PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ασφάλιστρα: Την προσαρμογή ανά οδηγό εξετάζουν οι εταιρείες

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 20:36:05    Θέμα δημοσίευσης: Ασφάλιστρα: Την προσαρμογή ανά οδηγό εξετάζουν οι εταιρείες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την επιβολή ατομικών ασφαλίστρων, ανάλογα με τον οδηγό, προτίθενται να εφαρμόσουν οι ασφαλιστικές εταιρείες, καθώς αυτό το μέτρο εξετάζεται λεπτομερειακά, σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίας "Τα Νέα του Σαββατοκύριακου".

Συγκεκριμένα, το ύψος των ασφαλίστρων θα καθορίζεται ανάλογα με το προφίλ του κάθε πελάτη, δηλαδή το επάγγελμα, τη μάρκα και το μοντέλο αυτοκινήτου, την παθητική και ασφάλεια που διαθέτει κ.ά. Με την εφαρμογή αυτής της πολιτικής, οι πιο "ριψοκίνδυνοι" οδηγοί θα καταβάλλουν στο μέλλον υψηλότερα ασφάλιστρα, ενώ οι εταιρείες υπόσχονται στους πιο προσεκτικούς οδηγούς εκπτώσεις και χαμηλότερες τιμές.

Στις ομάδες "υψηλού κινδύνου" θα περιλαμβάνονται οδηγοί, που λόγω επαγγέλματος μετακινούνται πολύ, οδηγούν ακριβό μοντέλο και κατά συνέπεια, σε περίπτωση ζημιάς η αποκατάσταση θα είναι ακριβότερη. Το ίδιο θα ισχύει και εάν το όχημα δεν διαθέτει αερόσακους ή υψηλής ποιότητας σύστημα φρένων, οι ιδιοκτήτες δεν διαθέτουν πάρκινγκ, οπότε το αυτοκίνητό τους είναι εκτεθειμένο, είναι άγαμοι, συνεπώς θεωρείται ότι λαμβάνουν λιγότερα μέτρα προφύλαξης από ότι ένας οικογενειάρχης κ.ά.

Πηγή : autopress.gr


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2003, 22:11:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ............!!!!!!!!!!!!!
Δηλαδή οι ασφαλιστές θα μας παιρνάνε από "face control" για να δουν σε ποιά "ομάδα" θα μας βάλουν.....;;;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 01:23:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την ταινία "Gataga" την έχετε δει;
Οι παλιότεροι έχετε δει την ταινία "1984" του Όργουελ;

Έτσι, για να δείτε τί "ασφαλή" κοινωνία ονειρεύονται οι Σιωνιστές...


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 01:59:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Έτσι, για να δείτε τί "ασφαλή" κοινωνία ονειρεύονται οι Σιωνιστές...

Ψαγμένος είσαι και μου αρέσεις! Smile Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 08:13:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GATAGA Wink



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 09:51:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε λιγο θα πρεπει να ζηταμε αδεια για το ποιον θα βαζουμε στο αμαξι μας....

πλακα μας κανουν... Silly

δεν φτανει που μας τρωνε τοσα λεφτα ψαχνοντε να μας φανε κι αλλα.... Evil



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2003, 12:19:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλο κιαυτο...Οσο για τη ταινια την εχω δει!!! Δεν απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα του μελλοντος!!! Οσο για τα αφαλιστρα τι να πω??? Να δουμε τι αλλο θα ακουσουμε...Θα κοβουμε και εισητηρια για να παρουμε μια βολτα το τουτου μας στο τελος!!! Εχω και μια απορια...Αν εχουμε βελτιωσει το τερατακι μας προς το καλυτερο παντα τι επιπτωσεις θα εχουμε??? Πιστευω αρνητικες...Τι κιαν βελτιωνουμε τα φρενα, τι τις αναρτησεις θα πρεπει να δινουμε λογαριασμο και στην ασφαλεια, για την οποια ολα αυτα θα μεταφραζονται σε αυξησεις!!! Τρελα πραγματα...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2003, 09:25:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρα πρέπει να παντρευτω, να βρω δουλεια γραφειου, να αγορασω παρκινκ στην πυλωτη και να οδηγω παντου με το οριο... θα παρω το τρενο καλυτερα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1598s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on