PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μετατροπη Peugeot 206 GT σε Α7
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Moya 21 (Γ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Grand Turismo

Ένταξη: 07 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Λουτρακι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 16:43:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον, μολις μαλακωσει ο καιρος λεω να ξεκινησω σιγα σιγα το προτζεκτ του 206 GT, αλλα οσον αφορα τα κυβικα του επικρατει ενα χαος με τους κανονισμους των αφενταδων της ΕΘΕΑ οσον αφορα την κατηγορια.

Θα πεσει πολυ προσωπικη δουλεια και φιλων μηχανικων, λεφτα για καρχαριες δεν υπαρχουν ποια... τοσα χρονια τους χτισαμε μεζονετες ολοι μας.

Βρεθηκε και εγχειριδιο οδηγιων απο Γαλλια, για τα σημεια στα οποια θα χρειαστει ραψιμο κ.λ.π. κ.λ.π.

Βεβαια θα προχωραει σιγα λογω των δυσκολων καιρων και οι κινησεις θα ειναι προσεκτικες .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 16:54:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα σου ανοιξω καινουργιο τοπικ για το αυτοκινητο σου πιο μετα.
Ν3 θα το κανετε, Α/7 ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 17:07:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχει ομολογκασιον για Ν απο οσο ξερω,μονον για Α(5604). Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 20:14:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Sad

Kαλα ρε μλκ , μη βαλεις και τα κλαματα. Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Moya 21 (Γ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Grand Turismo

Ένταξη: 07 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Λουτρακι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 20:17:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το budget για Α ξεφευγει ..... οποτε παω για Ν αλλα αμα ειναι ετσι οπως τα λεει ο Pughell μαλλον θα φαμε αγγουρακι ... και θα παμε στην Α με τα απαραιτητως αναγκαια αλλα χωρις εξωτικο σασμαν κ.λ.π. και με βλεπω μαλλον για χωματινα sprint ...
Μου κανει εντυπωση που δεν εχει ομολογκασιον Ν Shocked μηπως μπορειται να με διαφωτισεται λιγο περισσοτερο ? στο πως μπορουμε να σιγουρευτουμε...?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 20:24:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενα τηλ στην ελπα θα σε διαφωτισει!
Κοιτα, ουτως ή αλλως Ν3 δεν υπαρχει κανενα οποτε Α/7 καλυτερα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Moya 21 (Γ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Grand Turismo

Ένταξη: 07 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Λουτρακι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 20:34:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
ενα τηλ στην ελπα θα σε διαφωτισει!
Κοιτα, ουτως ή αλλως Ν3 δεν υπαρχει κανενα οποτε Α/7 καλυτερα


Εχεις δικιο τουλαχιστον θα βγει ο κλιματισμος και το εσωτερικο θα ειναι ακρως πολεμικο ... Cool αλλα βλεπω τι φορανε τα Α7 206 και βαζω τα κλαμματα συν οτι παιζουν και τα R3 Rolling eyes αυριο θα παρω και ενα τηλεφωνακι και θα ενημερωσω .

Αν και με λιγο ψαξιμο που εκανα οντως τα 206 δεν εχουν εγκριση Ν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 20:44:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το RC εχει σαν Ν3 .
Ta R3 μην σε αγχωνουν γιατι δεν πανε χωμα εως τωρα αλλα αφου λες για σπριντ σε συμφερει να το δηλωνεις Α/7 εστω και με λιγα πραγματα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 20:47:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παλιο Link μεν,πιθανοτατα εγκυρο δε
http://gas.rallye.free.fr/docs/reglements/homol_fia.pdf

Εκτος αυτου,ενας καλος λογος να το δηλωσεις Ν,ειναι το βαρος μιας και ετσι και αλλιως δεν σκοπευεις να χωσεις πολυ χρημα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 20:49:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Pughell έγραψε:
Sad

Kαλα ρε μλκ , μη βαλεις και τα κλαματα. Laughing

Εγω; Laughing
Το παληκαρι,οχι εγω...

Φαντασου να πας σαν Ν και να σε κοψουν τεχνικο ή να πας Α και να σου πουνε οτι το μαμα σασμαν δεν ειναι ομολογκε. Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 21:15:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω στη θεση σου θα του εβαζα τουρμπο που ειναι πολυ φτηνη σχετικα μετατροπη και βγαζει αλογα σε αυτο το παπατζομοτερο και να το δηλωσεις σαλουν....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Moya 21 (Γ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Grand Turismo

Ένταξη: 07 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Λουτρακι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 21:36:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τουρμπο δεν θελω μ αρεσει ατμοσφαιρα επειδη εχει και καλη ροπη με ενα κορωνοπηνιο μπλοκε θα δουλευει στην ωφελιμη περιοχη μιας ο κοφτης ειναι κοντα στις 6.000+

Οσο για ενισχυμενα κινουμενα μερη, υπαρχουν απο ατμοσφαιρικο κινητηρα 306 των 192hp οπου οι διαστασεις π.χ. των μπιελων ειναι ακριβως ιδιες με του δικου μου κινητηρα.

Αγχωνομαι γιατι ετσι και αλλιως δεν παω για πρωταθλημα ουτε για χρονους με την ταυτοτητα στο στομα, αλλα για να βγει σωστο το αμαξι.

