PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Best value for money βελτιωσεις για τον ΤΗΡ...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2012, 18:33:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
sorry αλλα
υπαρχουν παιδια οπως π.χ ο roadrunner122 που αυτη τη στιγμη δε δουλευει τα χερια του πιανουν ειναι φιλοτιμος και πληρως φερεγγυος
βαλτε τον να σας κανει 20 CIM να τα πουλησετε σα πεζο κλαμπ να μεινει και καμια δραχμη στην ακρη


O RR με τον Iceage ναι πιανουν τα χερια τους και μαζι νομιζω μπορουνε να κανουνε πολλες κοπιες.
Προσωπικα πριν κανα χρονο ειχα πει να εβγαινε σε μια συμβολικη τιμη και τα εσοδα να πηγαινανε για το ενοικιο της λεσχης.
Τωρα που δυστηχως δεν τσουλησε αυτο το πραγμα,
καντε μια αντικειμενικο κοστολογιση ποσο πανε τα υλικα,
και απο εκει και επειτα με τελιως ξεκαθαρες διαδηκασιες βαλτε και ενα συμβολικο ποσο να μενει στο κλαμπ απο την μια
και απο την αλλη να μην επιβαρυονται τα παιδια που πιθανων να το θελουν.
Εγω ουτε λεφτα θελω ουτε τιποτα...
Το μονο που δεν θελω (γιατι θα κινησω καθε νομιμη διαδηκασια) ειναι αν καποια στιγμη παρω χαμπαρι οτι καποιος εξυπνακιας το εχει αντιγραψει προκειμενω να το πουλαει και να βαζει χρημα στην τσεπη βασιζομενος σε δικη μου πατεντα... Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2012, 18:49:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
mechanic έγραψε:

Αυτο που θελω να πω,
δεν ειναι οτι "καντε αυτο που λεω"
αλλα οτι πριν κανετε οτιδηποτε, σκεφτειτε οτι περαν των κλασσικων κινησεων βελτιωσης υπαρχει και ενας αλλος τροπος που κοστιζει απιστευτα λιγοτερα λεφτα.
Αλλα απαιτει γνωση,
να πιανουν τα χερια σου,
να μην εμπιστευεσαι κανεναν απατεωνα που σε βλεπει σαν υποψηφιο 500ευρω και βαλε Laughing
Αλλιως καλυτερα πουλησε το και πηγαινε παρε κατι ποιο δυνατο και αστο οπως ειναι...


Ωραια ολα αυτα που λες βρε Θαναση αλλα ποιος ιδιοκτητης απο δω μεσα πιστευεις οτι γνωριζει και ξερει να βγαλει ενα σχεδιο με χαρτι και μολυβι και να υπολογισει τι ειναι καλυτερο για την εφαρμογη του?Μονος σου εχεις πει οτι αν δε γινει σωστα θα ειναι χειροτερα απο πριν.

Εγω δε βλεπω αλλον απο εσενα που μπορει να το κανει και θεωρω αδιακρισια να σε ''πρηζει'' καθε ιδιοκτητης με τη δικη του περιπτωση για το πως θα παρει τσαμπα αλογα!
Και λυπαμαι και ντρεπομαι ταυτοχρονα που κατα το παρελθον μπηκα και γω σ αυτη τη διαδικασια Confused Διοτι οσο καλη διαθεση και να εχεις,το πρηξιμο θα το νιωσεις!
Εκτος κι αν εχεις ρε κουφαλα καμμια γραμμη παραγωγης CIM.... Laughing Laughing

Συμπερασματικα θελω να σου προτεινω να το δεις και λιγο απο την πλευρα των παιδιων που θελουν να βελτιωσουν το αμαξι τους χωρις να εχουν ιδιαιτερες γνωσεις και πολλες φορες χωρις καθολου γνωσεις. Confused


Ναι ρε φιλε καταλαβαινω δεν ειμαι αναισθητος Very happy η απο αλλο πλανητη.
απλα ξερεις τι γινεται?
απο τη μια θελω να βοηθησω αλλα οι λυσεις που προτεινω ολη την ουσια τους την βασιζουν στην η στις λεπτομεριες.
(εξ'ου και οτι το CIM πχ δεν "αντιγραφεται" γιατι σε οποια αλλη παραλαγη και να το κανεις δεν θα δινει αυτα που μπορει να δωσει....)
Οποτε και οταν λεω οτι το ταδε η το δεινα πρεπει να γινει με ενα συγκεκριμενο τροπο, αν ο αλλος δεν το κανει το αποτελσμα θα ειναι μηδεν εις το πηλικο.

