PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ηχοσύστημα - η γνώμη σας
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2004, 11:00:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

micho έγραψε:
συγκεκριμενα δεν σε ειπε για τον εγκεφαλο?
το μονο που κανει το ηχοσυτημα με το αμαξι ειναι να παιρνει ρευμα απο αυτο.
για ποιο λογο να πειραξεις τον εγκεφαλο??? Shocked


μου είπε οτι επειδή έχω Multiplexing δε θα αναγνωρίζει το συστημα οτι βγηκε μια συσκευη και μπηκε μια αλλη αν δε γινει μια εργασία. και μου είπε οτι αυτό θα μου το κανει ο Ντάσιος (peugeot)...
καποιος με Multiplex να βοηθησει!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2004, 16:39:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον για να μην γεμισει το topic απο κοτσανες που λενε τα καταστηματα,αν θελεις πετρο για να μην σκας κι'ολας σε παω εγω στον δικο μου που ειναι και στην γειτονια μας και κανει και πολυ καλη δουλεια.αν θελεις μπορεις να ακουσεις και το δικο μου ηχοσυστημα και μου λες αν σου αρεσει.και μην ακουω για εγκεφαλους και πισω ηχεια κοτσανες Wink Wink Wink Wink


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2004, 17:51:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη εγώ δεν εχω πρόβλημα, ειδικά αν είναι πιστοποιημένη η καλή δουλειά από ένα άλλο μέλος. Που είναι αυτός? εδώ γαλάτσι? Πότε μπορείς να πάμε μαζί μια βόλτα? Αυριο πρωί? θα σου στείλω μηνυμα στο κινητο αμα είναι να συνενοηθούμε.. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2004, 18:26:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
λοιπον για να μην γεμισει το topic απο κοτσανες που λενε τα καταστηματα,αν θελεις πετρο για να μην σκας κι'ολας σε παω εγω στον δικο μου που ειναι και στην γειτονια μας και κανει και πολυ καλη δουλεια.αν θελεις μπορεις να ακουσεις και το δικο μου ηχοσυστημα και μου λες αν σου αρεσει.και μην ακουω για εγκεφαλους και πισω ηχεια κοτσανες Wink Wink Wink Wink


Γιάννη ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ! Τα 206 και 307 απο Φεβρουάριο/Μάρτιο του 2002 είναι multiplexed όπως γνωρίζεις... Άρα κάθε ηλεκτρικό σήμα περνά από την BSI (κεντρικός ελεγκτή). Αυτή λοιπόν η μονάδα (BSI) ελέγχει ακόμα και το ηχοσύστημα! Για αυτό λοιπόν δεν πρέπει να βιαζόμαστε να βοηθήσουμε απερίσκεπτα. Ο Καλογερόπουλος πολύ καλά έκανε και το ανάφερε αυτό. Μπορώ επίσης να σας αναφέρω και τον κωδικό του radio interface είναι 9706.86
Επίσης υπάρχει και μιά ακόμα παρατήρηση. Αν το αυτοκίνητο έχει ήδη το μαμά ράδιο και πάμε να βάλουμε άλλο, πρέπει επιπλέον να επέμβουμε στον ελεγκτή (BSI) ώστε να απενεργοποιήσουμε την εντολή ελέγχου ηχοσυστήματος!
Αυτά... Razz


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2004, 08:17:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TZAG έγραψε:
kanelj έγραψε:
λοιπον για να μην γεμισει το topic απο κοτσανες που λενε τα καταστηματα,αν θελεις πετρο για να μην σκας κι'ολας σε παω εγω στον δικο μου που ειναι και στην γειτονια μας και κανει και πολυ καλη δουλεια.αν θελεις μπορεις να ακουσεις και το δικο μου ηχοσυστημα και μου λες αν σου αρεσει.και μην ακουω για εγκεφαλους και πισω ηχεια κοτσανες Wink Wink Wink Wink


