PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΦΟΝΙΚΟ ΠΑΤΑΚΙ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Φεβ 2007, 00:55:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασε εγω εφαγα αλλο πακετο....Σταματημενος σε ενα φαναρι στη θησεως στην καλλιθεα κα κλασικα κανοντασ χαζομαρες ειπα να δωσω μια κοφτη γκαζια να ακουστουν τα ατια!!!Και τοτε εγινε το μοιραιο κολλησε το πεταλι του γκαζιου...Το σφηνωσε το πατακι....Ευτηχως πυ δεν ειχα ταχυτητα μεσα γιατι με εβλεπα να γινομουν με κανα χριστιανο που περναγε εκεινη την ωρα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάρ 2007, 23:18:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα 3d που έχω στο cc μου δεν έχουν τρύπες. καμιά ιδέα για το πώς να τα στερεώσω καλά ώστε να μην γλιστράνε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Μάρ 2007, 00:42:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον με σκρατς είναι η καλύτερη λύση-εκτός αν τα κολλήσεις με logo. Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Μάρ 2007, 10:10:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλο και το βελκρο αλλα και παλι δεν ξερω αν θα στεκονται.Ασε που για να τα βαλεις σωστα θα κανεισ διαδηκασια γιατι θα κολλανε στραβα και θα εχεις συνεχεια κολλα ξεκολλα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Μάρ 2007, 23:35:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δοκιμασα με σκρατσ αλλά επειδή η μοκέτα στο πάτωμα είναι πολυ μικρου πάχους δεν έπιανε το σκρατσ!!καμια ιδέα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Μάρ 2007, 23:36:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι είναι το βέλκρο??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
billisdim (Dim)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 02:07:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως παιδες εφαρμοσα ενα σκρατς πανω στο πατακι,στην κατω κατω μερια που βλεπει στο καθισμα, κ εχει κολλησει στην μοκετα,ετσι ωστε να μην μετακινειται πανω κατω δεξια αριστερα.μπορειτε να σκεφτειτε πατεντες παντως,εγω το μονο που εκανα ηταν 2τρυπες σχεδον αορατες στο πατακι,κ εδεσα το σκρατς με σφιχτηρακια μαυρα πλαστικα,δεν φαινονται καθολου. ειναι και κατω κατω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 11:12:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη κατι τέτοι σκέφτομαι και εγώ, τι σχρατσ έβαλες?αυτο που πήρα εγώ δεν πιάνει στην μοκέτα του δαπέδου! Απο πού το πήρες? Πώς το κόλλησες επάνω? Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 14:10:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σκρατσ το λεμε εμεις εδω επειδη κανει το χαρακτηριστικο ηχο οταν ξεκολλαει.Το υλικο λεγετε βελκρο(η πλευρα με τις σκληρες τριχες)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 14:12:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Που μπορώ να το προμηθευτώ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Μάρ 2007, 14:36:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε μαγαζια με ειδη κοπτικης ραπτικης σε ταπετσερηδες και σμ μαγαζια με κλωστες και τετοια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
billisdim (Dim)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2007, 15:15:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο μαγαζι ραπτικης,εκοψα 1μετρο σκρατς,την σκληρη μερια που γαντζωνει,κ εβαλα σε ολα τα πατακια ετσι ωστε να μην μετακινουνται. Τα στερεωσα τρυπωντας πατακι-σκρατς στο ιδιο σημειο,κ περασα απο μεσα τους μαυρο πλαστικο δεστρακι,κ εγινε τζε τε.κολλαει τοσο γερα το σκρατσ στην μοκετα,που οταν παω να τα βγαλω να τα πλυνω, σηκωνει κ τη μοκετα μαζι. Πατεντες καντε παιδια,ελληνες ειμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2007, 15:24:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και χρόνια και έχω πάθει αρκετά κολλήματα, αλλά ευτυχώς κανένα δε στάθηκε τόσο επικίνδυνο για ατύχημα, καθώς όποτε κολλούσε σε κλάσματα το τραβούσα πίσω με το τακούνι.
Επειδή έχω δοκιμάσει τη λύσω του σκρατς, μπορώ να πω ότι δεν είναι και το καλύτερο.Καταρχήν έβαλα 3 κομμάτια για να μοιράσω την πίεση (2 κατώ αριστερά-δεξιά και 1 πάνω στο κέντρο), αλλά τα σκρατς κόλλαγαν μεταξύ τους και ενωμένα, ξεκολλούσαν από τη μοκέτα.Τελικά δοκίμασα και τη λύση της κόλλας, αλλά πάλι μετά από μερικούς μήνες ξεκολλούσαν.Ίσως να φταίει το ύφασμα της μοκέτας.