Οπως επισης και οτι εγω ειμαι (τωρα πια) 11 μηνες το χρονο στο εξωτερικο,
και ελλαδα κατεβαινω μονο για διακοπες. Δεν μου ειναι ευκολο (αν και θελω) να καθομαι με αυτοκινητοκαταστασεις...
Για αυτο πχ εχω παιδια οπως το Στελιο (pughel) που τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη και μεσω αυτων οσο μπορουμε βοηθαμε.
Αλλα και παλι ειτε δηκαιως ειτε αδικως τα ακουμε οποτε παρτο το αυγο και κουρευτο...
εδω μεχρι και για τα λαδια ακομα το συζηταμε...
Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2012, 21:41:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
volvos έγραψε:
...να τα πουλησετε σα πεζο κλαμπ να μεινει και καμια δραχμη στην ακρη


+1000



κ γιατί να μην τα πουλήσει σαν εξτρίμ κλαμπ να μείνει εκεί κάνα € που τα πληρώνει από τη τσέπη του ο άνθρωπος ?

γιατί πρέπει ντε κ καλά να βγάλει λεφτά το πεζό κλαμπ από το μυαλό του Θανάση κ του κάθε Θανάση?


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούν 2012, 22:04:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
NoDsl έγραψε:
volvos έγραψε:
...να τα πουλησετε σα πεζο κλαμπ να μεινει και καμια δραχμη στην ακρη


+1000



κ γιατί να μην τα πουλήσει σαν εξτρίμ κλαμπ να μείνει εκεί κάνα € που τα πληρώνει από τη τσέπη του ο άνθρωπος ?

γιατί πρέπει ντε κ καλά να βγάλει λεφτά το πεζό κλαμπ από το μυαλό του Θανάση κ του κάθε Θανάση?


Aπλα καποτε το χε προτεινει ο θανασσης
Ας μην μπουμε ομως σε μια τετοια διαδικασια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2012, 14:24:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
NoDsl έγραψε:
volvos έγραψε:
...να τα πουλησετε σα πεζο κλαμπ να μεινει και καμια δραχμη στην ακρη


+1000



κ γιατί να μην τα πουλήσει σαν εξτρίμ κλαμπ να μείνει εκεί κάνα € που τα πληρώνει από τη τσέπη του ο άνθρωπος ?

γιατί πρέπει ντε κ καλά να βγάλει λεφτά το πεζό κλαμπ από το μυαλό του Θανάση κ του κάθε Θανάση?


+1000000
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2012, 18:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια οκ ευχαριστω για τα καλα σας λογια
ειληκρινα με τιματε και καπου νιωθω οτι δεν το αξιζω... σιγα το ψοφιο λιονταρι που σκοτωσα... Laughing

Παντως ξερετε τι με στεναχωρει?
Ολο αυτο το συφερτο με το "που" να πανε τα εσοδα μιας πατεντας...
Που το CIM δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που μπορουμε να κανουμε σε ενα ΤΗΡ μοτερ αλλα και σε ενα σωρο αλλα μοτερ υπερπληρουμενα και μη...

Παντα αυτο γινεται Rolling eyes
για αυτο και δεν βγαζω σχεδον τιποτα προς τα εξω...
Γιατι αντι να κοιταμε πως θα βοηθησουμε τα παιδια να κανουν κατι σωστο
που αποδεδειγμενα αποδιδει καλυτερα, και το μοτερ καιει λιγοτερο ανεξαρτητως οδηγικου στιλ.
Καθομαστε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα) να δουμε σε ποιανου τσεπη θα πανε τα οποια χρηματα βγαλει το CIM και το καθε CIM δηλαδη.
Εγω το εχω πει, το εχω ξεκαθαρισει και πιστευω οτι ειναι ολοφανερο με τη σταθερη σταση μου ολα αυτα τα χρονια
λεφτα για μενα δεν θελω...