Γιάννη ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ! Τα 206 και 307 απο Φεβρουάριο/Μάρτιο του 2002 είναι multiplexed όπως γνωρίζεις... Άρα κάθε ηλεκτρικό σήμα περνά από την BSI (κεντρικός ελεγκτή). Αυτή λοιπόν η μονάδα (BSI) ελέγχει ακόμα και το ηχοσύστημα! Για αυτό λοιπόν δεν πρέπει να βιαζόμαστε να βοηθήσουμε απερίσκεπτα. Ο Καλογερόπουλος πολύ καλά έκανε και το ανάφερε αυτό. Μπορώ επίσης να σας αναφέρω και τον κωδικό του radio interface είναι 9706.86
Επίσης υπάρχει και μιά ακόμα παρατήρηση. Αν το αυτοκίνητο έχει ήδη το μαμά ράδιο και πάμε να βάλουμε άλλο, πρέπει επιπλέον να επέμβουμε στον ελεγκτή (BSI) ώστε να απενεργοποιήσουμε την εντολή ελέγχου ηχοσυστήματος!
Αυτά... Razz


ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙ ΑΥΤΟΣ. ΤΟ ΜΑΜΑ ΕΧΩ.ΤΟ CLARION. ΠΑΝΤΩΣ ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ...ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2004, 12:17:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TZAG έγραψε:
kanelj έγραψε:
λοιπον για να μην γεμισει το topic απο κοτσανες που λενε τα καταστηματα,αν θελεις πετρο για να μην σκας κι'ολας σε παω εγω στον δικο μου που ειναι και στην γειτονια μας και κανει και πολυ καλη δουλεια.αν θελεις μπορεις να ακουσεις και το δικο μου ηχοσυστημα και μου λες αν σου αρεσει.και μην ακουω για εγκεφαλους και πισω ηχεια κοτσανες Wink Wink Wink Wink


Γιάννη ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ! Τα 206 και 307 απο Φεβρουάριο/Μάρτιο του 2002 είναι multiplexed όπως γνωρίζεις... Άρα κάθε ηλεκτρικό σήμα περνά από την BSI (κεντρικός ελεγκτή). Αυτή λοιπόν η μονάδα (BSI) ελέγχει ακόμα και το ηχοσύστημα! Για αυτό λοιπόν δεν πρέπει να βιαζόμαστε να βοηθήσουμε απερίσκεπτα. Ο Καλογερόπουλος πολύ καλά έκανε και το ανάφερε αυτό. Μπορώ επίσης να σας αναφέρω και τον κωδικό του radio interface είναι 9706.86
Επίσης υπάρχει και μιά ακόμα παρατήρηση. Αν το αυτοκίνητο έχει ήδη το μαμά ράδιο και πάμε να βάλουμε άλλο, πρέπει επιπλέον να επέμβουμε στον ελεγκτή (BSI) ώστε να απενεργοποιήσουμε την εντολή ελέγχου ηχοσυστήματος!
Αυτά... Razz

Τι εννοείς "ελέγχει το ηχοσύστημα"; Αν δηλαδή έχουμε κλειστό το μαμά ράδιο τι γίνεται; Μήπως ο έλεγχος αυτός αφορά τις ενδείξεις στην οθόνη και τα χειριστήρια στο τιμόνι; Σωστά κάθε ηλεκτρικό σήμα περνά από την BSI το ηλεκτρικό ΡΕΥΜΑ όμως που δουλεύει η πηγή τι γίνεται; Γιατί για να συμβαίνει αυτό που λές θα πρέπει όταν ανοίγουμε τη μίζα να στέλνει ένα σήμα το ράδιο με τον κωδικό του στην BSI και κατόπιν η BSI να δίνει το ρεύμα για να δουλέψει.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2004, 12:58:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πωπω παιδιά με μπερδεψατε ακόμα πιο πολύ...
όσοι έχουν βαλει πηγη σε Multiplex, καναν κατι στον εγκέφαλο ναι ή όχι? αν δεν έκαναν και δούλευει μια χαρα τότε μου είπαν μαλ***ες. αν έκαναν τότε είχε δίκιο. Α! και το οτι μου είπε να παω στον Ντάσιο να το κάνω μήπως παίζει κάποιο ρόλο...? Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2004, 14:10:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Roll eyes Roll eyes Roll eyes Roll eyes Roll eyes


