PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα με την αγγελάδα σε Peugeot 207 rallye!!
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάρ 2012, 18:39:37    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα με την αγγελάδα σε Peugeot 207 rallye!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά!
Εδώ και μερικές μέρες παρατηρώ ότι η αγελάδα (απ'τη πλευρά της τουρμπίνας) φεύγει από τη θέση της και απλά δεν βγαίνει εντελώς,επειδή έχει την κόντρα από το φιλτροκούτι .Σαν να μην σφίγγει το δαχτυλίδι και να το αφήνει να γλιστρά προς τα έξω.άλλαξα δαχτυλίδι αλλά τίποτα Sad ..
Μπορώ να κάνω κάτι,πριν ψάξω για άλλη αγελάδα??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάρ 2012, 19:20:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποια στιγμη το ειχα και γω...τελικα μια μερα την εβγαλα,σκουπισα απο μεσα την αγελαδα στο σημειο που εφαρμοζει στην τουρμπινα ενω αντιστοιχα σκουπισα το κομματι της τουρμπινας που εφαρμοζει η αγελαδα.προβλημα τελος.αρα συμπερανα οτι επειδη την ειχα βγαλει 2-3 φορες πιο παλια ειχαν μαζευτει λαδια και με τις ταλαντωσεις ξεκουμπωναν τηναγελαδα..


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάρ 2012, 19:35:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως είχε λίγο λαδίλα,αλλά φοβήθηκα να το καθαρίσω,ειδικά στο στόμιο της τουρμπίνας για να μην πέσει κανένα σκουπιδάκι!!θα το κάνω αύριο με πανί και θα δοκιμάσω...Ευχαριστώ πολύ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 15:36:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά,δεν άλλαξε κάτι..Καθάρισα καλά την αγελάδα,αλλά συνεχίζει να τη πετάει...Αλλά παρατήρησα ότι στην κάτω αριστερά γωνία από το φιλτροκούτι,κουνιέται λίγο,σαν να λείπει το δοντάκι που το συγκρατεί..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 15:53:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσωτερικά η αγελάδα έχει ένα λαστιχάκι, στο πάτημα της με το στόμιο του τούρμπο, για κοίτα μήπως έχει κοπεί/φθαρεί.

Αν παρ'αυτά το φιλτροκούτι σου κουνιέται τότε θα συνεχίσει να στην πετάει, έλεγξε αυτό πρώτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 16:13:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά συμβαίνουν και τα 2!! Sad
η αγελάδα έχει κάνει 2κοψίματα (μικρά όμως) εσωτερικά σε εκείνο το σημείο,αλλά και το φιλτροκούτι σαν να μην κουμπώνει σε εκείνη τη πλευρά..και τώρα??πρέπει να αγοράσω αγελάδα????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 16:31:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tommy7 έγραψε:
Βασικά συμβαίνουν και τα 2!! Sad
η αγελάδα έχει κάνει 2κοψίματα (μικρά όμως) εσωτερικά σε εκείνο το σημείο,αλλά και το φιλτροκούτι σαν να μην κουμπώνει σε εκείνη τη πλευρά..και τώρα??πρέπει να αγοράσω αγελάδα????


Δυστυχώς, επειδή είχα αντίστοιχο πρόβλημα πήγα στη peugeot όπου και διαπίστωσα ότι το λαστιχάκι αυτό δεν δίδεται ως ξεχωριστό ανταλλακτικό αλλά μόνο μαζί με την αγελάδα που στοιχίζει 75euro.

Βάλε καμιά αγγελία μπας και στο δώσει κανείς από εδώ που δεν το θέλει, το ίδιο θα κάνω και γώ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 16:37:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσα????..Ελπίζω να με βοηθήσει κάποιο παιδί από δω μέσα!!Για το φιλτροκούτι,μπορώ να βρω κάπως αυτό το πλαστικό δοντάκι?? Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 16:44:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tommy7 έγραψε:
Πόσα????..Ελπίζω να με βοηθήσει κάποιο παιδί από δω μέσα!!Για το φιλτροκούτι,μπορώ να βρω κάπως αυτό το πλαστικό δοντάκι?? Rolling eyes


Άσε ναι, 75 ευρώ ολόκληρη. Είναι πολλά για να πάρεις ουσιαστικά ένα λαστιχάκι και μόνο.

Πιο δοντάκι ακριβώς λές? Το φιλτροκούτι πιάνει σε 4 σημεία (1 βίδα και 3 κουμπωτά) που πιάνουν στο πολλαπλή, κάποιο από αυτά λές? Αν έχει σπάσει το κουμπωτό δοντάκι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να το αλλάξεις, πιάσε το με tie wrap σε εκείνο το σημείο με τη πολλαπλή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 16:49:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία!πάω να το κάνω μια στιγμή!Λες,αν σταματήσει να κουνιέται το φιλτροκούτι,μήπως τότε δεν πετάει και την αγελάδα??δύσκολα ε??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 16:50:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tommy7 έγραψε:
Ωραία!πάω να το κάνω μια στιγμή!Λες,αν σταματήσει να κουνιέται το φιλτροκούτι,μήπως τότε δεν πετάει και την αγελάδα??δύσκολα ε??


