PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ευθυγραμμιση 207cc

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιαν 2013, 22:53:57    Θέμα δημοσίευσης: ευθυγραμμιση 207cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλη χρονια σε ολους.ξερει κανεις αν στο 207cc ο αξονας πισω ρυθμιζεται.δηλαδη εχει οβαλ της βιδες για να ρυθμιστει. στην ευθυγραμμιση??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιαν 2013, 23:13:46    Θέμα δημοσίευσης: Re: ευθυγραμμιση 207cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207cc έγραψε:
καλη χρονια σε ολους.ξερει κανεις αν στο 207cc ο αξονας πισω ρυθμιζεται.δηλαδη εχει οβαλ της βιδες για να ρυθμιστει. στην ευθυγραμμιση??


Κανενας δεν ρυθμιζεται
ΑΛΛΑ μπορεις να βαλεις καμια ροδελιτσα για να φερεις τον τροχο εκει που θελεις,ΑΡΚΕΙ να ειναι μικρο το προβλημα και να ειναι σε συγκλιση/αποκλιση η καμπερ.Για καστερ θελεις πρεσα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιαν 2013, 23:42:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν λεω για καμπερ καστερ.γωνια αξονα.ωθησης αν τι λεω καλα.στο octavia που ειχα ρυθμιζοταν. τρυπες των βασεων του αξονα ηταν οβαλ ωστε να τον φερεις ακριβως παραλληλα με τον μπροστα αξονα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιαν 2013, 23:53:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι παιξει εμπρος πισω ολος ο αξονας?
Να ευθυγραμμισεις τα μεσα εξω του τροχου οπως κανεις και μπρωστα?
Τι ειναι λαθος και θελεις να το αλλαξεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2013, 00:09:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η δεξια πιο πισω απο οτι καταλαβα.τραβαει δεξια.θυμαμαι στο οκταβια που ειχα λυναν λιγο την βαση του αξονα απο την μερια που εχανε και παιζαν με τον λεβιε μπροσ πισω και μετα σφιξιμο

Έχει επεξεργασθεί από τον/την kostas207cc στις Παρ 04 Ιαν 2013, 00:14:17, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2013, 00:11:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης να ρωτησω κατι αλλο.ειχα θεμα με το καμπερ δεξια που οφειλοταν σε αμορτισερ.το ελυσα αυτο.ομως τωρα ο κατασκευαστης λεει καστερ μπροστα 4,21 εγω εχω 3,50 και στις δυο μεριες και μου ειπαν αστο οπως ειναι εισαι ενταξει μπροστα.πισω χανει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2013, 00:41:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ροδελα ,μικρη ροδελα θελεις,ουτε 1 χιλιοστο .Αναλογα που θα την βαλεις,εχει 4 βιδες που ποιανουν το ακρο(δαγκανα,δισκος ρουλεμαν τροχος),ανοιγεις κλεινεις την ευθυγραμμιση,απο βιδες δεν νομιζω να γινει τιποτα γιατι οσες εχω δει ειναι πιο χοντρες απο το σπειρωμα στο κατω μερος για να καργαρουν χωρις μποσικα,αυτο ομως μπορει να το δει πριν βαλει ροδελιτσα,αφου ετσι κ αλλιως θα λυση.

Τα καστερ καπου εκει παιζει σε οσα εχω δει 3,5+ ,αν κατσουν 2 ατομα στο προτ παγκαζ θα στρωσει,καθοντε τα ελατηρια μπρωστα λιγο,δεν αξιζει να μπλεξεις,αλλωστε μιλαμε για 20-25 λεπτα διαφορα,το προβλημα υπαρχη οταν εχεις διαφορα στο καστερ δεξια αριστερα

