PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

AP Racing 4-pot για 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Νοέ 2012, 22:22:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ζυγισες τους δικους σου δισκους,ειναι ακυρη η μετρηση γιατι απο 283χ26 εχουν γινει 283χ22 Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Νοέ 2012, 22:31:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρώτες εντυπώσεις και μιλάμε για απάτητα τελείως...

-Πολύ καλό αρχικό δάγκωμα απο τελείως κρύο(Γεωργία δεν δυσκολεύτικε καθόλου ίσα ίσα που τις άρεσε που είναι πιο άμεσο)

-Σχεδόν καθόλου νεκρή διαδρομή, πιο σκληρό πετάλ(επιτέλους) αλλά και πιο γραμμικό στην απόδοση

-Ιδια δύναμη απαιτείτε για να σταματήσεις στο στενάκι και ίδια ακριβώς απο π.χ 100χλμ/ω σε 40χλμ/ω

-ΜΗΝ κάνεις το λάθος να πιέσεις πετάλ λίγο πιο απότομα-ακαριαία(όχι δυνατά απλά απότομα και όχι γραμμικά)....

Τώρα απλά περιμένω να στρώσουν και θα επανέλθω για τους πολεμικούς ρυθμούς...Γιανα δούμε και τι λένε τα DS2500 με πίεση(Γιατι μεχρι στιγμής για κάθε μέρα είναι πολύ πάνω από τις προσδοκίες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Νοέ 2012, 22:34:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Αν ζυγισες τους δικους σου δισκους,ειναι ακυρη η μετρηση γιατι απο 283χ26 εχουν γινει 283χ22 Laughing


Βάλε άλλο μισό κιλό βρε...σιγά εκεί θα κολλήσουμε!!

Πάντος εύκολα 283χ23~22 βγήκαν Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 01:18:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
Ναι Άρη μου πόσο έκανε το bell και οι ρότορές σου γιατι αυτοί κάνουν 130€ ο ένας....Άμα τους φάω ξέρω και γώ τι θα φτιάξω μην ανυσηχείς Wink

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει για τι διαφορες μιλαμε....... Wink

Βαρος δαγκανας: 1.79 kg
Βαρος δισκοπλακας: 4.1 kg
oooooτι και να φας, δεν ερχονται εκει....... Laughing Laughing Laughing Laughing

android έγραψε:
Oχι δεν ξενερωνουμε ,αρκει να πεις και ποσο σου πηγαν

Ετσι παει ρε, οτι πληρωνεις παινρεις..... 2πλασια τιμη απο τα "παιδικα" του 206rcc...... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 02:16:45    Θέμα δημοσίευσης: Re: AP Racing 4-pot για 207 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
JDROGAS έγραψε:


Τα carbon lorraine ειναι απλα απαιχτα και κανουν 380 ευρω αλλα πολυ σκληρα και ουσιαστικα καθε αλλαγη και δισκοπλακες.Ειναι απλα εκπληκτικα κι εντελως μα εντελως ακουραστα αν σκεφτεις οτι σταματουν 1300 κιλα.Επισης μου κατεστρεψαν τις ζαντες (σκετο σιδερο).

Τα CL RC 5+ τα βρισκω αγγλια για 207, 212€ + μεταφορικα!
Τι εννοεις κατεστρεψαν τη ζαντα?

Edit: Τζιμ και σια καλοριζικα τα φρενα!