Μην παω για Δ.Τ.Τ. και με ξαναστειλουν πισω για αλλαγες αν και οι λεπτομερειες θα τακτοποιηθουν απο ατομο του χωρου...

Σκεφτηκα αφου το RC παιρνει Ν ταυτοτητα να πω οτι εχω απλα το 206 2.0 αλλα οχι το GT , ετσι και αλλιως με τους υπαρχοντες προφυλακτηρες απαγορευεται οποτε βαζω του 1.6
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάρ 2012, 21:41:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η saloon υπαρχει μονον σε αναβασεις/πιστα.

Περι μηχανικων μερων,με μαμα εκκεντροφορους 306 με τα 167 και ΦΠΕ ξυπναει αρκετα χωρις ιδιαιτερα χρηματα.
Μπιελες ετσι και αλλιως δεν μπορεις να βαλεις,ουτε σαν Ν,ουτε σαν Α.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Moya 21 (Γ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Grand Turismo

Ένταξη: 07 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Λουτρακι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2012, 14:02:41    Θέμα δημοσίευσης: Μετατροπη Peugeot 206 GT σε Α7 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξεκιναω σιγα σιγα το προτζεκτ της αγωνιστικης μεταμορφωσης ... Cool
Το budget λογω των εποχων θα ειναι συγκεκριμενο χωρις εξωτικα πραγματα .

1ο Σταδιο :
Απαραιτητα εργαλεια: Καστανια 14αρι , 17 αρι, τορκς, πενσα .
Αφαιρεση ολων των ηχομονωσεων.. πλαστικων, μοκετων, ηχειων,πλαφονιερας, πισω λαμπας , κονσολα πατωματος . ρολοι ταμπλο , ρεζερβα + την βαση της , καθισματα μπρος πισω + ζωνες , αεροσακοι + μοναδες ,ραδιοcd.

Καλο ειναι σε καθε τι που αποσυνδεουμε, ειναι πολλες οι φισες.... οπως πισω φως πινακιδας , υαλοκαθαριστηρας κ.λ.π. να τα μαρκαρουμε με χαρτοταινια ετσι ωστε να ελαφρυνουμε την πλεξουδα πολυ ποιο γρηγορα και χωρις να μαντευουμε με αμπερομετρα κ.λ.π.
Καλο ειναι να φοραμε και γαντια γιατι η μακα της σκονης ειναι ανυποφορη, δεν κοβουμε και τα χερια μας σε γωνιες της λαμαρινας .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Moya 21 στις Πεμ 29 Μάρ 2012, 14:05:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Moya 21 (Γ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Grand Turismo

Ένταξη: 07 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Λουτρακι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2012, 14:03:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πως ανεβαζω εικονες ?? [/img]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2012, 14:11:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

WWW.PHOTOBUCKET.COM

επισης πολυ εκνευριστικο και γλυτωνεις κιλα
πετσοκοβεις πορτα πορτ παγκαζ βγαζοντας κλειδαρια και κοβωντας εσωτερικες λαμαρινες και βαζοντας ασφαλειες απο εξω...

εχεις καταλαβει οτι δεν υπαρχει επιστροφη σε αυτο που πας να κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2012, 14:44:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν παιζει κοψιμο...
"Παραποιηση αμαξωματος" οποτε βγαινεις εκτος αγωνα με το καλημερα.Ουτε ταυτοτητα δεν θα βγαλει δηλαδη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2012, 14:52:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kai εκει πισω?
ειναι μεγαλο μανικι αλλιως θα λυσεις εκει τα πραματα και γλυτωνεις κιλα
αν ξαναβαλει το πλαστικο μετα? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2012, 15:12:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντου... Sad

Αμα ηταν ΕΕ,εκει μπορουσε να κανει οτι θελει,σε Ν,Α και ΕΑ ομως δεεεν... NodNo

Εδω μια μετωπη σφαζεις στα 106/Saxo και αν σου γινει ενσταση βγαινεις εκτος αγωνα,ασχετα αν οι περισσοτεροι εφοροι δεν το ξερουν καν ή κανουν τα στραβα ματια. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Moya 21 (Γ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Grand Turismo

Ένταξη: 07 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: Λουτρακι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Μάρ 2012, 19:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
WWW.PHOTOBUCKET.COM

επισης πολυ εκνευριστικο και γλυτωνεις κιλα
πετσοκοβεις πορτα πορτ παγκαζ βγαζοντας κλειδαρια και κοβωντας εσωτερικες λαμαρινες και βαζοντας ασφαλειες απο εξω...

εχεις καταλαβει οτι δεν υπαρχει επιστροφη σε αυτο που πας να κανεις?


ευχαριστω!

Το ξερω οτι δεν υπαρχει επιστροφη αλλα εγω απο εδω και περα δεν ξαναπαιζει να πληρωσω υπερτημημενα τελη κ.λ.π. στην μαυρη τρυπα του κρατους.. θα γινει κουκλα !!!

Επισης για 2000 ευρω δεν υπηρχε περιπτωση να το δωσω ...
ριχτε ιδεες για να γουσταρουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και καλοκοιταγα το ψαλιδι λαμαρινας ... δεν πειραζει ...
αυριο παω να αγορασω φιλα λεπτης λαμαρινας για να καλυψω πορτες κ.λ.π.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0956s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on