PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

D.P.S.F και p2177 code
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούλ 2012, 10:11:15    Θέμα δημοσίευσης: D.P.S.F και p2177 code Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει κανείς απο τι μπορεί να βγάζει αυτό το σφάλμα? Έχω αλλάξει σχεδόν τα πάντα στο αμάξι και έχω αρχίσει να απελπίζομαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούλ 2012, 10:32:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 2177 αν δεν κανω λαθος ειναι P2177 is System Too Lean, off idle, Bank 1.

Πρεπει να τσεκαρεις ολο το συστημα εισαγωγης αερα για διαρροες. Η απλα ο MAF σου τα εχει παιξει ή θελει καθαρισμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούλ 2012, 20:32:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι σίγουρο οτι μόνο απο αυτά το βγάζει μόνο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 01:31:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DPSF?
Μηπως εννοει dual pressure system fluid?


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 05:40:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καθαρισμό αυλών εισαγωγής έχεις κάνει; Καθαρισμό μπέκ; Αντλία υψηλής άλλη έχεις δοκιμάσει;

Εγώ στη θέση σου αυτά θα δοκίμαζα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 12:57:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Depollution system faulty εννοώ. Όσο αναφορά για τις βαλβίδες έχω 30.000χλμ και τις αναθυμιάσεις έξω απο τις 19.000χλμ, τα μπεκ τα είχαμε τσεκάρει με τον μηχανικό μου στο διαγνωστικό και την αντλία την είχαμε βγάλει και την τσεκάραμε. Πρίν 2 μέρες άλλαξα το 1 λ μπάς και είναι αυτό. Αλλά άμα δεν είναι θα τσεκάρω σύστημα εισαγωγής και Μ.Α.Φ. Σόρρυ για το ποστ παιδιά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:38:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

άλλαξε μια Ν75 και θα εισαι κομπλέ!


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:43:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα είναι οτι την έχω αλλάξει την ν75 και την βαλβίδα αναθυμιάσεων και χρονισμό έχω κάνει πριν 3 μήνες και τον ξανακοίταξα πρίν 3 βδομάδες πάλι και ήταν εντάξει. Η πλάκα είναι οτι αυτό μου το έκανε μόλις έβαλα βενζίνη απο 1 πρατήριο. Αλλά δεν έχω ξαναβάλει απο εκεί και βάζω και 100αρα απο τότε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:45:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σόρρυ που κάνω το κάνω τόσο μεγάλο θέμα αλλά ρωτάω μπάς και έχει τύχει σε κανέναν για να μου πει γιατί είμαι απο το πάσχα με αυτό το πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:45:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzive έγραψε:
άλλαξε μια Ν75 και θα εισαι κομπλέ!


Mpaaa,δεν ειπε οτι ειχε προβλημα πιεσης.
Αληθεια εχεις κανει update?


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Alexis22 (Aλεξανδρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 251
Τόπος: Σερρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:45:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο τοτε που ταπωσες τις εξοδους των αναθυμιασεων εχεις αυτο το προβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:47:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις είχα ταπώσει ιανουάριο και το πρόβλημα αυτό μου βγήκε απρίλιο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:47:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Depollution system faulty εννοώ. Όσο αναφορά για τις βαλβίδες έχω 30.000χλμ και τις αναθυμιάσεις έξω απο τις 19.000χλμ, τα μπεκ τα είχαμε τσεκάρει με τον μηχανικό μου στο διαγνωστικό και την αντλία την είχαμε βγάλει και την τσεκάραμε. Πρίν 2 μέρες άλλαξα το 1 λ μπάς και είναι αυτό. Αλλά άμα δεν είναι θα τσεκάρω σύστημα εισαγωγής και Μ.Α.Φ. Σόρρυ για το ποστ παιδιά


Πρώτον δεν έχεις μαφ έχεις μάπ.

Δεύτερον, το οτι έχεις τις αναθυμιάσεις έξω δεν λέει κάτι. Η καρβουνίλα που μαζεύει η εισαγωγή είναι από λάδια που κατεβαίνουν απο το καλάμι των βαλβίδων οταν το σκίζεις και όχι αποκλειστικά από τις αναθυμιάσεις.

Τρίτον, πώς είδε ο μάστοράς σου την αντλία υψηλής οτι είναι οκ; Με το μάτι ή με το διαγνωστικό; Γιατί αν το είδε με το μάτι, πρέπει να είναι τρελός αετομάτης και το διαγνωστικό σε κάτι τέτοιες βλάβες, είναι τόσο αξιόπιστο όσο μια βιζιτού που σου λέει οτι είναι παρθένα.