Πιθανό, πιάσε το καλά με tie wrap να μην κουνιέται και βλέπεις μετά αν θα χρειαστείς το λαστιχάκι! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 17:02:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά είναι η βίδα που δεν υπαρχεί..(μάλλον από τη βιασύνη μου να ακούσω το αμάξι με μανιτάρι,ΕΤΡΕΜΑ και την έχασα!!!!)Είναι τορξ,όπως αυτές οι 4 που είναι για να κλείνεις το καπάκι από το φιλτροκούτι???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 17:05:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αααααα!!και δεν έχει σκιστεί το λαστιχάκι που σφηνώνει στην αγελαδα,αλλά η αγελαδα απέξω..εκεί που πατάει το δαχτυλίδι!!τώρα την έλυσα και το είδα προσεκτικά..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 17:09:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άρα μάλλον η βίδα φταίει. Βάλε ένα tie wrap προσωρινά μέχρι να βρείς άλλη.
Θαρρώ πως δεν θα γλιστράει μετά η αγελάδα. Wink

Το μανιτάρι γιατί το έβγαλες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 17:22:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορώ να βάλω δεματικό σε εκείνο το σημείο,,πρέπει να βρω μια βίδα..
Το μανιτάρι το βαρέθηκα λίγο και εκτός αυτού,έχω την εντύπωση πως με το κν μεσα στο φιλτροκόυτι,το αμάξι δουλεύει καλύτερα παντού.Ε δεν έχει και το έντονο άρπαγμα από το χαμηλά που είχε πριν αλλά επειδή είμαι δεύτερο στάδιο δεν νομίζω να βοήθα και πολύ..αν μπεί κανα μεγαλο τουρμπο μελλοντικά,το ξανασκέφτομαι!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2012, 17:25:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπαινει αλλα θα ζοριστεις πολυ...πηγαινε σε καμια πεζο μπας και εχουν καμια βιδα να σου δωσουν..ειναι ιδια με αυτες που εχει το φιλρτοκουτι.Στην αναγκη βγαλε μια βιδα απο τις δυο συνεχομενες που εχει το φιλτροκουτι γιανα σφραγιζει και βαλτη εκει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2012, 11:10:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο φιλτροκούτι μου την έχω καταργήσει αυτή τη βίδα στήριξης και δεν πάει πουθενά. Δεν κουνιέται καθόλου.

Αν είναι βγάλε το λαστιχάκι που υπάρχει στην υποδοχή που μπαίνει η βίδα και βάλε το στην ακριβώς πίσω υποδοχή που νομίζω πως δεν έχει. Θα σφηνώσει και δε θα ξανακουνηθεί.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tommy7 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 stg+-

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2012, 14:51:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά βρήκα βίδα,την έβαλα αλλά εξακολουθεί να γλιστρά η αγελάδα.(το φιλτροκούτι,δεν κουνιέται καν!)
Αν πάρω μονωτική ταινία και περάσω μερικές γύρες το σημείο που έχει σκιστεί,λέτε να χει αποτέλεσμα??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2012, 15:24:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tommy7 έγραψε:
Τελικά βρήκα βίδα,την έβαλα αλλά εξακολουθεί να γλιστρά η αγελάδα.(το φιλτροκούτι,δεν κουνιέται καν!)
Αν πάρω μονωτική ταινία και περάσω μερικές γύρες το σημείο που έχει σκιστεί,λέτε να χει αποτέλεσμα??


Μμμμ.. οπότε είναι θέμα σκισίματος τελικά, μάλλον έχει χαλαρώσει σε εκείνο το σημείο για αυτό και γλιστράει. Δοκίμασε με τη μονωτική αλλά σφίξε την όσο πιο καλά μπορείς και αν πάλι συνεχίσει πας για αλλαγή δυστυχώς. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2012, 15:47:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ειναι θεμα σκισιματος, και το δικο μου το ιδιο εκανε. Χωρις σκισιματα πουθενα, το στεγνωσα απ'εξω, μεσα, το inlet της τουρμπινας και συνεχιζει να γλυστραει. Αλλαξα το κομματακι απο μεσα της αγγελαδας γτ μονο αυτο σκιστηκε λιγο με ενα μεταχ/μενο και παραμενει το ιδιο αποτελεσμα. Εβαλα μανιταρι και τελειωσα. Και αυτη ειναι η καινουρια αγγελαδα που δοκιμασα γιατι η παλια ειχε σκιστει παντου απο θερμοκρασιες.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1195s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on