PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ηχοσύστημα - η γνώμη σας
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 08:44:03    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Ηχοσύστημα - η γνώμη σας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρώτησα σχετικά με την τοποθετηση ηχοσυστηματος στο αυτοκινητο που θα παρω σε γνωστο και αξιόπιστο κατάστημα και η προταση ηταν να βάλω τα falcon access 165 A, ενισχυτη signat ram 2 και subwoofer peerless. Μου είπαν ομως οτι σε καμμια περιπτωση δεν συνιστούν πίσω ηχεία... γιατι??
τι λέτε για τα παραπανω...?
Όσο για την συμβατοτητα πηγών με χειριστηρια και ενδειξεις ταμπλω μου ειπαν πως τα kenwood μονο ειναι συμβατα με το χειριστηριο αλλα κανενα δεν ειναι συμβατο με την οθονη του ταμπλω.
ακουω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 09:48:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To αν θα βάλεις πίσω ηχεία είναι καθαρά δική σου υπόθεση. Τα πίσω ηχεία απλά "γεμίζουν" τον χώρο μέσα στο αυτοκίνητο και είναι αποκλείστικά για τους πισω επιβάτες. Δεν τοποθετούνται πίσω ηχεία συνήθως αυτοί που θέλουν κάτι πολύ ποιοτικό εμπρός για αυτούς αλλά και τότε βάζουν ένα απλό ζευγάρι πίσω για τους επιβάτες. Αν θέλεις να γλιτώσεις κάποια χρήματά ή να δώσεις περισσότερα για καλύτερα ηχεία μπροστά τότε μην βάζεις πίσω.
Τώρα για τα πραγματάκια που θα βάλεις τα falcon δεν τα ξέρω, πρώτη φορά τα ακούω οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, η Signat ήταν μια μικρή εταιρεία η οποία όμως άρχισε τώρα τελευταία να βγάζει καλά πραγματάκια όχι όμως και κορυφαίας ποιότητας. Όσο για την Peerless είναι από τις καλύτερες (και ακριβότερες) εταιρείες με άριστη ποιότητα των προϊόντων της. Τιμή δεν μας είπες...
Για συμβατότητα χειριστηρίων και οθόνης έχει συζητηθεί σε προηγούμενο τοπικ νομίζω στο "απόψεις για το R-CD της Peugeot"


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 10:05:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σιγουρα τα παντα ειναι δικη μου υποθεση και τον τελευταιο λογο τον εχει παντα ο πελατης αλλα οταν σε συμβολευει να μη βαλεις ενας ανθρωπος που ξερει πολλα απο ηχο σημαινει οτι εχει καποιο σοβαρο λογο. Εξαλλου αυτον θα το συμφερε...παραπανω λεφτα θα του εσκαγα...αρα? Μιλαω για τον καλογεροπουλο και οι τιμες για τα παραπανω υπαρχουν στο site. Τωρα πόσο θα παει όλο το πακετο με πηγη+ηχεια+sub+ενισχυτη+μονωση+εργασία δε ξερω... θα δειξει...εσυ τι ενισχυτη θα προτεινες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 10:23:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν τον ρώτησες γιατί Question Question Question Question Shocked


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 10:26:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εστειλα Mail...περιμενω απαντηση...μου ειπε παντως "Σε καμία περίπτωση όμως δεν θα σας πρότεινα ηχεία για πίσω."...
δε μου ειπες,εσυ ποιον ενισχυτη θα προτεινες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 10:33:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσα χρήματα θες να διαθέσεις και τί ενισχυτή θες να βάλεις (δικάναλο, τετρακάναλο κλπ) τον θέλεις για γκάζια ή ποιότητά ή κάτι ενδιάμεσο; Δεν μπορώ να σου πω βάλε τον τάδε γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις είναι όλα υποκειμενικά. Α, δες και το προηγούμενο ποστ όπου μιλήσαμε με τον φίλο skull (206 και πραγματικό ηχοσύστημα), ίσως να βοηθηθείς.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 10:37:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Πόσα χρήματα θες να διαθέσεις και τί ενισχυτή θες να βάλεις (δικάναλο, τετρακάναλο κλπ) τον θέλεις για γκάζια ή ποιότητά ή κάτι ενδιάμεσο; Δεν μπορώ να σου πω βάλε τον τάδε γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις είναι όλα υποκειμενικά. Α, δες και το προηγούμενο ποστ όπου μιλήσαμε με τον φίλο skull (206 και πραγματικό ηχοσύστημα), ίσως να βοηθηθείς.


