PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ξε-Κούρδισμα Πίσω ¶ξονα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
aytopanos (panos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Αύγ 2012, 11:41:08    Θέμα δημοσίευσης: Ξε-Κούρδισμα Πίσω ¶ξονα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα,

έχω ένα Peugeot 206 1.4 XR 8v 2002 Μοντέλο, με την τρέλα που είχα και εγώ για βελτίωση μόλις το είχα πάρει σαν μεταχειρισμένο αποφάσισα να του βάλω ανάρτηση - ζάντες κτλπ. Δεν μπορώ να πώ το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ το αυτοκινητάκι μου με 5 πόντους χαμήλωμα 16αρια ζαντολάστιχα και bilstein - eibach ανάρτηση έμπαινε σαν τραίνο (μάλλον σαν καρβουνιάρης λόγω ιπποδύναμης) όμως τα κρατήματα του και η συμπεριφορά του στις στροφές είναι άπαιχτα δεν θα έλεγα όμως το ίδιο και για την άνεση και εδω είναι που χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας.

Λόγω υποχρεώσεων που ενδεικνύεστε η άνεση στην οδική συμπεριφορά θα ήθελα να του βάλω πάλι τα μαμά αμορτισέρ και ελατήρια η κάτι αντίστοιχο καθώς επίσης και 14αρες ζάντες και οταν ρώτησα τον μηχανικό μου πως θα ξεκουρδίσουμε τον πίσω άξονα ώστε να βρουμε το σωστό ύψος - γεωμετρία μου απάντησε ένα έλα μωρέ τώρα θα το σηκώσουμε 4 με 4,5 πόντους και μια χαρά θα είναι....

και ρωτάω εγω ξέρει κανείς που μπορώ υπεύθυνα να κάνω αυτή την δουλειά (πχ αυτοι που κάνουν ευθυγραμμίσεις μονό, ξέρουν να μου ρυθμίσουν και τον άξονα) η αν ξέρετε εσείς να με καθοδηγήσετε πόσο πρέπειι να είναι το ύψος ώστε να καθοδηγήσω και έγω τον μαστοράκο μου.

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Σεπ 2012, 21:47:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάνεις την ίδια διαδικασία όπως όταν το χαμηλώνεις μόνο που τώρα θα το σηκώσεις απλά θα πρέπει να ξέρεις πόσο πρέπει να το σηκώσεις (πχ 4,8mm ) και όχι όσο θέλει ο μάστορας


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
antouan13 (DavidziplyAJ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


1600 16v gti 2003

Ένταξη: 05 Απρ 2018
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Philippines

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Μάρ 2019, 18:22:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τόσο είναι για όλα? Πίσω? 4,8mm
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Μάρ 2019, 15:05:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/mechanic/206susp/206align/align206.htm
Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Μάρ 2019, 15:06:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/mechanic/206susp/206align/align206.htm
Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
antouan13 (DavidziplyAJ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


1600 16v gti 2003

Ένταξη: 05 Απρ 2018
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Philippines

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2019, 18:35:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόση διαφορά δλδ πρέπει να έχει το μπροστά μέρος με το πίσω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0934s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on