Ναι εχω ενα προσωπικο και πριβε φορουμακι να τα λεω με τους φιλους μου το οποιο (μεχρι στιγμης) μου παει στα 200 ευρω το χρονο (και εχει αυξητικες τασεις).
Αλλα δωξα το Θεο οσο εχω δουλεια τετοια ποσα ειναι ψιχουλα...

Θελω να βοηθησω αλλα με ξεκαθαρες λυσεις,
χωρις να κανω ηρωα τον καθε πονηριδη.
Συζητηστε, βγαλτε ακρη μεταξυ σας και βρειτε μια λυση που να μην αφηνει σκιες για μιζες και αλλα ευτραπελα.
και εγω θα σας δωσω το CIM τωρα (οπως το ειχα προτεινει και καποτε δηλαδη) αλλα και θα μιλησουμε στο μελλον και για αλλες λυσεις και πατεντες που μπορουνε να απογειωσουν την ιπποδυναμη και να γονατισουν την καταναλωση βενιζης...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2012, 19:09:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
Ρε παιδια οκ ευχαριστω για τα καλα σας λογια
ειληκρινα με τιματε και καπου νιωθω οτι δεν το αξιζω... σιγα το ψοφιο λιονταρι που σκοτωσα... Laughing

Παντως ξερετε τι με στεναχωρει?
Ολο αυτο το συφερτο με το "που" να πανε τα εσοδα μιας πατεντας...
Που το CIM δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που μπορουμε να κανουμε σε ενα ΤΗΡ μοτερ αλλα και σε ενα σωρο αλλα μοτερ υπερπληρουμενα και μη...

Παντα αυτο γινεται Rolling eyes
για αυτο και δεν βγαζω σχεδον τιποτα προς τα εξω...
Γιατι αντι να κοιταμε πως θα βοηθησουμε τα παιδια να κανουν κατι σωστο
που αποδεδειγμενα αποδιδει καλυτερα, και το μοτερ καιει λιγοτερο ανεξαρτητως οδηγικου στιλ.
Καθομαστε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα) να δουμε σε ποιανου τσεπη θα πανε τα οποια χρηματα βγαλει το CIM και το καθε CIM δηλαδη.
Εγω το εχω πει, το εχω ξεκαθαρισει και πιστευω οτι ειναι ολοφανερο με τη σταθερη σταση μου ολα αυτα τα χρονια
λεφτα για μενα δεν θελω...

Ναι εχω ενα προσωπικο και πριβε φορουμακι να τα λεω με τους φιλους μου το οποιο (μεχρι στιγμης) μου παει στα 200 ευρω το χρονο (και εχει αυξητικες τασεις).
Αλλα δωξα το Θεο οσο εχω δουλεια τετοια ποσα ειναι ψιχουλα...

Θελω να βοηθησω αλλα με ξεκαθαρες λυσεις,
χωρις να κανω ηρωα τον καθε πονηριδη.
Συζητηστε, βγαλτε ακρη μεταξυ σας και βρειτε μια λυση που να μην αφηνει σκιες για μιζες και αλλα ευτραπελα.
και εγω θα σας δωσω το CIM τωρα (οπως το ειχα προτεινει και καποτε δηλαδη) αλλα και θα μιλησουμε στο μελλον και για αλλες λυσεις και πατεντες που μπορουνε να απογειωσουν την ιπποδυναμη και να γονατισουν την καταναλωση βενιζης...


Συγνώμη καλέ μου φίλε mechanic αλλά ποιος να συζητήσει τι και με ποιον,όπως έχεις αναφέρει αρκετές φόρες υπάρχουν κάποια παλικάρια τα οποία τα εμπιστεύεσαι απόλυτα
mechanic έγραψε:

Για αυτο πχ εχω παιδια οπως το Στελιο (pughel) που τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη και μεσω αυτων οσο μπορουμε βοηθαμε.


