλιστα...Καλα με συγχωρεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 10:21:38    Θέμα δημοσίευσης: Re: Παρηγορια στον αρρωστο... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas έγραψε:
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Χθες πηγα κι εβαλα το πληρες συστημα εξαγωγης της Bosal(χταποδι-μεσαιο-τελικο).
Παω λοιπον πριν βαλω το κιτ να κανω δυναμομετρηση.Η εισαγωγη μου ηταν φτιαγμενη στην POWER ΟΥΣΤ(φιλτρο Green με σωληνα να βλεπει τη σιτα).Η δυναμομετρηση εγινε με ΕΚΟ 100 και κλειστο καπο.

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

http://briefcase.pathfinder.gr/download/k_w_s_t_a_s/17195/198531/0/11.gif

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ΜΑΛΙΣΤΑ κυριοι.
69.6 ψοφια αλογα

Δηλαδη εντελως μαμα ΠΟΣΑ ΗΤΑΝ?????
68???
Τρεις ερωτησεις προς τους πιο εμπειρους:
1)Ο chatasos πως εβγαλε 79.1 με σκουπα,μεσαιο και τελικο.
Ποσα αλογα του εδωσε η σκουπα πια;7;
2)Στο σαιτ της Supersprint πως εχει δυναμομετρηση του μαμα 206 1.4 8v
και δινει 76.8;
3)Ας υποθεσουμε οτι του εκανα πολυ σκ@@α στρωσιμο.Δικαιολογειται τετοιο νουμερο;

Μου ειπαν οτι ολα τα 1.4 8V με κινητηρα ιδιο με το δικο μου τοσα εχουν βγαλει.Ειχε και μια δυναμομετρηση ενος Saxo 1.4 8v VTS κρεμασμενη σε εναν τοιχο που εβγαλε 69.7.

Ρε παιδια πειτε μου οτι φταιει το δυναμομετρο γιατι θα τρελαθω.Ειναι δυνατον;

Παω μετα και βαζω το κιτ με ραγισμενη καρδια κι ερχομαι για δυναμομετρηση.Ειχε βρεξει και τα λαστιχα ηταν βρεγμενα(στην 1η δεν ηταν).
Περιμενω κανα μισαωρο να στεγνωσουν λιγο.Μετα την κανω.Βγαζει 85.6 αλλα οταν πατησε το κουμπι για να καταγραφη η ενδειξη γλυστρησε οποτε η μετρηση θεωρειται ως μη γενομενη.
Ξαναμανα δυναμομετρηση και δινει την παρακατω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/k_w_s_t_a_s/17195/198533/0/12.jpg

Τα λαστιχα ειχαν στεγνωσει στη 3η δυναμομετρηση λογω της 2ης.Και εδω η βενζινη ηταν ΕΚΟ 100 και το καπο κλειστο.
Νουμερο: 78.7.

Κοστος μετατροπης:350 ευρω.Οι δυναμομετρησεις γινονται αν θες εσυ και κοστιζουν 45 ευρω και οι δυο.Σε εμενα εγιναν δωρο λογω κοινου γνωστου.

Τα συμπερασματα δικα σας.

Τις επομενες μερες μαλλον θα γινει δυναμομετρηση στη VAMAG για να παρω κι αλλη μια αποψη.


Κατα την γνωμη μου , οταν αποφασιζεις για τετοιες μετατροπες , πας κ κανεις μια δυναμομετρηση αλλου, οχι σε γνωστο του βελτιωτη( μπορουσες οπως λες κ εσυ να πας Vamag ) , μετα πας κανεις την μοντιφα κ πας παλι στο δυναμομετρο μου εχεις επιλεξει εσυ κ βλεπεις την διαφορα !
Προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν κανεναν σε τετοια θεματα..βεβαια θα μου πεις υπαρχει κ το αλλο : κανεις την δυναμομετρηση , πας κανεις την μοντιφα ( χταποδι κτλπ) , πας παλι για δυναμομετρηση κ βλεπεισ λιγη διαφορα( 2 αλογα ) εως καθολου κ ( χτυπα ξυλο ) σε μερικες περιπτωσεις βλεπεισ κ λιγοτερα αλογα..ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ?
Κ να πας να του τριψεις στη μουρη τις δυναμομετρησεις θα σου πει χιλια δυο οπως : δεν σου κανανε καλα την δυναμομετρηση ελα να παμε σε δικο μου κτλπ Sad



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 11:16:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Judger έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Judger έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Για μια στιγμη ρε παιδια.........................

