PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ηχοσύστημα - η γνώμη σας
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάρ 2012, 16:01:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1ον για να βαλεις 8"δεν χρειαζεται να κανεις κατασκευει στης πορτες σου τα βαζεις ενταζιερα παρεα με τις κορνες σου και εχεις ποιοτικο και δυνατο ηχο.
2ον εαν δεν θες να ασχολιθεις κα8ολου με 8"μπορεις να πας σε ενα σετακι conchord 6,5 α οποια θα ελεγα(ας με διορθοση καπιος εαν κανω λαθος)ειναι τα ποιοτικοτερα στην κατηγορια τους!!!
3ον Οσο αφορα το sub υπαρχουν πολες λυσεις οικονομικες και ποιοτικες αλλα πρεπει να εχεις αλλον εναν ενισχυτη!!!
Οσο για το οικονομικο κοματι 8" μπορεις να βρεις ανετα με ενα 30ευρω το τεμ και κορνες ενα 15-20ευρω μεταχειρισμενα παντα. subaki 12" με ενα 70ευρο πιστεβω βρισκεις παρε και εναν ενισχυτη για αυτο και εισαι στο πλανο τον 300 ευρω που θες!!!
Αλιθεια τι αμαξι εχεις???


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάρ 2012, 16:36:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στις μπροστα πορτες του 206 τι μεγεθος ηχεια μπαινουν ???


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάρ 2012, 17:36:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikolas206gti έγραψε:
Στις μπροστα πορτες του 206 τι μεγεθος ηχεια μπαινουν ???
16,5 cm



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάρ 2012, 21:16:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγουρα 6.5" και πιθανον και 8" με πατεντα!!!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Μάρ 2012, 21:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
1ον για να βαλεις 8"δεν χρειαζεται να κανεις κατασκευει στης πορτες σου τα βαζεις ενταζιερα παρεα με τις κορνες σου και εχεις ποιοτικο και δυνατο ηχο.
2ον εαν δεν θες να ασχολιθεις κα8ολου με 8"μπορεις να πας σε ενα σετακι conchord 6,5 α οποια θα ελεγα(ας με διορθοση καπιος εαν κανω λαθος)ειναι τα ποιοτικοτερα στην κατηγορια τους!!!
3ον Οσο αφορα το sub υπαρχουν πολες λυσεις οικονομικες και ποιοτικες αλλα πρεπει να εχεις αλλον εναν ενισχυτη!!!
Οσο για το οικονομικο κοματι 8" μπορεις να βρεις ανετα με ενα 30ευρω το τεμ και κορνες ενα 15-20ευρω μεταχειρισμενα παντα. subaki 12" με ενα 70ευρο πιστεβω βρισκεις παρε και εναν ενισχυτη για αυτο και εισαι στο πλανο τον 300 ευρω που θες!!!
Αλιθεια τι αμαξι εχεις???


6,5'' θελω να βαλω για να μην χρειαστει κατασκευη,
Ενα peugeot 206 1.4cc έχω!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάρ 2012, 01:09:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα,κατασκευη σου ειπα δεν χρειαζεται τα βαζεις ενταζιερα τα 8".
Τωρα για 6,5 μπορεις να βρεις μεταχειρισμενα σε καλη κατασταση αρκετα οικονομικα οχι οσο τα 8" αλλα αρκετα οικονομικα απλα προσεχε στο τι θα αγορασεις μην προβεις σε βιαστικη αγορα και παρεις οτι σου πλασαρουν!!!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Μάρ 2012, 00:07:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
Καλησπερα,κατασκευη σου ειπα δεν χρειαζεται τα βαζεις ενταζιερα τα 8".
Τωρα για 6,5 μπορεις να βρεις μεταχειρισμενα σε καλη κατασταση αρκετα οικονομικα οχι οσο τα 8" αλλα αρκετα οικονομικα απλα προσεχε στο τι θα αγορασεις μην προβεις σε βιαστικη αγορα και παρεις οτι σου πλασαρουν!!!