(τυχαίο παράδειγμα δεν ξέρω τι δουλειά κάνει ο άνθρωπος ούτε αν θέλει/μπορεί/έχει χρόνο κτλ..)γιατί δεν συμφωνείται με κάποια από τα άτομα που εμπιστεύεσαι να την κάνει αυτός την δουλειά όποτε δεν θα υπάρχει και πρόβλημα στο να κλέψει την πατέντα σου η με τα λεφτά κτλ ,και έτσι θα βοηθηθούμε και όλοι όσοι από εμάς θέλουμε να ακολουθήσουμε της συμβουλές σου προς όφελος της τσέπης μας αλλά και της καλής λειτουργίας του αυτοκινήτου μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Ιούν 2012, 09:56:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιλας πολυ σωστα και εχεις δηκιο Exclamation

ναι εχω καποια παιδια που τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη,
αλλα δεν ειναι επαγγελματιες του χωρου.
Κατι που σημαινει πως τα παιδια οτι κανουν το κανουν στον ελευθερο τους χρονο (οπως και εγω δηλαδη).
Αρα και οτι τους ζηταω παει στο παρακαλετο και οχι στο "επιτακτικο"
που σημαινει οτι περα απο μερικες περιπτωσεις δεν μπορω να τους ζηταω να ξεκινησουν "παραγωγη"...
Βλεπεις η διαφορα ειναι οτι για εμας αυτο που βλεπεις ειναι αποτελεσμα αγαπης (η καυλας να το πω ποιο απλα) και οχι αντικειμενο η προιον μεσω του οποιου ζουμε.
Προς Θεου δεν κατηγορω τα παιδια που δουλευουν και ζουνε απο αυτο το χωρο, και εγω αν ειχα ασχοληθει επαγγελματικα και περιμενα να ζησω την οικογενεια μου απο μια τετοια δουλεια, σιγουρα θα σας μιλαγα αλλιως και θα "στρογγυλευα" (στην καλυτερη) τα λεγομενα μου.
Αλλα κατι τετοιο δεν παιζει για αυτο και βλεπετε μια αδρανη και ψιλοαπαθη συμπερηφορα απο μερους μου. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Ιούν 2012, 14:54:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
Ρε παιδια οκ ευχαριστω για τα καλα σας λογια
ειληκρινα με τιματε και καπου νιωθω οτι δεν το αξιζω... σιγα το ψοφιο λιονταρι που σκοτωσα... Laughing

Παντως ξερετε τι με στεναχωρει?
Ολο αυτο το συφερτο με το "που" να πανε τα εσοδα μιας πατεντας...
Που το CIM δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που μπορουμε να κανουμε σε ενα ΤΗΡ μοτερ αλλα και σε ενα σωρο αλλα μοτερ υπερπληρουμενα και μη...

Παντα αυτο γινεται Rolling eyes
για αυτο και δεν βγαζω σχεδον τιποτα προς τα εξω...
Γιατι αντι να κοιταμε πως θα βοηθησουμε τα παιδια να κανουν κατι σωστο
που αποδεδειγμενα αποδιδει καλυτερα, και το μοτερ καιει λιγοτερο ανεξαρτητως οδηγικου στιλ.
Καθομαστε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα) να δουμε σε ποιανου τσεπη θα πανε τα οποια χρηματα βγαλει το CIM και το καθε CIM δηλαδη.
Εγω το εχω πει, το εχω ξεκαθαρισει και πιστευω οτι ειναι ολοφανερο με τη σταθερη σταση μου ολα αυτα τα χρονια
λεφτα για μενα δεν θελω...

Ναι εχω ενα προσωπικο και πριβε φορουμακι να τα λεω με τους φιλους μου το οποιο (μεχρι στιγμης) μου παει στα 200 ευρω το χρονο (και εχει αυξητικες τασεις).
Αλλα δωξα το Θεο οσο εχω δουλεια τετοια ποσα ειναι ψιχουλα...

