PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κρεμώδες λευκό υγρό στο δοχείο PARAFLU!!!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RAICOM (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.1 XT 2000

Ένταξη: 28 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2012, 21:54:41    Θέμα δημοσίευσης: Κρεμώδες λευκό υγρό στο δοχείο PARAFLU!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συναδελφοι ,πρωτο μου θεμα στο φόρουμ ,το προβλημα μου στο 120 000 κμ, γερικο (12ετίας) 206 αρακι μου....,γεμίζει το δοχειο του κυκλωματος ψύξεως με ενα κρεμμώδες υγρό ελαφρως λαδερό,παω για φλάντζα μοτερ,η εχω παραπανω λάδια..και περναν στο δικτυο ψυξης....οποιος ξερει ασ συμβOυλέψει,,,,,(ποσο παει η εργασια ? 400 μου ειπαν στην κλεισθενους είναι πολλά ,λίγα, έχει και παρελκόμενα?)
απο τι ? κινδυνευω,,,,,θερμοκρασίες πανω απο 90 δεν΄έχω....ααα σημειωση ειναι και υβριδικο το 206 μου καίει και LPG....


ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2012, 22:24:22    Θέμα δημοσίευσης: Re: Κρεμώδες λευκό υγρό στο δοχείο PARAFLU!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RAICOM έγραψε:
Συναδελφοι ,πρωτο μου θεμα στο φόρουμ ,το προβλημα μου στο 120 000 κμ, γερικο (12ετίας) 206 αρακι μου....,γεμίζει το δοχειο του κυκλωματος ψύξεως με ενα κρεμμώδες υγρό ελαφρως λαδερό,παω για φλάντζα μοτερ,η εχω παραπανω λάδια..και περναν στο δικτυο ψυξης....οποιος ξερει ασ συμβOυλέψει,,,,,(ποσο παει η εργασια ? 400 μου ειπαν στην κλεισθενους είναι πολλά ,λίγα, έχει και παρελκόμενα?)
απο τι ? κινδυνευω,,,,,θερμοκρασίες πανω απο 90 δεν΄έχω....ααα σημειωση ειναι και υβριδικο το 206 μου καίει και LPG....


τετοιο υγρο κρεμοδες ασπρο προς μπεζ ειναι αυτο που βγαζουν οι αναθυμιασεις μου στο μπουκαλι επιστροφης που εχω βαλει, σε συνδιασμο με την υγροποιηση των υδρατμων μεσα στο μπουκαλι βγαζει αυτο ακριβος το υγρο οποτε ναι πιστευω οτι μπορει να ειναι λαδι μεσα στο κυκλομα νερου σου..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2012, 23:06:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

flatza
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ydroxoos (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16v) XT PREMIUM (2003)

Ένταξη: 25 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2012, 23:15:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
flatza


+10000000000000000000000000
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RAICOM (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.1 XT 2000

Ένταξη: 28 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2012, 14:15:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαβάζοντας ολα τα fora βρήκα καποιον με το ιδιο θέμα...μετα απο πολλά
διαπιστωσε ότι "ειχε παραπάνω λάδι (απο λαθος ποσότητα) και οταν ανέβαινε η πίεση περναγε μέσα απο τουσ αυλούς και κατόπιν στο δίκτυο!!!"
γίνεται αυτό?? το πρωί εβγαλα μερικά ml λαδιού (ενα ποτήρι ) καθάρισα το παραφλού ,το πήγα βόλτα επιασε θερμοκρασία (χωρις να δουλεψει βιντιλατερ) αλλα το δοχείο ειναι καθαρό,τι λέτε ειναιπιθανό να γλίτωσα την φλάντζα???? ποσο παει η αλλαγή,ξερει κανεις?


ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2012, 14:37:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαζι με εργασια, φλατζα, λαδια, παραφλου, λιγο καθαρισμα/πλανισμα καπακι κανα 350αρι Confused


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2012, 14:51:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RAICOM έγραψε:
Διαβάζοντας ολα τα fora βρήκα καποιον με το ιδιο θέμα...μετα απο πολλά
διαπιστωσε ότι "ειχε παραπάνω λάδι (απο λαθος ποσότητα) και οταν ανέβαινε η πίεση περναγε μέσα απο τουσ αυλούς και κατόπιν στο δίκτυο!!!"
γίνεται αυτό?? το πρωί εβγαλα μερικά ml λαδιού (ενα ποτήρι ) καθάρισα το παραφλού ,το πήγα βόλτα επιασε θερμοκρασία (χωρις να δουλεψει βιντιλατερ) αλλα το δοχείο ειναι καθαρό,τι λέτε ειναιπιθανό να γλίτωσα την φλάντζα???? ποσο παει η αλλαγή,ξερει κανεις?

Ποιους αυλούς και σε πιο δικτυο?
Οχι δεν γίνεται.