Στα 106 πχ τα RALLYE των αναβασεων στην Α/6 με τα 160 αλογα και λενε οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις χταποδι..που εχουν και συμπιεση κάργα και εκκεντροφορους και και και.................Και εσεις πατε και πετατε τα λεφτα σας σε τετοιου ειδους βελτιωσεις που στο κατω κατω για τα λεφτα που δινεις ειναι πεταμενα Question Question Γιατι δεν ακουτε και κανεναν αλλον που την πατησε Question Θελετε γκαζια Question Ριχτε ενα μοτερ απο 16βαλβιδο 1600 ή τον 8βαλβιδο του 106 με τα 105 αλογα.Αλλη μια τρανταχτη περιπτωση ηταν αυτην..Μπραβο παιδες.................Καλες αιμοδοσιες Wink

Υ.Γ.Δεν θελω να με παρεξηγησετε με αυτο μου το ποστ...Δεν τα γραφω με κακια Exclamation


Νικο,το παλικαρι απλα ηθελε λιγο να ζωντανεψει το αυτοκινητο του.
Εδωσε 350 ευρω και πηρε καποια αλογακια.
Απλα,ευκολα και τιμια.
Δεν ειναι σε ολους ευκολο να αλλαξουν ετσι απλα κινητηρα....


Nαι εε Question 350 ευρο για ποσα αλογα Question 2-3 στην ουσια Question Ασε μας ρε Πανο...Πες τα σε καναν αλλον αυτα...οχι σε μενα


Α μαλιστα...Καλα με συγχωρεις...


.καλα σε συγχωρω...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 13:17:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Για μια στιγμη ρε παιδια.........................

Στα 106 πχ τα RALLYE των αναβασεων στην Α/6 με τα 160 αλογα και λενε οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις χταποδι..που εχουν και συμπιεση κάργα και εκκεντροφορους και και και.................Και εσεις πατε και πετατε τα λεφτα σας σε τετοιου ειδους βελτιωσεις που στο κατω κατω για τα λεφτα που δινεις ειναι πεταμενα Question Question Γιατι δεν ακουτε και κανεναν αλλον που την πατησε Question Θελετε γκαζια Question Ριχτε ενα μοτερ απο 16βαλβιδο 1600 ή τον 8βαλβιδο του 106 με τα 105 αλογα.Αλλη μια τρανταχτη περιπτωση ηταν αυτην..Μπραβο παιδες.................Καλες αιμοδοσιες Wink

Υ.Γ.Δεν θελω να με παρεξηγησετε με αυτο μου το ποστ...Δεν τα γραφω με κακια Exclamation


Αν ομως το χταποδι ηταν PEUGEOT SPORT θα ηταν ολα μια χαρα.Και μη μου πεις οχι γιατι το εχεις ξαναπει.
Κατσε ρε Νικο.Και ποιος σου ειπε εσενα οτι εγω εχω τα φραγκα για να αλλαξω μοτερ;Και ποιος σου ειπε οτι θελω να εχω το αμαξι για μια ζωη(δει 1.6);