Θελω να βοηθησω αλλα με ξεκαθαρες λυσεις,
χωρις να κανω ηρωα τον καθε πονηριδη.
Συζητηστε, βγαλτε ακρη μεταξυ σας και βρειτε μια λυση που να μην αφηνει σκιες για μιζες και αλλα ευτραπελα.
και εγω θα σας δωσω το CIM τωρα (οπως το ειχα προτεινει και καποτε δηλαδη) αλλα και θα μιλησουμε στο μελλον και για αλλες λυσεις και πατεντες που μπορουνε να απογειωσουν την ιπποδυναμη και να γονατισουν την καταναλωση βενιζης...


μιοας και αναφερθηκε το θεμα το εσοδων απο το CIM κλπ κλπ από αμεσα εμπλεκόμενους αλλα και μη με τα οικονομικα του Συλλόγου.

Να σας ξεκαθαρισω κατι μπας και "ξεμπερδευτείτε" ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ!

Η κατασκευή και διαθεση του CIM εχει συζητηθεί με το mechanic από την 1η στιγμή (σχεδόν) που του ηρθε η ιδεα.

Απο την 1η στιγμή του ειπα οτι εγω προσωπικα εχω καθε καλη διαθεση αλλα δυστυχως δεν εχω καθολου χρονο να ασχοληθω με το θεμα και οτι αν βρεθει καποιος που να θελει..πολυ ευχαριστως...εχει από τοννΣυλλόγο το ελευθερο να το κάνει και αν υπαρξουν και καποια εσοδα επίσης πολυ ευχαρίστως!!!

Καποια παιδια με 207 ειπαν οτι μπορουν να ασχοληθουν - κατι εκαναν κιολας σε συνεργασια με τον mechanic αλλα δεν εχω ενημερωση για κατι συγκεκριμενο = καποια συγκεκριμενη διαδικασια υλοποιησης / διαδικασία "παγαγωγής".

Οταν αυτο γινει συγκεκριμενο από αυτούς που μπορουν / θελουν να ασχοληθουν εδω ειμαστε να συζητησουμε το οποιο οιοκομικο αν θελει και ο Θανασης (μεκανικ).

Μεχρι τοτε ο Συλλογος δεν εχει εμπλακει ουτε και στο ελαχιστο στο CIM --- αυτα προς αποφυγή οποιασδηποτε παρεξηγησης. Wink Wink

αυτα


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιούν 2012, 19:09:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστος ο Μανθος Very happy


Λοιπον για να γυρισουμε λιγο στο τεχνικο θεμα...

Το CIM εχει σχεδιαστει ετσι ωστε να ειναι σαν "ανταλακτικο"
και δινει τη δυνατοτητα αναλογως τον τροπο που θα συνδεθει να αποδωσει και με διαφορετικο τροπο.
Τα πλεονεκτηματα του γνωστα μην τα ξαναλεμε τωρα...
Μειονεκτημα ειναι επι της ουσιας οτι θελει σωστη κατασκευη αλλιως το παραμικρο λαθος η αποκλιση του αρχικου σχεδιου οδηγει σε απωλεια αποδοσης.
(ναι το εχω δοκιμασει σε καθε πιθανη παραλαγη και αυτη η μορφη ειναι η καλυτερη και αποδοτικοτερη)


Περαν τουτου,
κεφαλαιο εξατμιση....
Λυσεις υπαρχουν πολλες απο συνδιασμο που μπορει να αποτελει "προεκταση" του εκκεντροφορου εξαγωγης και να βοηθησει το μοτερ να βγαζει πεακ στις 6200κατι και να κραταει σταθερη την αποδοση μεχρι και τον κοφτη.
(για τα RC τσεκαρισμενο στο δυναμομετρο, που υποψιν στο δυναμομετρο το CIM δεν δουλευει, το CIM δουλευει οταν θα κλεισετε το καπω και θα βγειτε στο δρομο, δεν ειναι για Dyno fights)
Στο δικο μου πχ που εχω CIM δευτερου σταδιου, φιλτρο της γκρεεν, και μια σωστη εξατμιση εχω αυτα που σας προανεφερα με 95αρα καθαρη βενζινη και με το μαμα προγραμμα.
Εξατμιση λοιπον...