το προηγουμενο Post το εχω διαβασει. οπως και τα περισσοτερα. με ενδιαφερει ποιοτικος και δυνατος ήχος. Οχι τρελλά db αλλα να βαραει. 4καναλο ενισχυτη.από λεφτα δε ξερω,οχι υπερβολές παντως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 10:54:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ESX-V440.4 (4x60RMS) 693€, ΚΙCKER KX-600.4 (4x75RMS) 665€
Κάτι φθηνότερο PHASE LINEAR PB-FOUR (4x65RMS) 450€ και MAC AUDIO MAC-ATTACK 4081 (4x90RMS) 320€. Από το site του Καλογερόπουλου οι τιμές.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 11:03:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
ESX-V440.4 (4x60RMS) 693€, ΚΙCKER KX-600.4 (4x75RMS) 665€
Κάτι φθηνότερο PHASE LINEAR PB-FOUR (4x65RMS) 450€ και MAC AUDIO MAC-ATTACK 4081 (4x90RMS) 320€. Από το site του Καλογερόπουλου οι τιμές.

μαλιστα...καλως...
ευχαριστω για ακομα μια φορα για την βοηθεια. οταν παω να βαλω ηχοσυστημα θα επανέλθω για τις συμβουλές σου.θα τσεκαρω τα παραπανω... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 11:08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άσχετο.. Κανένα άλλο site στην Ελλάδα με ηχοσυστήματα γνωρίζει κανείς; Δε λέο του Καλογερόπουλου ίσως είναι από τα κορυφαία αλλά καλό θα ήταν να παίρναμε και άλλες τιμές. Και μιλάω για site με μορφή "καλογερόπουλος" γιατί σε διαφημιστικού τύπου όσα θέλεις...


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 11:15:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Άσχετο.. Κανένα άλλο site στην Ελλάδα με ηχοσυστήματα γνωρίζει κανείς; Δε λέο του Καλογερόπουλου ίσως είναι από τα κορυφαία αλλά καλό θα ήταν να παίρναμε και άλλες τιμές. Και μιλάω για site με μορφή "καλογερόπουλος" γιατί σε διαφημιστικού τύπου όσα θέλεις...


www.audioconnection.gr
www.audison.gr
www.caraudiosecurity.gr
www.caraudiostyle.gr
www.dousissound.gr

δοκιμασε αυτα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 14:54:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο περι πισω ηχειων μου ειχε προξενησει κιεμενα μια περιεργια στο παρελθον!!! Και ρωτησα τον τεχνικο...Μου ειπε οτι σε ενα αυτοκινητο με μικρου ογκου εσωτερικο ειναι πλεονασμος το sub και τα πισω ηχεια μαζι!!! Πρωτον, γιατι στις πολυ υψηλες εντασεις θα αλοιωνεται ο ηχος λογω χωρου, και δευτερον μου ειπε χαρακτηριστικα:"Για δοκιμασε να κατσεις πισω οταν θα ΠΑΙΖΕΙ κανα bitακι..."!!! Ετσι λοιπον μου προτεινε να βαλω ενα ποιοτικο συνδυασμο μπροστα και οσο για πισω, ειτε να κοψω εταζιερα να βαλω δυο καλα οval, ειτε ενισχυτη με sub!!! Ο,τι αντεχει η τσεπη σου και ταυτια σου...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 14:58:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ-Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
Ρώτησα σχετικά με την τοποθετηση ηχοσυστηματος στο αυτοκινητο που θα παρω σε γνωστο και αξιόπιστο κατάστημα και η προταση ηταν να βάλω τα falcon access 165 A, ενισχυτη signat ram 2 και subwoofer peerless....


Μετα απο δικη μου σκεψη καταλαβα οτι καθε καταστημα εχει την δικια του μαρκα με την οποια εχει καταφερει ο τυπος να του κανουνε καλητερες τιμες!Αυτο ειναι λογικο γιατι ολα τα μαγαζια και οχι μονο τα car-audio δουλευουν με αυτον τον τροπο!Εχουν και αλλες μαρκες αλλα περισσοτερα θα βγαζουν αν δουλευουν πολλα απο μια που κανουν καλητερες τιμες στον ιδιοκτητη!
Λοιπον πηγα σε δυο μαγαζια στην Θεσσαλονικη και μου εκαναν τις εξης προτασεις για 206:
-Ενισχυτη και διαιρουμενα MACROM 4.50 & MACROM UNS 6.1!!!
-Διαιρουμενα DLS ή Beyma και ενισχυτης απο DLS!
Ξερει κανεις τις μαρκες αυτες???