Eγω πληρωσα 377,00 ευρω το 2009 που τα εβαλα απο πεζω σπορτ.Η παστα ειναι η RC8R και απο Αγγλια στοιχιζουν 297,00 ευρω συν μεταφορικα.
Οταν λεω οτι κατεστρεψα τις ζαντες μου εννοω οτι η λεγομενη σκονη που πεφτει απο τα πολιτικα τακακια φευγει με ενα πλυσιμο.Με τα συγκεκριμενα που εχουνε αρκετη περιεκτικοτητα σε μεταλλα για να αντεχουν θερμοκρασιες φευγει παστα η οποια σε συνδυασμο με νερα (βροχη)
και θερμοκρασια υψηλη κολλησε σαν επιστρωση επανω στις ζαντες και δεν ξαναβγηκε ποτε.Δοκιμασα τα παντα απο καθαριστικα προσπαθησα να τριψω αλλα τιποτα,ενα σωμα με τη βαφη της ζαντας.Μιλαω ομως για λευκες braid που φαινονται στη υπογραφη μου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 10:42:45    Θέμα δημοσίευσης: Re: AP Racing 4-pot για 207 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JDROGAS έγραψε:
...Με τα συγκεκριμενα που εχουνε αρκετη περιεκτικοτητα σε μεταλλα για να αντεχουν θερμοκρασιες φευγει παστα η οποια σε συνδυασμο με νερα (βροχη)
και θερμοκρασια υψηλη κολλησε σαν επιστρωση επανω στις ζαντες και δεν ξαναβγηκε ποτε.Δοκιμασα τα παντα απο καθαριστικα προσπαθησα να τριψω αλλα τιποτα,ενα σωμα με τη βαφη της ζαντας.Μιλαω ομως για λευκες braid που φαινονται στη υπογραφη μου.


το ιδιο ακριβώς επαθα κι εγω με τα Mintex Racing που εδινε η Peugeot Sport με τις AP τoυ 106 cup ... αλλα το σαν αποδοση ειναι απλα... ΑΛΛΟΥ... (οποτε και τα χρησιμοποιώ πλέον μονο στα Μεγαρα με ζαντες που δεν με ενδιαφερει μην "χαλασουν")


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2012, 19:55:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
Jim207GT έγραψε:
Ναι Άρη μου πόσο έκανε το bell και οι ρότορές σου γιατι αυτοί κάνουν 130€ ο ένας....Άμα τους φάω ξέρω και γώ τι θα φτιάξω μην ανυσηχείς Wink

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει για τι διαφορες μιλαμε....... Wink

Βαρος δαγκανας: 1.79 kg
Βαρος δισκοπλακας: 4.1 kg
oooooτι και να φας, δεν ερχονται εκει....... Laughing Laughing Laughing Laughing

android έγραψε:
Oχι δεν ξενερωνουμε ,αρκει να πεις και ποσο σου πηγαν

Ετσι παει ρε, οτι πληρωνεις παινρεις..... 2πλασια τιμη απο τα "παιδικα" του 206rcc...... Wink

Παραπανω φρενο εχεις?Τα κιλα ειναι για σας με τα ατμοσφαιρικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2012, 01:18:42    Θέμα δημοσίευσης: Re: AP Racing 4-pot για 207 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
JDROGAS έγραψε:
...Με τα συγκεκριμενα που εχουνε αρκετη περιεκτικοτητα σε μεταλλα για να αντεχουν θερμοκρασιες φευγει παστα η οποια σε συνδυασμο με νερα (βροχη)
και θερμοκρασια υψηλη κολλησε σαν επιστρωση επανω στις ζαντες και δεν ξαναβγηκε ποτε.Δοκιμασα τα παντα απο καθαριστικα προσπαθησα να τριψω αλλα τιποτα,ενα σωμα με τη βαφη της ζαντας.Μιλαω ομως για λευκες braid που φαινονται στη υπογραφη μου.


το ιδιο ακριβώς επαθα κι εγω με τα Mintex Racing που εδινε η Peugeot Sport με τις AP τoυ 106 cup ... αλλα το σαν αποδοση ειναι απλα... ΑΛΛΟΥ... (οποτε και τα χρησιμοποιώ πλέον μονο στα Μεγαρα με ζαντες που δεν με ενδιαφερει μην "χαλασουν")


Συμφωνω απολυτα και τα cl ειναι απλα αλλου γι αυτο κι εγω πηρα μια τετραδα ζαντες για καθε μερα και αφησα τις braid για εκει που πρεπει Shoot


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,27s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on