Η ποιο φθηνη λυση ειναι να παιξετε με την υπαρχον εξατμιση σας,
οπου αν τυχον θελετε να αποδωσει ψηλα το μοτερ σας τοτε το τελικο ξεχαστε το...
Αν τωρα φοβαστε το θορυβο λυσεις υπαρχουν, αλλα επειδη δεν θελω να μακρυγορησω για τα μεν 150αρια και τα δε 175αρια, μπορουμε να τα πουμε στην πορεια.
Παντως προσεξτε μην δινετε τσαμπα λεφτα σε εξατμισαδες που σας πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες Exclamation

Υπαρχουν (οχι ενα και δυο, δυστηχως παραπανω παραδειγματα)
οπου εξατμισεις επωνυμων εξατμισαδων που πηραν ποδι...
και τη θεση τους πηραν τροποποιημενες εξατμισεις πχ απο RC και τα μοτερ αποδιδουν εμφανως καλυτερα, καινε λιγοτερο και αναλογως τις επιλογες οταν οδηγουνται νορμαλ και χαλαρα ειναι (πρακτικα) "αθορυβες".

Οποτε προσοχη παιδια, ειναι κριμα να πετατε τα λεφτα σας
ειδηκα αυτες τις εποχες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιούν 2012, 19:28:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και για να μην παρεξηγηθω,
δεν λεω οτι μια καστομ εξατμιση δεν μπορει να γινει καλυτερη.
Σιγουρα γινεται αλλα οχι με τον τροπο που βολευει και θελουν να σας πειθουν οι εξατμισαδες Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Globalzero (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (1st stage)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 134
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούλ 2012, 21:38:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σορρυ παιδια αλλα μετα απο μια παρενθεση(τελειωσε αδοξα) με μηχανες εχω χασει επεισοδεια...

Για τι πραγμα μιλατε??Πατέντα στην εισαγωγη?Που μπορω να τη δω? Razz


e-tuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούλ 2012, 21:41:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Globalzero έγραψε:
σορρυ παιδια αλλα μετα απο μια παρενθεση(τελειωσε αδοξα) με μηχανες εχω χασει επεισοδεια...

Για τι πραγμα μιλατε??Πατέντα στην εισαγωγη?Που μπορω να τη δω? Razz


http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=20178&start=0
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallyekomotini (panos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Οκτ 2012, 19:37:52    Θέμα δημοσίευσης: downpipe Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαζευα στο car και επεσα σε ενα downpipe αξιζει???
http://www.car.gr/parts/view/1999433/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Οκτ 2012, 21:26:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: downpipe Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallyekomotini έγραψε:
χαζευα στο car και επεσα σε ενα downpipe αξιζει???
http://www.car.gr/parts/view/1999433/

καλο ειναι κ σχετικα καλη τιμη,μιας κ παιζουν γυρω στα 200 ευρω.να ξερεις ομως,ειναι για χωρις καταλυτη κ αν δε φορας προγραμμα,θα σου αναβει check Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Οκτ 2012, 22:53:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gialatzis σε κουρμπαδώρο cnc από τα καλύτερα value for money Dp, για τη ποιότητά τους.

Αυτό με χαλάει ιδιαίτερα. + ότι δέν είναι bolt on.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2012, 01:04:59    Θέμα δημοσίευσης: Re: downpipe Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallyekomotini έγραψε:
χαζευα στο car και επεσα σε ενα downpipe αξιζει???
http://www.car.gr/parts/view/1999433/


Οχι τσαμπα λεφτα θα δωσεις...
(εγω θα ντρεπομουνα ακομα και σε φωτος να το βαλω ποσο μαλλον να το διαφημισω Laughing )


Σακη ο Γιαλαντζης την εχει δει λιγο φιρμα τελευταια,
επισης κανει μια καλη δουλεια τη φωτογραφιζει απο 500 μεριες
και οταν του ζητας κατι αντιστοιχο, ελαχιστες ομοιοτητες εχει με αυτο που σου διαφημιζει.
Κοινως ναι ειναι καλος αλλα θελει πολυ προσοχη και το οτι παιρνετε κατι απο αυτον χριζει επιβεβαιωσης οτι οντως ειναι οκ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2012, 10:11:15    Θέμα δημοσίευσης: Re: downpipe Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
rallyekomotini έγραψε:
χαζευα στο car και επεσα σε ενα downpipe αξιζει???
http://www.car.gr/parts/view/1999433/


