PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Καθρέφτη σε 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stsanoussis (Stamos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 RC 2004

Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιαν 2013, 21:05:51    Θέμα δημοσίευσης: Καθρέφτη σε 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει κανένας οδηγός για το πως λύνονται οι καθρέφτες σε 206? μπάς και σταματήσει να παίζει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιαν 2013, 21:10:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν καταλαβα καλα θες να σφιξεις τον καθρευτη. Πρεπει να βγαλεις το καπακι απ το tweeter κι εκει μεσα εχει τις βιδες που τον πιανουν (τρεις νομιζω) τις σφιγγεις κι εγινε... Δεν νομιζω να σε δυσκολεψει...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stsanoussis (Stamos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 RC 2004

Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιαν 2013, 21:16:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω , αλλα θέλω να τον λύσω όλον γιατι παίζει στην έξω πλευρα. Δοκίμασα να βγάλω το κρυσταλλο, αλλα πρέπει να έχει κάποιο κόλπο γιατι απλα πιέζοντας δεν βγαίνει και θα το πάρω στο χέρι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιαν 2013, 21:56:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσέκαρε στο παρακάτω link,λογικά θα σε βοηθήσει.

http://206gti.net/mirror/




Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeotakias 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 (2002)

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Ιαν 2013, 21:45:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σας παιδια,εχω κι εγω ενα προβλημα με τον καθρεφτη μου,τον ρυθμηζω απο μεσα αλλα μετα απο λιγη ωρα οδηγησης κουναει το τζαμι του καθρεφτη με αποτελεσμα να χαλαει συνεχεια,υπαρχει κανενας τροπος να σφιξω τον καθρεφτη??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Ιαν 2013, 23:06:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν το μοντέλο σου είναι του 2002 όπως γράφεις στην περιγραφή σου, τότε είναι καιρός να ψάχνεις για άλλο καθρέφτη Sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Stsanoussis (Stamos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 RC 2004

Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2013, 12:07:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2004 είναι , αλλά γιατί το λές?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
nickterc (Nikos)
Μέλος
Μέλος


206 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 137

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2013, 12:48:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stsanoussis έγραψε:
2004 είναι , αλλά γιατί το λές?
Stan δε το λεει σε σενα...Στο λινκ που σου χουν δωσει εχει οδηγιες για καθρεπτη.Τις ειχα δει παλιοτερα...


One mans fun is anothers hell...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2013, 13:58:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stsanoussis έγραψε:
2004 είναι , αλλά γιατί το λές?
Στον peugeotakia αναφέρομαι.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
peugeotakias 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 (2002)

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2013, 20:11:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να τον φτιαξω μονος μου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιαν 2013, 23:26:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει ένα πράγμα που λέγεται φυσική φθορά, και σε εκείνη τη φάση, θέλει αντικατάσταση το αντικείμενο.


Ε στα 11 χρόνια, λογικό δεν είναι; Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιαν 2013, 00:13:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

peugeotakias έγραψε:
δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να τον φτιαξω μονος μου?

Εάν μιλάμε για χειροκίνητα ρυθμιζόμενο καθρέφτη, τότε έχουν χαλαρώσει οι οδηγοί των ντιζών (3 τον αριθμό) και ίσως και η βάση του κρυστάλλου.

Γίνεται να τον φτιάξεις, εφόσον σου κόβει και πιάνουν καλά τα χέρια σου αλλά ετοιμάσου να χάσεις αρκετό χρόνο και να ακονίσεις το μυαλό σου για το πώς θα μαζέψεις τα κενά. Κι όλο αυτό γιατί ο καθρέφτης δεν έχει κατασκευαστεί με προοπτική να λύνεται και να επισκευάζεται, αλλά να αντικαθίσταται.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeotakias 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 (2002)

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιαν 2013, 13:32:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α οκ γιαννη,ευχαριστω πολυ θα προσπαθησω και βλεπουμε,δε χανω και τιποτα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
aimilios (Αιμίλιος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Πεθγεοτ 206 1.4 (8v) XT (2000)

Ένταξη: 06 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: kallithea

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιαν 2013, 12:42:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα μου είχαν σπάσει το πλαστικό του καθρέφτη. Χάλασα μια μέρα να τον επισκευάσω και στο τέλος ήταν σαν Φρανκενστάιν. Τον έβλεπα και εκνευριζόμουν. Πήγα στον Ν. Κόσμο και αγόρασα έναν ιμιτασιόν με 13 ευρώ (ο αυθεντικός έκανε 5πλάσια στην Peugeot). Ξεβίδωμα - Βίδωμα 2 λεπτά. Έχει περάσει ένας χρόνος και ο καθρέφτης δεν έχει χαλάσει.

Σημείωση: Ο καθρέφτης μου ήταν απλός,ούτε ηλεκτρικός ούτε βαμμένος.
Το μόνο αρνητικό είναι ότι (νομίζω ότι) είναι λιγότερο ευρυγώνειος από τον αυθεντικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1358s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on