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 15:05:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αποτι ξερω και εχω ακουσει σε 206 φιλου, τα MACROM ειναι απο τα κορυφαια στην κατηγορια τους!!! Και σε δοκιμες σε περιοδικα εχουν παρει κορυφαιες βαθμολογιες τοσο για την ποιοτητα τους οσο και για την αποδοση τους!!! Εχουν και normal τιμες...Τωρα τη DLS καπου την εχει παρει το ματι μου!!! Πρεπει να ειναι αμερικανικη αν δεν κανω λαθος και ηρθε σχετικα προσφατα στην Ελλαδα...Απο προδιαγραφες παει καλα αλλα απο 'κει και περα το χαος!!! Την Beyma δεν την εχω ακουσει...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 15:10:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ-Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
petrskar έγραψε:
Ρώτησα σχετικά με την τοποθετηση ηχοσυστηματος στο αυτοκινητο που θα παρω σε γνωστο και αξιόπιστο κατάστημα και η προταση ηταν να βάλω τα falcon access 165 A, ενισχυτη signat ram 2 και subwoofer peerless....


Μετα απο δικη μου σκεψη καταλαβα οτι καθε καταστημα εχει την δικια του μαρκα με την οποια εχει καταφερει ο τυπος να του κανουνε καλητερες τιμες!Αυτο ειναι λογικο γιατι ολα τα μαγαζια και οχι μονο τα car-audio δουλευουν με αυτον τον τροπο!Εχουν και αλλες μαρκες αλλα περισσοτερα θα βγαζουν αν δουλευουν πολλα απο μια που κανουν καλητερες τιμες στον ιδιοκτητη!
Λοιπον πηγα σε δυο μαγαζια στην Θεσσαλονικη και μου εκαναν τις εξης προτασεις για 206:
-Ενισχυτη και διαιρουμενα MACROM 4.50 & MACROM UNS 6.1!!!
-Διαιρουμενα DLS ή Beyma και ενισχυτης απο DLS!
Ξερει κανεις τις μαρκες αυτες???


θα διαφωνησω διοτι το συγκεκριμενο καταστημα εχει περιπου 20 μαρκες (μεταξυ αυτών Pioneer,sony,kenwood,alpine,peerless κ.α.) δηλαδη όλα τα μεγαλα ονόματα (εκτος απο rockford). + του οτι η φημη του συγκεκριμενου είναι πολυ πολυ καλη σχετικά με την φροντιδα που δειχνει στον καθε πελατη. Δε κοιταει δηλαδη να βγαλει, αλλα τον ενδιαφερει να κανει καλη και ποιοτικη δουλειά συμφωνα με τις απαιτησεις του πελατη. Αυτα εχω ακουσει απ'εξω κι αυτα εχω διαβασει κι εδω στο forum. Τις μαρκες που λες δε τις γνωριζω. Αυτα που αναφερω εγω δε νομιζω να μην ειναι γνωστα βεβαια.Πάντως αν ήταν να είναι καλα μόνο τα φιρματα θα πηγαίναμε όλοι και θα λέγαμε βάλε μπρος-πισω ηχεια,sub,ενισχυτη και πηγη όλα pioneer και γεια χαρα. Ο τεχνικός ξερει και οι συμβουλές του είναι πολυτιμες ειδικα οταν είναι καταξιωμένος στον χωρο. Απο εκει και πέρα είναι στο χερι μας να κοιταξουμε κι αλλου, να ρωτησουμε και να μαθουμε και μετα να καταληξουμε. Καπου στο site του καλογεροπουλου έγραφε οτι μπορεις να κανεις 3μερη δοκιμη σε αυτα που θα σου βαλει κι οτι αν οι αγορες ξεπερνανε τα 1700 ευρω σου δινει αυτοκινητο αντικαταστασης μεχρι να ολοκληρωθουν οι εργασιες στο δικό σου. αν μη τι αλλο αυτο δειχνει επαγγελματισμο. Φυσικα στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο παντα...αλλα οι μεχρι τώρα ενδειξεις (και αποδειξεις για καποιους που ηδη εχουν προχωρησει το θεμα ηχο στο αμαξι τους) ειναι καλες. Βλεποντας και κανοντας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 15:25:54    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ-Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
petrskar έγραψε:
Ρώτησα σχετικά με την τοποθετηση ηχοσυστηματος στο αυτοκινητο που θα παρω σε γνωστο και αξιόπιστο κατάστημα και η προταση ηταν να βάλω τα falcon access 165 A, ενισχυτη signat ram 2 και subwoofer peerless....


