PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

έχω την εντυπωση ότι καταναλώνει περισσοτερη βενζίνη από το
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Νοέ 2012, 20:07:47    Θέμα δημοσίευσης: έχω την εντυπωση ότι καταναλώνει περισσοτερη βενζίνη από το Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχω την εντυπωση ότι καταναλώνει περισσοτερη βενζίνη από το κανονικό. τι μπορεί να φταίει ? έχω το 307cc 2004
με 20 ευρώ κάνει μόνο 80 χλμ εντός πόλης


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Νοέ 2012, 22:54:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρχικα καλως ορισες..! Περνα μια βολτα απο εδω Wink

http://www.psclub.gr/forum/viewforum.php?f=16

Να σου πω σαν κατοχος 206 1.6 οτι τα χιλιομετρα αυτα ειναι νορμαλ αν γινονται σε συνθηκες κινησης.. Κι εμενα με 20 ευρω εντος πολης αλλα βραδυνες ωρες κυριως μου βγαζει περιπου στα 100-110 αναλογως την ορεξη... Θυμαμαι οτι με 15 ευρω προσφατα με οικονομικη οδηγηση μου εβγαλε 75km.

Πες μας τις συνθηκες που τα εκανες (ανηφορες, κινηση) και θα σου πω καλυτερα.. Wink


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Νοέ 2012, 23:03:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

20ευρω δλδ 11 λιτρα?στα 80 χλμ δλδ 13,8 στα 100?ειναι καλα? Shocked μετρηστετο καλα,δεν παιζει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Νοέ 2012, 23:11:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
20ευρω δλδ 11 λιτρα?στα 80 χλμ δλδ 13,8 στα 100?ειναι καλα? Shocked μετρηστετο καλα,δεν παιζει


Βασικα δεν το ειδα ετσι.. οντως ακομα και σε κινηση ειναι λιγα για 20 ευρω.. μετα πρεπει να σκεφτουμε βενζιναδικο - δισκο...

Το δικο μου καιει γυρω στα 8-9 εντος.. Αλλα με καμποσα πατηματακια..


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Volgin (Παναγιώτης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.4 (16v) Leader (2004)

Ένταξη: 16 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 02:52:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

''Τρελή'' κατανάλωση, οπωσδήποτε να το κοιτάξεις. Το περισσότερο που έχω δει με το δικό μου 307 1.4 16v είναι 9.7 στα 100, και εκεί με τέρμα γρήγορη οδήγηση και 18άρες Twisted evil Δηλαδή με 20 ευρώ περίπου 120-130 χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 10:01:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γενικά δεν του κάνω πολλά χιλιόμετρα αυτό το καιρό
κάνω μέσο όρο 6 χλμ την μέρα με το δικό μου αυτοκίνητο
σπίτι δουλειά και δουλειά σπίτι
μπορεί να μου κράτησε δύο εβδομάδες τα 20 ευρώ αλλά τα χλμ που έκανα ήταν πόλη λίγα σε ίσιο δρόμο κ με πόλη λίγο κίνηση λόγο ότι η σέρρες είναι μικρή πόλη και δεν έχουμε πολύ κίνηση


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giorgos80 (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 22 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 162

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 16:00:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντός πόλης το δικό μου (307 1,6) έχει κατανάλωση 8,0lt/100km με προσεκτική οδήγηση. Σε συνθήκες κίνησης η/και να το πιέζω (λίγο παραπάνω από το κανονικό δηλαδή) έχω δει κατανάλωση περίπου 9,4-9,5.

13+lt/100km κατανάλωση που έχεις είναι υπερβολικό πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 17:42:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλαξε βενζιναδικο σε πρςωτη φαση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 18:54:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλλαξε βενζιναδικο για πρωτη φαση..και πρεπει ισως να κανεις και μια μεγαλυτερη διαδρομη για να εισαι σιγουρη..το αμαξι οσο μικροτερες αποστασεις κανεις τοσο καταναλωνει γιατι ισως να μη φτανει και στις κανονικες συνθηκες λειτουργιας..σχετικο αυτο ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω.οταν το αναβεις παει πλουσιο μειγμα και μεχρι να ζεσταθει μηχανη και καταλυτης..παντα σε τελειες συνθηκες..τωρα αν η βενζινη κλπ δεν ειναι καλη θα ψεκαζει ισως παραπανω να το φτασει στο σημειο που θελει..οταν φτασει στη θερμοκρασια που θελει τοτε καιει οσο πρεπει.και αν εσυ το πρωι ειναι κρυο το πιεσεις ισως παραπανω τοτε θα καψει και παραπανω..ειναι 1.6 καμπριο..δε ξερω ποσο σου καιει μεσα στη πολη...βεβαια εσυ ξερεις το αμαξι σου..αλλα το 13.5 που ειπανε τα παιδια ειναι πολυ..αλλα ξε βενζιναδικο και αν οχι κοιτα λιγο μπουζι φιλτρα αερος αν κατι ειναι βρωμικο και δε κανει καλλες καυσεις και ρουφαει παραπανω..και μεχρι να ζεσταθει μη το ανεβαζεις πανω απο 2500στροφες..ιδιως και χειμωνα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 20:30:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σας ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον σας και τις πληροφορίες
είστε πολύ καλοί όλοι
θα κοιτάξω αυτά τα πραγματάκια που μου είπατε και θα δω αν έξω διάφορα
λέτε να θέλει και η πεταλούδα καθάρισμα η δεν παίζει ρόλο ? Embarassed
μη με παρεξηγειτε είμαι ξανθιά Rolling eyes