Arrow
nikolas206gti έγραψε:
Μαζι με εργασια, φλατζα, λαδια, παραφλου, λιγο καθαρισμα/πλανισμα καπακι κανα 350αρι Confused




etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RAICOM (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.1 XT 2000

Ένταξη: 28 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2012, 15:03:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχουμε κανένα σοβαρό μαστορα? προτεινόμενο....γιατι μεσα σε ενα μήνα (ιούλιο 12) διαπιστωσα την ασχετοσύνη στη αποθεωση της.....και μοιρασα 50ευρα(κοστος εργατώρας μεΦΠΑ) στην Ηρακλέιτου,,με πολυ κοροιδία


ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2012, 16:55:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν υπαρχει φυσιολογικος τροπος να αναμειχθουν νερα με λαδια....και γενικα ολα τα 8βαλβιδα καποια στιγμη στην ζωη τους ζητανε φλατζα κεφαλης ασχετως των χιλιομετρων.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RAICOM (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.1 XT 2000

Ένταξη: 28 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Σεπ 2012, 10:17:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη θα παραμεινει οκταβαλβιδο καπου καποιος λέει για σιδερένια φλάντζα,ειναι άσχετο ή αφου θα βάλεις ΄΄χερί΄΄ αξιζει σιδερένια
,το λιονταράκι εχει τρέξει 120000 κμ αστικού κύκλου...


ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RAICOM (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.1 XT 2000

Ένταξη: 28 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Σεπ 2012, 10:36:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=10896&highlight=%F6%EB%E1%ED%F4%E6%E1

Δημοσιεύθηκε: Τετ 03 Οκτ 2007, 00:20:41    Θέμα δημοσίευσης:
Πλεον εχω και αλλο θεμα το οποι υπηρχε αλλα δεν το ειχα δει...Μαλλον η φλαντζα μου παει για πεταμα...Αρχιζει και μαζευει λαδι στο δοχειο του ψυγειου...Αν και 3 μερες τωρα ειναι η σταθμη στο Max και δεν εχει πεσει καθολου....Τι να πω....Απελπιζομαι...!!!
Δημοσιεύθηκε: Τετ 10 Οκτ 2007, 22:49:42 Θέμα δημοσίευσης:

--------------------------------------------------------------------------------

Tελικα βρηκα τι εφταιγε...ηταν δικια μου μαλ***α...ειχα βαλει παραπανω λαδια και μου ανεβαζε πιεση και καπου πεταγε λαδια στους αυλους του νερου.Αδειασα λαδι και ηρθε στα ισα του...ελπιζω να μηνν εχει γινει ζημια...

--------------------------------------------------------------------------------
απο giannis307


Επιστροφή στην κορυφή
 


ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την RAICOM στις Τρι 02 Οκτ 2012, 07:58:39, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Σεπ 2012, 12:00:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kάθε πότε άλλαζες παραφλού;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RAICOM (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.1 XT 2000

Ένταξη: 28 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Οκτ 2012, 08:06:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πριν βαλω υγραέριο (απρ 12) και διαπιστώσω οτι ήταν λίγο αλλοιωμένο,(καφέτιζε απο σκουρίτσες),θα το ειχα 3-4 χρόνια.....παίζει ρόλο και ποιότητα (εβαζα απλό παραφλού απο το πράκτικερ 4λιτρο),,,,
anyway την Πέμπτη το βαζω μέσα (Αργύρούπολη) και με λιγότερο απο 250 καθαρίζω,(απο ανθρωπο με "βαριά" ιστορία....κάτι ειναι κι αυτό) ,μεσα στο ποσό εργασία.πλάνισμα, φλάντζα περμανίτη,παραφλού και χημικός καθαρισμός,πολύ τίμιο μου ακούγεται.


ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Οκτ 2012, 09:22:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενας λογος παραπανω να το ανοιξεις το μοτερ να βαλει ςκαι τις σωστεςβσλβιδες για το αεριο.... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Οκτ 2012, 16:02:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα παρατήρησα και εγώ ένα άσπρο πράγμα στο δοχείο το οποίο ήταν κολλημένο στα τοιχώματα του δοχείου.Τα έξυσα λίγο και φύγανε αλλά δεν ξέρω. Μπορεί να είναι το ίδιο που λέτε εδώ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RAICOM (KOSTAS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.1 XT 2000

Ένταξη: 28 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Οκτ 2012, 11:15:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
ενας λογος παραπανω να το ανοιξεις το μοτερ να βαλει ςκαι τις σωστεςβσλβιδες για το αεριο.... Wink

Αξίζει το κόπο??θα κάνω ποτέ απόσβεση,ειδικα τωρα που παει στο 1,2 υγραέριο,η να ξαναγυρίσω στη βενζίνη??


ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Οκτ 2012, 19:26:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RAICOM έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
ενας λογος παραπανω να το ανοιξεις το μοτερ να βαλει ςκαι τις σωστεςβσλβιδες για το αεριο.... Wink

Αξίζει το κόπο??θα κάνω ποτέ απόσβεση,ειδικα τωρα που παει στο 1,2 υγραέριο,η να ξαναγυρίσω στη βενζίνη??
[img]

1 θα παει..[/img]


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Οκτ 2012, 20:31:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Den nομιζω πως εχει πρακτικη σημασια να σκεφτεσαι ετσι γτ συγκρινειςμια ζημαι με μια επενδυση που δεν εχουν τπτ κοινο εκτος του οτι ειναι στο ιδιο αυτοκινητο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1573s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on