Οχι τσαμπα λεφτα θα δωσεις...
(εγω θα ντρεπομουνα ακομα και σε φωτος να το βαλω ποσο μαλλον να το διαφημισω Laughing )


Σακη ο Γιαλαντζης την εχει δει λιγο φιρμα τελευταια,
επισης κανει μια καλη δουλεια τη φωτογραφιζει απο 500 μεριες
και οταν του ζητας κατι αντιστοιχο, ελαχιστες ομοιοτητες εχει με αυτο που σου διαφημιζει.
Κοινως ναι ειναι καλος αλλα θελει πολυ προσοχη και το οτι παιρνετε κατι απο αυτον χριζει επιβεβαιωσης οτι οντως ειναι οκ.


Σοβαρά; Γιατί πρίν λίγα χρόνια που είχε πάρει ο φίλος Λευτέρης (Lefter1s RC) το dp από Γιαλατζή θυμάμαι ότι δεν έκανε πάνω από 120 euro. Μην σου πω κιόλας ότι το είχε αγοράσει ένα 100άρικο. Τώρα, εν καιρό κρίσης, του τη βάρεσε να γίνει πιο ακριβός; Evil

Επίσης, όταν ο Γιώργος (GIWRGOS_207RALLYE) πήρε το cat back πρίν κανά χρόνο, από οικονομικής άποψης ήταν πολύ καλό, αλλά του είχε ξεφύγει στο σημείο εφαρμογής με το dp και δεν κούμπωνε με αποτέλεσμα να θέλει μια ελαφριά διόρθωση. Τότε είχαμε υποθέσει ότι ήταν απλή ατυχία γιατί με άλλα παιδιά του club που είχαμε μιλήσει μας είπαν ότι δεν είχαν το παραμικρό θέμα, ειδικά στην εφαρμογή. Rolling eyes

Το έχει κάνει σύστημα δηλαδή;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2012, 11:55:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι δυστηχως...
την εχει δει λιγο ντιβα στην ολη ιστορια.


Αν και απο τις δουλειες του ειναι απο τους καλυτερους που εχω δει στην ελλαδα, αλλα εχει ριξει την ποιοτητα. Και αν το συνδιασεις με ενα παιδι που δεν μενει κοντα, αγοραζει πχ ενα DP,
αυτο ειναι για το φρουτσο καβαλα και δεν εχει καμια σχεση με αυτα που βλεπουμε στα δειγματα δουλειας του.
Και αρχιζουν τα τηλεφωνα,
ξαναστειλτο πισω,
παρτο πισω,
και αν εχει γινει 100% οκ κτλ.
Με τα μεταφορικα να επιβαρυνουν τον πελατη φυσικα.

Οποτε σε βαζει σε δευτερες σκεψεις αν θελεις κατι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2012, 12:27:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν του είχε πεί ο Γιώργος να του στείλει πίσω το μεσαίο κομμάτι για να το διορθώσει άρχισε τις δικαιολογίες και φυσικά δέν δέχτηκε να γίνει κάτι τέτοιο.
Ήταν το μόνο (αλλά βασικό) που μας είχε στεναχωρήσει τότε.

Κατά τα άλλα ήταν αρκετά οικονομικός από τιμή ενώ από υλικά είχε χρησιμοποιήσει σωλήνα inox matt 301. Λίγο στις κολλήσεις του spiral μας τα είχε χαλάσει αλλά κατά τα άλλα ok.

Αν τώρα την έχει δεί ντίβα (όπως οι περισσότεροι γνωστοί εξατμισάδες) μόνο κακό στη δουλειά του κάνει.

Το Dp στις φώτο δείχνει αρκετά καλύτερο από δουλειές πολλών άλλων εξατμισάδων, αν όμως δέν είναι έτσι στη πραγματικότητα τότε πιο το νόημα; Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1868s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on