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2004, 14:18:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
Roll eyes Roll eyes Roll eyes Roll eyes Roll eyes


εσύ τώρα τι κοροιδεύεις???
παρε να 'χεις! Splat Splat Splat Splat Splat
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 21:36:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρω "μια τούρτα για το σπίτι θέλεις" για αυτό πάρε μερικές ντομάτες! Very happy
Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2004, 22:12:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Τι εννοείς "ελέγχει το ηχοσύστημα"; Αν δηλαδή έχουμε κλειστό το μαμά ράδιο τι γίνεται; Μήπως ο έλεγχος αυτός αφορά τις ενδείξεις στην οθόνη και τα χειριστήρια στο τιμόνι; Σωστά κάθε ηλεκτρικό σήμα περνά από την BSI το ηλεκτρικό ΡΕΥΜΑ όμως που δουλεύει η πηγή τι γίνεται; Γιατί για να συμβαίνει αυτό που λές θα πρέπει όταν ανοίγουμε τη μίζα να στέλνει ένα σήμα το ράδιο με τον κωδικό του στην BSI και κατόπιν η BSI να δίνει το ρεύμα για να δουλέψει.


Α) Το ρεύμα παρέχεται από την μπαταρία. Β) Η BSI όπως είναι υπεύθυνη να ενεργοποιήσει τους αερόσακους, όταν γυρίσεις στη δεύτερη σκάλα το κλειδί, έτσι ενεργοποιεί και το ράδιο.
Το ρεύμα συνεχίζει και υπάρχει ακόμα κι όταν βγάλεις το κλειδί, γιατί πρίν βάλω το συγκεκριμένο interface στο ηχοσύστημά μου, το ηχοσύστημα συνέχιζε να παίζει! Εγώ έβαλα μόνο αυτό το IF, γιατί δεν είχε παραγγελθεί ΜΕ ηχοσύστημα απο το εργοστάσιο. Όσα οχήματα όμως έχουν επάνω ήδη το μαμά ράδιο, πρέπει εκτός του ΙF, να κάνουν και στη BSI, radio deactivation. To IF αυτό ουσιαστικά απομονώνει το ράδιο απο την BSI και δεν "τραβά" επιπλέον ρεύμα απο την μπαταρία.


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2004, 11:43:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TZAG έγραψε:
DRAKE έγραψε:
Τι εννοείς "ελέγχει το ηχοσύστημα"; Αν δηλαδή έχουμε κλειστό το μαμά ράδιο τι γίνεται; Μήπως ο έλεγχος αυτός αφορά τις ενδείξεις στην οθόνη και τα χειριστήρια στο τιμόνι; Σωστά κάθε ηλεκτρικό σήμα περνά από την BSI το ηλεκτρικό ΡΕΥΜΑ όμως που δουλεύει η πηγή τι γίνεται; Γιατί για να συμβαίνει αυτό που λές θα πρέπει όταν ανοίγουμε τη μίζα να στέλνει ένα σήμα το ράδιο με τον κωδικό του στην BSI και κατόπιν η BSI να δίνει το ρεύμα για να δουλέψει.


Α) Το ρεύμα παρέχεται από την μπαταρία. Β) Η BSI όπως είναι υπεύθυνη να ενεργοποιήσει τους αερόσακους, όταν γυρίσεις στη δεύτερη σκάλα το κλειδί, έτσι ενεργοποιεί και το ράδιο.
Το ρεύμα συνεχίζει και υπάρχει ακόμα κι όταν βγάλεις το κλειδί, γιατί πρίν βάλω το συγκεκριμένο interface στο ηχοσύστημά μου, το ηχοσύστημα συνέχιζε να παίζει! Εγώ έβαλα μόνο αυτό το IF, γιατί δεν είχε παραγγελθεί ΜΕ ηχοσύστημα απο το εργοστάσιο. Όσα οχήματα όμως έχουν επάνω ήδη το μαμά ράδιο, πρέπει εκτός του ΙF, να κάνουν και στη BSI, radio deactivation. To IF αυτό ουσιαστικά απομονώνει το ράδιο απο την BSI και δεν "τραβά" επιπλέον ρεύμα απο την μπαταρία.