Ok λοιπον για τα καλωδια τωρα,
εχω 700watt ενισχυτη τωρα αλλα στο μελλον μπορει να παρω αλλον ενα 300αρι περιπου, οποτε θα ειναι συνολο 1000 watt.
Τι καλωδιο ρευματος πρεπει να παρω 4 AWG ,6 AWG ή 8 AWG??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Μάρ 2012, 12:24:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα, ο ενισχυτης σου εαν δεν κανω λαθος ειναι 300-350 Wrms ειναι σωστοτερη μοναδα μετρισης!!!
καλωδιοση 4awhg θα εισαι καλημενος για τα ρευματα σου!!!
Προσεχε τι θα αγορασεις μην αγοραζεις ενισχυτες ετσι, που πλασαρουν διαφοροι εμποροι σε σουπερ τιμες και καλλα!
φιλικα παντα!!!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Μάρ 2012, 14:21:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
Καλημερα, ο ενισχυτης σου εαν δεν κανω λαθος ειναι 300-350 Wrms ειναι σωστοτερη μοναδα μετρισης!!!
καλωδιοση 4awhg θα εισαι καλημενος για τα ρευματα σου!!!
Προσεχε τι θα αγορασεις μην αγοραζεις ενισχυτες ετσι, που πλασαρουν διαφοροι εμποροι σε σουπερ τιμες και καλλα!
φιλικα παντα!!!


Αυτός ειναι http://www.kandtsales.com/shop/product_page.php?parent_top=Electronics&parent_mid=Mobile&parent_low=Amplifiers&prod_id=142
Πως θα καταλαβω ποσα watt rms είναι σύνολο απο τα 700 που λεει?
κατεβασα και το εγχειριδιο (manual) αλλα δεν λεει ποσα Wrms είναι!
Και κατι αλλο, η καλωδίωση 4awg για μέχρι ποσα watt (max) περιπου ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Μάρ 2012, 23:34:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλισπερα και παλυ φιλε μου, συνηθος ειναι τα μισα!!!
Οσο αφορα την καλωδιοση τροφοδοσιας δεν μπορεις να πεις ακριβος με watt αντεχει καταρχην ποσους ενισχυτες θες να συνδεσης τι ρευμα 8ες να περασεις στο δικο μου πχ εχω μηδενικο και θα περασω αλλες δυο γραμες αααα στο καλωδιο πεζει ρολο και η μαρκα λενε καπιοι εγω πιστεβω οτι με 4awhg τσπ βαλε καλωδιοση συνδεσε τον ενισχυτη σου 1-2 καναλι για τις φονες και 3-4 για το sub σου αλλα μην περιμενεις και πολλα πρεπει να εχεις και καλλη πηγη για να διαχωρισεις το hi και το low-pass


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάρ 2012, 15:46:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
Καλισπερα και παλυ φιλε μου, συνηθος ειναι τα μισα!!!
Οσο αφορα την καλωδιοση τροφοδοσιας δεν μπορεις να πεις ακριβος με watt αντεχει καταρχην ποσους ενισχυτες θες να συνδεσης τι ρευμα 8ες να περασεις στο δι
κο μου πχ εχω μηδενικο και θα περασω αλλες δυο γραμες αααα στο καλωδιο πεζει ρολο και η μαρκα λενε καπιοι εγω πιστεβω οτι με 4awhg τσπ βαλε καλωδιοση συνδεσε τον ενισχυτη σου 1-2 καναλι για τις φονες και 3-4 για το sub σου αλλα μην περιμενεις και πολλα πρεπει να εχεις και καλλη πηγη για να διαχωρισεις το hi και το low-pass