Καινουργιο αμορτισερ στραβο?Αυτα ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2013, 01:49:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καταρχην σε ευχαριστω πολυ γιατι με ηρεμησες για το καστερ γιατι ειναι πονοκεφαλος να το φερω.παντως δεξια αριστερα δεν εχει διαφορα απλα πιστευα απο 4,20 που λεει η πεζο σε 3,53 ηταν μεγαλη διαφορα.τωρα για πισω ελπιζω αυριο κατι να κανουμε.αυτο που παρατηρησα δε ειναι οτι η ζαντα στο χειλος της απο εξω μεριας οταν την γυριζω στραβογυρναει ειναι επισκευασμενη(αγορασα μεταχειρισμενεσ και ηταν στραβωμενη λακουβα το αμαξι ποτε δεν εχει πεσει) δεν τρεμει αλλα σκεφτομαι επειδη το μηχανημα της ευθυγραμμισης πιανει εκει στο χειλος τα δειχνει λαθος σημειωτεον η ζαντα ειναι πισω δεξια και μου ειπε πισω δεξια εχω το προβλημα τυχαιο?οσο για το αμορτισερ αστα osrav ηταν και ηταν για πεταμα σε 10000 χλμ εθνικη ολα ειχαν και μποσικα στα καλαμια μην πω τα πισω που το ενα μετα απο ενα μηνα χτυπαγε.τετοιες γκαντεμιες μονο σε μενα.και τα πρωτα λαστιχα που αλλαξα ηταν στραβα απο την πρωτη μερα που τα εβαλα και ετρεμε το αμαξι.αστα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2013, 18:41:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια βοηθεια εχω απελπιστει κυριολεκτικα.παλι σημερα ευθυγραμμιση ειδα οτι ο πισω αξονας ειναι στραμενος προσ τα δεξια γωνια ωσης +0,18.οκ μου λενε πρεπει να μεγαλωσουμε της τρυπες στην βαση του αξονα με το σασι για να παιξουμε και να τον φερουμε στα σωστα.οκ.το φτιαχνει μπροστα το τιμονι καθεται αριστερα και το αμαξι τραβαει σαν τρελο και το καμπερ μπροστα αριστερα χθες ηταν -0,40 σημερα -1,00.θα το πεταξω δεν οδηγειται καταρχην.βοηθεια.να το παω στον πουπακη??ειναι οντως καλος??τηλεφωνο κανεις και ωρες μερες λειτουργιες??οταν λεω τραβαει δεξια οχι λιγο πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2013, 19:39:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανενας ρε παιδια??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιαν 2013, 09:05:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να το πας σε καποιον που ξερει να κανει ευθυγραμμιση (ειναι ελαχιστοι) και να ναι αξιοπιστο το μηχανημα και καλιμπραρισμενο.

" Καποτε μου χανε πει οτι το εργοστασιο λεει να ευθυγραμμιστει τ αμαξι σε συγκεκριμενη αποσταση απο το εδαφοςκαι για να επιτευχθει αυτο θελει ιμαντες να το τραβανε προς τα κατω και ειδικους αποστατες στα σημεια που πιανουν οι γρυλλοι, δε ξερω δε το χω κανει παντοτε κανω ευθυγραμμιση απλα οπως ολοι και δεν υπαρχει προβλημα"

καλο θα ταν να μη κανεις οβαλ τις τρυπες γιατι μετα οταν θα φορτιζεται θα "ολισθαινει" ο αξονας και θα χανεις συνεχως την ευθυγραμμιση,

Τελος να το ευθυγραμμισεις με ανοιχτο το μοτερ να δουλευει η ηλεκτρικη υποβοηθηση και με σενα μεσα αν αλλαζει ευκολα λογω μαλακης αναρτησης γωνιες με το βαρος.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickterc (Nikos)
Μέλος
Μέλος


206 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 137

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιαν 2013, 12:07:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207cc έγραψε:
παιδια βοηθεια εχω απελπιστει κυριολεκτικα.παλι σημερα ευθυγραμμιση ειδα οτι ο πισω αξονας ειναι στραμενος προσ τα δεξια γωνια ωσης +0,18.οκ μου λενε πρεπει να μεγαλωσουμε της τρυπες στην βαση του αξονα με το σασι για να παιξουμε και να τον φερουμε στα σωστα.οκ.το φτιαχνει μπροστα το τιμονι καθεται αριστερα και το αμαξι τραβαει σαν τρελο και το καμπερ μπροστα αριστερα χθες ηταν -0,40 σημερα -1,00.θα το πεταξω δεν οδηγειται καταρχην.βοηθεια.να το παω στον πουπακη??ειναι οντως καλος??τηλεφωνο κανεις και ωρες μερες λειτουργιες??οταν λεω τραβαει δεξια οχι λιγο πολυ
Nαι να πας στον Πουπακη!Εχει καπου θεμα ¨Πουπακης ευθυγραμμισεις¨Ψαξτο να το βρεις


One mans fun is anothers hell...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιαν 2013, 21:13:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σασ ευχαριστω ολους σημερα πηγα στον πουπακη το αμαξι ηταν αψογο μια χαρα και ολη η ιστορια που ετρεχα βδομαδες ηταν γιατι το μηχανημα του προηγουμενου ηταν για κλωτσιες.5 λεπτα εκανε ο πουπακης και γελαγε οταν του πα για στραβο αξονα.το αμαξι μου λεει ειναι καινουργιο δες και μονος σου.και ειδα την οθονη ολα στο εργοστασιακα καμπερ καστερ ολα εκτοσ απο την συγκλιση μπροστα που ειχε ρυθμισει ο προηγουμενος αλλου για αλλου τωρα ολα καλα!!πουπακης και μονο πουπακης τελος!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,263s (PHP: 47% - SQL: 53%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on