Roll eyes NodNo :uhoh: Silly Shocked Crazy Cussing out Pale Scratch Confused sorry Ντεν καταλαβε ντεν ξερει μπερντεύτηκε!!!!


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2004, 02:27:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
TZAG έγραψε:
DRAKE έγραψε:
Τι εννοείς "ελέγχει το ηχοσύστημα"; Αν δηλαδή έχουμε κλειστό το μαμά ράδιο τι γίνεται; Μήπως ο έλεγχος αυτός αφορά τις ενδείξεις στην οθόνη και τα χειριστήρια στο τιμόνι; Σωστά κάθε ηλεκτρικό σήμα περνά από την BSI το ηλεκτρικό ΡΕΥΜΑ όμως που δουλεύει η πηγή τι γίνεται; Γιατί για να συμβαίνει αυτό που λές θα πρέπει όταν ανοίγουμε τη μίζα να στέλνει ένα σήμα το ράδιο με τον κωδικό του στην BSI και κατόπιν η BSI να δίνει το ρεύμα για να δουλέψει.


Α) Το ρεύμα παρέχεται από την μπαταρία. Β) Η BSI όπως είναι υπεύθυνη να ενεργοποιήσει τους αερόσακους, όταν γυρίσεις στη δεύτερη σκάλα το κλειδί, έτσι ενεργοποιεί και το ράδιο.
Το ρεύμα συνεχίζει και υπάρχει ακόμα κι όταν βγάλεις το κλειδί, γιατί πρίν βάλω το συγκεκριμένο interface στο ηχοσύστημά μου, το ηχοσύστημα συνέχιζε να παίζει! Εγώ έβαλα μόνο αυτό το IF, γιατί δεν είχε παραγγελθεί ΜΕ ηχοσύστημα απο το εργοστάσιο. Όσα οχήματα όμως έχουν επάνω ήδη το μαμά ράδιο, πρέπει εκτός του ΙF, να κάνουν και στη BSI, radio deactivation. To IF αυτό ουσιαστικά απομονώνει το ράδιο απο την BSI και δεν "τραβά" επιπλέον ρεύμα απο την μπαταρία.

Roll eyes NodNo :uhoh: Silly Shocked Crazy Cussing out Pale Scratch Confused sorry Ντεν καταλαβε ντεν ξερει μπερντεύτηκε!!!!


εδω μπερδευτηκα εγω που ειμαι και φιλος του, ποσο μαλλον εσυ.. Twisted evil .
ρε ΤΖΑG ημαρτον, μιλα απλα στο λαο! Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Φεβ 2004, 00:11:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά ρε παιδιά τόσο διάνοια είμαι και δεν το ξέρω; Silly
Ρεύμα απο που να πάρει το κακόμοιρο ΟΛΟ το όχημα; Μήπως απο το UFO της διαφήμισης του Yaris;; Απο την μπαταρία παίρνει Idea Φοβερό!
Απλά επειδή "ντε καταλαβαίνει ελλήνικος", σας παραθέτω μια παρόμοια παλαιότερη συζήτηση στα αγγλικά...

Peugeot206cc.co.uk

Posted: 21 Nov 2002 23:27 Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

stephen aka zetec_sport wrote:
does it have to be disabled?