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.
Εγω εχω πηγη οπως ειχα πει,θελει να παρει ομως ενας φιλος μου για τον ενισχυτη του,ποια προτεινεις γυρω στα 130ευρω (και πιο λιγο :S)
αυτο που θελει ειναι να ειναι καλη και να εχει usb και aux μπροστα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάρ 2012, 19:50:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα φιλε μου δεν ειπα οτι δεν εχεις πηγη πηγη ολοι εχουμε θα μπορεισ να πεξεις με την πηγη που εχεις με εναν ενισχυτη και hi & low-pass??? ποια πηγη ειναι??? Για το φιλο σου τωρα για καινουργια παντα μιλαμε η PIONEER DEH-6300SD
πιστεβο ειναι απο τις καλυτερες επιλογες, usb που θελει και ειναι και 4volti!!! Για την πηγη σου στελνω μεσο πμ ελληνικο link που την εχει σε αυτα τα χρηματα!!!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάρ 2012, 20:52:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
Καλησπερα φιλε μου δεν ειπα οτι δεν εχεις πηγη πηγη ολοι εχουμε θα μπορεισ να πεξεις με την πηγη που εχεις με εναν ενισχυτη και hi & low-pass??? ποια πηγη ειναι??? Για το φιλο σου τωρα για καινουργια παντα μιλαμε η PIONEER DEH-6300SD
πιστεβο ειναι απο τις καλυτερες επιλογες, usb που θελει και ειναι και 4volti!!! Για την πηγη σου στελνω μεσο πμ ελληνικο link που την εχει σε αυτα τα χρηματα!!!

Πηγή εγω εχω αυτην http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.660763
Λέει τιποτα,η πρεπει να παρω αλλη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάρ 2012, 15:19:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimmy007 έγραψε:
MHTSOS90 έγραψε:
Καλημερα, ο ενισχυτης σου εαν δεν κανω λαθος ειναι 300-350 Wrms ειναι σωστοτερη μοναδα μετρισης!!!
καλωδιοση 4awhg θα εισαι καλημενος για τα ρευματα σου!!!
Προσεχε τι θα αγορασεις μην αγοραζεις ενισχυτες ετσι, που πλασαρουν διαφοροι εμποροι σε σουπερ τιμες και καλλα!
φιλικα παντα!!!


Αυτός ειναι http://www.kandtsales.com/shop/product_page.php?parent_top=Electronics&parent_mid=Mobile&parent_low=Amplifiers&prod_id=142
Πως θα καταλαβω ποσα watt rms είναι σύνολο απο τα 700 που λεει?
κατεβασα και το εγχειριδιο (manual) αλλα δεν λεει ποσα Wrms είναι!
Και κατι αλλο, η καλωδίωση 4awg για μέχρι ποσα watt (max) περιπου ειναι?


O ενισχυτής σου είναι 175W RMS για κάθε κανάλι.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
206xtreme (Vassilis)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 30 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 124

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάρ 2012, 15:31:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
jimmy007 έγραψε:
MHTSOS90 έγραψε:
Καλημερα, ο ενισχυτης σου εαν δεν κανω λαθος ειναι 300-350 Wrms ειναι σωστοτερη μοναδα μετρισης!!!
καλωδιοση 4awhg θα εισαι καλημενος για τα ρευματα σου!!!
Προσεχε τι θα αγορασεις μην αγοραζεις ενισχυτες ετσι, που πλασαρουν διαφοροι εμποροι σε σουπερ τιμες και καλλα!
φιλικα παντα!!!


Αυτός ειναι http://www.kandtsales.com/shop/product_page.php?parent_top=Electronics&parent_mid=Mobile&parent_low=Amplifiers&prod_id=142
Πως θα καταλαβω ποσα watt rms είναι σύνολο απο τα 700 που λεει?
κατεβασα και το εγχειριδιο (manual) αλλα δεν λεει ποσα Wrms είναι!
Και κατι αλλο, η καλωδίωση 4awg για μέχρι ποσα watt (max) περιπου ειναι?


O ενισχυτής σου είναι 175W RMS για κάθε κανάλι.


Στον ύπνο του μπορεί... Στον ξύπνιο του ούτε ο Θεός ο ίδιος δε μπορεί να τα κάνει αυτά με 2 30άρες ασφάλειες... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάρ 2012, 16:10:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανα 70-75 να είναι wrms ανα κανάλι και αυτά ανάλογα τη ποιότητα των στοιχείων....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2012, 14:32:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
ανάλογα τη ποιότητα των στοιχείων....