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 20:35:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα ειναι σχετικά γιατι οτι και να σου πεί οποιοσδήποτε εδώ δε μπορεί να ξέρει τι χρήση γίνεται στη πραγματικότητα.... και εγώ πχ που το 95% των χιλιομέτρων μου ειναι Εθνική έχω 9,7/100 μικτή...μέσα στη πόλη έχω πάνω απο 11,5 τελευταία φορά που μέτρησα όντας φάστ'ν'κανγκούριους Laughing Laughing

προσπάθησε να μην έχεις το γκάζι on/off (οχι απαραίτητα για να τρέξεις μιας και όπως και να έχει δεν πάει...) απλά πολλές φορές παρασυρόμαστε απο το οτι 'δε τραβάνε' τα μικρά μοντέλα και πατάμε γκάζι μπάς και...αυτό ειναι το χειρότερο για τη κατανάλωση....

απαλές κινήσεις και ας επιταγχύνει λίγοτερο...το φανάρι έτσι και αλλιώς κόκκινο θα ειναι μέχρι να φτάσεις Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 20:41:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Όλα ειναι σχετικά γιατι οτι και να σου πεί οποιοσδήποτε εδώ δε μπορεί να ξέρει τι χρήση γίνεται στη πραγματικότητα.... και εγώ πχ που το 95% των χιλιομέτρων μου ειναι Εθνική έχω 9,7/100 μικτή...μέσα στη πόλη έχω πάνω απο 11,5 τελευταία φορά που μέτρησα όντας φάστ'ν'κανγκούριους Laughing Laughing

προσπάθησε να μην έχεις το γκάζι on/off (οχι απαραίτητα για να τρέξεις μιας και όπως και να έχει δεν πάει...) απλά πολλές φορές παρασυρόμαστε απο το οτι 'δε τραβάνε' τα μικρά μοντέλα και πατάμε γκάζι μπάς και...αυτό ειναι το χειρότερο για τη κατανάλωση....

απαλές κινήσεις και ας επιταγχύνει λίγοτερο...το φανάρι έτσι και αλλιώς κόκκινο θα ειναι μέχρι να φτάσεις Laughing


έχεις δίκιο.... θα προσπαθήσω να οδηγάω πιο μαλακά


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 20:44:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης δοκιμασε πιο καληβενζινη κανε ενα γεμισμα με 100αρα και φυσικα οδηγα πιο ηρεμα....αν συνεχισει το θεμα μπορει να θελει καθαρισμα η πεταλουδα ο μαπ η να θελει και αλλαγη ο αισθητηρας λ αλλα αυτα ειναι ακριβ...κοιταμε πρωτα τα φτηνα.... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 20:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
επισης δοκιμασε πιο καληβενζινη κανε ενα γεμισμα με 100αρα και φυσικα οδηγα πιο ηρεμα....αν συνεχισει το θεμα μπορει να θελει καθαρισμα η πεταλουδα ο μαπ η να θελει και αλλαγη ο αισθητηρας λ αλλα αυτα ειναι ακριβ...κοιταμε πρωτα τα φτηνα.... Cool


o μαπ τι ειναι ? Embarassed


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 20:52:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αισθητηρας που εφαπτει πανω στην εισαγωγη σου και μετρα στοιχειομετρια αερα και στελνει στον υπολογιστη τιμες ανα πασα στιγμη..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 20:56:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
αισθητηρας που εφαπτει πανω στην εισαγωγη σου και μετρα στοιχειομετρια αερα και στελνει στον υπολογιστη τιμες ανα πασα στιγμη..


ευχαριστωωωωωω Wink


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 20:59:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νασαι καλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sofia307cc (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307cc 1.6 (16v) 2004

Ένταξη: 01 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 21:05:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλακια σε ολους Laughing Laughing Laughing


oti kaneis kanto me agapi (sofia)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2012, 00:21:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γουτσου Beer Beer Silly X-mas Roll eyes Joker
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2012, 05:56:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
αισθητηρας που εφαπτει πανω στην εισαγωγη σου και μετρα στοιχειομετρια αερα και στελνει στον υπολογιστη τιμες ανα πασα στιγμη..
πολλά like!!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1214s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on