Yes it DOES I have already said that hundreds of times. The BSI (when this option is enabled) tries to find the factory HU and checks if it's operational. These are taking place using some electrical signals between BSI and factory HU. Now, If you deinstall the factory unit and a) don't disable the HU check by BSI, and b) don't install the adaptor recommended by Peugeot, which isolates all electrical signals of the new aftermarket unit to be sent to BSI, then you may experience problems with the BSI itself or more likely will cause some serious incidents like: the "stop" starts flashing when you drive, or the most dangerous, all signals to get crazy and and stop the engine while you're moving with speed
Don't take these for granted because I have heard these to happen.
Ask your dealer first and act precautiously
TZAG


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Φεβ 2004, 00:17:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο για σένα Δημητράκη μου...θα τα πούμε στην "εξοχή"... Very happy


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Φεβ 2004, 01:29:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TZAG έγραψε:
Όσο για σένα Δημητράκη μου...θα τα πούμε στην "εξοχή"... Very happy


ναι, ναι, ελα να μαζεψεις σαλιγκαρια μαζι μας!
χεχε...
θα πηξει το πνευμονι σου στο οξυγονο!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (RALLYE 13)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


RALLYE13

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2004, 12:24:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RALLYE 13 Evil ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ SIGNAT 4X75 GIA 2 HXEIA JBL 100 RMS ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ 2 AUDIOBAHN 300 RMS ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ SIGNAT 1X500 ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΙΠΛΗ ΚΟΥΤΑ 12" MAGNAT.TO ΑΜΑΞΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΧΕΙΑ,380 ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΩ,1500 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΙΣΧΗΤΕΣ ΚΑΙ 400 ΓΙΑ ΤΑ SUB ΚΑΙ Η ΤΟΠΟΘΕΤΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 150.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Makis77 (Μάκης)
Μέλος
Μέλος


206 1.6 GTi (Αυγ 2003)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 124
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2004, 17:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
The BSI (when this option is enabled) tries to find the factory HU and checks if it's operational. These are taking place using some electrical signals between BSI and factory HU. Now, If you deinstall the factory unit and a) don't disable the HU check by BSI, and b) don't install the adaptor recommended by Peugeot, which isolates all electrical signals of the new aftermarket unit to be sent to BSI, then you may experience problems with the BSI itself or more likely will cause some serious incidents like: the "stop" starts flashing when you drive, or the most dangerous, all signals to get crazy and and stop the engine while you're moving with speed


Εγώ αντικατέστησα μόνος μου το μαμά ραδιο-CD με ένα PIONEER 7600 χωρίς να κάνω ο,τιδήποτε άλλο και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο από τα παραπάνω προβλήματα εδώ και 5 μήνες. Τυχαίο είναι;

Παράθεση:
Το ρεύμα συνεχίζει και υπάρχει ακόμα κι όταν βγάλεις το κλειδί, γιατί πρίν βάλω το συγκεκριμένο interface στο ηχοσύστημά μου, το ηχοσύστημα συνέχιζε να παίζει! Εγώ έβαλα μόνο αυτό το IF, γιατί δεν είχε παραγγελθεί ΜΕ ηχοσύστημα απο το εργοστάσιο. Όσα οχήματα όμως έχουν επάνω ήδη το μαμά ράδιο, πρέπει εκτός του ΙF, να κάνουν και στη BSI, radio deactivation. To IF αυτό ουσιαστικά απομονώνει το ράδιο απο την BSI και δεν "τραβά" επιπλέον ρεύμα απο την μπαταρία.


Το PIONEER συνεχίζει να παίζει και αφού βγάλω το κλειδί. Πρέπει να απενεργοποιηθεί στη BSI κάποιο option για να κλείνει μαζί με το κλειδί; Το ότι δεν έχω τον αντάπτορα για το χειριστήριο του τιμονιού παίζει κάποιο ρόλο σε αυτή τη λειτουργία;


Day Dreamer
Flying Low
Looking For The Big L
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2004, 15:55:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι φίλε μου τα pioneer στο πίσω μέρος τους (εκεί που βάζεις τα καλώδια τροφοδοσίας του για ρεύμα), κανείς αυτή την ρύθμιση, δηλαδή να δουλεύει μονό όταν γυρίσεις το κλειδί στην δεύτερη σκάλα και πάνω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 20:34:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλό θα ήταν, όταν επισκευτείς το συνεργείο, να σου απενεργοποιήσουν την ύπαρξη radiocd απο την BSI...


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 3 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4532s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on