+ 1 Δεν ηθελα να το πω ετσι μιας και τον αγορασε τον ενισχυτη και μαλλον σε αλμηρη τιμη!!!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
jimmy007 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (2004)

Ένταξη: 11 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2012, 23:14:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
reselie-206 έγραψε:
ανάλογα τη ποιότητα των στοιχείων....

+ 1 Δεν ηθελα να το πω ετσι μιας και τον αγορασε τον ενισχυτη και μαλλον σε αλμηρη τιμη!!!

Δεν τον αγορασα μου τον εστειλε ενας φιλος μου απο Αμερικη!:D
Δεν αξιζει δηλαδη σαν ενισχυτης για καλη ποιοτητα στον ηχο??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2012, 00:38:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δε θές κάτι τρελό (κοινώς αν δεν ακούς ΔΥΝΑΤΑ μουσική) τότε είναι οκ.. με 2 ηχεία διαιρούμενα εμπρός 6,5" και ένα 10" woofer πίσω θα παιξει αξιοπρεπώς για νορμάλ εντάσεις πάντως μη βάλεις 4 ηχεία ούτε κανα τέρας sub γιατί θα γονατίσει...Αν θές να πάρεις άλλο εξοπλισμό θα σου πάει ΠΟΛΛΑ περισσότερα το μαλλί οπότε για εμένα αν σε καλύπτουν τα παραπάνω (Καλός ήχος σε νορμάλ εντάσεις, όχι κάτι e-xtreme) τότε ξεκίνα με αυτόν τον ενισχυτή..Προφανώς για να σου λύσω και αυτή την απορία ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ο ήχος σου,ακόμα και με τα παραπάνω πράγματα , με τα μαμά ηχεία/πηγή...!Επίσης γνώμη μου καλωδιώσεις μη πάρεις τιποτα ότι να'ναι των 10€ πάρε κατι ψιλοκαλό να σου μείνει...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206xtreme (Vassilis)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 30 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 124

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάρ 2012, 10:26:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Αν δε θές κάτι τρελό (κοινώς αν δεν ακούς ΔΥΝΑΤΑ μουσική) τότε είναι οκ.. με 2 ηχεία διαιρούμενα εμπρός 6,5" και ένα 10" woofer πίσω θα παιξει αξιοπρεπώς για νορμάλ εντάσεις πάντως μη βάλεις 4 ηχεία ούτε κανα τέρας sub γιατί θα γονατίσει...Αν θές να πάρεις άλλο εξοπλισμό θα σου πάει ΠΟΛΛΑ περισσότερα το μαλλί οπότε για εμένα αν σε καλύπτουν τα παραπάνω (Καλός ήχος σε νορμάλ εντάσεις, όχι κάτι e-xtreme) τότε ξεκίνα με αυτόν τον ενισχυτή..Προφανώς για να σου λύσω και αυτή την απορία ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ο ήχος σου,ακόμα και με τα παραπάνω πράγματα , με τα μαμά ηχεία/πηγή...!Επίσης γνώμη μου καλωδιώσεις μη πάρεις τιποτα ότι να'ναι των 10€ πάρε κατι ψιλοκαλό να σου μείνει...


Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; Γιατί εγώ ισχυρίζομαι οτι και 4 ηχεία μπορεί να παίξει και subwoofer 150 ιντσών! Θα ήθελα πολύ να μου εξηγήσεις ΠΩΣ θα γονατίσει ο ενισχυτής από 4 4ωμα ή 8ωμα ηχεία, και από ένα σαμπ 32 40 54 ινστών με 2 πηνία των 4 ή 2Ω. Το λέω γιατί εγώ δε γνωρίζω κάποια σχέση ανάμεσα σε μέγεθος κινούμενης επιφάνειας και κατανάλωση 10 χρόνια τώρα που ασχολούμαι στο χώρο και επειδή το ακούω αυτό συχνά θα ήθελα κάποιος να μου το εξηγήσει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 12 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1889s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on