Τέλος, θα σου πώ ένα απλό για τα μπέκ. Λές οτι είδες την πίεση στο διαγνωστικό. Έχει reference Ο μηχανικός σου για το πόση πίεση πρέπει να σηκώνει σε ποιές στροφές; Και πές οτι η πίεση είναι σωστή. Η ποσότητα καυσίμου που περνάνε τα μπέκ είναι;
Επίσης απο τη στιγμή που χρεώθηκες βγάλσιμο μπέκ και δεν τους έκανες καθαρισμό με υπέρηχους... τι να πώ. Τσάμπα τα λεφτά που δίνεις.

Φιλικά,
Διονύσης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:51:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την αντλία την έβγαλε και την μέτρησε,έτσι μου είπε. Τα μπέκ απλώς τα είδαμε στο διαγνωστικό οτι δουλεύουν σωστά με πιέσεις κτλ. Τώρα το reference δεν ξέρω τι είναι αλλά τα μπέκ δεν τα έχουμε βγάλει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 13:59:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστος ο διονυσης Cool
Παρομοιο προβλημα ειχε ενας φιλος ο οποιος ειχε αλλαξει ολα αυτα που αλλαξες και συ και ακομη περισσοτερα και παρ ολα αυτα το αμαξι δεν πηγαινε βημα.
Το προβλημα λυθηκε οταν εκανε update,γι αυτο και σε ρωτησα αν εχεις προβει σε αυτην την ενεργεια


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 14:01:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει γίνει το 2011.Νομίζω είναι το τελευταίο που έχουν βγάλει ή όχι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 14:04:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Την αντλία την έβγαλε και την μέτρησε,έτσι μου είπε. Τα μπέκ απλώς τα είδαμε στο διαγνωστικό οτι δουλεύουν σωστά με πιέσεις κτλ. Τώρα το reference δεν ξέρω τι είναι αλλά τα μπέκ δεν τα έχουμε βγάλει.


Την αντλία χαμηλής μπορεί να τη μετρήσει. Την υψηλής που σηκώνει 120 ατμόσφαιρες, ούτε ο σούπερμαν δεν μπορεί να την μετρήσει. Φιδιές σου έλεγε. Η μόνη μέτρηση πίεση που μπορείς να δεις είναι από τον αισθητήρα πάνω στον αυλό μέσω διαγνωστικού το οποίο είναι τόσο ακριβές όσο ο αισθητήρας και η κατάσταση των αυλών. Κρίνε μόνος σου.

τα βήματα που θα ακολουθούσα στη θέση σου είναι τα εξής. Πάς για καθάρισμα αυλών που ούτως ή άλλως πρέπει να κάνει κάθε κάτοχος THP και μιας και θα είοναι ευκαιρία, βγάζεις τα μπέκ και τα στέλνεις για καθάρισμα με υπερήχους. Τα βάζεις ξανά πάνω και αν λύθηκε το βρήκαμε το πρόβλημα. Αν όχι κοιτάς για αντλία χαμηλής/υψηλής.

Τι ατμόσφαιρες μετράς οταν ανοίγεις το διακόπτη ΧΩΡΙΣ να ανάψεις το αμάξι;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NoDsl στις Πεμ 05 Ιούλ 2012, 14:06:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 14:05:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν το γνωριζω αυτο.Καλα θα ηταν να πηγαινες στη lion να στο εξακριβωσουν αυτο γιατι με την πεζο της γειτονιας δε νομιζω να βγαλεις ακρη


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 14:09:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστά όλα αυτά ρε παιδιά και έχετε δίκιο αλλά το Ρ2177 προκύπτει μόνο απο σύστημα εισαγωγής και τον Μ.Α.Π ή και απο τίποτα άλλλο? Τουλάχιστον να ξεκινήσω απο κάτι σίγουρο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούλ 2012, 14:15:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικά το πρόβλημα που έχω είναι οτι μου βγάζει off την τουρμπίνα. Αυτό γίνεται μόνο όταν πχ σταματάω σε 1 φανάρι,όταν πάω να ξεκινήσω δεν δουλεύει. Όταν πάλι ξανασταματήσω το αμάξι και ξεκινήσω θα δουλέψει και πάει λέγοντας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,256s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on