Οπως ειπε κι ο Πανος ηθελα να δυναμωσω λιγο το αμοιρο το 1.4.Οχι τρελα πραγματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 13:23:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλιππε ισως να εχεις δικιο.Απλα το κοστος θα ανεβαινε καπως.Βεβαια θα ημουν σιγουρος.Σωστα.Απλα δεν ηξερα οτι θα βγουν τετοια νουμερα στην 1η ιδιως.Τεσπα.Θα δουμε τι θα δειξει και η Vamag.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 14:57:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποσο κοστισε το ολο σηστημα χταποδι-καταλητης-εξατμηση ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 15:05:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο ο καταλυτης δεν αλλαχτηκε.Εμεινε ο μαμα.Προσπαθησαν να με πεισουν να τον αλλαξω με μεταλλικο αλλα τα 250 ευρω δεν τα εδινα,τωρα τουλαχιστον.(Αν και οντως η αλλαγη καταλυτη πιστευω θα εδινε σημαντικα)
350 Ευρω κοστισαν το χταποδι,το μεσαιο και το τελικο+τοποθετηση.
Τα λεω και πιο πανω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 15:10:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεσαιο ??? Μα τα 1.4 δεν εχουν μεσαιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 16:55:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Για μια στιγμη ρε παιδια.........................

Στα 106 πχ τα RALLYE των αναβασεων στην Α/6 με τα 160 αλογα και λενε οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις χταποδι..που εχουν και συμπιεση κάργα και εκκεντροφορους και και και.................Και εσεις πατε και πετατε τα λεφτα σας σε τετοιου ειδους βελτιωσεις που στο κατω κατω για τα λεφτα που δινεις ειναι πεταμενα Question Question Γιατι δεν ακουτε και κανεναν αλλον που την πατησε Question Θελετε γκαζια Question Ριχτε ενα μοτερ απο 16βαλβιδο 1600 ή τον 8βαλβιδο του 106 με τα 105 αλογα.Αλλη μια τρανταχτη περιπτωση ηταν αυτην..Μπραβο παιδες.................Καλες αιμοδοσιες Wink

Υ.Γ.Δεν θελω να με παρεξηγησετε με αυτο μου το ποστ...Δεν τα γραφω με κακια Exclamation


Αν ομως το χταποδι ηταν PEUGEOT SPORT θα ηταν ολα μια χαρα.Και μη μου πεις οχι γιατι το εχεις ξαναπει.
Κατσε ρε Νικο.Και ποιος σου ειπε εσενα οτι εγω εχω τα φραγκα για να αλλαξω μοτερ;Και ποιος σου ειπε οτι θελω να εχω το αμαξι για μια ζωη(δει 1.6);

Οπως ειπε κι ο Πανος ηθελα να δυναμωσω λιγο το αμοιρο το 1.4.Οχι τρελα πραγματα.


Εδω κανεις λαθος.Καταρχην να ξεκαθαρησω κατι..........ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ PEUGEOTSPORT

Δεν μου δινουν ουτε μιζες ουτε τιποτα....Οταν φωναζω εδω και με ακουτε να λεω συνεχεια για PEUGEOTSPORT δεν ειναι για κανεναν αλλο λογο παρα γιατι το κλαμπ ειναι κλαμπ για 206 αρα PEUGEOT.Και αφου λοιπον εχουμε τετοια μαρκα ειμαστε και τυχεροι να εχουμε το αγωνιστικο τμημα που λεγετε PEUGEOTSPORT η οποια σαν ομαδα εχει καταφερει να ειναι Παγκοσμιος πρωταθλητης.Αρα οταν λεω συνεχεια και φωναζω για ανταλακτικα και βελτιωσεις κοιτατε ΜΟΝΟ PEUGEOTSPORT ειναι γιατι πολυ απλα η PEUGEOTSPORT ξερει καλυτερα απο τον καθενα. Wink

Απο εκει και περα επειδη σε βλεπω λιγο επιθετικο σε αυτα που εγραψα θελω να σου ζητησω συγνωμη αν προσβληθηκες και να πω κατι....
Τα περισοτερα παιδια που με γνωρισαν ξερουν το υφος που γραφω και το ΠΩΣ ΓΡΑΦΩ ΜΕΡΙΚΑ ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΑ ΤΑ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΠΟΣΤ ΜΟΥ...και δεν παρεξηγουν αλλα και ουτε ''προσβαλοντε'' .Πολλες φορες εχω γραψει μερικα θεματα ή εχω απαντησει σε ποστ διαφορων με λιγο περιεργο τροπο που κανονικα οι MODERATOR θα τα ειχαν σβησει και θα μου ειχε γινει παρατηρηση μεσο πμ αλλα τα αφηνουν γιατι πολυ απλα ξερουν τον τροπο που τα γραφω και πως τα εννοω.