Μετα απο δικη μου σκεψη καταλαβα οτι καθε καταστημα εχει την δικια του μαρκα με την οποια εχει καταφερει ο τυπος να του κανουνε καλητερες τιμες!Αυτο ειναι λογικο γιατι ολα τα μαγαζια και οχι μονο τα car-audio δουλευουν με αυτον τον τροπο!Εχουν και αλλες μαρκες αλλα περισσοτερα θα βγαζουν αν δουλευουν πολλα απο μια που κανουν καλητερες τιμες στον ιδιοκτητη!
Λοιπον πηγα σε δυο μαγαζια στην Θεσσαλονικη και μου εκαναν τις εξης προτασεις για 206:
-Ενισχυτη και διαιρουμενα MACROM 4.50 & MACROM UNS 6.1!!!
-Διαιρουμενα DLS ή Beyma και ενισχυτης απο DLS!
Ξερει κανεις τις μαρκες αυτες???

Είναι και οι δύο από τις κορυφαίες εταιρείες του χώρου. Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά στις προτείνω με κλειστά μάτια (και ανοιχτά αφτιά!!!) Ειδικά αν βάλεις BEYMA κόρνες αντί για tweeter εμπρός θα είσαι χιλιόμετρα μπροστά από οτιδήποτε άλλο.
Συμφωνώ με ότι λες για τα καταστήματα και να συμπληρώσω ότι υπάρχουν αυτοί που δουλεύουν μία μάρκα και προσπαθούν να την βγάλουν την καλύτερη για να πουλήσουν και οι άλλοι που έχουν πολλές και κατά τη γνώμη μου είναι περισσότερο επαγγελματίες και σέβονται περισσότερο τον πελάτη.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 15:38:52    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ-Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
...Ειδικά αν βάλεις BEYMA κόρνες αντί για tweeter εμπρός θα είσαι χιλιόμετρα μπροστά από οτιδήποτε άλλο. ...


Κόρνες??? Shocked



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 16:08:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


Είναι κάτι τέτοιο. Είναι ένα τουίτερ σε χοάνη και προσφέρει πολύ μεγαλύτερη ποιότητα και πιστότητα ήχου από τα κανονικά τουίτερ. Α ξάχασα να σου πω πως η Beyma τα σταμάτησε και ότι είναι πραγματικά πανάκριβα.......


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 16:51:15    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ-Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
petrskar έγραψε:
Ρώτησα σχετικά με την τοποθετηση ηχοσυστηματος στο αυτοκινητο που θα παρω σε γνωστο και αξιόπιστο κατάστημα και η προταση ηταν να βάλω τα falcon access 165 A, ενισχυτη signat ram 2 και subwoofer peerless....


Μετα απο δικη μου σκεψη καταλαβα οτι καθε καταστημα εχει την δικια του μαρκα με την οποια εχει καταφερει ο τυπος να του κανουνε καλητερες τιμες!Αυτο ειναι λογικο γιατι ολα τα μαγαζια και οχι μονο τα car-audio δουλευουν με αυτον τον τροπο!Εχουν και αλλες μαρκες αλλα περισσοτερα θα βγαζουν αν δουλευουν πολλα απο μια που κανουν καλητερες τιμες στον ιδιοκτητη!
Λοιπον πηγα σε δυο μαγαζια στην Θεσσαλονικη και μου εκαναν τις εξης προτασεις για 206:
-Ενισχυτη και διαιρουμενα MACROM 4.50 & MACROM UNS 6.1!!!
-Διαιρουμενα DLS ή Beyma και ενισχυτης απο DLS!
Ξερει κανεις τις μαρκες αυτες???


macrom παρα πολυ καλη για ενισχυτες - για ηχεια δεν ξερω!
DLS Σουηδικη κορυφαια παλιωτερα σε ηχεια , ακομα πολυ καλη για ενισχυτες δεν νομιζω.
Beyma ? Shocked ? Shocked


επισης ποτε μα ποτε μην εμπιστευτεις τυπους σαν αυτον για τοποθετηση ηχοσυστηματος!!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 17:24:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Beyma : Ισπανική εταιρεία κατασκευής ηχείων κορυφαία στο είδος της με εργοστάσια σε Ισπανία, Γαλλία και Βραζιλία Exclamation Από τις καλύτερες (και ακριβότερες) εταιρείες.
Dimip το αυτοκίνητο που φτιάχνει ο τυπάς δικό σου είναι;
Smile colors Silly Onfire Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 1 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2525s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on