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάρ 2007, 16:05:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

billisdim υπάρχουν διαφορετικοί τύποι σχράτσ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
billisdim (Dim)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάρ 2007, 12:17:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shark υπαρχουν ναι,εσυ θα κοιταξεις να αγορασεις κανα μετρο σκρατς απο το πιο φαρδυ που εχουν για να κανεις καλυτερα τη δουλεια σου.Θα χρειαστεις μονο την μια μερια,δεν χρειαζεται να παρεις και αρσενικο και θηλυκο.Θα παρεις μονο το σκρατς με τα γαντζακια απο κατω,το σκληρο,ετσι ωστε να κολλησει απευθειας στη μοκετα του αυτοκινητου σου.το μονο "δυσκολο"μερος ειναι το πως θα το εφαρμοσεις κατω απο το πατακι σου ωστε να ειναι σταθερο.Εγω αγορασα μαυρα μικρα πλαστικα σφιχτηρακια,τρυπισα το πατακι ισα ισα να περασουν απο μεσα,τα εδεσα στις κατω κατω μεριες απο το πατακι,κ Απο εκει κ περα,τελειωσε η φασαρια.αυτο ηταν.Ξαναλεω ομως,μονο τη μια επιφανεια θα χρειαστεις απο το σκρατς,αυτη που γαντζωνει,η αλλη ειναι αχρηστη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάρ 2007, 13:12:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγω λεω να βγαλω τελειως τα πατακια μπροστα και να κοψω σιο φιλετα λαμαρινα αντιολοσθητικη γαι να γινω fast ang kangooroius!!Αλιμονο...πλακα κανω μια καλη φαση αλλα θελει δουλεια να περασεις στη μοκετα του αυτοκινητου κουμπωματα και ουτε σκρατς ουτε τπτ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάρ 2007, 23:08:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Billisdim σε ευχαριστώ για την βοήθεια!να σε καλα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
StorM_GmA (Ευριπίδης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2006)

Ένταξη: 21 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Σεπ 2007, 17:12:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έλεος...τώρα το είδα αυτό το topic Razz
εμένα μου είχε τύχει να μου μείνει ο συμπλέκτης τέρμα μέσα πατημένος...
και μάλιστα η μία φορά ήταν εν κινήσει...με κάτι κλοτσιές έφτιαξε τελικά
και πριν πάω το αμάξι στο πάρκινκ, σταματάω κάτω απο το σπίτι να δοκιμάσω
πάλι...τον πατάω και πάλι μένει μέσα...το περιεργάστηκα λίγο, τράβηξα το
πατάκι και δεν επανερχόταν...τελικά τον τράβηξα έξω, πήγα peugeot και μου
είπαν οτι το πατάκι έφταιγε...πάντως απο τότε δεν το έχω ξαναπάθει...αλλά
ανέκαθεν όταν μπαίνω στο αμάξι φτιάχνω το πατάκι γιατί νιώθω να μου
κολλάει τα πετάλια...

πολύ χάλια τα πατάκια πάντως...καθόλου ποιότητα...


...sine Diabolo nullus Dominus...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Σεπ 2007, 17:23:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμενα μου κολλαγε το γκαζι....Καταλαβαινεισ τι επαθα οταν μου εκατσε η φαση...!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
StorM_GmA (Ευριπίδης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2006)

Ένταξη: 21 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Σεπ 2007, 18:25:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έλα μωρέ τι έπαθες...το πολύ πολύ να το πήγαινες με τις πάντες μέχρι να
ξεκολλήσει... Razz Razz Razz

ελπίζω να σε πετύχω καμια μέρα στην θησέως να γκαζώσουμε μαζί Razz


...sine Diabolo nullus Dominus...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1098s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on