Δεν ειμαι υπερ της PEUGEOTSPORT 100%.Ειμαι υπερ της σωστης μετατροπης.Οπως και ο Μιλτος ετσι και εγω δεν θελω να με πιανουν κοροιδο και να μου ταζουν διαφορα.Γιαυτο και αν μου ελεγες πως θα βαλω χταποδι PEUGEOTSPORT θα σου ελεγα ξανα οχι να μην βαλεις.Γιατι πολυ απλα οτι και να το κανεις το 14αρη(δεν το λεω με κακια και ουτε υπερανω ειμαι) δεν παυει να πετας τα λεφτα σου αδικα.Ειναι δυσαναλογο το κοστος που πληρωνεις με αυτο που παιρνεις.Τα εχω φαει λογο χαζομαρας και ξερω.Απλα τα παραπανω τα εγραψα γιατι σας βλεπω φιλους μου και δεν θελω να παθετε τα ιδια με εμενα.Απλα εμενα δεν υπηρχε καποιος να μου τα πει.Αν τωρα θιχτηκες με ολα αυτα που εγραψα τοτε ενα μεγαλο συγνωμη γιατι δεν ειχα προθεση να το κανω Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 21:31:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικο δεν ειπα οτι βγαζεις λεφτα απο την Peugeot Sport.Απλα ηθελα να πω πως δεν υπαρχει μονο αυτη και τιποτε αλλο.
Το υφος μου ισως να δειχνει επιθετικο αλλα το μονο που κρυβει ειναι μια πικρια.Δε χρειαζεται να ζητας συγγνωμη.
Δεν ημουν διατεθειμενος να σπρωξω πολλα λεφτα για μετατροπη στο λεοντα.Ηθελα απλα να του δωσω καποιο νευρο παραπανω.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 21:34:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Μεσαιο ??? Μα τα 1.4 δεν εχουν μεσαιο.


Δεν εχουν αλλα παιρνουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2003, 21:37:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas έγραψε:
Νικο δεν ειπα οτι βγαζεις λεφτα απο την Peugeot Sport.Απλα ηθελα να πω πως δεν υπαρχει μονο αυτη και τιποτε αλλο.
Το υφος μου ισως να δειχνει επιθετικο αλλα το μονο που κρυβει ειναι μια πικρια.Δε χρειαζεται να ζητας συγγνωμη.
Δεν ημουν διατεθειμενος να σπρωξω πολλα λεφτα για μετατροπη στο λεοντα.Ηθελα απλα να του δωσω καποιο νευρο παραπανω.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους.


Δεν ειπα αυτο.....Ειπα οτι σαν αυτην τιποτα καλυτερο.Γιατι πολυ απλα οι ανθρωποι αυτοι ξερουν τι κανουν.Αυτο το ειδα απο μονος μου την διαφορα σε σχεσει με αλλους και οχι μονο εγω.Ενα σωρο αγωνιζομενοι το λενε......Τελος παντων δεν θελω να συνεχησουμε αλλο αυτο.Παει περασε.....Απλα αν καμια φορα βρεθουμε και θες.....Μπορω να σου μιλησω για χοντρες μετατροπες και εκει θα καταλαβεις τι ειναι η PEUGEOTSPORT Wink

Kαλη χρονια να εχεις Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιαν 2004, 10:07:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Μεσαιο ??? Μα τα 1.4 δεν εχουν μεσαιο.


Δεν εχουν αλλα παιρνουν.


Γιατι να βαλεις? Shocked



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,241s (PHP: 91% - SQL: 9%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on