PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σπασμενη τουρμπινα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TasosGT (Τάσος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 09 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Πάτρα-Χανιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 19:31:42    Θέμα δημοσίευσης: Σπασμενη τουρμπινα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας με λενε Τασο και ειμαι 20 χρονων ειμαι καινουριος στο φορουμ οποτε αν υπαρχει καποιο ηδη ανοικτο σχετικο topic ζητω συγνωμη. Εδω και 8 μηνες εχω αγορασει ενα μεταχεισμενο 207 gt (το πρωτο μου αυτοκινητο) μοντελο 12/2007 με 87000 χλμ. Ολα πηγαιναν καλα μεχρι ενα μηνα πριν απου και αναψε η ενδειξει antipollution faulty μαζι με το λαμπακι check engine. Πηγαινοντας στο συνεργειο οταν το αυτοκινητο συνδεθηκε στο διαγνωστικο ο μηχανικος μου ειπε οτι ειχε προβλημα η σκαστρα λυνοντας τη λοιπον διαπιστωσε πως ελειπε ενα πλαστικο κομματι κατι σαν αποστατης δεν ειμαι και 100% σιγουρος τι ακριβως ηταν το οποιο ψαχνωντας καταλαβαμε οτι το ειχε παρει μεσα η τουρμπινα στρεβλωνοντας σχεδον ολη τη φτερωτη. Για να μη τα πολυλογω με εστειλε σε ενα τουρμπινα που συνεργαζοταν και μετα απο 250 ευρω που μου πηρε μου ειπε οτι τα εφερε τα πτερυγια αλλα καποια στιγμη θα πρεπει να αλλαξω ολη τη τουρμπινα καθως υπαρχει και μια ρωγμη στο διαχυτη. συνολικα η ολη διαδικασια μαζι με μια σκαστρα απο S3 μου κοστισε 470 ευρω. Θα ηθελα να μου πειτε κατ αρχας εαν εχει ξανασυμβει αυτο η απλα εγω ειμαι ο γκαντεμης και εαν την αλλαξω τι να βαλω παλι την εργοστασιακη η καποια αλλη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 20:00:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξαρταται απο αυτο που θελεις να κανεις.
Αν θελεις να παραμεινει το αμαξι σου εργοστασιακο απο θεμα ιπποδυναμης τοτε θα παρεις παλι την μαμα τουρμπινα.
Αν παλι θελεις να βαλεις κατι για να βελτιωσεις την αποδοση του αυτοκινητου,τοτε υπαρχει και η επιλογη της τουρμπινας απο rc η οποια ειναι μεγαλυτερη.Να ξερεις ομως πως μια τετοια αλλαγη θα πρεπει να συνοδευτει και απο αλλες αλλαγες για την σωστη λειτουργια του μοτερ,με οτι συνεπαγεται αυτο απο οικονομικης πλευρας.

Περ να απο τα νεα μελη να συστηθεις.Καλως ηρθες Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TasosGT (Τάσος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 09 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Πάτρα-Χανιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 20:22:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ αρχας σε ευχαριστω που μου απαντησες τοσο συντομα. με την αποδοση του αυτοκινητου τωρα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα καθως οπως ειπα ειναι το πρωτο μου αμαξι και αφου διαγνωστικε και προβλημα με το χρονισμο που οπως διαβασα το εχει η πλειοψηφια τους ο μηχανικος μου ειπε οτι μετα θα αποδιδει καλυτερα. το θεμα ειναι απο οικονομικης αποψης τι με συμφερει η μαμα η του rc? γιατι για κατι aftermarket δεν το συζητω καθως δε θελω να μπλεξω μιας και ειμαι φοιτητης και δε δουλευω προς το παρων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 20:40:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και τις 2 στην ιδια τιμη μπορεις να τη βρεις πανω κατω,ειτε μεταχειρα ειτε καινουργια.
Το θεμα ειναι οτι για να βαλεις ρc πρεπει να προσθεσεις κι αλλα πραγματα οπως εξατμιση,προγραμμα και προεραιτικα intercooler


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TasosGT (Τάσος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 09 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Πάτρα-Χανιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Απρ 2013, 21:03:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη οπως και να χει θα τα ακουμπησω χοντρα, μαλιστα σ ευχαριστω παρα πολυ παντως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1155s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on